Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 06. 12. 12:22
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#360
a legfontosabb infó sajnos az, hogy ez egy masszívan manipulált piac

ergo

minden további nélkül kicsinálhatnak még akkor is ha egyébként fundamentálisan igazad van
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 12:05
Előzmény: #358  eurocent
#359
szerintem a grafikon es Elliott-os dolgokon kivul nem artana nehany fontos info-t figyelembe venned....
irtam korabban es linkeltem is Mike Maloney-tol es Grant Williamstol...
arrol is irtam korabban hogy a legnagyobb bankok ill kozponti bankok kiadtak lizingre a fizikai arany tomboket...

link

meg nem keso vasarolni..., en is emelkedest varok az aranynal,de nem rovid tavon hanem kozep es hosszutavon, rovid tavon pedig nem eredekel 30-50$-os eses, ha a masik oldalon ott van a lehetoseg kozep tavon 120-240$-os emelkedesre (2-8/1-es kereskedes) es hosszutavon pedig 100-1000%-os emelkedesre (5-10 ev).....
;)
eurocent 2015. 06. 12. 11:50
Előzmény: #357  eurocent
#358
ui1: fizikai aranynál továbbra is esést várok.
eurocent 2015. 06. 12. 11:46
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#357
Számolgattam, és ha nem tévedek, akkor kb július közepéig esni fognak az arany bányászok, utána nagy bullnak kellene jönnie (egyeseknél már lehet el is kezdődött). Terméktől, cégtől függően 30-150% emelkedés jöhet alaphangon.
Viszont ezt követően, már nem túl fényes a helyzet...
Viszonyítási alap: JDST. Szerintem amint felmegy 9-10 sávba, indul az arany bányász bull időszak.
ui: az új számolgatós módszerem még új, tévedés jogát fenntartom.
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 11:37
Előzmény: #353  pomperj
#356
Pomperj kezdjel bele a fizikai arany gyujtogetesebe mielott tul keso lesz....
Ha minden igaz a kovetkezo hetekben honapokban remek alkalom lesz vasarolni!!!
;)
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 11:30
#355
link

egyebkent meg nem keso beallni a sorba es szep csondben gyujtogetni fizikai aranyat ill. ezust tomboket....
(egy nap meg megkoszonitek nekem ezt)...
ki tudja mikor lesz ill. meddig lehet ilyen jo aron vasarolni....
;)
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 16:42
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#354
Számozgatunk, számozgatunk? :-)

Nem emlékszem, hogy a kötvények hozamemelkedését kedvezőtlen fordulatnak mondtam volna, viszont a hatására kialakult pénzpiaci bizonytalanság annál inkább óvatosságra int, a folyamat még javában zajlik és ez nem hat a kockázatok csökkenése felé (kérdés persze, milyen időtávon milyen mértékű lesz a hatása és főleg milyen irányú). A hivatkozott cikk szerintem - részben legalábbis - erre hívja fel a figyelmet a PIMCO esetével, persze nézőpont kérdése, ki mit olvas ki a cikkből, ki milyen következtetésre jut a leírtak alapján…

Más esetleges veszteségén mi röhögni való van, azt végképp nem tudom…

2) Azért azt te is belátod, hogy a "régen 3%..." és a mostani helyzet nagyon nem ugyanaz... Ettől persze később még nyugodtan bekövetkezhet az, amit írsz... :-)
pomperj
pomperj 2015. 06. 11. 09:29
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#353
Van 2 szokasos modszer annak durva megitelesere, hogy a tozsde egynapnyi felpattanas mennyire szamithat tovabbi emelkedesre.

Az egyik a Junk-bond. Azok rizikoja van a masik piacon a "legkozelebb" a reszvenyek kozkazatahoz. Es egyutt szokott mozogni vele, szoval arra erdemes ranezni.
HYG es JNK nem nagyon rezdult meg tegnap.

(Ha mar High-yield temanal tartunk: a kamat ott is megindult fel, adjak oket rendesen a piacon. Most 6.3% tajan jar, az talan mond valamit a ketkedoknek. A spread meg plane novekszik, es az is Elliott (iii) formaban van. Szoval, barataim, a trade-ek iranya: risk off)

2)A statisztika S&P 500-bol: mennyi uj newhigh/newlow lett, osszehasonlitva a legutobbi hasonlo felpattanassal.
De eleg megnezni a 2 utolso felpattanast, marc.2 es 18 volt a legnagyobb. Mi is volt utana par nappal?

3)Egyebkent EM piacokon a felpattanasnak tobb eselye latszik, ott a Junk Indexek is mentek.
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 09:11
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
akkor számozzunk ))
1) a kötvény piaci folyamatok egészségesek, visszatérnek a normális szintre, mivel kisebb infláció van/lesz
2) régen 3% kamat mellett is emelkedtek a piacok ha jó a hangulat és növekednek a gazdaságok - jelenleg egyet előre egyet hátra, de van növekedés, kicsit lassú
3) pinci papa benézte rendesen a t-note-t mert bízott a fed-ben, ezt be is vallotta lsd riport
gondolom kapcsolt /kicsit későn/és likvidálta magát ))
lol!

Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 09:00
Előzmény: #348  pomperj
#351
2) köszönöm, megnézem...

1) Nem zárható ki a további emelkedés lehetősége, de nem sok esélyt látok rá, DJT nem tudott visszaemelkedni, a kötvénypiaci folyamatok nem látszanak fordulni, nem tudom, mi támogatná a komolyabb emelkedést... Szerintem legalábbis...
pomperj
pomperj 2015. 06. 11. 08:46
Előzmény: #349  tberki
#350
HA PIMCO kiszalltt nagyjabol 100Mrd nagysagrendu longterm treasurybol (aminek kamata emelkedik, es arfolyama esik),
es atement shortterm tresurybe, (3-24 honapos note-okba), akkor az bizony cash.
A szakmaban ezt annak hivjak, ez a legkozelebbi forma a papirpenzhez.
tberki 2015. 06. 11. 08:27
Előzmény: #348  pomperj
#349
3)PIMCO leepitette az treasury kitettsegenek 2/3 reszet. Kinek lesz igaza?

hmm... ez igy rendben van. de hova tette azt a kivett lovet? azt ne mondd hogy cash is king mert azt gondolom az nem teljesen allja meg a helyet...
pomperj
pomperj 2015. 06. 11. 07:22
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#348
1)Errol van szo. Most 14 napja esik az SPY kis trendcsatornaban, es epp ideje volt a relief-shortcovering-nek.
A kerdes az, lesz-e masnap-harmadnap is buying power. Hamar kiderul; tegnap a nap masodik feleben mar senki nem vett.

2)Van egy Bill Gross interju a Yahoon. Erdemmes meghallgatni a nagy oreget.

3)PIMCO leepitette az treasury kitettsegenek 2/3 reszet. Kinek lesz igaza?

link
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 21:50
#347
Nagyon "érdekes" volt a mai nap az S&P életében, a 2135-ös csúcs óta egy eső trendcsatornában mozgott (naposon) az index, amiből az utóbbi napokban kiesett, de nem baj, mert ma korrigált, - minő véletlen - éppen eme bizonyos csatorna felső széléig, gondolom, hamarosan elkezd ismét csordogálni - szépen dolgoznak a robotok...

Már a napi.hu hírportál is egyre többet foglalkozik a várható pénzpiaci hullámokkal, olyanokat írnak, hogy aszongya "irány a készpénz", illetve "Robert Prechter szerint masszív korrekcióra kell felkészülni a részvénypiacokon", stb...
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 19:40
Előzmény: #344  Tibi0002
#346
cserébe egy DB hetes chart link
lol! ehhez képest a otp maga a megabika )))

4 évről a napos chart link

ebből is zümmerbank story lesz?

Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 19:36
Előzmény: #344  Tibi0002
#345
szerintem mindketten tudjuk jól mire gondoltál ))

én csak megállapítottam hogy az nem olyan katasztrófa mint az beállítják
Tibi0002 2015. 06. 10. 19:30
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
"Bund hozam 1.0%"

Ennyit írtam. Tömör, tárgyilagos tényközlés volt. Ezek után furcsállom a reakciód, valószínűleg tévedésből címezted nekem.
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 19:10
Előzmény: #339  Tibi0002
#343
ezzel mi a gond? hogy végre normális szintre közelít? az volt a nem normális mikor nulla közelében volt
ettől ugyan nem kell besz@rni! aki ilyet állít az ferdít
emerald 2015. 06. 10. 19:04
Előzmény: #330  offshort
#342
Köszi, jó tudni, ezeket nem figyeltem.
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 13:14
#341

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek