Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 13:22
Törölt hozzászólás
#2580
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 13:15
Előzmény: #2575  pitcairn2
#2579
Szia,

kepzelheted azzal toltom az idomet masfel eve csak a pf-n, hogy 1 online forumon ahol nagy valoszinuseggel az olvasok 90%-99%-val soha nem fogok szemelyesen talalkozni, eladjak 1 olyan meset hogy en "Californiaba elek es ez es ez vagyok"...
jo sok hasznom van belole...

persze lehet, hogy azert irok a befektetesekkel, kereskedesekkel kapcsolatos gazdasagi forumra, mert piciket unatkozom a piacokat bamulva idonkent ill. mivel ez a hobbim es az eletem legnagyobb reszet ez tolti ki...(raadasul a magyar nyelvet gyakorlom, bar elnezest ugy nez ki eleg rosszul,de legalabb rajtam nem mosolyognak az utcan mint 1-2 emberen akik 1-2 eve jottek es mar torik a magyart errefele...
;)

raadasul nem csak magyar nyelvu gazdasagi forumokon ill. kereskedesi kozossegekben veszek reszt..., mint ahogy ezt rajtam kivul meg sokan teszik....

nem csak arany, "(bitcoinra is)"; de fizikai ezust vasarlasra is buzditok mindenkit, bar megertem, hogy mo-on erre kulon afa van...de lehet utazni eu-n belul, es talan az ireknel nem kell ra afat fizetni...(csak 1 gondolat)
Sot a fizikai nemesfemeken kivul tapasztaltabb kereskedoknek aranybanyasz rv-ket esetleg etf-ket is ajanlottam es tovabbra is ajanlok,mert szerintem ezekben a legjobb a hozam/kockazat arany...

nem tartom magam goldbug-nak es leirtam mar tobbszor, hogy egeszen veletlenul az 1.-ik mechanikus strategiam miatt sodrodtam a nemesfem banyaszat ill. szektor fele...

hozzam sokkal kozelebb all a momentum alapu kereskedes ill. befektetes...

Tobb strategiam fut, tobb szamlan...cash,margin, MT4 ill. CFD szamlakon is...es nem csak maganszemelykent, nem csak sajat magamnak hanem masok ill. mas jogi szemelyek szamara is kereskedem ... ettol viszont nem vagyok se jobb se rosszabb ember es attol se hogy hol szulettem ill. hogy eppen hol elek...

Talan nem az a fontos hogy valaki Bp-rol az 5.,19.-dik keruletbol, Vacrol vagy Timbuktu-bol ir.....

Nem az en velemenyem, minden konzervativ portfolio resze~10%nyi arany ill. nemesfem...
es ha valaki felti a jelenlegi egzisztenciajat ill. eletszinvonalat akkor 20%-os nemesfem arany sem szamit tulsagosan konzervativnak....

mielott pedig eltenem magam holnapra ajanlanek 1 kis videot
(nekem ilyen emberek a peldakepeim):

link

(halkan megjegyeznem talan erdekes lehet az interju idopontja!!!)
;)

Legyen szep hetvegetek!
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 12:38
Előzmény: #2571  McDee
#2578
Nalunk peldaul 20AUD/ho....
De arra mar nem emlekszem hogy miert is...
Viszont az teny hogyha a kereskedeseid koltsegei ezt meghaladjak akkor ezt nem kell kifizetni....
Viszont, nem art figyelembe venni kisebb 10000$-os szamlaknal a havi 10 vagy 20$-os koltseget mert az 1 evben 120-240$...
Ha pedig valaki kisebb szamlaval kezd es nem tul aktiv stratit folytat akkor ez 1 felesleges 1,2-2,4%-os koltseg....
Szoval 1 BH stratinal es 10000$-os szamlanal nem biztos hogy szukseg van IB szamlara....
( a szamla nyitas egyebkent / ceges/. 1 borzalom naluk)
Viszont nemzetkozi piacokon ok a legkoltseg hatekonyabbak, aktiv kereskedok szamara...
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 12:30
Előzmény: #2572  return.value
#2577
A pf-en nincsenek "saját játszóterek". Ez egy nyílt közösségi tér.

Ahogy vuki másfél éve rárontott a baromságaival a másik topikra, ide is írhat bárki szabadon.

Üdvözlettel,

"a bugaci tőzsdeklub tagjai"

link

))

pitcairn2 2015. 11. 21. 12:25
Előzmény: #2572  return.value
#2576
bezzeg azzal nincsen baja a kedves ellentábornak ha az ingatlan vagy a részvény topic kapcsán megy ezerrel a szédítés...
pitcairn2 2015. 11. 21. 12:22
Előzmény: #2572  return.value
#2575
na ja, ebben igazad van

fogalmam sincsen, hogy mennyit lódít, vagy nem lódít Kisvuk, de az ellene folytatott "kereszteshadjárat" is a bohózat kategóriában van...

eddig én kb. annyit láttam ebből, hogy Kisvuk általában fizikai arany és aranybányarészvény vásárlásra buzdított egy masszív korrekció után

mi a fene ebben a kivetni való?!

nagyon meggyőzően lehet érvelni amellett, hogy ez jó befektetés lesz...

PS.: a tegnap be-paste-elt tőkeáttételes javaslata már inkább necces volt, de az is csak a tőkeáttétel-függőknek volt címezve...

(legalábbis nekem ennyi jött le a tegnap beillesztett szövegből...)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 12:12
Előzmény: #2570  emerald
#2574
küldtem...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 12:11
Előzmény: #2571  McDee
#2573
Megfogtál. :)
Én piaci adatokért fizetek, de ezek költségét is le tudom kereskedni.
Nálam 0 a fee.
return.value
return.value 2015. 11. 21. 12:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#2572
Kedves lulo, meg a többi "nagyon" profi! Szeretném a figyelmetekbe ajánlani, hogy ez a topic pontosan azért jött létre, mert az eredeti Arany & ezüst topic már semmi másról nem szólt, csak a ti fikázásotokról. Erre Kisvuk csinált egy topicot, egy saját játszóteret. Erre mi történt? Ti, akik olyan nagyon okosak vagytok, megjelentetek itt és folytattátok ugyanazt a szart, amit ez eredeti topicban műveltetek... Én isten bizony végigolvastam az összes okostojás hozzászólást is, de veletek ellentétben úgy látom, hogy Kisvuk fikázásán kívül SEMMI értelmes tartalmat még nem böfögtetek ide.

Tényleg nem értem, miért csináljátok????? Miért nem húztok el innen a picsába? Ez valami személyes misszió nálatok? Mindenképpen bizonyítani kell valamit, mint az oviban? Annyira nevetségesek vagytok.
McDee 2015. 11. 21. 11:40
Előzmény: #2568  Tazsomaru
#2571
Ha jól tudom (jól tudom?), IB-nél van havi 10$ minimális fee, amit inaktivitás esetén kell fizetni. Ha ez így van, B&H stratégia esetén könnyen előjöhet.
emerald 2015. 11. 21. 11:33
Előzmény: #2568  Tazsomaru
#2570
Köszi!
Ez jó, ha szerinted kicsiben is érdemes.
Nekem(nekünk) a 100K számla egyenlőre elérhetetlen :)
Viszont a medve utáni időszakra szeretnék felkészülni, hasonlóképp mint Tibi. Esetleg nyugdíj alapnak szánnám az elért nyereséget.

emerald07@freemail.hu
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 10:53
Előzmény: #2567  Törölt felhasználó
#2569
"...Gondolom tudod hogy mi a velemenyem azokrol akik ugye pontatlan es nagyon szubjektiv velemenyt fogalmaznak meg ugy hogy ezzel masokat direkt rossz szinben tuntessenek fel..."

A fenti mondat tökéletesen illik rád, hiszen mást se csinálsz, mióta megjelentél a PF-en. Miért csodálkozol azon, hogy csak ugyanezt kapod vissza a külvilágtól, mint tükörtől?... "chairman" :ÐÐÐ

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 10:48
Előzmény: #2566  emerald
#2568
Ha van rendszeres megtakarításod, nincs jelentősége milyen összeggel kezded.
Viszont IB-nél 10KUSD a számla nyitasi limit, de ha nyitáskor a számlára csak 5K-t utalsz ki, nem fogják visszaküldeni. több ilyen esetről is olvastam.
Hogy ki, mi alapján választ ki részvényeket, nem igazán lehet egy hsz-ben leírni.
Különböző megközelítések vannak.
ETF-ekből is jól működő portfóliót lehet felépíteni. Ez inkább attól függ mennyire alaposan akarsz a cégek vizsgálatával foglalkozni.
Minimális ismeretekkel már ETF-ekből is tudsz. Lásd SPY/TLT :)
Alapos ismeretek funda-TA 30-60 részvény 1-2% kockázat papíronként, résznyitásokkal.
Fanatikus: 10-15 cég. :D
persze ez csak az én véleményem.

adsz nekem egy emailcímet?
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#2567
Szia,

Orulok hogy visszatertel...
Megtisztelsz, hogy nekem szantad az elso hsz-dat....
Lulo annak is orulok, hogy oszinte vagy, legalabb abban hogy mi a velemenyed velem kapcsolatban...
Persze meg mindig nem tudjuk, hogy miota kereskedsz....
(ezert valoszinuleg sokaig adosod maradok a valasszal...)

A jelzok hasznalataval kapcsolatban, ha elfogadsz 1 jo tanacsot, szerintem fogalmazhatnal burkoltabban ill. hasznalhatnal mas jelzoket, mert ezzel csak magadat teszed ki felesleges problemaknak....
Nem tul nehez a jelzoid kozul talalni olyat amiert kitilthatnak megint...nekem peldaul hianyoznal!
(persze tudjuk, hogy van ott meg par nick a tarsolyba,de igy elveszthetnek az "ertekes" hsz-id 1-1 nicknel, kerlek ne adj masoknak ilyen egyszeru lehetoseget)...

Nos hogy ki probal kit minek beallitani....ez 1 erdekes es eleg szubjektiv velemeny a reszedrol....

Amit erdekesnek talalok, hogy tenyleg nehanyan probalnanak a kulonbozo topikok temajaval kapcsolatban informaciot megosztani mas forumozokkal....es nehanyan pedig azzal toltik az idejuket, hogy kulonbozo topikokba hianyos informaciok alapjan "szubjektiv es pontatlan informaciok alapjan" vonnak le mindenfele informaciot, majd erre epitgetve kulonbozo vitakat provokalnak...

Mondjuk arra befizetnek: amikor probalod Lulo magadat sztaroltatni, hogy milyen jo talalati arannyal dolgozol...
(kozben mindenki tudja a pf-en hogy 1 orok longos vagy aki megveszi az esest es ezt probalja folyamatosan kereskedni), nincs ezzel semmi baj, mert a te penzeddel azt csinalsz amit akarsz...bar nem emlekszem hogy az altalad emlitett forumozok lealltak volna veled vitatkozni a 48/52 vagy te esetedben az 52/48-rol ill. hogy mit kepvisel a talalati aranyod....amire egyebkent eleg buszke vagy...

Azt is erdekesnek tartom, hogy felnott egeszseges emberek akik ugye minden cselekedetukert feleloseget kellene hogy vallaljanak azzal vannak elfoglalva, hogy regebbi hsz-ok kozott vallogatva probalnak valami olyat talalni, ahol is sikerul ujbol pontatlan hianyos informaciok alapjan megint csak rossz kovetkeztetest levonni...egeszen veletlenul altalaban arrol szol az ugy, hogy kinek lehetet olyan kereskedese ami nagy valoszinuseggel veszteseges lehetet...
Gondolom tudod hogy mi a velemenyem azokrol akik ugye pontatlan es nagyon szubjektiv velemenyt fogalmaznak meg ugy hogy ezzel masokat direkt rossz szinben tuntessenek fel.

Sracok, ( te ill. fxboy es emerald eseteben holgyeim), nem kell aggodni az ido mindent megold, mert a piac az egyik legjobb tanito mester)...
Sok sikert kivanok nektek es mindenkinek aki kereskedesre adja a fejet, mert vannak remek idoszakok es vannak nehez idoszakok!
Jo kereskedok ill. tapasztalt kereskedok pedig soha nem felejtik el hogy azert mert eppen az ember 1 jo idoszakon van tul ill. el at...a nehezebb idok elobb-utobb jonnek ezert nem szabad tulsagosan magabiztosnak lenni....

Nem kell aggodni ennek az orult bikapiacnak is vege lesz 1szer..., persze piciket rondabban lesz vege mint az elozoeknek,dehat mit tegyunk a piacon nem tudunk valtoztatni...
igy nekunk kell alkalmazkodni!!!

"lelkes amatorkent" tudom hogy nekem csak annyi a dolgom hogy folyamatosan lehetoseget adjak a piacnak, hogy masok tevedeseibol idonkent megjutalmazon...

En tudom hogy hol akarok lenni jovore, azutan, vagy 5 ev, 10 esetleg 15-20 ev mulva es azt is tudom, hogy milyen kereskedesi szamlak ill. milyen osszeggel akarok ill. fogok akkor kereskedni, tehat nem a cel hanem a hozza vezeto ut es nehezsegek akadalyok a kerdesek csak szamomra; az utazast pedig 1 nagyszeru elmenynek fogom fel meg akkor is ha idonkent nem vart ill. nekem nem tetszo akadalyokat ill. kiteroket tartalmaz.

Lulo engem nem igazan erdekel, hogy valaki ejjeli or, takarito, tanar, broker, igazgato vagy mas egyeb es az sem igazan erdekel, hogy valaki Bp-rol, Szeged, Anglia, Mali vagy Au-bol ir...de azt erdekesnek tartom, hogy sokak szamara ez mennyire nagy jelentoseggel bir...(egyebkent mi jelentoseg???) egy online forumon ahol emberek megosztjak velemenyeiket kik errol kik arrol....

Sok sikert es minden jot kivanok neked!
emerald 2015. 11. 21. 10:08
Előzmény: #2559  Törölt felhasználó
#2566
Ez hasznos volt nekem, köszi!

Mármint nem érdekel h vuk mit ért vagy nem...stb.

Az IB-el kapcsolatos infókat viszont viszont úgy írtad le h én mint lelkes amatőr is megértettem.
Ha esetleg lenne kedved/időd, érdekelne mi az az összeg amivel már érdemes lehet elkezdeni ott befektetni?
Vagy hogyan állítasz össze egy részvénykosarat?

Valaki tudna egy szemléltető példát felrakni erre vonatkozóan?
Index és etf válogatás helyettesítheti az egyedi részvényeket?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 10:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#2565
" igaza volt tazsomarunak..."
nana! :)
én nem egészen így fogalmaztam.
ráadásul szerintem olyan szempontból hasznosak az írásai, hogy "hogyan ne csináld", mennyire kockázatos a Livermore féle "gambler" vonal.
Nem akarok én lebeszélni senkit a spekulációról, hisz magam is fogadok rendszeresen valószínűségekre.
Ezt viszont mindenki úgy tegye, hogy este nyugodtan tudjon aludni.

úgy gondolom vukinak ugyanannyi joga van itt leírni a véleményét, mint neked, vagy nekem. akinek nem tetszik átugorja, vagy reagál rá és leírja a saját véleményét. vagy nem így van?
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 09:37
Előzmény: #2560  Törölt felhasználó
#2564
hasonló véleményen vagyunk.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 09:34
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2563
mindig behúzol a csőbe!:)
végigolvastam ezt a kisregényt, de megint tele hasztalan zavaros tartalommal, személyeskedéssel.
...
nem spekizek és nem is fektetek be hitelből. semmit nem fizetek a tőkém után csak a pozik utáni jutalékot.
...
a személyeskedéseidre, hazugságaidra inkább nem reagálnék.
helyette inkább még mindig óvatosságra intelek.
szinte egy lapra teszel fel mindent a nemesfémekkel és arra épített pozikkal. befékezed a tőkédet. azért mert a részvénypiac túlárazott(?) - sokan így gondolják, de ez nem biztos hogy így van - lehet találni remek lehetőségeket a részvények között, csak beszűkült a sáv, amiből válogatni lehet.
megközelítőleg tudom, hogy a portfólióm a következő tíz évben 50 és 100% között fog osztalékot fizetni. azt pedig pontosan tudom, hogy az arany, ezüst semennyit.
Az árfolyam meg önmagában nem érdekel.
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 07:44
Törölt hozzászólás
#2562
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 07:43
Törölt hozzászólás
#2561

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek