Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 13:34
Előzmény: #2578  Törölt felhasználó
#2580
Az arabok kibérelik a magyar földet, megműveltetik magyar bérmunkással, profitot termelnek, a profitból kifizetik a bérleti díjat, és viszik a kaját.
Ferinek adnak egy kis jattot, és így mindenki jól jár, csak a magyar nemzet élettere szűkül.
Kinek az érdeke?
Majdnem megmondtam....
matgab 2009. 02. 03. 10:33
Előzmény: #2578  Törölt felhasználó
#2579
"Arra a kérdésre, hogy mikor lesz területi autonómia Székelyföldön, azt tudom válaszolni, hogy sohasem, mivel Románia egységes, szuverén nemzetállam" - hangsúlyozta Traian Basescu a megbeszélés után tartott sajtóértekezleten.

Románia sohasem fogja elismerni a nemzetiségi kollektív jogokat. Ugyanakkor továbbra is elismeri a nemzetiségek képviselőinek egyéni jogait, így például az anyanyelvi oktatást, a kultúra fejlesztését és a parlamenti képviseletet - tette hozzá.
Románia egységes nemzetállam...Vicc. Gyakorlatilag alig 90 éve szerezték meg az akkor már 1100 éve magyarországhoz tartozott...
Valamint a trianoni békében, mintha megírták volna , hogy a magyar kisebbséget (sok helyen akkor még többségnek) milyen kollektív jogok illetik meg.
Hol vannak ezek a jogok betartva? Vagy a trianoni diktátum egy részét hatálytalanították már?

Szégyen és gyalázat, hogy egy alig 150 éve létező ország ilyen szintű pökhendiségét toleráljuk sőt még az EU-ba is beszavaztuk őket...

Szégyen ez a "magyar" kormányra!
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 12:42
Előzmény: #2570  Törölt felhasználó
#2578
ebből az következik hogy elöször bérelhetik a földet majd meg is vehetik.....
csak azt nem értem miért nem jó az ha mi megtermeljük ők meg cserébe földgázzal fizetnek.
Vagy akkor mi meg béreljünk földgázmezőt tőlük....
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 12:37
Előzmény: #2576  matgab
#2577
Jobbos ebéd? :-))
matgab 2009. 02. 02. 12:36
Előzmény: #2575  Törölt felhasználó
#2576
Figyelem tegnaptól nem szabad tojással és papírgalancsinnal megdobálni a népszerűtlen embereket!

Ezentúl kérnélek Titeket használjátok a vizelettel,/fekáliával megtöltött kotongumikat, az nincs betiltva! :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:00
Előzmény: #2573  matgab
#2575
Grat. Matgab ...
Ugyanakkor sajnálom is, hogy igazad lett ...
watson
watson 2009. 01. 30. 11:57
Előzmény: #2572  tokos.
#2574
... kész szerencse hogy az ide-oda változtatások is elkezdtek évközben történni: szeptember, február, április, most meg július 1-től akarnak buzerálni...

Hurrá, kiszámíthatóság, tervezhetőség... talán nem is törvényes, nem is alkotmányos dolog az éves leszabályozott gazdálkodási paramétereket egyoldalúan felrúgni...

Ez a kormány nem azért fog megbukni mert van nála jobb, hanem azért mert szar. Ha így nem látja be valaki, akkor belátja majd ha ránéz a CHF autó- meg lakáshitelére.
matgab 2009. 01. 30. 11:34
Előzmény: #1089  matgab
#2573
katt előzmény...
matgab előre látta a HUF összeomlását 2007 novemberében 300 HUF/EUR-t jósoltam...
tokos. 2009. 01. 27. 15:11
Előzmény: #2565  matgab
#2572
Nem t'om mit nem értesz ezen. A lényeg, mindig az a jó, amit ők csinálnak, és úgy, ahogy ők csinálják az többi összes hüle.

Két éve az adórform abból állt, hogy Áfá-t csökkentettek, most abból, hogy növelik.

Jól van ez így, nem értesz hozzá.
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 14:34
#2571
Az Országgyûlés feloszlatását kezdeményezi a Fidesz és a KDNP március 8- hatállyal, az errõl szóló határozati javaslatot, a parlament csütörtöki, rendkívüli ülésére nyújtják be, jelentette be Navracsics Tibor, a Fidesz elnökségi ülése után.

A frakciószövetség ezzel azt szeretné elérni, hogy az európai parlamenti választásokkal egy idõben legyen a jövõre esedékes országgyûlési választás. Ha az errõl szóló szavazásig betöltik a lemondott Boross Péter (MDF) mandátumát és ha addig beiktatják a ferencvárosi idõközi választáson nyert fideszes Bácskai Jánost is, akkor 193 szavazat kellene a javaslat elfogadásához.

Az Európai Parlamentben ötévente választanak képviselõket a tagállamokban. Idén június 4 és 6. között kell megtartani a 27 tagállamban a voksolást. Magyarországon valószínûleg június 7-én lesz- a szokások szerint ugyanis a választásokat hagyományosan vasárnap tartják.

Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 14:31
#2570
A miniszterelnök szerint az élelmiszerre rászoruló arabok Magyarországon földet bérelnének, melyeken gabonát termelnének, cserébe gázzal és olajjal fizetnének - a hírt a Népszabadság is közzétette, de ezt Gráf József agrárminiszter is megerősítette ma reggel az Magyar Televízió Napkelte című műsorában. A tárgyalás részleteit ugyanis holnap osztja meg a miniszterelnök Gráffal, akinek a konkrét program kidolgozása, valamint az arabokkal való egyezkedés lesz a feladata.
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 14:08
Előzmény: #2568  Törölt felhasználó
#2569
Közben találtam egy tegnapi HVG-s cikket. Mondjuk nem teljesen új a duma, mert augusztusban, szeptemberben már előjött ezzel. Aztán tavaly év végén az lett az álláspont, hogy majd csak 2010 körültől nyílik erre lehetőség, a mostani megfogalmazásban meg megint azonnal kellene. Elég koncepciótlannak és ad hoc-nak tűnik a dolog. Viszont minden ilyen amúgy is a részleteken múlik, arról meg még semmi nem hangzott el. Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 13:52
Előzmény: #2565  matgab
#2568
Forrás, link? Olvasnék erről szívesen cikket, cikkeket, konkrétumokat, esetleg eredeti idézett szöveget. Tudod, nálam az információ gyűjtés nem merül ki a szájról-szájra terjesztett "képzeld mit mondott XY..."-ban:)
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 13:40
Előzmény: #2565  matgab
#2567
Szar ügy ! Minden héten más a verzió ! Kíváncsi vagyok ki győz ? Társadalmi nyomás vs. 350 ft-os euro ?
Törölt felhasználó 2009. 01. 27. 13:19
Előzmény: #2565  matgab
#2566
Jó volt-/"kuki" Ti jöttök
matgab 2009. 01. 27. 13:14
Előzmény: #2564  tokos.
#2565
Fletó benyögte a tutit!
ADÓT KELL CSÖKKENTENI!

De most már nem úgy, ahogy tették azt az elmúlt 6 évben folyamatosan, hanem tényleg. Radikálisan.
Főleg a foglalkoztatást terhelő adókat...

Konzultált egy csomó közgazdásszal és mind ezt mondta neki...

Csak egyet nem értek, hogy amikor a FIDESZ/szakszervezetekek/ egyéb szakmai fórumok ezt már hónapokkal ezelőtt megmondták, de akkor fletóék azt mondták: HOGYISNE! Honnan lehetne elvonni kérem szépen??! Mekkora baromságokat mondanak itt a többiek, mert igenis adót kell emelni...

Akkor most ezek az érvek hol vannak miniszterelnök (és nem úr)??
Vagy a katari terroristákkal történt konzultáció alatt világosodott meg a miniszterelnök (ismét sokadszorra, felismerve azt is, hogy hazudni nem szép dolog?)?

Izland, gyerekek, Izland. Ott még úgy ahogy működik a demokrácia, meg Thaiföld...
Nálunk...Hahhaaha...
tokos. 2009. 01. 26. 21:49
Előzmény: #2557  Törölt felhasználó
#2564
Nem idegesítelek, én egy kicsit bepöccentem ma, de már egy sör után némileg lehiggadtam. Kétszer vettem OTP-t kétszer kiütötték a stopomat, aztán gondoltam, még csak beszállok (nyakas ember vagyok) 2240 felett pöszmörgött, betettem, 2240-re, öt percig semmi, aztán elolvastam, drop írását az amcsi elbocsátásokról, na gondoltam, ebbő se lesz semmi, visszavontam a megbízást, aztán leléptem...

Rájöttem, hogy jobb, ha maradok a melómnál, abban nagyobb sikerélményem van, úgyhogy most dolgozok (is).

Amúgy az, amit írtál, nekem azt sugallta, amit írtam, fogalmunk sincs ugyan róla, hogy mit szoktak egy ilyen szerződéskor leírni a papírra, de mivel nem tudjuk, biztos ott a helye mindennek, amit ezek az áldott emberek papírra vetettek. Fogadjuk el, így van ez jól, hisz eddig is mindent jól csináltak, sohasem hibáztak, a gazdaság szárnyal, az emberek mind jól érzik magukat, szeretik őket. Ami rossz az országban van, az meg mind jobbról jön.

Számomra olyan volt a beírásod, mint mikor egy ügyvéd véd egy bűnözőt, ugyan nincs közvetlen bizonyíték, ami gyenge meg van, azzal nem foglalkozunk, vagy elkenjük, elmaszatoljuk, aztán úgyse lesz semmi.

Amúgy nem ez van? Szinte bármit tesznek, akármekkora baromságot hoznak össze, ha valaki szidja őket, jössz, és eljátszod a nagy védelmezőt, ha bárki mást ócsárolnak (még akkor is, ha jogtalanul), summákolsz, ha ezeket bántja valaki rögtön itt vagy aztán harcolsz a körmöd szakadtáig.

Ezek után csoda, ha az ember esetleg többet gondol oda, mint ami ott van?
tokos. 2009. 01. 26. 21:22
Előzmény: #2562  Törölt felhasználó
#2563
Asszem a dolog ennél egy kicsinykét bonyolultabb.

Mikor bemész a bankba., és folyószámla hitelt kérsz, senki sem kérdezi meg, jóhogy mekkora a vagyonod. Vagyis úgyis kérhetsz, hogy gyakortlatilag 0 vagyonod van, nincs a neveden semmi.

Másrészről az IMF nyilván elég kockázatosnak ítélte a hitelkihelyezést, alighanem nem véletlenül, hiszen "pénzügyi technokraták" vezetésével vette fel az ország, így nem csodálkoznék ha jókora fedezetet kértek volna. Lehet, hogy nem tették, de mindegy.

Az meg, hogy az országban az államnak ennyi tulajdona maradt, (vagy ennyi se) hát... ez így "alakult".
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 21:10
Előzmény: #2552  tokos.
#2562
"...ha folyószámla hitelt kérsz, nem fedezet a házad" Tokos, ki kell ábrándítanom Téged, fedezet, minden vagyonod fedezet.
Csak a hétköznapi nyelvben fedezetként azt szokták megnevezni amin zálogjog van.

Valójában az egész vagyon mindig a fedezet, csak ha zálogjog van, akkor más módszerrel, könnyebben lehet a fedezet tárgyaihoz jutni, mint ha nincs zálogjog. Ráadásul az elzálogosított fedezetet sokkal nehezebb elvonni (főleg, ha ingatlan és most már autó).

Az IMF hitel szempontjából pedig igen valószínütlennek tartom, hogy az IMF az összes állami tulajdonú ingatlanra kérte a zálogjog bejegyzést, kérte az állami autók tulajdoni lapjára a zálogjog bejegyzést, valamint kiküldte a leltározókat az egyéb ingóságok kézizálog mivoltának számbavétele érdekében.

Mivel valószínűsítem, hogy ilyet az IMF nem tett, ezért a fedezet csupán annyit jelent, mint egy folyószámla hitel fedezete.
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 20:09
Előzmény: #2559  matgab
#2561
Ne csak a választásra jogosultak szerinti arányt nézd. A lakosságarány kifejezőbb. Ill. a kettő átlagát.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek