Topiknyitó: Portfolio 2012. 01. 13. 13:37

Rendkívül kemény velünk szemben az IMF - Mi lesz ebből?  

Ugrás a cikkhez
Elemzők szerint a sorok között a Nemzetközi Valutaalap szinte példátlan, Magyarországgal szemben fennálló kemény magatartását lehet kiolvasni. Az eheti fejlemények alapján világossá vált, hogy a magyar kormányon a sor: lépnie kell, különben újra...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=161361
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ody_Mnadrell 2012. 01. 13. 23:50
Előzmény: #39  ujonc
#40
Itt jobbra úgy látom, hogy szinte egész európát megtámadták a spekulánsok és a libsi-komcsi tengely. :D Szerintem az UFO -k állnak a háttérben.
ujonc 2012. 01. 13. 23:35
Előzmény: #38  Ody_Mnadrell
#39
Tényleg!
Igazad van!
Bár én nem a szarkupac tetején ülök. Engem lentebb keress.
Ti is hibásak vagytok! :-)))
Ody_Mnadrell 2012. 01. 13. 23:22
Előzmény: #26  pancserlama.
#38
Egyre több birka hajtogatja, hogy "megtámadták" az országot a spekulánsok, meg a "libsi-komcsi" tengely uszít, plusz jön a világkormány és ehhez hasonló baromságok. Megy ám a néphülyítés ezerrel. Persze megint mindenki hibás csak mi nem. Az nem tűnik fel, hogy egy szarkupac tetején csücsülünk és ezért nem a külföld hanem a politikusainkat terheli felelősség? Az nem zavarja őket amit orbánék csinálnak a jogrendszerrel és úgy általában a hatalom koncentrációval? De komolyan hol élünk ha már a zemberek és ilyeneket irkálnak? Tényleg le kellene húzni ezt az országot a wc-n és akkor megtudná a sok okostojás, hogy tulajdonképpen mi is az a szopóág.
ujonc 2012. 01. 13. 23:03
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Nem magyarázkodtam (főleg nem össze-vissza) a tényeket állítottam időrendi sorendbe.
1. Én kérdeztem, te halgattál (nem válaszoltál).
2. Én kérdeztem, te válaszoltál.
Így ha én azt mondom nem válaszoltál, igazam van. (1.)
Ha Te azt mondod válaszoltál, igazad van, ha (2)-erről beszélsz.
De ez nem teszi meg nem történtté azt, hogy első alkalommal nem válaszoltál.

A "kis" linkelésedből csak éppen azt a részt hagytad ki, ami igazolta az állításomat.
És erre építve nevezel "kamu"-snak?
Azt gondolom, ha itt valakinek elnézést kellene kérnie az Te vagy. Ha csak a mai produkciódat nézem, a "kamu" miatt és a "helyesírási hiba" javítása miatt.
Persze neked mehet a célzás, vagy megírhatom direktbe, tudom hogy hiába is várok erre!
Furcsa, hogy rendszeresen "mindenki" nevében érzed feljogosítva magad véleményalkotásra.
Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 22:49
Előzmény: #35  ujonc
#36
Magyarázkodhatsz össze-vissza. Azt állítottad, hogy nem válaszoltam. Válaszoltam? Igen. Bizonyítottam is, más is látta. Tehát a te állításod: NEM IGAZ. Tény. Bizonyítottam.

Innentől csak egy nevetséges vergődés, amit művelsz és magadat járatod le vele mégjobban. Az elnézés kérés lenne a kultúremberhez méltó és bölcs lépés ilyenkor. Megjegyzem, ettől nem kevesebb, hanem több lesz az ember, de ennek megértése - és főképpen gyakorlata - intelligencia, tanultság, neveltetés, szocializáció kérdése (e tekintetben pedig már nem is lehet veled kapcsolatban magas senkinek az elvárása).
ujonc 2012. 01. 13. 22:09
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#35
Na, így a nagy matt után, azért csak beteszem ezt is:

"előzmény (#41: penznyelo) | válasz erre | 2011. december 10. - 23:13
Természetesen!
Bár annó amikor én érdeklődtem felőled, elutasítottál, hogy ezt már leírtad és nem fogod mindíg mindenkinek megismételni.
ujonc"
ujonc 2012. 01. 13. 21:49
Előzmény: #32  pancserlama.
#34
Áhhh...

Már késő van!
Szerintem egy forró fürdőt vegyél!
Elmagyaráznád, milyen kapcsolatban van a német munkamorál és a magyar forint?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 13. 21:32
Előzmény: #31  ujonc
#33
Akkor most vegyünk Ft ot ?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 13. 21:31
Előzmény: #31  ujonc
#32
Akkor most vegyünk Ft ot ?
ujonc 2012. 01. 13. 21:28
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Ezzel nem csak a Führer volt így!
Andre Kosztolány is mintha erre épített volna, amikor német papírokat vett a háború után. Az igazi érték a nyersanyag és a munka. A többi meg üveggolyó!
Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 21:19
#30
link
"A Führer a maga részéről teljes mértékben elutasította az „ortodox” közgazdasági módszereket, és mint fentebb idézett beszédeiben is hangoztatta: nem az arany, de nem is a külföldi valuták fogják megadni a német nemzeti fizetőeszköz értékét, hanem csak és kizárólag a német nemzet munkája. 1936. október 4-én a német kormány lényegében függetlenítette a nemzeti valutát a nemzetközi pénzügyi rendszertől. A pénz értékét többé nem a pénzmágnások luxusjólétének és világuralmának fenntartása és kibővítése érdekében kitalált „gazdasági törvényszerűségek” határozták meg, hanem a német munkások teljesítménye."
ujonc 2012. 01. 13. 21:03
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
"Ez egy szimpla matt." Így helyes! Ha úgy gondolod ezzel neked van igazad, ám legyen!
Kellemes hétvégét!
Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 21:00
Előzmény: #25  bet4more
#28
Bet4more:)
Köszi amúgy, de felesleges tovább ragozni. Ezt egy szimpla matt. Mindenki látja.
ujonc 2012. 01. 13. 20:56
Előzmény: #25  bet4more
#27
A tisztánlátás kedvéért másodszorra válaszolt.
Azonban, hogy most ne kelljen ismét felszólítania (úgy fél év után) elárulom, hogy szerdán 20.44-kor az alábbi fórumhozzászólás íródott:

"Bemutatózik!
Milyen is lenne, ha a Jobbik "álljunk meg a saját lábunkon" programjába belekezdene.
Így már most elveszik az emberek kedvét a következő választásokra a szélsőjobbtól. Nem hiszem, hogy a miniszterelnök és bandája irányítaná a folyamatokat. Az élet összetetebb annál mint hogy négy-nyolc évente jobbra-ballra irányítgatnának minket. De ha Te úgy gondolod, higyj a demokráciában, nekem mindegy!
Érdekes, hogy a mostani színjáték kapcsán szinte már olyan hangulat alakult ki, hogy megváltás lenne az IMF hitel. Lévén az emberek már torkig vannak az adóssággal. És légyszíves most ne gyere a gazdaság fejlődése mantrával, mert ez egy blőd duma. Annyira átlátszó, hogy egyik hitelt vesszük fel a másik után, aztán csak annyit tudnak felhozni mellette, hogy ebből épül nekem az autópálya, meg ebből van egészségügyi ellátás és nyugdíj.
Egy nagy túróst! Azért vannak itt egy páran akik termelnek és adóznak!!! Az én autópályám, egészségügyi ellátásom ebből van! Többek között az általam befizetett adóból. A hitel meg egy túrós!
ujonc "

Csupán azért, hogy a "buta" jelző után, ne legyek még "kamus" is! ;-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 13. 20:55
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#26
Hogy bebetonozódjon O.V a törvényekkel neki kellett menni a nyugati demokráciának!
Persze hogy a nyugat nem akarja bevenni a Putyini demokráciát.
Ilyen egyszerű ez.
Ennek viszont ára van, ezt viszont az nép fizeti meg….
bet4more 2012. 01. 13. 20:51
Előzmény: #23  ujonc
#25
A tisztánlátás kedvéért: akkor most válaszolt vagy sem?

8)
ujonc 2012. 01. 13. 20:42
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Igen!

És helyesen nem "van" hanem "vagy".
ujonc 2012. 01. 13. 20:41
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Aha!
Kafi!
Azért a tisztánlátás kedvéért tegyük hozzá, hogy ez a másodszorra feltett kérdés és a rá adott válasz. Amiről én beszélek az még a linkelésed elött egy fél évvel lehetett. Ez meg nem inteligencia csak szimpla emlékezet kérdése.
Törölt felhasználó 2012. 01. 13. 20:38
Előzmény: #21  ujonc
#22
Még, hogy nem válaszoltam...

"2011. december 11. - 00:13
Értem!
És akkor megkérdezhetem én is, hogy mivel foglalkozol?
ujonc"

"2011. december 11. - 00:44
Meg. Pénzügyi végzettségem van (közgáz pü.), de nem ilyen területen dolgozom, vezető vagyok és van/volt saját vállalkozásom is.
penznyelo"

Nem várom el, hogy elnézést kérj. Az van jön magától (ami intelligencia, kultúra, szocializáció kérdése), vagy úgyse lenne őszinte.
ujonc 2012. 01. 13. 20:35
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Mi az, hogy ne kamuzzak?
Te ittál?
1. Nem válaszoltál!
2. Egy vita során nem mindegy, hogy milyen társadalmi helyzetből szemléled az eseményeket. És én annak idején erre kérdeztem rá. Amire a már lentebb említett választ kaptam. Nem a pénztárcádban akartam turkálni.
De ezt akkor is leírtam! Így gondolom nem szükséges tovább magyarázni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek