Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
nem jelent jót, h kaszálják a Ricsit...8.820 gyatra forgalommal egy 10-es könyvet másolna v.ki 800-on és alatta mekkora db számok vannak vételen? Előre is köszi!
Jó napot! Itt a cikk a lap közepén a Richterről is ír.-Richter A jó hangulat a gyógyszerrészvény piacát sem kerülhette el, de itt a relatív gyengeség azért nagyon egyértelműen megmutatkozik,
amely sokkal kevésbé attraktívvá teszi a papírt, mint a BUX két másik
mega-komponensét. Bár az OTP és a MOL elvitte a hátán a Richtert az
ellenállás közelébe, több ok is van, amiért egyelőre nem érdemes a
semleges besoroláson változtatni. Az egyik nyilván maga a relatív erő
hiánya, amely ritkán ad értelmet a vételi megbízásoknak, ha egész
egyszerűen most van jobb, komolyabb momentummal megáldott részvény a
piacon. A második a forgalom és intézményi vevők nélküliség és a tény,
hogy a CMF indikátor lassan két hónapja hever letargiában a padlón. A
harmadik pedig, hogy az árfolyam nemcsak
hogy nem érte el az ellenállást, de nagy felső árnyékok jelentek meg a
napi gyertyákon, vagyis napon belül is érdemi eladói nyomás volt a
részvényen. A két nagy papír zöld gyertyái ellenére
tegnap pedig még csökkenés is látható volt a Richter árfolyamában. A
hosszútávú befektetőknek azért így sincs oka bevenni egy nyugtatót,
hiszen a 200 napos mozgóátlag tiszteletben tartása elegendő kell, hogy
lecsillapítsa aggodalmaikat.
Az sokat segítene a cégen ha a kormány az export növelése érdekében a külgazdasági kapcsolatokat javítaná a nyugat európai államokkal, a profit pedig legyen diverzifikáltabb, sokkal jövedelmezőbb céggé kéne válnia a Richternek!
Látom figyelsz Mester!:) Moderna gáz lett, szóval lehet a gyógyszeripart beadhatják a Robi algók... Nyitás előtt tette közzé harmadik negyedéves számait a Moderna. A vakcinagyártó eredménye elmaradt a várakozásoktól, amire az árfolyam 11%-os zuhanással reagált. A vállalat 4,8 milliárd dolláros bevétele elmaradt a várt 6,26 milliárdtól, és a cég a teljes évre vonatkozóan is csak 15 és 18 milliárd közötti bevételt vár, míg az elemzők 19,9 milliárd dollárral számoltak. A vállalat 7,7 dolláros EPS teljesítménye is jóval a 9,1 dolláros konszenzus alatt van. A Moderna bejelentett egy két éves, egymilliárd dolláros részvényvisszavásárlási programot is. A vezetőség azt is elmondta, hogy 2022-re 17 milliárd dollár értékben van vakcina megrendelésük.
A Richter november 8-án hajnalban publikálja negyedéves eredményét. Előrejelzésünk szerint a cég a harmadik negyedévben 154,2 milliárd forintos árbevételen 30 milliárd forintosprofitot érhetett el.Magyarországon, valamint Oroszországban és a FÁK térségben mérsékelten, Európában pedig 7,8%-os kal emelkedhetett az árbevétel. A Vraylar jelentős amerikai royalty bevételének köszönhetően az USA értékesítés 21,2%-kal bővülhetett év/év alapon. A gyógyszer export euróban számolva összességében 13,9%-kal bővülhetett. A teljes árbevétel 12,0%-kal emelkedve 154,2 milliárd forint lehetett a negyedévben, amiben a viszonylag gyenge forint árfolyam is szerepet játszik.Az operatív eredmény 8,6%-kal 32,5 milliárd forintra emelkedhetett. A marzsokra pozitív hatással volt a Vraylar-ból származó bevételek növekedése, a továbbra is nyomott értékesítési és marketing költségek, ugyanakkor a növekvő román nagykereskedelmi és kiskereskedelmi értékesítés negatívan befolyásolta a marzsok alakulását. Így összességében 21,8%-ról 21,1%-ra csökkenhetett az üzemi marzs.A tavalyi pénzügyi veszteséggel szemben idén pénzügyi nyereség keletkezhetett, melynek hatására az adózott eredmény 32,8%-kal 30,0 milliárd forintra emelkedhetett.
Richter topik
Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.