Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 10:28
#320
Nehany kisebb puzzle darab a mai emaileim kozul....:

link

link

...What we are seeing now are credit markets revolting against the risk of over levered sovereign treasuries and the fact of receiving zero compensation for the outsized risk.....

..The truly HUGE problems lay in the derivatives markets. These are multiples of all markets ...with very thin margins allowed for losses. The volatility seen in currencies and debt over the last month have surely bankrupted many. You see, it was the use of derivatives markets in the first place to "engineer" the bubbles ...which are now bursting! It is quite simple, the leverage afforded by derivatives, funded by credit and freely printed currency blew the bubbles to begin with. Margin calls and forced closure of many of these derivatives will be the driving force of the coming collapse. A broken derivatives chain will break everything beneath them including the currencies themselves.....

(a kockazat kotvenyeken, nem csak a hozam amit elerhet az ember ill. ennek vasarlo erteke, hanem a teljes toke ami ezekbe lett fektetve...)

az engem nem nyugtat meg hogy, jaj istenem elbuktam a kotveny portfoliom 20,30,50%-t de nem baj mert a tobbseg ennel sokkal tobbet vesztett aranyaiban.....

vannak akik regionalisan, esetleg eu-hoz hasonlitva neznek dolgokat en megprobalom globalisan vizsgalni....

masok vagyunk es mindenki mashogy iteli meg a kockazatokat...

sok sikert mindenkinek!
pomperj
pomperj 2015. 06. 09. 10:18
Előzmény: #316  kurkuma
#319
Kell meg a 3 megerositesi Technikai feltetel, es persze a szep 5 hullamos elso Elliott impulzus lefele,
(szoval osszesen 4, ahogy minden "bull to bear" fordulatnal be szokott kovetkezni),

de nagy a valoszinusege matol annak, amit ez a par chart sugall, az megtortenik. A TLT chartbeli fordulat nagy eselye ezt latszik erositeni: menekules kezdodik.

Itt vannnak a hatralevo feltetelek, csak a szamokat kell figyelni.

link

Cash is king.
kurkuma 2015. 06. 09. 10:08
Előzmény: #317  eurocent
#318
Elnézést, a mobilnettel vacakolnak valamit, nem töltötte be.
eurocent 2015. 06. 09. 09:54
Előzmény: #316  kurkuma
#317
kurkuma 2015. 06. 09. 09:52
Előzmény: #315  pomperj
#316
Szia János!

A 3. linknél nekem nem nyitott meg képet.
pomperj
pomperj 2015. 06. 09. 09:44
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
Ma reggeli Portfolio Menedzseri ertekezleteken 3 chart fogja kapni a legnagyobb figyelmet:
Szerintem ez a 3 itt:

link

link

link
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 05:52
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#314
Szia,

nem olvastam a cikket, es jo ideje nincs megfelelo informacioim a kotvenyekrol....

hogy mikor lesz mondjuk vennek 6% hozam felett Svajci allamkotvenyeket vagy 7-8%-os hozamu Nemet ill. ha ennel 150-300bazisonttal nagyobb hozamu magyar allamkotvenyeket (10 eves vagy hosszabb futamidore)
egyebkent nem latok bennuk fantaziat...
helyettuk nemesfemekkel toltom ki a portfoliom ezen reszet....
Egyebkent mo-rol ill. a magyar gazdasagrol nekem sokkal pozitivabb velemenyem van mint sokaknak...

hogy mikor lesz kamatemeles azt csak kevesen tudjak,de ha egyszer beindul a hitel buborek kipukadasa akkor nagyon gyors lehet es olyan hozamokat fognak elvarni amit jelenleg a tobbseg el sem tud kepzelni...

az elkepzeles nem rossz de feltetelezi hogy kepesek az inflaciot kordaban tartani ill. kepesek iranyitani a bizalmat....
sajnos tevednek mert nem kepesek erre csak azt hiszik...
a ketto kozott pedig hatalmas kulonbseg van, a lecke pedig nagyon draga lesz!!!

szoval szerintem par even belul kiderul hogy nem a farok csovalja a kutyat, hanema gazdasag iranyitja a kozponti bankokat stb.stb. es nem forditva....
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 00:08
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#313
ok, akkor még egyszer: én értem mit írt, és téged is.ezek mind igazak úgy ált. a kötvényekre.DE nem igaz az említett cikkben szereplő magyar lakossági kötvényre.azon max.2% tudsz bukni ft-ban (jó, nyilván nem államcsőd esetén, de most ne extrém eseteket nézzünk)mivel ennyiért váltják vissza lejárat előtt. tehát ha van 1000ft tőke + 40 ft kamat, akkor kb egy 20-asért adhatod vissza az államnak.ok, ez kb 5 hónap hozam, de mégsem több évi, mint egy tipikus kötvénynél, ami lemegy 120-ról 90-re.itt ugye ha megvetted 1200-ért darabját, akkor 900-ért tudod eladni a piacon.mert a kibocsátó csak a lejáratkor veszi vissza. ez pl 2,4-es kuponnál 12,5 év!na ez a pmáknál nincs így, és ez okozhatott némi zavart az erőben:)

de ha leírod, hogyan tudok 2%-nál többet bukni ezen a spec. kv-n, én szivesen elhiszem:)
(mondjuk nekünk elég nagy tétel van belőle, ti meg csak cikkekből ismeritek...)

kamatemelés szvsz akkor lesz, ha ez a vonal:
link
tartósan elindul oda, ahonnan jött.ekkor a fed által a piacra zúdított likviditás kiáramlik a reálgazdaságba, és lassan beindítja az inflációt.ekkor a fed kénytelen lesz kamatot emelni, de szvsz mindig egy lépéssel az infláció mögött.2 legyet 1 csapásra: beindul a gazdaság (kihitelezik a pénzt) és elinflálják az adósságot.ügyes;)

Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 23:23
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#312
minnel hosszabb a kotveny futamideje annal nagyobb a kockazat....
lasd 10,20,30 eves kotvenyeknel...
lehet hogy 5 ev mulva 6-8% korul lesznek a hozamok es az inflacio 2-4% kozott....
szoval max 2%-ot tudsz bukni eppenseggel nem igaz....

szerintem nem art figyelembe venni pomperj hsz-t szerintem a kotvenyekben eleg ott van...
es lehet hogy igaza lesz es beindul a kamatemeles, persze lehet hogy majd csak par ev mulva...
majd meglatjuk...

kotvenyeken, allakotvenyeken meg eppen akkora kockazat van mint amekkora osszeget az ember ezekbe fektet es nem 2 vagy 3%.....
;)
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 21:40
Előzmény: #310  Tibi0002
#311
"Adathamisítás általában akkor történik, amikor valamilyen pénzügyi érdek fűződik hozzá. Az összeesküvés elméleteket én sem kedvelem, ez viszont nem az. :)- igen, értem. csak azért írtam, mert ilyen alapon semmit sem mernék venni, mert bármit meghamisíthatnak.(lásd.pl enron)

ez a szüleim megtakarítása.
én évek óta usd-ben vagyok, mivel ez az a deviza, amiért a legtöbb féle instrumentumot meg tudom venni.(családi diverzifikáció:))

Tibi0002 2015. 06. 08. 21:21
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#310
Adathamisítás általában akkor történik, amikor valamilyen pénzügyi érdek fűződik hozzá. Az összeesküvés elméleteket én sem kedvelem, ez viszont nem az. :)

Kinek milyen az értékrendje, neked jó a pmák, én viszont nem merném forintban tartani a befektetéseimet. Megértem az érveid.
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 21:15
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#309
"ez alatt ertem hogy pomperj ugy gondolja, hogy hamarosan beindul a kamatemelesi hullam es akkor a hosszu lejaratu kotvenyek nem igazan jok"- én értem, mire gondolt, csak rossz cikkre hivatkozott, mert ezeknél a kötvényeknél max 2%-ot tudsz bukni, ugyanis annyi az idő előtti visszaváltás jutaléka. nyilván egy usa v. német stb... hosszú kv. árfolyama lemehet 120-ról 90-re, ami 25% bukta, de a pmáknál ennyit akkor sem bukhatsz, ha akarsz.
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 21:10
Előzmény: #304  Tibi0002
#308
amennyiben itthon élsz és ft-ért veszed a kenyeret akkor az általad említett esetleges dolgok nem nagyon számítanak.
tök mindegy, mennyi az usdhuf árfolyam.hosszabb távon, ha gyengül a huf, akkor ez infláció formájában megjelenik, ami meg növeli a hozamot.
ezt a: hamisítják az adatokat dolgot nem is értem...a kamatprémium akkor is megvan, ha -10%-inflát mutatnak ki, és még 0 infláció mellett is jobb a pmák hozam, mint a kockázatmentes bankbetét, dkj akármi -nem beszélve arról, h nincs szja(tbsz) és eho.(de legalább ebben a topicban ne menjünk már el összeesküvés-elmélet irányba.)

azt meg úgy sem tudod értelmezni, h mikor jártál volna jobban..most lehet, h jobban jártál egy usdhuf váltással, de annál meg lehet, h még jobb lett volna vanuatui sékelre váltani, mert az meg még jobban hozott...a múltban;)itt kb több millió lehetőség volt amivel jobban jártál volna, mint az usdhuf konverzióval, meg legalább ugyanannyi, amivel rosszabbul.de ezt csak utólag tudod megmondani.

seri2 2015. 06. 08. 20:12
Előzmény: #305  Tibi0002
#307
oké,értem,de ebben az esetben infla+5% hozamról volt szó.
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 19:53
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#306
stingy,

abszolut hozam...
ill. lehetosegekrol van szo....
ez alatt ertem hogy pomperj ugy gondolja, hogy hamarosan beindul a kamatemelesi hullam es akkor a hosszu lejaratu kotvenyek nem igazan jok, mert mikor is jok a hosszu lejaratu kotvenyek, ha a kamatvagassok kezdodnek....
persze ez nem jelenti hogy tenyleg lesz kamatemeles es azt se hogy nem, vagy hogy tobb lesz.....

es mindenki mashogy nezi, gondolom a szuleid mo.-on tervezik elkoltenni 1 reszet a megtakaritasoknak, onekik csak attol kell tartaniuk hogy esetleg a forint vasarlo erteke csokken idokozben....
persze nohet is....

kulonbozo velemenyek, nincs ezzel semmi baj...
es ahogy a szuleidnek kevesbe kockazatosak az allampapirok,te viszont momentum alapon kereskedsz mert mas a celod a befekteteseidre ill. kereskedeseidre...
Tibi0002 2015. 06. 08. 19:43
Előzmény: #303  seri2
#305
Én itt arra gondoltam, hogy forint kötvény helyett tartok usd, eur, chf, nok stb. számlapénzt, és ehhez képest a forint (esetleg, igen, esetleg) többet gyengül, mint amennyi forint kamatot kapnék a Pmákra.
Tibi0002 2015. 06. 08. 19:40
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#304
Szerintem számítanak az esetleges lehetőségek, október körül 240 ft-ért vásároltam dollárt. Egy cent kamatot nem kaptam rá, mert számlapénzben vagy részvényben áll, de mégis jobban jártam vele, mintha huf kötvényt tartottam volna. Természetesen ez fordítva is alakulhatott volna. És alakulhat is. Lehet, hogy 180-ig erősödik a forint.
seri2 2015. 06. 08. 19:34
Előzmény: #301  Tibi0002
#303
én,meg azt,hittem,hogy az inflációval mérik az adott deviza gyengülését évről évre.(defleációnál pont ellenkezőleg)
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 19:25
Előzmény: #301  Tibi0002
#302
ok, értem. a lenti okokból kettő is úgy kezdődik, hogy: esetlegesen...
ezeket hagyjuk, maradjunk a tényeknél;)
ha nem tartod lejáratig, akkor némi levonás után bármikor visszaváltják.(mondom, ez NEM hagyományos államkötvény!)
tehát visszaváltod, aztán veszel magasabb kamatozásút.buksz kb 2-3 havi hozamot a visszaváltással, és nyersz az új, magasabb kamatozással...- egyébiránt 3-5 évet ki lehet várni. lejárat szempontjából inkább a ktv. alapok, etf-ek a gázosak. na, azt nem vennék most...
Tibi0002 2015. 06. 08. 19:05
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#301
Számomra a kockázatok röviden ezek lennének:
- esetlegesen hamisított inflációs adatokra számított +4-5% kamat
- ti lejáratig tartjátok, de nagyon sokan nem, ők szívnak, ha folytatódik a hozamemelkedés
- a forint esetleg háromszor annyit gyengül, mint amennyi kamatot kapsz rá.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek