Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2015. 05. 20. 10:11
Előzmény: #59  Tibi0002
#60
nem erre akarok kilyukadni. Hanem arra hogy az olaj/uzemanyag a vilag nagy reszen nem olyan olcso mint a 60 dollaros olajar mutatja. Az utobbi idoben voltam kint parszor a fricceknel (te is tudod, mindig a repterrol beszeltunk) es mostanra szepen 1.4 kornyekere kuszott fel a benzinar, ami bizony nem olcso.
Tibi0002 2015. 05. 20. 10:02
Előzmény: #56  tberki
#59
Ez esetben figyelheted a Brent árfolyamát €-ban jegyezve.
pomperj
pomperj 2015. 05. 20. 09:23
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#58
A melypontokon mindig nepszeruek a negative joslatok, es van is ezert beloluk sok a mediakban.

Az olaj bizniszben 5 evente van egy megrazkodtatas: valaki nagy termelo pillanatnyi erdeke, vagy egy eros vilagmeretu depreszszio miatt az olaj piac kiesik az egyensulybol, es az ar nagyot esik.
Az utolso 15 evben van 3 szep pelda erre. Es aztan masfel ev alatt vissza all az egyensuly. Az olaj kell, es vegso soron az hataroz.

Mostaban is ezt latjuk. Csak most az olaj-technologiak fejlodese (vizszintes furas, es fracking) okozza a felborulast. Nem esett a kereslet, de atmeneti tenyezok nyomjak.

Es persze emiatt nagyok a kitermelesi koltseg-kulonbsegek, a Saudi es mondjuk a melytengeri furasok kozott 3-5szoros koltsegszorzo van.

Viszont Kina es India vezetesevel egesz Azsia motorizalodik. Kell tobb olaj, evi 2% plusz fogyasztas a realitas.

En arra szamitok, hogy olaj meg iden ujra teszteli a 45 USD szinten a Marciusi melypontjat.
Aztan emelkedik, es siman elkepzelheto, hogy 100 koruli olajarakat latunk 2016 vegere.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 09:06
Előzmény: #56  tberki
#57
igazad van abban hogy 1,4-es EUR-nal 70-75$ lenne,de jelenleg a USD eros.....

egyebkent nem csak USD-ban merik, eleg komoly hatter munka folyik, hogy a fobb nyersanyagokat ne csak USD-al lehessen kereskedni....

jelenleg teny, hogy a legtobb nyersanyag kereskedesehez USD-ra van szukseg....

hatalmas valtozasok mennek vegbe a vilagban...
uj generaciok, uj technologiak, uj lehetosegek...

es ahogy a Kodak is szepen eltunt ugyan ilyen sors var azokra a cegekre akik nem kepesek megujulni valtozni....
ez igaz lehet olajcegekre, MCD-re es akar a KO-ra...

de nezhetunk masik peldat is Nokia 90-es evek vegen es 2000-es evek elejen az egyik leggyorsabban novekvo ceg volt es hol lesz 10-20 ev mulva, ha valami egeszen uj dologgal nem kezdenek el foglalkozni....
Jelenleg az okostelefonok piacat igazan 2 ceg uralja Apple es Samsung (raadasul Samsung szallitja a chippeket az apple legujabb mobil eszkozeibe....)
soval nem monopoly hanem duopoly van, persze okosan ahogyan azt kell....
tberki 2015. 05. 20. 08:37
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Azert ne felejtsuk el hogy az olajat dollarban merik. a dollar erosodik a tobbi devizahoz kepest, az olaj ehhez kepest nem olyan gyenge. A tavaly ev kozepen latott eurusd-vel szamolva 72usd lenne most az olaj. Az meg annyira nem alacsony. Az olajar es az egyeb nyersanyagok ara addig nem fog felmenni ameg a dollar nem gyengul szamottevoen. Szerintem.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 08:14
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Köszönöm a választ.
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 08:01
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
nem engem kerdeztel,de velemenyem szerint 57-60$-on meg jelenlegi gazdasagi aktivitas mellet tulkinalat van a piacon....
azt nem tudom, hogy mi lesz 1-2honap mulva de komoly harc van a piacon...

olvastam ill. hallottam olyan velemenyt emberektol akik az olaj szakmaban vannak tobb mint 10-15 eve, hogy akar 25-40$-os arat is elkepzelheonek tartanak par evig...
en ezt nagyon elkepzelhetetlenek tartottam korabban,de lassan kezdek vele szamolgatni legalabbis mint 1 lehetoseggel...
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 07:52
#53
link

nehany dologban pontositanek:

1.JPY-en shortoljak nem csak nehany kereskedo hanem jo nehany Hedge Fund is.
2. Japan allamadossag nem fog csak ugy eltunni, mert a JGB-t a nagyobb bankok nem kedvtelesbol veszik, hanem mert ra vannak kenyszeritve, ha nem vennenek megfelelo mennyiseget akkor nehany napon esetleg heten belul Japan kormany fizeteskeptelenne valna...
(az egesz story azert mukodik mert 90-95%-a az allamadosagnak az orszagon belul van)...

3. egyebkent ha 1 tollvonassal megtehetne a jegyban akkor mar reg megtettek volna,de nem tehetik meg mert nem csak az adossag tunne el hanem a azoknak az embereknek a penze is akiknek nyugdijmegtakaritasa ebbe lett fektetve...
es mivel egy eloregedo tarsadalomrol van szo a tarsadalom nagy reszet erintene, bar valoszinuleg 70-80 eves emberek nem fognak az utcara menni tuntetni vagy ragadjak magukhoz a hatalmat fegyveres konfliktussal...

4. szoval amirol az egesz szol, hogy probaljak elinflalni,de ha nem csinaljak eleg gyorsan akkor gondok lehetnek, az azsiai tersegben pedig nem nezik orommel, hogy a JPY gyengul mert ezaltal az o versenykepeseguk romlik ill. exportjuk, talan ezert is probalkoznak ok is gyengiteni a sajat penzuket.....

Egyszerre mindenki nem kepes gyengiteni a penzet...szoval ez a dolog sem mukodik csak 1 darabig....

viszont kozep es hosszutavon a JPY tenyleg fog gyengulni es nem csak fundamentalis, demografiailag, hanem a jegybank segitsegevel is...
az esetek nagy reszeben az oszi honapokban gyengul a JPY...(bar a viszonylag alacsony energia arak ezen valtoztathatnak).....
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:48
Előzmény: #33  pomperj
#52
Egy kérdés: egy cikkben felvetődött, hog akár több évre is a 40$- szinten ragadhat az olaj ára...Ez mennyire reális jóslat, mert ha az, akkor az olajos cégek oldaláról gyorsan hatalmas cunami jöhet...
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:44
Előzmény: #33  pomperj
#51
4-ből 3 talált...
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:41
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
Ott a pont... Szerintem ezt kár túlmagyarázni, aki meg akar érteni, annak menni fog, aki pedig nem, azt úgyis látni...
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 17:23
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
Alaposan beleadtak, ezüstbe még jobban.
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 16:47
Előzmény: #47  szarvasvadasz
#48
Bocs szarvasvadasz, kicsit elment az egesz...
picit erzekeny vagyok arra ha joindulatu, segitokesz embereket bantanak...

nekem is volt sok vitam pomperjel korabban mert nem ertettem, hogy amikor leirja a gondolatait csak lehetosegekrol beszel ill. a velemenyet osztja meg....

en is leirok rengeteg dolgot kulonbozo gazdasagi temakban ill. kulonbozo kereskedesi lehetosegekrol....

akik pedig rendszeresen kereskednek azok tudjak, hogy egyetlen dolog biztos az egeszben, hogy mekkora kockazatot vallalunk...
a tobbi csak elkepzeles ill. tapasztalat....

nincs abszolut igazsag, csak kulonbozo tapasztalatok es velemenyek, hogy kinek mikor van vagy volt esetleg lesz igaza szinte teljesen mindegy, a lenyeg elmeletileg az lenne hogy megosszuk masokkal es a masik nezopontjat ill. velemenyet ha megismerjuk akkor talan jobban objektivebben latjuk a dolgokat....

viszont a kereskedesi alapszabalyokon nem valtoztat semmit, mindenkinek minden egyes tetteert vallalnia kell a feleloseget....
masok hibaztatasa, bunbak keresese nem vezet sehova....

a jo es rossz dolgokert,kereskedesekert es hibakert is vallalni kell teljes feleloseget!!!

emlekszel par napja irtam ill. kerdeztem, hogy mi a velemenyed a cable-rol, mert szerettem volna a pozicio 2. reszebol kicsikarni meg par pottyot....
kozben olvastam az origon 1 cikket a GBP/NZD-rol es tegnapi mozgasa a GBP-nek arra a dontesre jutatott, hogy szorosabbra veszem a stoppot, mert nem akartam tobb mint 25%-nyit a max profitbol, viszont beleptem GBP/NZD shortba....

ezzel csak azt akartam erzekeltetni, hogyha nem is 5,15 vagy 1h idotartamon kereskedunk, akkor is eleg gyakran es akar 1-2 nap alatt nem csak a piac de a velemenyunk is valtozhat....

ezert nem latom ertelmet ha valaki honapokra visszamegy es megprobal tevedesekre, hibakra koncentralni, majd neki all feltetelezgetni, hogy elmeletileg mennyi penzt lehetet azzal vesziteni hogy valakinek a velemenye nem jott be, mashogy alakultak volna a dolgok....

kereskedeseknel valoszinuseggel kalkulalunk es azt probaljuk megfeleloen kockazat kezelni, hogy valamifele elonyre tegyunk szert....

az ebbol kitores lehet cikk irojanak a velemenyevel tegnap ill. ma nem ertek egyet,de ez nem jelenti azt hogy 1-2 nap mulva vagy nehany het mulva ne valtozhatna meg a velemenyem....
(ez csak az en szemelyes tapasztalatombol jon es en is tevedhetek es rendszeresen tevedek is)

az hogy valaki 100-bol 48-szor vagy 52-szer esetleg 35szor talalja el az iranyt nem zavar....(szerintem nincs tul sok jelentosege)

stingy-nek is volt nehany hsz-a ahol segitett masoknak elmagyarazni a kotvenyekkel kapcsolatos dolgokat....

en nem haragszom senkire, az lenne jo ha nem ellensegeskednenk, hanem mindenki kepes lenne leirni a velemenyet ugy hogy azzal ne bantson masokat, meg akkor is ha eppen az altalanostol eltero a velemenye...
szerintem minden szakmai, kereskedesi velemenynek jogosultsaga van, hogy kinek lesz legkozelebb igaza teljesen mindegy....

a lenyeg hogy a kozosen megosztott velemenyek a tobbseg javat szolgaljak, talan ez lenne a forum ertelme...

Mechanikus BB ETF strategiat ill. topikot azert hoztam letre, hogy akit erdekelnek a mechanikus strategiak azok lassak hogyan lehet mindenfele dontesi kenyszer nelkul kereskedni....
(raadasul a talalati aranya nem rossz a stratinak es tudom, hogy ezen a forumon ez sokat szamit) en jelenleg nem kereskedem ezt az USA piacain mert az en rendszereim szerint tul magas a kockazat....
a brazil ill. nehany fejlodo orszag ETF-jeit ahol novekedest latok a jovoben, ill. nyersanyag etf-eket viszont fele akkora kockazattal kereskedem ezen a stratin...(meg a jelenlegi kockazatok mellett is)

szerintem ilyen dolgokra kellene az idonk nagy reszet forditani a forumon....

en peldaul mindig erdeklodessel olvasom az EUR/USD ill. mas parokrol alkotott velemenyed es mar nehany grafikonodat kinyomtattam ill. lefuztem mappaba, pedig en nem igazan grafikonokat nezek inkabb a szamokat figyelem...

es biztos vagyok benne hogy a forumon van nehany jo kereskedo aki kulonbozo termekeken nagyon ott van, akar magyar, torok, europai reszveny piac esetleg kotvenyek....

jo lenne ha a forumozok ki allnanak azok mellett akik hozzatesznek ehez a forumhoz (itt nem magamra gondoltam) legyen az barmelyik nick...

u.i.:
ezzel probalom kompenzalni az en negativ jellegu hsz-mat, hatha hozzatudok adni en is valamit a forum szinvonalanak emelesehez...
akiket pedig megbantottam azoktol elnezest kerek, nem haboruzni es vitatkozni inkabb velemenyt szeretnek cserelni es 1 jo csapat resze szeretnek lenni...jo lenne ha mindenki nyerne azzal hogy a forumot olvassa ill. velemenyet ossza meg itt...

Legyen szep napod!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 05. 19. 15:44
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#47
Ez is jó kezdeményezés. Magam is csináltam az elmúlt pár évben hasonlót itt élőben, olykor heteken át - kevesen vállalják, tiszteletre méltó.

+
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 15:08
#46
(#8341) Elmelet v. Gyakorlat
Értékelés: 0
válasz erre | péntek, 09:05
Elmeletileg a kovetkezo 3 kereskedesi napban bele fognak adni a nagyok hogy technikailag ne mutasson vetelt az arany....
(2,5-3%-os eses) 28-40$-os esest kellene csinalni....
aztan meglatjuk a piac hogyan fog reagalni az ontesre ill. egyaltalan sikerul-e ezt veghez vinni........
Kisvuk
Jelzés a moderátornak

;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 14:51
Előzmény: #43  celluxx
#45
nyugi SZÁNalom!!!
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 14:46
#44
akar 50hsz-t tudok kuldeni a modiknak ahol nem megfelelo szavakat hasznalsz....
es kb. masik 50-t ahol szemelyeskedsz es gunyolodsz rajtam es pomperjen...

copy paste es aztan bucsuzhatsz a Lulo nick-tol, persze van tartalekba nalad kb. 1 tucat...
szoval nem fogunk toled vegleg elbucsuzni csak a Lulo nick-tol valsz meg ha nem fejezed be kar lenne a Nick-edert...kerlek fejezd be!
koszonom

arrol is tudnek tobb mint 20hsz linkelni ahol kersz ill. koveteled hogy tiltassalak ki...

ott hagytam a DAX forumot, aztan az arany-ezust-ot....
ezt nem fogom miattad!!!

a topik temajaval kapcsolatban szivesen latjuk a szakmai hsz-dat egyebkent kerlek ne farasz bennunket!!!

koszonom
celluxx
celluxx 2015. 05. 19. 14:35
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Igen lalika, te vagy az.
Kisrókát is mindenhova követed, dénest is, és még ki tudja ki van a begyedben.
ÐÐ
Tibi0002 2015. 05. 19. 14:21
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Miért jó ez neked?
Törölt felhasználó 2015. 05. 19. 14:16
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
ez az marci,jelentsd csak a moderátornak,erre vagy képes! ez is valami

egy nagy nulla vagy emereileg is,szakmailag is!
kritika helyett alapos önkritika és a legjobb védekezés még mindig nem a támadás!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek