Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tigus7313 2012. 08. 23. 16:47
Előzmény: #58819  pancserlama.
#58820
jól írtad:
töketlen tőkétlenek

idén biztos nem lesz semmi.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 23. 16:37
Előzmény: #58818  pancserlama.
#58819
Lehet hogy Pintér a névértéket erre alapozza ?
Így akár idén az 1200 stőke is bevillanhat,vagy nem ?))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 23. 16:32
Előzmény: #58817  tigus7313
#58818
Gondoltam már én is a Győr-Szolra ,de ők töketlen tőkétlenek.
Ciklus végére viszont bármi lehet.
A kampány nagy úr !
tigus7313 2012. 08. 23. 16:06
Előzmény: #58816  pancserlama.
#58817
talán lesz egyszer egy vásárcsarnok:
link

egyelőre piac van a Rába területén, ami állandó marad(nem költöznek vissza a Dunakapiu térre)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 23. 15:59
Előzmény: #58815  Törölt felhasználó
#58816
Talán mégsem.
Valami szándék csak van a hátérben .
Ma gyanakvó vagyok, a "telek leértékelés" felettébb gyanús .
De ha valaki viszi 4,6 mrd kp ért vigye !
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 11:34
Előzmény: #58813  pancserlama.
#58815
...hmm...!

"...Ha pedig előzetes átgondolás nélkül, koncepció nélkül vette akkor felelőtlen..."

...azt hiszem, ez a valóság...!
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 11:26
Előzmény: #58805  cree1
#58814
...hmm...!

1.) Az ingatlanok elidegenítésével kapcsolatosan kifejtett álláspontoddal mélyen EGYETÉRTEK...! ...ám, a maximális EREDMÉNY elérése érdekében, nem szabad, "tátott szájjal, a sült galambot várni"...! ...:-)))...!!!

2.) A magasabb bérszínvonal vonatkozásában "1702" álláspontját tartom ésszerűnek...!
...hozzá téve, ha a "frappáns" hibrid futóművek, már gyártásba kerülnek, onnantól, az emeltebb bérszínvonal fedezete is megalapozott lehet...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 23. 11:01
Előzmény: #58805  cree1
#58813
3 hónap után az államot ezzel vádolni még korai lenne.
Nem 3 hónap ! (persze ez is iszonyatosan sok!)
1 év !
Ha pedig előzetes átgondolás nélkül, koncepció nélkül vette akkor felelőtlen.

„A vállalat jövedelmezőségét nem pénzintézeti, nem ingatlan, és legkevésbé it cégekhez kellene mérni, hanem a a normál gépipari szegmenshez. Ezért ha az ingatlan egyszer a hitelek jelentős részével együtt távozik a cégből, akkor ismé egy normális, unalmas járműipari szegmenshez tartozó céggé válhat.”’
Ez a fő gond és erről beszélek!
Viszont értelmezném.
Azt hogy Rábának nincs más alternatíva mint viselni az ingatlanok,hitelek okozta „terheket”, kimondottan vissza is utasítom!
Szóval ingatlan és hitelek….
Nem ebbe van mérve, hanem jelenleg Rába „szerkezet abban él”,működik….
A jelenlegi szerkezetből való menekülésre semmi lépés nem körvonalazódik!
Nincs más alternatíva mint az „előre menekülés”, nem kivárni míg javul az ingatlan piac …stb (megjegyzem általánosságban ez a jelen kormány alap hibája várja az EU felednülést….)
Tessék tenni a változás érdekében!
Én sepciel igen is kiszervezném egy ingatlanos cégbe és akár cégesen adnám el az ingatlanokat esetleg Rt és tőzsdén, de nem akarom sorolni az alternatívákat..!
Nem erőltetve, de fantáziátlan koncepció az ülök és várom a környezet változását hozzá állás.
Megy a siránkozás és a hivatkozás a piaci viszonyokra…stb ez az alkalmatlan és tehetetlen emberek stílusa.

Sajnos manapság MO ez a divat
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 10:54
Előzmény: #58801  cree1
#58812
...hmm...!

...igen, valóban két dologról fírkálgatunk, írhatnám úgy is, hogy elbeszélünk egymás mellett...!
...:-)))...!

...de, már régebben leírtam az egyik kommentemben, - megfogsz lepődni -, a befektetési ingatlan, ma is éri, a 10 mrdFt értéket...!

...merthogy, - visszaszámolva -, 10-et kifizet a vevő, majd kb. 4-et EU-s pályázatból közművesítés, stb. "bekaszíroz", oszt 10-ért, egy részétől "megszabadul", a többin meg "dőzsöl" (bérleti díj formájában), élete végéig, merthogy vízparti ingatlanról van szó, el ne felejtsük...!!!!!!!!!!

...pláne meg, ha a szeszgyár is "rámenne", - az EU lehetőségekre -, a kitelepülése okán...!
...persze, "betartani" a legjobb "bót"...!
...ám, egy szabályozási terv módosítással, "ösztönözni" is mód van...! ...:-)))...!!!

...gondolom, - agyi "inicializálónak" -, ennyi elég...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 08. 23. 10:20
Előzmény: #58810  Törölt felhasználó
#58811
Én továbbra is a kecskéket javaslom !
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 10:04
Előzmény: #58805  cree1
#58810
"bár azt szeretném hozátenni, hogy az Audi magasabb bérszínvonalát valahogy kárpótoni szükséges."
Azért ezzel óvatosan kellene bánni. Előbb a részvényárfolyam, mert ha marad a pöcegödör színvonala, akkor inkább felszántjuk sóval, oszt'jónapot kívánunk.
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 10:02
Előzmény: #58808  sly36
#58809
egyszer csak elindul.
sly36
sly36 2012. 08. 23. 09:59
Előzmény: #58807  -bubu-
#58808
Jajj, de megijedtem.:-))
Hogy pörög ez a fórum, kötés meg egy darab sem.
-bubu-
-bubu- 2012. 08. 23. 09:54
Előzmény: #58794  pancserlama.
#58807
...hmm....

link

.khmm.
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 09:52
Előzmény: #58799  cree1
#58806
...hmm...!

...az igazság az, hogy jó Veled vitázni, mert a "másik oldalról"(?), láthatóan "képben lévő" lehetsz, (persze, nem mindenben!)...!
...igen, valóban a költségvetésnek abból a "bugyrából" került az MNV-hez az összeg, aminek az elnevezése "tartalék", stb...!!!

...:-)))...!!!

...talán, a smilej jelzésem, - röviden -, elég a Számodra, az elnevezés valóságtartalmának az értékeléséhez...!

...azonban, én "vizsgálódtam" (?, most nagyzolok!) ám, a MOL visszavásárlással összefüggésben is (hogy is írjam?), ahol akadtak "útjelzők" a Rábára is, de ezek "még"(?) nem nyilvánosak...!
cree1 2012. 08. 23. 09:27
Előzmény: #58797  Törölt felhasználó
#58805
Nantal
Az ingatlanok eröltetett eladása szerintem is hiba volna, ezért egyedüli racionális megoldás az ingatlanokkal kapcsolatosan a költsége.

Nanntal, Noir

A Rábának a priv óta egyetlenegy hozzáadott érték nélküli tulajdonosa sem volt, 3 hónap után az államot ezzel vádolni még korai lenne. Szerintem a Rába managementje kellőképpen technokrata, ezért az alapkompetenciákban nem látok veszteségforrás, a nyár után indúlhat el a kiegészítő területek hatékonyságát vizsgáló projekt. (ingatlanok, beszerzések stb.) bár azt szeretném hozátenni, hogy az Audi magasabb bérszínvonalát valahogy kárpótoni szükséges...
Törölt felhasználó 2012. 08. 23. 09:24
Előzmény: #58798  cree1
#58804
Köszönöm! Kicsit megvéleményezném:
1) Ha az általad leírt kötöttségek nem változtathatóak, akkor ezzel gyakorlatilag azt is állítod, hogy addig fognak futni a régi ikarusok, míg el nem kopnak, aztán vége a dalnak. Ez szerintem nem reális forgatókönyv.
2) IMF-et illetően egyetértünk. Az MFB hitelkeretben nem. A valós 4-5 éves kapacitás igény, ha politikai ígéretek és ennek a várható szabályozási kavarását nézed, akkor sosem látszik. Praktikusan meg mindig. Csak játék a számokkal, de ha pl. a jelenlegi lefedettség felére csökkenne a volán (illetve a volán máv összesen), akkor abba belebukik a kormány (bármelyik). Ebből egy minimum bármikor származtatható. 50-100-200 busz ész és gondolkodás nélkül cserélhető lenne ebben a keretben, és legalább látszana valamilyen ráutaló magatartás.
3) Eltekintve attól, hogy nálam a midibusz is busz, és így kicsit önellentmondó a pont, de ebben egyet tudok érteni. A sógorok sem véletlenül csinálják azt, hogy midikkel ráhordják a fő vonalra a kis falvakat. S91? :)
bigyula 2012. 08. 23. 09:20
#58803
"CímlapElőre lezsírozott mutyi volt a buszkiszervezés?"

Most tekintsünk el attól, hogy ki állítja, mert igaza van:

link
cree1 2012. 08. 23. 09:20
Előzmény: #58793  Noir
#58802
Szerintem a Rába ma egy viszonylag korrekt, a valódi kompetenciákra stratégiát építő vállalat. A vállalat jövedelmezőségét nem pénzintézeti, nem ingatlan, és legkevésbé it cégekhez kellene mérni, hanem a a normál gépipari szegmenshez. Ezért ha az ingatlan egyszer a hitelek jelentős részével együtt távozik a cégből, akkor ismé egy normális, unalmas járműipari szegmenshez tartozó céggé válhat.
cree1 2012. 08. 23. 09:08
Előzmény: #58784  Törölt felhasználó
#58801
Kedves Nantal!

Két dologról beszélünk. Az egyik, hogy ez az ingatlan 10-éven belül potenciálisan mennyit érhet, a másik, hogy ma mennyiért adható el. Szerintem a 4,4 Mrd is messze túlértékelt ezért a telekért. Vessétek fel, hogy néhány százezerért a Rába hirdesse meg az ingatlant minimumár nélkül, és aztán ossza meg a részvényesekkel a tapasztalatokat.
Itt csak olyan befektetők jelentkezhetnek, akik 5 évre legalább csak a fenntartással kapcsolatos negatív hozamot szeretnék látni a befektetésükre. Tőkeként csak külföldi tehet be ekkora pénzt, és minimum két és félszeres árat akar kiszedni 5 év múlva
(az még 20% alatti hozam). HA tudja banki hitellel keverni, akkor talán a kétszeres is lehetséges.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók