Topiknyitó: Portfolio 2012. 01. 13. 13:37

Rendkívül kemény velünk szemben az IMF - Mi lesz ebből?  

Ugrás a cikkhez
Elemzők szerint a sorok között a Nemzetközi Valutaalap szinte példátlan, Magyarországgal szemben fennálló kemény magatartását lehet kiolvasni. Az eheti fejlemények alapján világossá vált, hogy a magyar kormányon a sor: lépnie kell, különben újra...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=161361
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 15. 06:52
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
"a probléma az , hogy a kurmány nem magától került oda a ahol most van , hanem a magyar nép emelte oda, és még mindig tartja a nép neki a helyet ..még ma is az időszakonkénti felmérések szerint , amit a külföld /eu/ is nyomon követ"

Viszont a kulfold azt is mondja, hogy a kurmany felrevezette a valasztoit, nem azt csinalja, amit igert, es amit csinal, azt is hazugsaggal fedi el. Epp ezert lenne celszeru, ha a kurmany tenykedeseit es nem a magyarokat szidnak. En pl. nem haragszom azokra, akik a fidezsze szavaztak, nem is szokasom pocskondiazni oket.

"a majdnem második párt akit annyira pártolnak most is és ugyanaz a nép - vagyis Magyarország .. a jobbik"

Meg te is altalanositasz, a szavazoknak egy resze jobbikos, nem a magyar nep.

"most akkor mond már meg nekem , hogy a fenébe ne azonosítanák orbánékat a néppel .. "

En sem azonositottam az oaszokat burleszkonival...

"ha ki is sikerülne nekik penderíteni a hatalomból így úgy és többnyire azért mert az egész eu-ra nézve ez a gyilkos és öngyilkos kór terjedne , vajon egy új népszavazás kit emelne be most Magyarország nagy valószínűséggel megint a hatalomba ?"

Ki mondta, hogy partot kellene hatalomba emelni valsaghelyzetben? Szakertoi kormany kell es pont.

"na kit , melyik pártot?" a partok nem kepesek fenntarthato gazdalkodasra, nem ertenek hozza. A partok altal delegalt "szakertok" sem - azt hiszem, ez bebizonyosodott az elmult 20 evben.. Neha odakeveredik egy-egy tokos szakember, aki parterdekek nelkul is kepes donteseket hozni es vegrehajtani, de ennel bizony tobbre van szukseg. Olyanioknak kellene kormanyozni, akik valodi piaci gyakorlatra...

"a gazdaság teljesítményéből származó adó és járulék, no meg az export-import szaldója szerinted hova folyik be , ha nem az államháztartásba ?"

Nem mondtam ennek ellent soha, sokkal inkabb a kiadasi oldalt firtattam, azaz miert kell tobbet koltenie az allamnak, mnt amennyi a bevetele?

"de lehet hogy valamit rosszul tudok , és az aht bevételei valahonnan máshonnan származnak"

Tenyleges bevetelnek valoban az adobol kell szarmaznia, mivel nem szocializmusban elunk, ahol az allamnak a termeles hasznabol is lehetne elkoltheto bevetele.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 22:59
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#79
a probléma az , hogy a kurmány nem magától került oda a ahol most van , hanem a magyar nép emelte oda, és még mindig tartja a nép neki a helyet ..még ma is az időszakonkénti felmérések szerint , amit a külföld /eu/ is nyomon követ

a majdnem második párt akit annyira pártolnak most is és ugyanaz a nép - vagyis Magyarország .. a jobbik

most akkor mond már meg nekem , hogy a fenébe ne azonosítanák orbánékat a néppel ..

ha ki is sikerülne nekik penderíteni a hatalomból így úgy és többnyire azért mert az egész eu-ra nézve ez a gyilkos és öngyilkos kór terjedne , vajon egy új népszavazás kit emelne be most Magyarország nagy valószínűséggel megint a hatalomba ?

na kit , melyik pártot?

a gazdaság teljesítményéből származó adó és járulék, no meg az export-import szaldója szerinted hova folyik be , ha nem az államháztartásba ?

de lehet hogy valamit rosszul tudok , és az aht bevételei valahonnan máshonnan származnak
szivacs
szivacs 2012. 01. 14. 22:40
Előzmény: #1  Portfolio
#78
Fellegi Washingtonban: link
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 14. 18:27
Előzmény: #38  Ody_Mnadrell
#77
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 16:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#76
Engem minden alkalommal melysegesen lhaborit, ha a kurmany helyett Magyarorszagot minositi barki... Legyen az akar az atyauristen is, nemhogy egy barmely mas orszag jottment politikusa vagy ujsagiroja...

Ugyanugy felhaborit, amikor a gazdasagot osszemossak az allamhaztartassal... A ketto egyaltalan nem ugyanaz, sot, kifejezetten kulonbozik a ketto.

Persze azok a politikusok es ujsagirok, akik nem kepesek ezt a kettot megkulonboztetni, sajat magukrol allitanak ki butasagi bizonyitvanyt
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 16:37
Törölt hozzászólás
#75
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 16:11
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#74
Az iment epp e reakciomat irtam meg... :) meg regaljak masra is?
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 16:09
Előzmény: #62  ujonc
#73
Ujonc,
"Akkor tehát, nekem érettségivel rendelkező szakmunkásnak is lehet esetleg helyes meglátásom, igaz?
Vagy ez teljességgel kizárt?"
Pontosan erre gondoltam, ezert is kotottem bele penznyelo diploma megletere szoritkozo ervebe.
Termeszetes, hogy tarsadalomtudomanyok teruleten konnyen lehetseges diploma nelkuli szemelyeknek is helyes meglatasuk, mig a termeszettudomanyok eseten kevesbe. (ld. Pl. a mernok tudasat)

Nem veletlen, hogy nem minden vallalatvezeto kozgazdasz, sokan kozuluk jogaszok, vagy mernokok, es ez nem feltetlenul jelent hatranyt.

Kozgazdasagi kerdesekben folyo vitakhoz nem elengedhetetlen a kozgazdasz diploma.

Ez persze nem jelenti automatikusan azt, hogy egyet is ertenek veled... de ha egyes kerdesben ellenkezik is a velemenyunk, nem ervelnek azzal, hogy de neked nincs is diplomad...
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:59
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Oké, akkor viszont most én várom, hogy bár kérdést nem tettem fel, reagálj arra, amit én írtam:)
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:56
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#71
Latom, neked sem esik jol, ha szemelyeskednek veled szemben. Szandekos volt a csipkelodes, szerettem volna viszakanyarodni ahhoz a temahoz, amelyet a 2-es kommentedben felvetettel, ahelyett, hogy egymas vegzettsege legyen a tema.

Egyebkent pedig nem valaszt, hanem reakciot vartam - mint ahogy irtam is. Kerdest nem tettem fol. :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:49
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#70
Szo nem volt rola, hogy mernoki munkara ne mernokot kellene felvenned, ilyet nem irtam.
Csupan annyit, hogy a diploma vagy a doktori cim onmagaban meg egyaltalan nem jelenti, hogy profi lenne a szakmajaban, csupan egy lehetoseg, jogositvany. Melynek hianyaban nem vegezhet el szakiranyu munkat.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:24
Törölt hozzászólás
#69
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:23
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#67
Mi bajod a cigányokkal? Végre örülhet minden liberális, hogy ennek a kirekesztő, nácikkal teli országnak egy képzett, tanult cigány a miniszterelnöke!
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Te szörnyen egyszerű vagy.
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 15:05
Törölt hozzászólás
#65
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 14:54
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#64
valójában orbán igaza műfaja mindig is a minimális kockázatú kuruckodás volt. most ráfaragott. látszik, hogy betojt. elkezdett megint jogászkodni az EU vitában (nem volt aznap taggyűlés).

ha valaki nem értené: orbán telefingta a zsúfolt liftet és most magyarázkodik, hogy a használati utasítás azt tételesen nem tiltotta. tényleg nem.

gyáva kis pöcs, aki elszámolta magát
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 12:54
Törölt hozzászólás
#63
ujonc 2012. 01. 14. 12:49
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Akkor tehát, nekem érettségivel rendelkező szakmunkásnak is lehet esetleg helyes meglátásom, igaz?
Vagy ez teljességgel kizárt?
Törölt felhasználó 2012. 01. 14. 12:26
Előzmény: #59  ujonc
#61
"Pedig az ellenpélda adott. Itt vannak a négyévente leköszönő,(és beköszönő) kormányok, akik persze "szakértők" és tele vannak diplomákkal. Az ország helyzetét meg nagyjából mindenki ismeri. Ez nem csak a politikai, de gazdasági a gazdasági szakemberekre is vonatkozik.
Akkor hogy is van ez a "mindenféle hozzáértés"? "

A válasz erre igen egyszerű. A sok szakértő nem arra használja a szakértelmét, hogy az ország helyzetén javítsanak. Csak a saját rövidtávú politikai céljaikat akarják elérni. Láttuk ezt Gyurcsányék esetében is, akik gyakorlatilag mindent bevállaltak a hatalom megtartása érdekében. És látjuk Orbánéknál is, akik szintén mindent bevállalnak, csak hogy elkerüljenek némi arcvesztést, vagy hogy visszavonulót kelljen fújniuk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek