Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 13. 04:15
Előzmény: #2239  Törölt felhasználó
#2240
Szia Thinker,

koszonom szepen nagyon jol esett, hogy sikerult szamodra talan nehany hasznos informacioval szolgalnom....
, hogy oszinte legyek en is sok erdekes hasznos informaciot olvasok a pf-en ill. a forumon...
remelem egyre tobben felismerik, hogy erre lenne a forum, hogy informaciot osszunk meg egymassal, es a tobb ember, szem tobbet lat alapon ezzel segitsuk egymast....
Remelhetoleg egyre tobb forumtag fog reszt venni abban hogy minnel objektivabb informaciok alapjan tudjunk donteseket hozni...
Velemenyem szerint errol szol a 21.szazad...a decentralizalt halozatokrol, internet, bitcoin, es decentralizalt informacio megosztasrol....
Ezek a dolgok gyokeresen fogjak nem csak az eletunket de a vilagunkat megvaltoztatni.....
hetkoznapi nyelven, hogy mire gondolok...:

reg ota irom, hogy a Deucthe Bank mennyire veszelyes befektetes...persze en ezt tevesen arra alapoztam, hogy a nemet bankok tele voltak europai kotvenyekkel (es en ez miatt jutottam teves kovetkeztetesre)...kozben kiderult hogy a DBK-nak van kb. ugy 60-70Trillio erteku derrivativ pozicioja...
majd jott a hir hogy uj vezetok lesznek majd, megjelentek a nyomozok a banknal...(arrol nyilvan nem irtak, hogy a nemet nemzetbiztonsagi szervek es egyebb intezmenyek milyen informaciok birtokaba vannak...)
Majd augusztusban jott az ontes...;szeptemberben bejelntik hogy kb. 20-25%-os munkaero leepitest terveznek...
kb. 20000fot erinthet..., szeptember 30-an ha jol emlekszem a FED hatalmas osszeggel (harmadik szemelykent megjelenik a piacon)....
en pedig felteszem a kerdest pomperjnek, hogy mi lehetett az a hatalmas osszeg ami megjelent a FED-nel...
pomperj pedig nehany oraval ra ra is vagta hogy szerinte a DBK-t menthettek...
(persze nem tudjuk, hogy hol usztak el, esetleg rosszul idozitettek nehany pozit es a szeptemberi kamatemelesre jatszottak vagy a nemesfem pozikon kezdtek a vesztesegek tul nagyra noni...ki tudja...
a teny hogy most mar nem 20000forol szolnak a szamok hanem akar 30000-35000-rol....
nem kell hozza matematikai zseninek lenni, hogy 30000fonel
akik ugy atlagosan szerintem kereshetnek 30-40000EUR-ot/ev mekkora megtakaritas ill. kolcsegcsokkentes a ceg reszerol...
Hogy mi is zajlik a hatterben azt egyelore nem tudjuk, csak talalgatunk,de hogy zajlanak az esemenyek az biztos....

es eppen ilyen dolgok miatt lenne jo ha minnel tobb ertelmes ember osztana meg a gondolatait, mert a velemeny kulonbsegekbol es a tevedesek is csak elore visznek, ha 1 olyan csapatban talalja magat az ember, ahol a tevedesek, hibakon nem ugralnak, hanem atformaljak ill. mas szemszogbol vilagitjak meg a dolgokat....
Hiszen a forumra nem josok es guruk irnak, hanem a nickek mogott emberek vannak akik nagyon gyakran tevednek (en is rengetegszer),de ha mindenki kulturaltan jarulna a forumhoz vagy legalabb 1-1 topikhoz talan sikerulne 1-2 ballepestol megovni egymast...
Remelem hamarosan te is aktiv tagja leszel a forumnak addig is sok sikert es minden jot kivanok!
Törölt felhasználó 2015. 11. 12. 17:55
Előzmény: #2233  Törölt felhasználó
#2239
Kedves Kisvuk

Szeretnek gratulalni az irasaidhoz kb 1 eve olvasgatom a forumot es be kell valjam kizarolag miadtad. :)
Irasaid nagyon hasznosak epito jelleguek ahogyan csinalod illetve amilyen latoszogbol ellemzed az esemenyeket hibatlan.
10 ev tozsdei tapasztalattal ugy gondolom this is the good way....
A video ami kapcsan tollat ragadtam az elkepzelesembe vag durvan 3 eve varom az arany fast recoveryt :)
Es ugy gondolom mar nagyon kozel a vegjatek :)
Tovabbi sok sikert Kivanok Neked
Es remelem meg sokaig tudom olvasni a gondolatid itt a forumon.

Udv
Thinker
Törölt felhasználó 2015. 11. 12. 16:51
Törölt hozzászólás
#2238
eurocent 2015. 11. 12. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#2237
link
Igazad van, észre se vettem.
Ha jól értem, akkor e-3 szakasz lenne 1, 3-4 szakasz 2, a 4-5 szakasz 3 és hossza >= e-3?

Te, hogy látod Arankát?
Törölt felhasználó 2015. 11. 12. 15:42
Törölt hozzászólás
#2236
eurocent 2015. 11. 12. 15:34
#2235
link
Van egy újabb éves arany ATL-ünk: 1173,4.
Amennyiben helyesnek bizonyul az elképzelésem az alja <1022 alatt várható.
Törölt felhasználó 2015. 11. 11. 22:47
#2234
Törölt felhasználó 2015. 11. 11. 09:37
Előzmény: #2232  Törölt felhasználó
#2233
Törölt felhasználó 2015. 11. 10. 16:38
Előzmény: #2231  pitcairn2
#2232
link

mert az ingatlan arak folyamatosan emelkednek...
;))))
pitcairn2 2015. 11. 08. 17:31
Előzmény: #2230  Törölt felhasználó
#2231
a pénteki job report-ból is nagyon szépen kijött amit mondasz:)

link

csak egy kissé a számok mögé kell nézni hozzá...
Törölt felhasználó 2015. 11. 08. 08:04
Előzmény: #2226  pitcairn2
#2230
Szia,

olvastam az egyik topikban hogy irtal a money supply-rol es az inflaciorol....(ami egyebkent nincs)...
Velemenyem szerint pedig van es nem csak Au-ban,de Kanadaban, Amcsiban es a Britteknel is....
na nem az interneten megjeleno ill. hivatalos statisztikai meset kell bevenni..., csak meg kell probalni hasznalni az embernek az eszet....
Nalunk nagy epitkezesek vannak a CBD-ben, ami miatt nem lehet kocsival jelenleg igazan kozlekedni....
(es mire lettem figyelmes, mivel nem hasznalom minden nap a tomegkozlekedest....ugyanazoknak a zonanak az arai emlkedtek...
4-5 eve 1.6$, 3 eve 1.8$ jelenleg 2.10$
Toblerone (400g)-os ezt csak azert tudom mert karacsony korul szoktuk nem tul kozeli ismerosoknek venni....5$ (akciosan) jelenleg 5.9$
Privat egeszsegbiztositas atlagosan 8-12%-os dragulas evente...
(talan ez az usaban kozel 15-30%-os) csak kerdezd meg pomperj-t
Most olyan aprosagokrol ne beszeljunk, hogy a csomagolas folyamatosan valtozik...
mert amikor rosszalkodunk szoktunk venni burgonyaszirmot es 2 szokott 5$ lenni es jelenleg is annyi, szoval nincs inflacio...
viszont 3-4 eve 250grammos volt a csomagolas, aztan lett 230 majd 200g-os, jelenleg 185grammos, persze az ar ugyanaz...
;)
ha valakinek nyomon koveti a kiadasait es ezeket jegyzi...
nem dol be a CPI meseknek...
a masik fontos dolog lenne, hogy a krealt penzbol sok jelenleg a FED-nel van parkoltatva es erre kamatot fizetnek...
na majd ha az bekerul a gazdasagba, akkor nehezebb lesz eladni a nincs inflacio meset.....
persze az elektronikai cikkek egyre olcsobbak lesznek, ha az azonos termeket viszonyitjuk egymashoz...
(de ez a technologiai fejlodes miatt van es nem az inflacio miatt)...

Legyen szep hetetek!
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 16:08
Előzmény: #2228  Tibi0002
#2229
Nem kell aggodni, majd Helenke es tarsai megmutatjak a vilagnak az iroasztal mogul...
Kivancsian varom a kamatemelest....
csak nehogy akasztas legyen a vege!!!!
Tibi0002 2015. 11. 06. 14:49
#2228
Úgy tűnik, az erősödő tallér miatt az arany dollár ára inkább az esést választotta.
Törölt felhasználó 2015. 11. 06. 10:39
Előzmény: #2223  pomperj
#2227
Szia,

Meg nem olvastam,de atfutom a hetvegen...
Azzal viszont tokeletesen egyetertek, hogy 0%-os kamatkornyezetben ill. ahol nehany ember a semmibol korlatlanul teremthet elo penzt es ezzel az osszes piaci szereplot hatranyba kenyszeritve azt tesz amit akar, az nem igazan kapitalizmus, sokkal inkabb szocia;ista ill. kommunista vezetesre utal...

Gondoljunk csak bele, emberek szazezrei-millioi takarekoskodtak eveken-evtizedeken keresztul, hogy nyugdijas korukban sikeruljon az eletszinvonalukat fenn tartani.....
mit ernek a 400K??? 0%-os kamatnal...
es a legszebb az egeszben hogy nem csak a jelenleg nyugdijban levo lakossagot bunteti ez az intezkedes, hanem az osszes embert aki valaha megeli a nyugdijas eletkort, mert igenis a jovobeni eletszinvonalunkat lopja meg a rendszer...

Most azzal a resszel igazan nem kivanok foglalkozni, hogy a legtobb eszkozosztaly olyan arazas fele lettek eltolva ahol nagyon magas valoszinuseggel a befektetok tobbsege jelentos veszteseget fog elszenvedni igy vagy ugy...

Azzal sem erdekes lassan mar foglalkozni, hogy ugyanaz tortenik mint 2006-2007-ben amikor is a lakashiteleket csomagoltak egybe es ertekesitettek mindenfele, jelenleg ez a diakhitelekkel es auto hitelekkel tortenik folyik....
(hogy mi kulonbseg van 1 lakas, ingatlanhitel ill. 1 auto es diakhitel kozott) jo nehany...
Mindenesetre folyik a csomagolas es ertekesites szepen...
az hogy olyan emberek akik semmi esetre sem kaphatak volna hitelt, most mar jovedelem nelkul is diak es autohitelhez juthatnak es az auto hitelnel na nem az uj gepkocsi ara a hitel nagysaga hanem akar 10-20%-al tobb....
Na azon gondolkozon el aki akar ha egy 20-as eveiben levo munkanelkuli ember, csak azert iratkozik be 1 szinte 0 erteku foiskolara mert ezzel fedezni tudja a jelenlegi megelhetesi koltsegeit a diakhitelbol es azt a minimalis kreditkartya tartozasat az ujonan vasarolt brand new autoja melle kapott hitelbol sikerul kifizetnie....
szoval van 1 autoja ami 29990$ volt megkapja mondjuk 1-1,5%-os finance-ra mondjuk 5-8 evre, de a hitel nagysaga nem am 30K hanem mondjuk 35-36K...
es amikor a mi kis fiatal baratunk kigordul az auto kereskedesbol a 30k autobol nehany pillanat alatt lesz 24-25K majd a kovetkezo 6 honap alatt ugy kb. 20K es a hitele mondjuk 35K...
az csak eppen azt jelenti hogy annak a hitelnek kozel 35-45% mar behajthatatlan, ha epen a kis baratunknak nem sikerul fizetnie a torleszto reszletet...
Hogy ebbol mi baj lehet hat szerintem inkabb hagyjuk, mert csunya lancreakciot indithat el a gazdasagban...

Szeretem az amazon-t es minden evben elkoltok naluk par szaz$-t erre arra...,de azert azt megkerdeznem azoktol akik peldaul amazon rv-t birtokolnak, hogy a ceg jelenleg majdnem 300billio$-t er....es az utolso 50-60billio$ az elmult nehany hetben sikerult a cegnek osszehoznia (persze kellett ehez, hogy a jegybankaraink kimentsek a piacot megint ill. amit pomperj irt, hogy megmentsek a DB-ot)...
ja hogy a cegnek javult az eredmenye es mar majdnem 17cent lett ha jol emlekszem a reszvenyar meg valahol 650$ korul mozog...
Nem vagyok 1 P/E fanatikus,de milyen eredmenyre lesz szuksege az amazonnak, hogyha a jovoben szeretne a 100-150$-os arfolyamot megfeleloen osztalekkal jutalmazni...
(ha 1 nagyon konzervativ 4-5%-os osztalekot szeretnenek kapni a befektetett tokenkre)...
szoval hanyszorosara kellene az eredmenynek nonie negyedevenkent?????
Szoval az amazon 1 rendkivul jo ceg,de talan 20-40$-nal sem lenne extrem olcso ha a spekulativ reszt kihagynank a kepbol...
40$ pedig tobb mint 90%-al kevesebb mint az amazon jelenlegi ara a piacon....
ettol fuggetlenul szeretem,de nem szeretnem birtokolni a ceg rv-it...(lehet hogy kicsit tul konzervativ vagyok)
;)
pitcairn2 2015. 11. 05. 20:51
Előzmény: #2223  pomperj
#2226
a bankárok különben köszönik jól vannak, hisz példátlan összegeket csatornáztak be a zsebükbe a közjóra hivatkozva 2008 óta

a ZIRP maga a bankár paradicsom

PS.: "bankár" alatt természetesen __valódi__ bankárra gondolok, nem pedig a bankokban robotoló bérrabszolgákra
pitcairn2 2015. 11. 05. 20:48
Előzmény: #2223  pomperj
#2225
különben kötve hiszem, hogy nagy viták lesznek ebből

pl. Peter Schiff 2009 óta ezt hajtogatja a blogján, oszt ugyan kit érdekel...

link

pitcairn2 2015. 11. 05. 20:46
Előzmény: #2223  pomperj
#2224
a ZIRP-nek kb. azt kell életben tartania ami valódi piaci körülmények között __életképtelen__

ergo

a reálgazdaság nem tud megszabadulni ettől a __kolonctól__

ez eddig is teljesen egyértelmű volt...
pomperj
pomperj 2015. 11. 05. 20:39
Előzmény: #2221  Törölt felhasználó
#2223
1)Bill Gross a nov. havi leveleben egy igencsak erdekekes ideaval allt elo.

link

Es ebbol oriasi vitak indultak vilagszerte.
Amit allit, annak a lenyege igen egyszeru.

Ahogy a klassziku fizika Einstein ota relativisztikus lett (mert nagy sebessegeknel, amiknel a csillagok meg elemi reszecskek mozognak, maskepp mukodnek a fizikai torvenyek),

ugy a kozgaz torvenyei is maskepp viselkednek a zero kozeli kamatoknal.

A zero kozeli kamatok vilagaban az elenkites (ami magasabb kamatszinteken normalisan, klasszikusan mukodik)...
szoval, amikor meg lejjebb viszik a kamatot, az a zero kamat vilagban kimondottan karos, mert meg tovabb lassitja a gazdasagot, elenkites helyett.

Es hiaba hisznek a bankarok a tanult kozgaz szabalyokban: A kapitalizmus nem mukodik a zero kamatok vilagaban.

A temat rengeteg cikk taglalja, igencsak hevesen. A kiderulhet, az easing 8 eve utan a vegere, hogy az egesz tevedes volt?

1)Errol eszembe jut a regi relativisztikus Navy vicc, hatha valaki nem ismeri.

A Navy Veteran megy a paraden, osszetorten. Egy bombazo csaj megkerdi:
"Sergant, mikor szexelt utoljara?
"Madam, az tizenkilencotvenot tajan volt.
"Akkor nem csoda, hogy ilyen osszetort. A Vet-day alkalmabol jojjon fel hozzam, itt lakom szemben.

Relaxalas utan a csaj megjegyzi:
"Azert nem sokat felejtett 1955 ota.
A Vet rapillant az orajara:
"Remelem is, meg csak 2130 van.

Minden esetre, jovo heten Veterans Day, a 1276-s Navy trikomban en is megyek paradezni a vetfriends fiukkal. Hatha...;-)
McDee 2015. 11. 04. 18:32
Előzmény: #2219  pomperj
#2222
Időközben készítettem egy kisebb analízist US OIL expl szektorra. Ne nagyon kritizáljatok, mert nagy munka volt. :)
Az utolsó két oszlopba raktam az osszes kötelezettség/BV és a D/E értékeket. A felső két sorban ezen mutatók szektorátlaga ée mediánja található. Így megállapítható az éppen vizsgált cég pozíciója a sokasághoz képest.
Itt érhető el a mutatvány: link
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 16:07
Előzmény: #2219  pomperj
#2221
koszi

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók