Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2009. 03. 16. 15:38
Előzmény: #2778  Törölt felhasználó
#2780
penznyelo

Ebben ellent kell mondanom neked. Gyurcsány semmiről sem tehet, semmiért sem felelős. Mindenért egyedüli felelős A Fidesz és azon belül az elnöke, Orbán Viktor. :(

ha esetleg nem tudtad volna.....:(

mert a cspból is ez folyik hónapok óta...:(
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 15:35
Előzmény: #2778  Törölt felhasználó
#2779
...valami egészmásról beszélsz -ez nem korrekt
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 15:28
Előzmény: #2777  Törölt felhasználó
#2778
Ha mondjuk te nem tartasz be valamilyen szabályokat, ha esetleg adót trükközöl, stb. akkor az is nyilván miatta fordulhat elő. (ha előfordul, mert nem tudhatom, nem is állítom ezt). Meg gondolom, a tőzsdei bukóidról is ő tehet (ez biztos van, mert mindenkinek van).
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 15:24
Előzmény: #2775  Törölt felhasználó
#2777
Köszi szépen hogy helyettem is gondolkozol-ez az igazi önzetlenség
pampa 2009. 03. 16. 15:23
Előzmény: #2772  Törölt felhasználó
#2776
Ha Orbán rosszabb lenne akkor inkább maradjon a Gyurcsány....

de honnét tudjuk meg,hogy Orbán rosszabb lenne ha nem próbáljuk meg?

Mert ti azt mondjátok?
Az EURO-ra is mondtátok,hogy legkésőbb 2009-re lesz,nem lett.
Hihetünk még a szavatoknak?

Van súlya a szavatoknak?

Lehet,hogy Orbán rosszabb lesz,de csak lehet.
Gyurcsány már biztos, hogy rossz Miniszterelnök.
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 15:17
Előzmény: #2774  Törölt felhasználó
#2775
Nyilván azért. Az országban minden, ami történik, arról Feri tehet. Személyesen.
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 15:14
Előzmény: #2773  Törölt felhasználó
#2774
nem csoda -hiszen a zsaruk Pesten voltaklink
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 14:58
Előzmény: #2772  Törölt felhasználó
#2773
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 14:26
Előzmény: #2771  matgab
#2772
matgab

Bizonyára félreérthető voltam...:)
Nem állítom, hogy ma minden fenékig tejföl, de nem hiszem - és erre akartam utalni hozzászólásod alapján -, hogy az elitváltással minden megoldódik.
Egyáltalán nem bízom Orbánban, aki mást kommunikál, mint ami várható tőle. Én sem hiszem, hogy felelősségre vonások lesznek, de egy hatalommegerősítő struktúra kialakítása - ha kell alkotmánymódosítás révén - biztos megindul. Én nem félek. Sosem féltem.

Alapállásunkban annyi a különbség, hogy míg szerinted ennél rosszabb már nem jöhet, ergo az ezt követő kormány csak jobb lehet, én azt mondom, hogy mindig van rosszabb is. Szerintem Orbán az.
matgab 2009. 03. 16. 13:48
Előzmény: #2770  Törölt felhasználó
#2771
Mozes, azt nem tetted hozzá , hogy világbéke is lesz, itthon kitalálják az AIDS és a rák ellenszerét, és nem azért nem fogunk olajat importálni, mert saját kútjaink ellátnak minket, hanem mert kifejlesztünk egy olyan új technológiát, ami nem olaj alapra épül , de sokkal hatékonyabb, mint az olaj...

Hagyjuk már ezt a komcsinyugger dumát!
'98-ban: azért szavazz az mszp-re mert azok már eleget loptak
'08: a fidesznek nincs is programja
'09?: csak várjátok ki a 2010-et mert utána itt a menyország?

Maradjatok meg inkább az állandó jól bevált szlogennél:
Emberek/elvtársak: már csak 2 évig kell meghúzni a nadgárszíjat és utána valóban eljön a szocializmus/ európai jóléti szint...

Mindenki tudja, hogy 2010.ig úgyis akkora szarban leszünk hála áldásos kormányunknak, hogy maradék szuverenitásunkat is elveszítjük és majd az IMF névtelen biztosai adnak majd kihagyhatatlan tanácsokat a jövőbeli kormányunknak...

Másrészt nem lesz kolbászból a szalonna, a láncszavazás akkor is jól fog működni nálatok, talán még az szdsz-t is sikerül 2000 forintjával a parlamentbe juttatni...

Harmadrészt:
Nem fekete és fehér a világ, de ennél a mélysötét színnél amit a szoclibek képviselnek még egy kicsit világosabb árnyalat is valódi megváltásnak tűnhet....

Nem kell félned, nem fog bántani senki.
Nem félek én attól, hogy lenne itt felelősségrevonás, úgy ahogy nem volt sem 1990-ben, sem 1998-ban sem bármikor...

Pedig egy jó kis fehérterror már alaposan ráférne egyesekre...
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 12:26
Előzmény: #2766  matgab
#2770
Felelős magyar kormányt Pesten.

matgab
Bírd már türelemmel 2010-ig. Már csak pár hónap és minden gyökerestől megváltozik. Nemcsak Békéscsabán, de az egész országban kolbászból lesz a kerítés, azt dobálsz majd akit akarsz, olyan transzparenst emelsz, amit csak akarsz, bárkit elküldhedsz anyukájába, bármelyik nemzeti ünnepet átalakíthatod Fradi-Újpest futballmeccsé.
Elzavarhatod szabadon választott képviselődet, ha nem úgy táncol, ahogy te fütyülsz, és minden bűnös megbűnhődik, sőt az is aki nem az.
A nép halat kap majd és kenyeret, megjavítják az ország összes útját és megszűnnek a sorbanállások az utakon meg a műtétekre várva és nem utolsósorban minden forint oda megy majd, ahova kell egy átlátható költségvetés alapján.
A közbeszereztetésnél mindig a legalacsonyabb árat és legjobb minőséget ígérő és teljesítő cég nyer, nem lesz állami mutyi, pártmutyi és nem lesz magánmutyi.

Kitakarodnak az országból a multik, átveszik a helyüket a magyar kkv-k, akik valamennyi MAGYAR állampolgárt foglalkoztatni fogják. Az idegenszívűek elköltöznek és viszik magukkal a zsidókat, a melegeket és a cigányokat. Végre a magyar árja nemzet lesz és megtermeli mindazt, ami magának kell. Európával nem kereskedünk, az Egyesült Álamokkal mégúgysem, nem beszélve az oroszokról. Az olajat saját kútjainkból nyerjük, vezetékek sem lesznek, mert minek; ha kell, olajat fakasztunk vagy vizet, ami csak tetszik.

2010. Csak ennyi kell.
matgab 2009. 03. 16. 11:27
Előzmény: #2768  matgab
#2769
persze az indokoltalan nagy árrés az következménye pl. a többi szabályozatlan piacnak, például a bevásárlóközpontok stb. aránytalan bérleti díjainak amik a normál kereskedő vállalkozásokat (nem multikat) pl. teljesen ellehetetlenítik...

matgab 2009. 03. 16. 11:25
Előzmény: #2767  Törölt felhasználó
#2768
már megint félre akarod magyarázni a dolgokat.
1) A kereskedelmi cégek valóban nem termelnek semmit (Jééé...!) és a kereskedelmi cégek még mindig indokolatlanul nagy árrésekkel dolgoznak.
2) ilyet nem mondtam: vagy ha igen, akkor kérném, amit te mindig szoktál kérni: linkeld be légyszi, hogy mikor írtam ilyet!

3) a profitot - ami nem az állami csecsen vagy nem a gazdasági erőfölényből való visszaélésből táplálkozik a vállalkozások lényegének tartottam eddig is.
Az általam kritizált profitok (jellemzően a bankrendszer és egyéb oligopolisztikus piacok domináns szerplőinek a profitját, melyek az össztársadalami gazdasági bővülés átlagát trendszerűen meghaladják továbbra is kritizálom.

4) a multi esetében lévő adó NEM fizetésekkel foglalkoztam eddig is és nem az adóbefizető multikkal...
Pontosan kellene tudni, hogy mennyi nettó adót fizetett be (egyáltalán pozitív-e) pl a Hankook, Audi, Mercedes, és relatíve mennyit egy arányosan kisebb magyar vállalkozáshoz képest! Sajnos ezeket az adatokat elvtársaid titkosították...
Törölt felhasználó 2009. 03. 16. 10:27
Előzmény: #2766  matgab
#2767
Ez a szöveged meglep:
"Kiszámoltam, egy kb. 2 milliárdos árbevétellel rendelkező 100 főt foglalkoztató kereskedelmi cég esetében az állam kap kb. 500-600 millió forintot. A dolgozók kapnak kb. 120 millió forintot. A tulajdonos kb. 0 forintot.
Vajon helyes ez így? Vajon így van ez a többi államban is?"
Vagy vélemény változáson mentél át, vagy abszolút a nyuszi és a sapka esete áll fenn. Eddig mintha a kereskedő cégekre ezt írtad volna:
- nem termelnének semmit, csak nyerészkedő kereskedők;
- nem állítanak elő értéket, tehát nincsen társadalmi hasznuk;
- olyan, hogy profit, ilyennel eddig nem foglalkoztál esetükben, pláne ha külföldi a tulajdonos;
- multi esetében a jelentős adóbefizetéssel se nagyon foglalkoztál.
matgab 2009. 03. 16. 10:09
Előzmény: #2763  matgab
#2766
Hát érdekes ez a mai politikai helyzet...

Én bár megéltem már a kádár diktatúra puhábbik részét, de nem emlékszem, hogy tojásdobálásért 5 évet kaphatott volna a dobáló, vagy egy 1848-as követelések egyikének transzparenséért elvitték volna a rendőrök az embereket, vagy egyszerűen nem lehetett volna fújolni, vagy tapsolni, vagy bekiabálni, mert különben megintcsak a rendőrök viszik az embert el...

Kicsit fura egy demokrácia az, ahol a nép megválaszott vezetői kiállanak a terekre és a néptől 3-as kordonrendszerrel többszáz méterre elzárják magukat felvonják a zászlókat és elmondják a beszédüket a külön meghívottaknak illetve a sajtó képviselőinek.

Beszédükre nem kiváncsi már senki, csak a tömeg azon része áll a kordonon kívül, aki azért még bízik benne, hogy a kedves szabadon válaszott képviselő mégiscsak halló illetve dobótávolságba kerül...

A miniszteri hivatal magáncéggel vizsgáltatja át a megemlékezéseken megjelenő emberek csomagjait és bizony a csecsemők cumsüvegét is terroreszköznek tekintik...
Mert miért is jöhet oda az aki odajön? Hét persze csakis azért, hogy a nép igazságos vezetői bántsák...
A két kisgyerekkel rendelkező család amúgy is ellenség, hisz a magyarnak fogynia kell...

Aztán a tévén keresztül közvetített beszédből, megtudhatjuk, hogy bizony az minden magyar ember szégyene, hogy oda jutottunk, hogy Tatárszentgyörgyön egy 5 éves kisfiúra rágyújtják a házát és utána az apjával együtt lelövik.
(Aki magyar szégyelje magát, mert ti magyarok egy bűnös nemzet vagytok)

Hogy én miért tehetek arról, hogy mi ide jutottunk? Kedves Demszky úr, eddig azt hittem maguk ott a parlamentben hozzák a törvényeket, adják az utasításokat a rendőrségnek, a direktívákat és jogszabályokat a bíróságoknak én meg -bűnös magyar nemzettársaimmal dolgozom , mint a güzü, hogy a jövő hónapban is előteremtsem adóimmal az általatok felvett és elherdált hitelek törlesztőrészletét és jusson még számotokra egy kis extra kiegészítő számla nélküli költségtérítésre is...
Nem sokra, max néhányszázezerre...
Bocsánat, azt hittük ennyi elég...

Igen tudjuk, hogy Tatárszentgyörgyön romákat öltek meg...Viszont az Önök által csodálatosan működtetett rednőrség, ügyészség, nyomozóhatóságok NBH működése ellenére (vagy éppen pont ezért) a mai napig nem tudjuk, hogy kik és miért ölték meg ezeket a szerencsétlen tatárszentgyörgyieket...

Csakúgy nem tudjuk, hogy itt kik voltak a gyilkosok, mint ahogy nem tudjuk, hogy kik voltak a Kiskunlacházi kislány, vagy a francia Ophelie gyilkosai, vagy akár az olaszliszkai gyilkosok számát sem tudjuk, csakúgy , mint a sok többi kevesebb sajtónyilvánosságot kapott bűneset elkövetőinek a nevét és büntetését...

Még jó, hogy van osztrák rendőrség is, így legalább valaki elkapta Cozma gyilkosait is...

Persze vannak gyűlések olyanok is ahol nem így beszélnek azokkal az emberekkel, akik könnyűket , vérüket , idejüket, energiájukat, életüket adják azért, hogy a politikusoknak legyen mit herdálniuk...Ott nem kell 3 sor kordon és mit tesz isten a cumisüveg sem a terror eszköze. A nép az istenadta nép, pedig fújolhat, ünnepelhet, bekiabálhat, elvégre ők azok akiket képviselnek azok akik ott a dobogón állnak.

Kiszámoltam, egy kb. 2 milliárdos árbevétellel rendelkező 100 főt foglalkoztató kereskedelmi cég esetében az állam kap kb. 500-600 millió forintot. A dolgozók kapnak kb. 120 millió forintot. A tulajdonos kb. 0 forintot.
Vajon helyes ez így? Vajon így van ez a többi államban is?

Cserébe mit kap a vállalat az államtól? Hónapokat kell várnia egy sima működési engedély megszerzésére, ott ellenőrizgetik-cseszegetik állami csinovnyikok , ahol tudják, nincsenek parkolók, rossz minőségű utakon kell dugókban állni.
Csak kórházba ne kerüljön az ember, de ez már más tészta...

Szóval demokrácia van? Vagy egy magát elitnek hívó helytartótanács terrorizálja, diktálja a feltételeket melyeket idegen kezek írnak elő...

Elcsalt választások, kordonok, rendőrök, könnygáz , tömegoszlatások, cégek tönkretétele a titkos szolgálatok segítségével, miközben a haveri cégek állami támogatások milliárdjait teszik zsebre...

Ez a demokrácia? Ez az amit a nép akart? Ezt hívjuk rendszerváltozásnak?

Kérem szépen, ez a kádár-rendszernél egy sokkal alantasabb, sokkal inkább diktatórikus rendszer.
Ide jutottunk...Meddig hagyjuk? Meddig tűrjük?
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 16:28
Előzmény: #2764  Törölt felhasználó
#2765
Le vagy maradva néhány évtizeddel...
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 12:03
Előzmény: #2763  matgab
#2764
A "fogyasztókat" kellene annyi pénzzel ellátni, amennyire van árufedezet...
Ha Buga Jakabnak nem adnak annyi fizetést, hogy megvegye a színestévét, a Zsigulit, amikor hegyekben áll a színes tévé és az autó a raktárakban, akkor az ilyen válság a lehető legkönnyebben megoldható...
Nem értek a pénzügyekhez, elnézést... :)))
matgab 2009. 03. 06. 11:49
Előzmény: #2761  matgab
#2763
emlékeztek, nem annyira régen beidéztem -talán Drábik vagy Bogár - egyik olyan írását, ahol azt írta, hogy ma annyi pénz van a gazdaságban a világon, aminek nincs is reálérték fedezete.
Azt hiszem azt írta, hogy az pénzmennyiségnek alig 2%-a mögött van valódi fedezet, az összes többi meg a pénz értékébe adott hit.

Azon gondolkoztam tegnap , hogy ezek az óriási vagyonok hova tűnnek a világgazdaságban? Mert minden tőzsde szinte lefeleződött, miközben a termelés a mai napig is folyamatosan bővül -kivéve egy-két országot.

Ergo hova tűnt a pénz? Mert hiszen, ha valaki shortolt, vagy legalább eladta a csúcson a befektetéseit , annak is valahová kellett, hogy tegye a pénzét...Államkötvénybe, betétbe, vagy akárhova.
De hova tehettek ilyen irdatlan mennyiségű tőkét, úgy, hogy arról nem szólnak a híradások?
Illetve ugye azt írják, hogy minden korábbi milliárdos is bukja a vagyonát, kisebb nagyobb mértékben....

Akkor hova tűnt a pénz? Főleg úgy, hogy ugye a FED és az EU is pótlólagos dollárok és EUR-ok milliárdjait teremtette elő a gazdasági rendszer és a bankok megsegítésére...

Vagy kiderülne, hogy mégsem kibocsátottak dollárokat, hanem bevontak? És akkor mondjuk a pénzeszközök reálfedezettsége megnőtt mondjuk 4% -ra???

Akinek van gondolata erről, az írjon már valamit, mert én nem látok megoldást a kérdésemre...
Törölt felhasználó 2009. 03. 06. 11:36
Előzmény: #2761  matgab
#2762
A történelmi tényeket érdemes kihámozni a cikkekből.
matgab 2009. 03. 06. 11:34
Előzmény: #2760  Törölt felhasználó
#2761
nem írtam, hogy hazugság. De stílusát tekintve szoci szennylapokat idézi.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek