Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 09:28
Előzmény: #2437  pomperj
#2440
köszönöm a választ Neked is és Gyuszinak is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 09:27
Előzmény: #2438  pitcairn2
#2439
nem foglalkozok bef.alapokkal. a költségeik elviszik a nyereség jelentős részét. Inkább ETF-ek, ott van osztalék is.
pitcairn2 2015. 11. 18. 09:24
Előzmény: #2435  Törölt felhasználó
#2438
indexkövető befektetési alap esetén nincs osztalék...

ott csak árfolyamnyereségre játszol...

részvénybefektetés esetén pedig igen komoly részvényspecifikus kockázatokat vállalsz fel

akár 0-ra is mehet a részvény értéke...

a fizikai nemesfémet pedig ugyanúgy bérbe lehet adni mint egy lakást, mint ahogy lentebb nagyon helyesen írták
pomperj
pomperj 2015. 11. 18. 09:20
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2437
A berbeadas jellemzoen a nagy aranykeszlettel biro Nemzeti Bankok uzlete. Hogy kapjanak egy kis penzt.

Jellemzoen a 10 eves T-bond hozama korul adjak "berbe", elvben megmozditas nelkul, fokeppen az 5 nagy aranybanknak. A lizing-dij es a T-bond yield kozotti spread nagysaga jol jelzi elore, a hosszabb tavokra, hogy merre mehet a GLD arfolyam.

Miert? Mert akik berbe veszik, azok ertenek legjobban a piachoz, hiszen ok csinaljak. Es, ha hajlandoak tobbert is lizingelni. azkkor az bull jel.

Az mas kerdes, hogy ennek a lizingelt aranynak az eladasaval elkepeszto merteku manipulira kepesek. Es ha eladjak, es a vevo fizikai szallitast ker, akkor bizony vagy meg kell venniuk a szabad piacon felnyomva az arat, vagy.... na, errol vannak kepzeletbeli tortenetek Fort Knox kornyeken.

Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 09:06
Előzmény: #2435  Törölt felhasználó
#2436
Ami persze nem zárja ki, hogy az arany-ezüst ne volna akár remek spekulációs instrumentum... mármint azoknak, akik szeretik a vakliciteket egy csaknem 100%-ban intranszparens piacon.

)))
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:58
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2435
"...véleményem szerint az nem volna kedvező, ha a befektetésem csak a piac hangulatán múlna."

Időről időre ugyanoda érkezünk... bárhonnan nézzük, a fizikai aranyba történő "befektetés" (esetleges) nettó profitabilitása kizárólag a piac hangulatán múlik... és sokkal inkább CSAK azon, mint pld. egy "total return" részvényindex esetében (mint amilyen pld. a DAX), vagy stabil fundamentumokkal rendelkező osztalékrészvények esetében.

:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:48
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2434
"szerintem Tamás biztos tud valami lehetőséget, különben minek írna ilyet?" :ÐÐ

[szerintem bátran odabiggyeszthetjük a mondatod mögé a szmájlit] ))

a két link pedig magáért beszél.

)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 08:40
Előzmény: #2430  Törölt felhasználó
#2433
szerintem Tamás biztos tud valami lehetőséget, különben minek írna ilyet?
ez a bérbeadási lehetőség fontos, mert ugye a befektetésünk nyereségét az osztalék és az árfolyam nyereség adja. az árfolyam nyereség függ a profit termelő képességtől (amit én idáig úgy tudtam, hogy aranynál 0) és a piaci hangulattól. véleményem szerint az nem volna kedvező, ha a befektetésem csak a piac hangulatán múlna.

egy példa:
az S&P500 hozamában, 10 éves szakaszokon, közel a felét adja az osztalék.
link
link
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:24
Előzmény: #2430  Törölt felhasználó
#2432
A cikk alapján teljesen érthető, hogy miért nem engedik oda az amerikaiak az "állapotfelvételt" szorgalmazó németeket a jenki területen "tárolt" német tulajdonú aranykészletekhez.

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:15
Előzmény: #2430  Törölt felhasználó
#2431
"...Gold leasing is a niche activity, and largely the preserve of a few big banks (Goldman Sachs, JP Morgan, etc.) and central banks."

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 08:10
Előzmény: #2429  Tazsomaru
#2430
"...Gold leasing is virtually off-limits to retail investors." :Ð

link

))

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 18. 07:55
Előzmény: #2425  Törölt felhasználó
#2429
ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 07:43
Előzmény: #2427  McDee
#2428
Szia,

Szep munka....
mi is hasznalunk kulonbozo modellekben kulonbozo instrumenteket.....

szerintem a legfobb problema es talan ez lesz a FED hibaja ha kamatot emel....hogy a kulonbozo statisztikai adatok ellentmondanak egymasnak, mivel addig modositgattak a kulonbozo modelleket hogy hasonlo hibaba kerultek mint akik kulonbozo kereskedesi rendszereket probalnak addig javitgatni amig tokeletes nem lesz (az adott modelben)....

Valaki magyaraza mar el nekem, hogy ugye a US Unemployment rate folyamatosan csokken kozben a US Labor Force Participation Rate 38 eves melyponton van...
vagy hogy csokkenhet a munkanelkuliseg mikozben tobben hagyjak el a munkaeropiacot mint ahanyan belepnek a rendszerbe?????
(vagyis a jelenlegi modellek nem foglalkoznak az adatok a gazdasag egeszevel)...
Ugyan ez igaz a MCD index-re es az inflaciora is....
jonnek mindenfele inflacios adatokkal kozben kb. 1 ev alatt New Yorkban 1$-os sajtburgerbol 1,99$ lett....

Ha elindul a kamatemeles (es eleg 0,1% is), pillanatok alatt elkezdenek jo nehanyan risk off modba lepni....
az pedig olyan volatilitast fog hozni a piacon, hogy a FED keptelen lesz egy hatalmas QE-vel valaszolni, majd a jegybankok egymassal versenybe fogjak nyomtatni a penzt...
(jonnek majd a negativ kamatok) aztan az osszeomlas....
McDee 2015. 11. 18. 05:26
#2427
Hát itt vagyunk: link
KB58 2015. 11. 17. 22:14
Előzmény: #2424  emerald
#2426
Rendben, köszönöm :-)
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 22:03
Előzmény: #2415  Törölt felhasználó
#2425
Szia,

Felre ertettel...
Nem allitom, hogy a magyar termofold (jo minosegu), nem jo befektetes....
Sot tobbszor irtam a pf-n, hogy jo befektetesnek tartom...
(az egyik legjobb)!

Azt probalnam elmagyarazni, bemutatni a forumozoknak, hogy az a megkozelites, hogy az aranynak nincs hozama (az rossz megkozelites)....
Mivel az ingatlannak, foldnek es keszpenznek sincs hozama...
Ingatlannak, foldnek es penznek is akkor lehet hozama ha berbe adja az ember.....esetleg megmuveli.
Csondben megjegyzem, hogy nem is kell tulajdonjoggal rendelkezni es fold es mas ingatlan is viszont berbe adhato...
es ezt a vilag tobb reszen meg is teszik....
ugyanugy mint a fizikai aranynal.

Errol is volt szo korabban es visszakeresheto.
emerald 2015. 11. 17. 20:38
Előzmény: #2423  KB58
#2424
Szia, ugyan nincs mit!

Én csak arra nem beszélnélek rá, h rendszeresen kereskedj vele.
Ám évente 2-3alkalommal jó lehetőség van benne.
Valóban nem mondott hülyeséget a bróker.

A kezdőkről meg annyit, h szűz kéz szerencsét hoz.;)
Nekem az első éles tőzsdei kereskedésm volt az egyik legjobb.

okés majd küldök, de nem ma :)
KB58 2015. 11. 17. 20:06
Előzmény: #2421  emerald
#2423
Szia Emerald!

Koszonom a valaszod. Megprobalom lehetoseg szerint figyelni a honlapot, amit javasoltal. Az viszont, hogy te sem nagyon kereskedsz az arannyal, mert nehez, az meggondolando szamomra, mert en hozzad kepest nagyon kezdo vagyok.
A broker, akivel kapcsolatban allok, ajanlotta, hogy celszeru lehet mostanaban aranyat vasarolni CFD-ben esetleg certiben, mert szerinte lassan melypontot fog. Ezert erdeklodtem a forumon. Ha esetleg lenne valami rovid, de a lenyeges anyagod, linked, meg tudnad kuldeni a generally@freemail.hu cimre?
Segitseged elore is koszonom.
emerald 2015. 11. 17. 19:39
Előzmény: #2421  emerald
#2422
Itt gondoltam:link

Ha tippelnem kéne, én azt mondanám h a mai csúcsot visszateszteli a következő 24h-ban, majd onnan jön le újra.
Most nem mondom el h ezt miért gondolom, meghagyom neked h új szemlélettel fedezd fel a mozgásokat. (Az a tapasztalatom h a saját megfigyelésnél nincs értékesebb.) De majd mielőtt élesbe belevágsz, elmondom h én mit látok. És a stratégiáimat is megosztom.
emerald 2015. 11. 17. 19:29
Előzmény: #2376  KB58
#2421
Szivesen segítek amiben tudok....
Most nincs időm részletetezni a témát, de igérem megteszem.
Januárra szervezek fórumtalit újra, arra gondoltam h ott személyreszabottan átrághatnánk a témát.

DE tudnod kell sok esetben én sem kereskedem az aranyat, mert rendkívül nehéz. Az olajhoz tudnám hasonlítani.

Jelenleg ugye letörte a nyári aljat, nem kell kapkodni, nem maradsz le semiről. Én sem vagyok poziban.

Addig az az első tanácsom h kezd el figyelni a mozgását, éjszaka reggel, délelőtt, délután.
Összehasonlításképp a kitco egyszerre három napot megjelenítő grafikonján. Másképp látod majd, mint a szokásos tőzsdei grafikonokon.
Ugyancsak a kitco honlapján rá tudsz keresni a history gold-ra ahol kezd el külónböző időszakok mozgását áttanulmányozni.

Olvasgasd amit Pomperj ír az aranyról, és a bányászokról, persze szem előtt tartva azt h ahogy Szarvasvadi írja mindig valószínűségekben, setupokban gondolkozunk.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek