Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 21:23
Előzmény: #2739  Törölt felhasználó
#2740
és perce minden ami nem neked tetszik neki vagy neked az tűnjön el a Magyarországból (kb 20% nép)
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 21:21
Előzmény: #2737  pampa
#2739
jó lenne tőle is hallani egy ilyen beszed( javaslolt téma: hogy csinálja butítja a népet), de nem fogja soha.............

jó a kívánságod: 2/3 egy part diktatúra :)

Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 21:07
Előzmény: #2737  pampa
#2738
pampa
Te egyre jobban tolódsz jobbra.

Ki a franc kíváncsi türmer meg a többi agyalágyult programjára. Azokban semmilyen értelmes gazdaságpolitikai koncepció nincs.

A Fidesz viszont télleg mutathatna már valamit. Nem dumából kell megélni.
Az a legundorítóbb kritika, amikor magunk nem tesszük közzé a saját megoldási javaslatunkat párhuzamosan.

A Böszme "állandóancsakhazudok" Viktor semmi másra nem képes, mint kQrva nagy populista lózungokra.
Már a saját volt pénzügyére (nanemavargamisi) is kétkedve tekint rá:

"A Fidesz feltételezhető gazdaságpolitikai lépései és a jelenlegi kommunikációja kapcsán Szapáry azt mondta: nagyon fontos, hogy "ne mondják az ellenkezőjét annak, amit csinálni fognak, mert erre már egyszer ráfázott Magyarország 2006-ban. És ne mondják azt, hogy nem fog fájni". (Megjegyzendő hogy a Fidesz tavaly nyáron felkérte Szapáry-t a párt euró munkacsoportja vezetőjének és az euró bevezetés kérdéskörével, illetve a nemzetközi gazdasági kapcsolatok építésével bízta meg őt.)"
pampa 2009. 03. 05. 20:55
Előzmény: #2735  Törölt felhasználó
#2737
Talán inkább:

Majd bele döglöttem abba,hogy úgy kellett csinálnom mintha kormányoznék és közben nem csináltunk semmit....
El....tuk,nem kicsit nagyon.....
Trükkök százai meg a valuta alap bősége....
Ekkora böszmeséget még nem csinált kormány.....

Egyszer sem láttam még hiányolni Türmer vagy Csurka esetleg Vona válság kezelési javaslatait.
Ők nem pártvezetők?

Az elképzeléseikre senki sem kivácsi?

Csak az Orbánéra? Esetleg azért,hogy ízekre lehessen szedni és adni a médiának megint egy pár hét témát?

Addig sem foglalkoznak a jelen gondjaival....

Lassan már teljesen mindegy mikor lesz a következő választás, régebben nem örültem neki de már szeretném a Fidesz 2/3-os győzemét.

Nagyon megérdemelné ez a politikai társulat. Akkor nem tudnának a mentesség mögé bújni.

A Fidesz egyedül azzal vaszítheti el a társadalom szimpátiáját,ha nem bünteti meg méltóan azokat akik ide juttatták az országot.
konknapott 2009. 03. 05. 18:41
Előzmény: #2734  Törölt felhasználó
#2736
Egy nyugati országban igazad lenne, az lenne a megoldás, de kis országunk nem alkalmas erre, sajnos a nagykoalíció nálunk politikai öngyilkosság. Ez nem a jobboldal miatt van épp ellenkezőleg az mszp ehhez nem szalonképes. Azzal, hogy vállalták a jogfolytonosságot az mszmp-vel, hogy ős figurák a mai napig fellelhetőek elérték azt, hogy aki a másik oldalról összeáll velük az kiherélte magát. Egy ilyen helyzetben ez nagyon nagy probléma, de sajnos ezen (sem) tudunk változtatni. Elsősorban a baloldalra kellene egy új párt az mszp helyett, vagy kell még 30 év, hogy kikopjanak és a mi generációnk (27 vagyok) is ködös emlékként tekintsen rájuk. A másik lehetőség, hogy rendetrakunk, rendszertváltunk... kicsi rá az esély, persze sosem késő... tehát lezárjuk a múltat, mert addig nem tudunk előre lépni a fent leírt helyzet miatt. szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 18:22
Előzmény: #2734  Törölt felhasználó
#2735
"Hölgyeim és Uraim, Kedves Barátaim! Azért vagyunk ma itt, mert két héttel ezelőtt és azt megelőzően néhány héttel, meg azelőtt egy héttel nem mertem kiállni Önök elé. Nem mertem, mert nem tudtam volna mit mondani. Mostanra azonban már beláttam, hogy tovább nem halogathatom az őszinte szembenézést a helyzettel. A válság mielőbbi sikeres megoldásához legelőször is változás kell, sürgős politikai változás. Első helyen nekem kell változtatnom. Belátom, hogy az általam eddig folytatott és szított durva politikai háborúskodás nemcsak értelmetlen, de káros és ártalmatlan is. Belátom, az országnak nem az a legfőbb gondja, hogy egy vagy négy év múlva hol lesz az én munkahelyem, hanem az a legfőbb kihívás, hogy megőrizzük az emberek munkahelyeit. Nem igaz, hogy a válság speciálisan magyar jelenség. Most jövök egy hosszú európai körútról, és Európában járva azt láttam, hogy hozzánk hasonló gondokkal küzd Európa számos országa, Lengyelországtól Spanyolországig".

"Nem igaz, hogy elég csak annyit mondani, teremjen egymillió munkahely, és nem kell megmondani, hogyan teremtenénk elő ezeket. Hozzá kell nyúlni a nyugdíjrendszerhez, hogy az hosszú távon garantálja ne csak a mai nyugdíjasok, de a később nyugdíjba vonulók juttatásait is. És igen, valóban célzottabbá kell tenni a szociális rendszert, mert az nem járja, hogy én, akinek százmilliós háza van Budán, és sokmilliós vidéken, ugyanannyi családi pótlékot kapjak, mint egy kétkezi munkából élő család. És belátom, hogy a korábbi reformok megakadályozásával saját támogatásomat megerősítettem ugyan, de gyengítettem az országot. Tudom, hogy most sokan azt várják tőlem, hogy megoldási javaslatokkal is előálljak. De őszintén bevallom, nincs egyetlen egy megoldási javaslatom sem a válság enyhítésére".
"Emberemlékezet óta nem volt ekkora vihar a világban, és most az a kötelességünk, hogy segítsünk kijutni a viharból. És azon a poszton kell ezt tennünk, ahová rendeltek minket. A kormányos a helyén, teszi a dolgát, mi pedig végre nem a kormányt akarjuk megragadni, hanem a munka végét: mostantól ugyanúgy tesszük a dolgunkat, ahogy az összes felelős, demokratikus párt teszi. Ezért ezennel követelem, hogy a következő országgyűlési választások 2010 tavaszán legyenek. Ezért felhívom valamennyi hívemet, hogy addig ne vonuljanak az utcára, hagyjunk fel az erőszakos hatalomszerzési akciókkal. Egy régi székely tengerészmondás úgy szól: 'Hajózni muszáj ugyan, de viharban nem jó, ha léket ütsz a hajón'. Hát mi az általunk eddig ütött léket igyekszünk befoltozni, és készek vagyunk szolgálni az országot. Hajrá, Magyarország! Hajrá, magyarok!"
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 16:22
Előzmény: #2733  matgab
#2734
Kiválóan leírja kettőnk hozzáállásbeli különbségét a kulcsszavak közötti eltérés.
matgab 2009. 03. 05. 15:47
Előzmény: #2732  Törölt felhasználó
#2733
szerintem meg elszámoltatás és reform a kulcsszavak...Bár az a baj, hogy a reform szót már annyira elcsépelték a szocik, hogy jobb, ha nem is ezt a szót használjuk, hanem mondjuk a szép magyar átfogó stratégiai megújítás kifejezést...
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 15:21
Előzmény: #2731  zotya32
#2732
Ha kérhetném, normális stílusban kérdezz, én nem minősítettelek téged, ezt kérem viszont is. Köszi.

Az utca szerinted mire megoldás? Mert szerintem semmire.

Egyébként: megegyezés és reform a két kulcsszó. Előbb-utóbb kénytelenek leszünk rá ígyis úgyis.
zotya32 2009. 03. 05. 14:53
Előzmény: #2730  Törölt felhasználó
#2731
akkor mondjál már vmit nagyokos, ami megoldás a problémákra?
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 14:50
Előzmény: #2729  zotya32
#2730
"Március 15-én 1-2 milliós, vagy legalábbis országos méretű tömegtüntetéseknek kéne kezdődnie"
Ez tényleg megoldás lenne a problémákra...
zotya32 2009. 03. 05. 14:14
Előzmény: #2728  matgab
#2729
Március 15-én 1-2 milliós, vagy legalábbis országos méretű tömegtüntetéseknek kéne kezdődnie, a kormány lemondását követelve.... de, mivel "fotelnemzet" vagyunk, mert mindenki csak a tv-t nézve várja a fordulatot, ami ettől nem fog bekövetkezni....
matgab 2009. 03. 05. 13:49
Előzmény: #2727  matgab
#2728
Előbb fog az EU belepusztulni a magyar elit politikai gárda által kevert szarba, semminthogy ők változtatnának lenyúlós, mutyizós, hazug, tolvaj lételemeiken!

Régen: A magyarok nyilaitól ments meg uram minket!
Ma: Uram inkább zúdítsd ránk újra a magyarok nyilait, mint a politikusaikat engedd a pénzünk közelébe!
matgab 2009. 03. 04. 17:19
Előzmény: #2726  matgab
#2727
Azon elgondolkodtatok-e már, hogy:

A XX.században milyen sok háborús bűnöst ítéltek el és milyen sokat nem:

Akiket elítéltek:
a 2. VH tengelyhatalmainak vezetői - viszont nem ítélték el Sztálinékat, akik hátbatámadták hadüzenet nélkül Lengyelországot és ott tömegmészárlásokat hajtottak végre.

Nem ítélték el Rooseveltet, vagy Truman-t se Churchill-t se a légierő parancsnokait, mikor színtiszta polgári célpontokat bombáztak válogatás nélkül (Drezda, Hiroshima, Nagasaki stb.)

Utána az USA-t nem ítélték el Vietnam-ért ahol több, mint 1 millió vietnami halt meg a harcok alatt és összesen 50.000 amerikai.

A Szovjetuniót 1956-ban sem ítélték el.

Jugoszláv és szerb vezetőket elítéltek, az UCK terroristáinak államot adott az ENSZ.

Halálra ítélték az iraki vezetőket, noha ami miatt megtámadták őket (vegyi fegyver) kiderült, hogy nem is léteztek.
Szaddamra kb. 100 ember kivégzését bizonyították rá (egy lázadást követően), azóta kb. az ameriak fenhatósága alatt kb. napi 30 embert robbantanak fel.

Afganisztánt is lerohanta az USA, mert állítólag oltalmat adott Osama Bin Ladennak, aki állítólag elkövette a robbantásokat 2001-ben.
Osamat azóta sem ítélték el és azóta sincs meg. Az USA-t szintén nem ítélték el.

Nem ítélték el a kambodzsai vörös khmer-eket, Kínát Tibet megszállásáért...

A korabeli gyarmattartókat (franciák , angolok a gyarmataikon végzett cselekedeteikért.

És természetesen bár e legtöbb ENSZ dorgálása az érinthetetleneknek van őket sem ítélték el egyszer sem, pedig akár idén januárban is elítélhették volna őket Gáza miatt...

Nem ítélték el a ruandai vérengzőket sem.

Miért van egyáltalán ilyen bíróság, ha az egész nem szól semmiről, csak arról, hogy jaj a legyőzőtteknek...

Mondjuk az érdekes, hogy a kommunistákat miután legyőzték se ítélték el sehol...No a 2 forintos kérdés, ez miért lehet?

Miért nem üzent hadat Franciao és Nagy Britannia a Szovjetuniónak, miután az elfoglalta Lengyelo 1/3-át? Mikor e két hatalom garantálta Lengyelo. területi szuverenítását?
matgab 2009. 03. 03. 11:51
Előzmény: #2725  matgab
#2726
Rövid távon, ok, hogy szerencse, hogy az EU tagjai vagyunk, mert talán nem hagynak minket teljesen a szarban (bár azért kiváncsi leszek, hogy Merkel mit fog mondani a németeknek, talán azt, hogy
"drága német barátaim, igaz , hogy a munkanélküliség nálunk is rekord méreteket döntöget, és szarabbul éltek, mint az utóbbi 50 évben bármikor (mármint a szerencsésebb nyugati végeken), de itt vannak ezek a szegény magyarok, akiket meg kellene mentenünk, mert olyan szinten kúrták el, hogy mi olyanról még csak nem is álmodhatunk...

Drága honfitársaink, képzeljétek el, a magyarok a köz-és EU pénzekből mindent hatszor annyiból valósítanak meg, mint mi...Persze, hogy nincs pénzük semmire, ellenben, ha pl. lemondanátok 1 havi fizetésetekről, akkor Mo még biztos nem kerül csődbe az elkövetkezendő 3 évben..."

Ergo nem hiszek a korlátlan nyugati segítségben, max ideküldenek egy-két eu bürokratát, akik majd azt mondják, hogy addig nincs pénz, amíg nincs szoros elszámoltatás. Az meg nem lesz. sakk-matt...

Hosszú táv:
vajon véletlen az, hogy az összes olyan országra intenzíven súlyt le a globális nagytőke, melyek nem részei az EUR övezetnek? Vajon az EUR övezetnek nem éppen az a lényege, hogy kiveszi az egyes nemzetek kezéből a saját monetáris politikáját és valutáját?
Az összes nemzet sorsáról egy olyan központi bizottság dönt, akinek képviselőit nem is a nép választja közvetlenül, hanem bizonyos pártok listájáról kerülnek be.

Van-e lokális népképviselet, vagy lokális érdekérvényesítési jog az EU-ban? Meg tudják/meg akarják-e ott védeni a magyar parasztot a felvásárlómaffiától és disztribútor multiktól?

Nem arra megy ki az egész, hogy egy központosított birodalmi rendszert hozzanak létre, melyet egy szűk elit könnyebben tud irányítani a lokalitások beleszólása nélkül?

Ennek az irányításnak az egyik legalapvetőbb feltétele az, hogy a monetáris politika egy egységes központi kézben legyen, ne legyen a nemzeti bankoknak beleszólása. Rotschild: mindegy ki az uralkodó, ha az ország pénzrendszerét én irányíthatom...

Tehát vajon nem pont ezzel a mesterséges globális paraválsággal akarják-e pont azt kikényszeríteni, hogy létrehozzák a világkormányt, világbankot, világhadsereget?
Mert mi változott a világban az elmúlt 5-10 évben?

Annyi, hogy iszonyatos mennyiségű reálgazdasággal nem fedezett pénzt pumpáltak bele a gazdaságba (hitelek), ami egy globális inflációt okozott, a gazdaság túlpörgetése mellett.
Majd amikor a hiteleket el kell kezdeni visszafizetni, akkor a pénzmennyiség szabályozói egyszerűen nem bocsátanak újabb pénzmennyiséget a gazdaság rendelkezésére.

Ergo ha a FED kibocsátott 100 USD-t 5% kamatra egy év múlva vagy meghosszabbítja a hitelt és belepumpol még 5 USD-t de inkább 6-ot vagy 7-et, hogy a gazdaság növekedését elősegítsék és ne legyen pénzhiány a gazdaságban- azaz defláció-, hisz tegyük fel, hogy a 100 USD pótlólagos tőke legalább 1-2% reálgazdasági növekedéssel is járt- a gazdaságba, hogy a gazdaság szereplői, végső soron az állam vissza tudja törleszteni az 5 USD-t, vagy nem.

Ha nem akkor gyakorlatilag az államnak ki kell vonnia 5 USD-t a gazdaságból...Mivel az állam önmagában nem termel (jellemzően) ezért kvázi ezt a hitelt a piaci szereplőknek kell visszafizetnie, adók formájában, illetve az államnak kell csökkentenie a kiadásait. Ezzel egyből tetszőleges időpontban gazdasági világválság gerjeszthető, ezt látjuk ma is.

A gondolat tovább vihető: azaz pl. nyilván a piaci szereplők forrásai is megdrágulnak, vagy törleszteniük kell, vagy nem is kapnak hitelt...Egyszóval az egész hitelre épülő gazdaságot össze lehet roppantani egy pillanat alatt...

kérdés számomra inkább az, hogy ez valóban tudatosan kikényszerített állapot, vagy az összeesküvés elméletben nem hívők szerint egy véletlenszerű eseménylácolat, ami magától kiboruló bilire emlékeztet.
Ha nem összeesküvés a dolog, akkor vajon minek van ennyi szervezet, (IMF, világbank, ENSZ, EU tanács, egyéb EU intézmények, FED, stb.stb.), ha ezt egyikük sem látja át, vagy egyikük sem akar tenni ellene...

Valamint az EU csatlakozás során aláírtuk, hogy kötelezettséget vállalunk, hogy bizonyos kritériumokat teljesítünk, és utána EUR övezet tagjai leszünk...Viszont erre a magyar politikusok képtelen, mert csak saját zsebük tömködésével vannak elfoglalva.

Magyarul ez a mostani csődhelyzet, gyakorlatilag egy körmös a globálkapitalistáktól, hogy mi magunk kényszerítsük ki a kormányunktól, hogy most már aztán azonnal legyünk euro tagok, és határok nélkül örüljünk saját monetáris politikánk, elméleti lehetőségének megfosztásának!
matgab 2009. 02. 26. 10:45
Előzmény: #2724  matgab
#2725
egy dolgot kellene észrevennünk az EU csatlakozással kapcsolatban:

Az nem a mi (Mo) kérése, hogy belépjünk az EURO övezetbe.
Amikor az EU -hoz csatlakoztunk, akkor mi kötelezettséget vállaltunk arra, hogy Mo. teljesíteni fogja az EUR belépési kritériumokat...

Tehát felesleges itt arról beszélni, hogy ekkor vagy akkor szeretnénk mi belépni, mert nekünk az kötelező, egyedül Dániának és GBR-nek van olyan opciója, hogy nekik nem kötelező...
matgab 2009. 02. 26. 09:59
Előzmény: #2723  matgab
#2724

Gazdasági válság ide vagy oda; 3 milliárd forint a Tom Lantos Alapítványnak
2009-02-17 15:34 barikád.hu

Tom LantosTom LantosA magyarországi civil szervezetek világában rekordnak számító, hárommilliárd forintos támogatást ad a miniszterelnökség az Egyesült Államokban néhány hónapja alapított Tom Lantos Foundation indulásához. A politikus tavalyi halála után létrehozott New Hampshire-i szervezeten keresztül jut majd pénz a Budapestre tervezett Lantos Nemzetközi Szabadság és Demokrácia Intézet megalapítására is, ezt azonban az alapítvány még nem reklámozza.

Az egy éve elhunyt magyar származású amerikai képviselő, Tom Lantos budapesti emlékkonferenciáján, tavaly szeptemberben jelentette be Gyurcsány Ferenc, hogy a magyar állam többek között egy, a politikus nevét viselő tudományos intézet felállításával kíván tisztelegni Lantos szellemi hagyatéka előtt. Az intézet létrehozását emléktörvénybe is foglalta a kormány. A „Magyarország nagy fiának és fontos támogatójának munkásságáról és annak továbbviteléről" szóló tervezetről azonban egyelőre - bár eredetileg a decemberi utolsó ülésnapra időzítették - még nem szavazott a parlament.

A sajtó érdeklődésére a kormányszóvivői iroda megerősítette, hogy a kormány a miniszterelnökség államháztartáson kívüli szervezetek támogatása költségvetési fejezetéből 3 milliárd forintot különített el a Lantos Alapítvány működési költségeinek fedezetére. A Tom Lantos Foundation jelenleg a New Hampshire-i Concordban székel, az elnöki tisztet a néhai képviselő özvegye, a szintén magyar származású Anette Lantos tölti be, a gyakorlati irányítás pedig lányuk kezében van.

A tavaly nyáron indított honalapon olvasható programban azonban egyelőre nem szerepel budapesti intézet alapítása, sőt a magyar kormány várható támogatásáról, Gyurcsány Ferenc felajánlásáról és a tavaly őszi konferenciáról sem emlékeznek meg. Az oldalról annyi tudható meg, hogy a TLF az emberi jogokért folyó világméretű küzdelmet több díj és pénzes támogatás odaítélésével tervezi támogatni. A Lantos Emberjogi Díjjal például, amit évente osztanának ki, a Nobel Békedíjhoz hasonló elismertségű kitüntetés alapítása a cél.

A kormányszóvivői iroda tájékoztatása szerint viszont a magyar állam jelentős összeggel járulna hozzá az alapítvány működéséhez. A 3 milliárd forintos keretet a központi költségvetés kifejezetten a TLF, és „egyben" a Lantos Nemzetközi Szabadság és Demokrácia Intézet létrejöttének és hosszú távú működésének fedezeteként különítette el. „A kutatóintézet a tervek szerint tudományos és tudományszervező feladatokat lát majd el, az emberi jogok egyetemes érvényesítését és a demokrácia terjesztését szolgálja majd. Az intézet mindamellett, hogy emléket állít Tom Lantos tevékenységének, hozzájárulna a néhai képviselő politikai örökségének, munkásságának továbbviteléhez. Az Intézet alkalmazott kutatókat foglalkoztatna, ösztöndíj lehetőséget biztosítana, konferenciákat szervezne, kiadványokat, publikációkat készítene, ezzel is hozzájárulva a kutatási terület feldolgozásához."

Érdekes lett volna megtudni, hogy a 3 milliárdos keretet milyen módon osztják meg az alapítvány és az új emberjogi intézet között, lesz-e beleszólása a Lantos családnak az intézetre fordított pénzek elköltésébe, valamint, hogy milyen konkrét tervek alapján - ingatlan, alkalmazottak száma - határozták meg a költségvetési támogatás nagyságát. A kérdésekre azonban egyelőre nem kaptunk választ.

A kormányszóvivői irodától annyi tudtunk meg, hogy az intézet létrehozásával az előzetes egyeztetéseken Tom Lantos családja is egyetértett. Ez azért fontos, mert a támogatással az alapítvány fog elszámolni. A budapesti intézet jövőjét pedig a kormány azzal kívánja bebiztosítani, hogy kiköti, az alapítványnak nyújtott támogatást több, várhatóan öt évre elosztva kell majd felhasználni.

A magyar állami támogatás részleteiről a Lantos Foundationnál is igyekeztünk érdeklődni, de a honlapon szereplő telefont nem vették fel, faxon elküldött kérdéseinkre pedig nem reagáltak.

Index - barikád.hu

matgab 2009. 02. 26. 09:48
Előzmény: #2722  Törölt felhasználó
#2723

Hát ez meg hogyan lehet?

2009.02.10-én bejelentik azt, hogy a Leisztinger féle Herendi porcelán munkahelymegtartó támogatásban részesül...

link

AZ OFA a pályázati kiírást 2-szer módosította, utoljára 2009 február 10-én...

Kérdem én:
Ezek szerint a Herendi olyan pályázatot nyújtott be, - gondolom február 10-ét megelőzően- ami már a 10-én kihírdetett pályázati feltételeknek megfelelt??

Vagy 10-én kihírdetett pályázatot 10-én elkészítette, beadta, és a pályázatelbíráló döntőbizottság jóvá is hagyta??
Kurvára felgyorsult az államapparátus...Én ott tartok, hogy a működési engedélyt 3 hónap elteltével sem kapja meg az átlagvállalkozó...

Kiegészítő hír:
2009. február 25.

Tájékoztatjuk a Tisztelt Érdeklődőket, hogy a foglalkoztatási válságkezelő programok (MEGŐRZÉS-9122, MUNKÁBA-9124, ÚJ KILÁTÁSOK-9111) rendelkezésére álló 5,95 milliárd forintos keretösszeg lekötéséhez szükséges pályázati mennyiség beérkezett, ezért az OFA a felhívások megjelenési időpontjának megfelelően átmenetileg felfüggeszti a pályázatok befogadását.

Az alábbi napokon postára adott illetve az OFÁ-ba 14.00 óráig érkeztetett pályázatokat fogadja be a Közalapítvány.

Ergo gyorsak voltak az elvtársak, 6 milliárd a zsebben...

Dübörgünk wazzeg!
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 18:58
Előzmény: #2717  exley
#2722
szerinted felesleges.....különben kevés vagyok én ahhoz....elég baj, ha a kedvenceid minden megmozdulása gerjeszti...
exley 2009. 02. 25. 18:21
Előzmény: #2718  matgab
#2721
Ukrajnában, HA be merné vezetni a reformjait, Garantáltan a VÉÉR András hozná haza 30 év múlva. Sztem sem mer oda menni. Az IMF főleg nem. Aki szót tud velük érteni az Vlagyimír Putyin. Cha nee miért akaszkodott beléjük teljesen érthetetlen. Talán nosztalgiája volt a 40 éves együtt élés után. Azonban a "kozákok nem fognak neki kegyelmezni ahogy Petőfinek sem kegyelmeztek. Az oti most kb. úgy néz ki mint az 1848-as sereg. Ch-anee tábornok lassan, de biztosan leteszi a "fegyvert". MOst nem a Habsburgok kértek segítséget a magyar lázadók leverésére, hanem az amik.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek