Topiknyitó: Portfolio 2012. 01. 13. 13:37

Rendkívül kemény velünk szemben az IMF - Mi lesz ebből?  

Ugrás a cikkhez
Elemzők szerint a sorok között a Nemzetközi Valutaalap szinte példátlan, Magyarországgal szemben fennálló kemény magatartását lehet kiolvasni. Az eheti fejlemények alapján világossá vált, hogy a magyar kormányon a sor: lépnie kell, különben újra...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=161361
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 23:27
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
No, kitaláltam egy nevet az esetnek a híres "Iliász-pör" után szabadon, "Olympique-pör".
Aj, nagy szellemek, ha találkoznak. :DDDD
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 23:10
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
nem szeretem a konteokat - meggyőződésem, h. sokszor a dolgok lényegesen egyszerűbbek, mint amit belelátunk, illetve sokszor máshol keressük a csavart, mint ahol van - de ez szerintem most egyértelműen egy házon belüli trónfosztás. Akik rátették a fejére a koronát, azok most le is vehetik, bár nekik mindegy, ha rajtamarad úgy is jó. A lényeg, h. nekünk legyen min prörgnünk és ne az EU/IMF pofáraesést kelljen végignéznünk, ahogy az államférfivel feltörlik a padlót!
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 22:43
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#206
csak azért nem plágium, mert idővel majd az is kiderül, hogy valamelyik beosztottjával fordíttatott más dolgozatokból. nem hiszem, hogy smitti vette volna a fáradtságot a fordításra.

égő, nagyon égő.

úgy látszik, valamelyik brutus elővette a páncélszekrényből az egyik adut. gondolom az ügynökkartonnal még vár. kövér nekem gyanús. vagy simicska?
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 22:34
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
ja .. igen , osztanám majd az összeset amit írtál , mert hogy ez nem politikai hanem szakmai kérdés -mint írod , az tuti hogy így van , de sajnos ebben az országban a szakmai cuccok nem annyira fontosak és inkább a politikaiak a leglényegesebbek ezért a szakmait felülübereli ,és már jó pár éve..

itt akkor lenne változás , ha itt lent mi milliónyiak egyben meg tudnánk állapodni 20 év után már legalább abban , hogy ami szar az szar és mindenféle rárakott bal jobb meg mindenféle eszme meg hit cuccoktól mentesen ..

míg ez nincs így , addig a mindenféle palikák , hagyók meg puch lászlók és simicskák sikeresen tudnak és fognak is tudni működni ..

az még nem lenne baj hogy hogy vannak rossz politikusok , de ezeket a kritériumokat messze már túlszárnyalva iszonyatos károkat okoztak ezek mind anyagilag mind erkölcsileg és így mind kulturálisan is a milliók fejében .

ott tartunk hosszú ideje még mindig , hogy ami egyértelműen gané , azt is arannyá változtatja millió ember a másik millió ember ellenében ..

pontosan ezért -ezekért , sztem ebben az országban nem tudnak már olyant csinálni az ország felsőbb és alárendelt vezetői és a muskétásaik , amiből szar válik és milliárd kár származik belőle ..

minden szar ami az emberek ennyi-annyi ellehetetlenítéséhez vezet/vezetett eddig és a mellette az elherdált milliárdok, mindig kifényesedik valahogy egy idő múlva a melléjük álló emberek által ,és valami magasztos eszmei értékké is válik - az azt figyelő és így úgí értékelő ilyen olyan nagyszámú táborok kiegyenlítettsége folytán , ezért aztán soha semmiért és senki nem is lesz felelős bármit és bármilyen nagyságú trágyát is okoz ..

mert képtelenek vagyunk mi mindentől és mindenkitől függetlenül egyöntetűen rámondani a szarra azt hogy az szar

ez ilyen baszom egyszerű
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 21:32
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#204
demokráciát nem lehet kapni, v. bevezetni, azt szinte minden esetben csak kiharcolni lehet!

a politika szinte minednhol szekértáborok csatája, ahol a saját embereiket igyekeznek kimosni a legnagyobb szarból is (kortól és rendszertől függetlenül)...az egyes táborok meg mindent megtesznek, h. újabb mocsok kerüljön a felszínre a másikról. Csak nálunk az a baj, h. ez itt megáll, mert nincs a civil térsadalomnak annyi ereje, h. ilyen ügyekbe ez a díszfasz belebukjon!

Ez nem politikai kérdés (persze a következményei azok), hanem elsősorban szakmai: plágium vagy nem? ettől akár teljesen függetlenül, van benne saját eredmény, v. nincs? Vizsgálják meg, állapítsák meg a tényt, fosszák meg a doktorátusától, röhögjön rajta az egész ország, bukjon bele a seggnyaló marhája. A politika maszatol (ez már csak ilyen), de ha az egyetem, a szakma is azt mondja, h. hát kérem minden rendben van...akkor nagy baj van!
A következmények behajtását el kell kezdeni, oldaltól függetlenül! Ha ezt következetesen mindig megtennénk, előbb utóbb ilyen esetben lemondana magától, mint ahogy a német miniszter tette a Bayreuth-i eset kapcsán.
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 20:50
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
Ezt írtam:

"Ha türelmesebb lettél volna, és elolvasod a második kommentemet is, lehet, nem írtad volna meg..."

Erre Te ezt:

"Ha figyelmesebben olvastál volna, és megnézed a hozzászólásaink időpontját, akkor észreveszed, ami a tartalmából is nyilvánvaló, hogy a te 2. kommentedet én még nem láttam, amikor írtam az enyémet."

Épp ezért írtam, hogy ha türelmesebb lettél volna, meg sem írod a kritikádat...
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 20:34
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#202
Akira:

"Ha türelmesebb lettél volna, és elolvasod a második kommentemet is, lehet, nem írtad volna meg..."

Ha figyelmesebben olvastál volna, és megnézed a hozzászólásaink időpontját, akkor észreveszed, ami a tartalmából is nyilvánvaló, hogy a te 2. kommentedet én még nem láttam, amikor írtam az enyémet.

Megjegyzem: az enyém igazságtartalmán a te 2. hozzászólásod semmit nem is változtat, mindössze az derül ki, hogy te magad is rájöttél, hogy az elsőben hülyeséget írtál (ill. az az ügyben való tájékozatlanságod révén született).

Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 20:27
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#201
szóval a kádári időkben ezeket simán meg lehetett csinálni , hiszen gyorstalpalón szerzett vörös diplomával lehetett az esztergályosból akár gyárigazgató is ..

kádár a kisemberekben bízott és az ilyen stikliknek szemet húnyt ő is és a rendszer is ..

ebben a képbe beleillett mindenki palikája is , hiszen mitől is lehetett volna az astoria igazgatója is például.. így a disszertációja is simán átment /esetleg felsőbb utasításra / , mert akkoriban kertész úr is idomult vagy idomulnia kellett ahhoz a rendszerhez , illetve nem jól nézte volna ki magát ha elkaszálja a mindenki palikáját ..

viszont palikának pechére már ez a rendszer kényes az ilyen múltbani szarságra , és a kertész urak sincsenek most abban a helyzetben hogy a renoméjukat utólag rendezve , bevallják a tetteiket..
kertész uraságék akkor sem szerettek , és most sem szeretnek szarban lenni ..

de ezeknél az okoknál fogva az egyetemi elkövetkező vizsgálat most már nemcsak mindenki palikájában keveri meg a szart , hanem a kertészeket is elsikálná és vele együtt az eddigi egyetemi "munkásságot" is .. ezért nem tartom lehetségesnek , hogy olyan komoly hibát találnának a drága palika dolgozatában ami anulálná a doktori címét ..

azt gyanítom hogy néhány bakit lelnek majd a cuccban - de csak ennyi lesz az egész .. ( a kecske se dögöljön éhen ,és némi káposzta is maradjon)

és akkor jön orbán , az mn meg még egy csomóan majd azzal .. hogy nyertek
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 19:36
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#200
penznyelo,

Ha türelmesebb lettél volna, és elolvasod a második kommentemet is, lehet, nem írtad volna meg...

Épp azt taglaltam ugyanis, hogy ha valóban idéz, az nem plágium, de nem is doktori értekezés, ha pedig nem idéz, csak másol, az plágium.

Attól plágium valami, hogy elhagyja az idézőjelet, miközben másol...
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 19:19
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#199
egyébként tényleg itt tartunk...az újkori olimpiák története - szerkesztette Smit Páll

Mitől tudományos munka az, ha írok egy bevezetőt, majd összeszedem más szerzők műveit, egymás után rakom, közben összekötő szövegeket írok, majd a végén írok egy pár bekezdés nyi összefoglalást, vagyis pár sorban leírom, h. mások mit állapítottak meg.

A vicc az, h. ez a faszi annyira hülye, h. komolyan mondom szerintem még most sem esik le neki, h. mi lett volna a feladata egy kisdoktori megírásánál, simán el tudom képzelni róla, h. azt hiszi mások is ezt csinálják, vagyis dörgölőznek egy kicsit tudományos körökben, majd összedobnak valamit az általuk olvasottakból doktori dissz. címen.
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 19:03
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#198
Akira, amit te írtál, azt hívják öngólnak.

"A problema nem ott van, hogy ez plagium volna, henem ott, hogy a dolgozat 80%-a csupan a forrasmunka ismetlese/idezese, es alig van benne valami sajat munka."

A plágium pont ezt jelenti. Tehát te ezt írtad: nem az a gond, hogy plágium, hanem az, hogy plágium.

Mellesleg megjegyzem, hogy a gond éppen az, hogy idézőjel nélkül idézett. Tehát a sajátjaként tüntette fel azt, ami nem az övé, nem az ő szellemi terméke.
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 19:00
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
#197
No persze, igy mar mas a leanyzo fekvese, ha idozojelek nelkul idez reszleteket, es meg inkabb mas a helyzet, ha szinte egesz tanulmanyokat idez idezojelek nelkul,

Egy doktori disszertacio (de semmilyen mas tudomanyos munka) nem ertekelheto akkent, ha lenyegeben nem tartalmaz onallo gondolatokat, csak idezeteket. Ha pedig ezen idezetek idezojel nelkul kerulnek be az anyagba, akkor az bizony plagium.
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 18:46
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#196
En nem ertem, hogy miert nevezik plagiumnak, ha megjelolte forraskent. E az ellenzek reszerol ongol.

A problema nem ott van, hogy ez plagium volna, henem ott, hogy a dolgozat 80%-a csupan a forrasmunka ismetlese/idezese, es alig van benne valami sajat munka.

Persze az a magyarazat is santit, hogy ez azert nem plagium, mert az idezetek tulajdonkeppen tenyek (az ujkori olimpiak tenyszeru eredmenyei), nem pedig valakinek a szellemi termeke.

Ezzel kapcsolatban csak halkan kerdezem, hogy vajon milyen tartalma lehet egy tortenelmi kutatasnak, ha nem a tortenelmi tenyek? A szellemi termek pedig az az eredeti kuatatomunkaban, hogy az elszortan letezo feljegyzesekbol valaki bizonyitekat talalja egyes tenyeknek, majd ezt egyetlen tanulmanyban osszegzi.

Na ez, a kutatomunka hianyzik a sp doktorijabol, lenyegeben egy masik kutatas ujboli kiadasa. Nem plagium, de nem is doktori disszertacio.
szivacs
szivacs 2012. 01. 19. 18:03
Előzmény: #192  loliense
#195
Aha, szóval boxnyelven értesz:
ha beszállsz mások meccsébe és elkezdesz rugdosni, akkor ne csodálkozz, ha lecsapnak és ne reklamálj!
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 17:46
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#194
Ahogy írtam, amennyiben kideríti a vizsgálat, h pontosan miben és hol csalt, akkor tudok véleményt alkotni.
A hírek szerint a 2002-es választások előtt Kósa Lajos is egy prostituálttal közösült a kocsijában a pályaudvar előtt.
Amúgy Schmitt kompetenciáit ismerve valószínűnek tartom a plágiumot, de a vizsgálat még nem zárult le.

De elismétlem, kitudja hanyadszorra:
a vita onnan indult, h pénznyelőt sértegették, mire írta, h ha ő írogatna ilyeneket, akkor kizárnák. Erre írtam, h emiatt ne aggódjon, mert a haverját sem (téged) tiltották ki.
Erre full amatőr módon előveszed a szokásos tahó stílusodat és ráteszel még egy lapáttal. Persze nem fogod fel, h nem a Scmitt-et gyalázó írásaidról, hanem a fórumtársaid köpködéséről beszélek.
Persze ezek után folytatod ugyanúgy személyeskedve, a másikat becsmérelve, tovább igazolva az állításomat. De te már csak ilyen vagy.
pampa 2012. 01. 19. 17:46
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#193
olvasd vissza a hozzászólásaidat. nagyon durván, trágárul személyeskedsz.
és azt sem értem, hogy én annak idején egy "nem okos" jelzőért kitiltási fenyegetést kaptam a moderátortól, te ettől sokkal erősebb jelzőket használsz....
loliense 2012. 01. 19. 17:43
Előzmény: #190  szivacs
#192
Tündérke!

Látod, ez szintén egy olyan válaszod,írásod a sok közül,melyre ha személyesen találkoznánk, csak egy baráti:bal egyenes,jobb felütés,bal horog választ tudnék adni!

Akkor most még egyszer szeretnélek megkérni,-fogd vissza kissé önmagad,légy szerényebb és ne írj nekem többé!
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 17:35
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#191
sajnálom, hogy (pl.) smitti miatt a végletekig kell menned az elvtelenségben. ez a védhetetlen ügy a nullára redukálja a jobboldal morálját, közte a tiedet is (feltéve, hogy nem vagy teljesen gyengeelméjű). Persze, ha kiderül, hogy az vagy, akkor bocsánat. de ha nem, akkor pontosan olyan senkiházi vagy mint smitti. sajnálom, hidd el.
szivacs
szivacs 2012. 01. 19. 17:31
Előzmény: #189  loliense
#190
ehhez nem kellene rendszeresen belerondítanod kultúremberek beszélgetésébe!
(a jelző nem rád vonatkozott, mielőtt neheztelnél érte)
loliense 2012. 01. 19. 17:21
Előzmény: #186  szivacs
#189
Nem kéne válaszolnom,hiszen kijelentettem,már hetekkel ez előtt,hogy többé nem reagálok semmilyen írásodra!

De ne élj ezzel vissza,-folyamatosan jelzőzöl és kezd már a tököm tele lenni veled!!!

Tedd már meg a szívességet,hogy nem írogatsz nekem, drága nővérem!
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 17:19
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#188
bencsik andrás / a volt munkásőrmagazin és népszabi pártlap szerkesztője/ magyarázza a demokratában most az " európa keresztény erkölcsét" azzal a valamilyen nevű hetedik senki idegrángós irót is túllicitálva ..

a politikussá vedlett maneken meg semjént idéz ..

jaj anyám ..

én a comedy central helyett a demokratákat mindig megnézem /akik annyit görényeznek demokratikusan egy műsorban mint egyetlen más műsorban sem , de még a family guy -t is túlteszik /
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 17:13
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#187
Úgy látom elbeszélünk egymás mellett. Te a Schmitt ügyön rugózol én meg a személyeskedő tahó stílusodon. Az utóbbi generálta a vitát, a reakcióim arra voltak.
Szerencsére a mostani viselkedéseddel is sikerült alátámasztanod minden észrevételemet.
szivacs
szivacs 2012. 01. 19. 17:12
Előzmény: #183  loliense
#186
Nem rólad volt szó.
Számodra már az is nagy előrelépés lenne, ha legalább egy vak vezetne - nem esnél hasra minduntalan.
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 17:09
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
link

:)))

ez egyre izgalmasabb. végül egy saját oldal sem akad:)))))
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 17:07
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#184
link

hát igen. szar ügy érvek nélkül fröcsögni.
loliense 2012. 01. 19. 16:47
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
Van egy híres ősmagyar keresztény mondás,miszerint:"vak vezet,világtalant".

Így lesz hát!!!
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 16:16
Előzmény: #181  szivacs
#182
Reméljük úgy lesz. :)
szivacs
szivacs 2012. 01. 19. 16:14
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#181
Úgy hiszem nem "senkiházi" hanem egy jóravaló ember aki egyelőre még sikeresen kűzd jóra-valósága ellen.
Te is megláttad, megvannak a belső démonai, melyek fogva tartják mégis táplálja őket, ám eljön majd az idő, amikor megszabadul halálos ölelésükből, mielőtt végképp a mélybe húznák...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek