Ugye ugye, én is így tudom, csak hát először kísérletezni kellene vele mire kiforrja magát a technológia, mert az elmélet önmagában még kevés, ehhez meg támogatás kellene. Ez a büdös az egészben, amikor ilyen nagy terveket olvasok. EU-tól lóvé nem jön, akkor mégis honnan van rá keret, meg mire? Csak a bratyikat meg a sűrű nyelvcsapásokkal evező embereket fogják helyzetbe hozni megint és azt is csak valaki kárára, lehet izgulni melyik oldalon is állunk.
Szerintem a jelenlegi eladási áramár mellett simán gazdaságos lenne valamilyen konstrukcival. Gázos erőműhöz képest biztos, hogy olcsóbban lehetne áramot előállítani és még a környezetet sem szennyezné. Az akkugyárak miatt akarnak orbánék 3db 500MW teljesítményű gázerőművet építeni, amivel csak az a baj, hogy nincs gázunk, és környezetszennyező. Ezek, vagy ezek egy része simán kiváltható lenne geotermikus erőművekkel. Persze nem az 5Ft-os HMKE átvételi áron.
Az megvan, hogy vannak cégek melyek kutatnak és fejlesztenek egy még nem gazdaságos technológiát, hogy aztán piacra törve szépen kiszorítsák az elavult megoldásokat? Én erről beszélek.
2010 óta olvasgatok ilyenek, akkor nagyban vettem ezt a részvényt. Évről évre megjelennek hasonló cikkek, de igazából nyom nélkül tűnik el a lóvé vagy nem is történik semmi. Kíváncsi vagyok ki mit reagál ezekre a hírekre.
Geotermiára 300 milliárd forintnyi forrást szán a kormány. Ez meglepően nagy összeg, ugyanis ennek csak a kisebb részére látunk egyelőre uniós forrást. A KEHOP Pluszban mintegy 115 milliárd forintos támogatási keret volt erre a célra, és így a jelek szerint ezen a téren is intenzíven épít a kormány a vállalati önrészre, a beruházói tőkére, ami nem meglepő az alábbi előzmények láttán. Egy tavaszi geotermikus konferencián Lantos Csaba energiaügyi miniszter azt jelezte, hogy kiemelten fontos területként tekint a kormány a geotermiára, aztán a REPowerEU programban is voltak erre utaló jelek, most pedig Czepek Gábor ezt megerősítve úgy fogalmazott, hogy "a geotermikus energia is fontos pillére tud lenni" a jövő energetikai rendszerének, hiszen komolyak Magyarország adottságai ezen a téren, és az elmúlt évtizedek fúrásai alapján nagyon jól feltérképezett az ország. Jelezte: azt is látják a kutatási adatok alapján, hogy a magyar geotermikus energia hőfoka „inkább hőelőállításra, mint villamosenergia előállításra alkalmas”, és van még hova fejlődni, hiszen a távhőnek csak a 10%-a zajlik hőalapon. Megjegyezte, hogy népszerű beruházási területnek számít a geotermia, komoly befektetői érdeklődést tapasztalt az elmúlt hónapokban a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága.
A kurmány helyébe már rég beletoltam volna egy nagyobb méretű támogatást, csak próbáljanak már geotermikus energiából valahogy áramot előállítani, na az nagy dobás lenne!
Reggel még mérges voltam, hogy nem kaptam, most már inkább örülök. 1400-t beleláttam ma, meg se közelítette. Én ezt továbbra is parkoltatom, kell egy új projekt vagy valami innováció, hogy itt valós emelkedés legyen.
PANNERGY