"Az Opus hosszú távon a hazai energetikai piac meghatározó szereplőjévé
kíván válni, ennek egyik lépése volt a Tiszántúli Áramhálózati Zrt.
megvásárlásának bejelentése – mondta el Bally Attila, a cég energetikai
szakértője a Világgazdaságnak adott interjújában. ....... A Titász nagy kihívás, de nagy lehetőség is - mondta Bally Attila. Az
Opus szeretne eleget tenni a 21. század elvárásainak is a lakossági
ellátásában, gondolva az okosotthonokra, az elektromos járművek
töltésére, vagy arra, hogy a napelemekkel az ügyfelek már termelőként is
megjelenjenek a hálózatban. Például külföldön az ügyfelek saját
energiaközösségeket is létrehoznak az áramtermelésen felül, például a
geotermia hasznosítására, amivel az elosztóhálózathoz kapcsolódnak."
Ha jól emlékszem kamatcsere ügyletekkel hosszútávra fixálták a hitelek kamatait, 2,5% körül. Ennél sokkal jobbat kötvénnyel se tudnának elérni. Legalább is piaci körülmények között lezajlódó jegyzésnél.
NKP-nak új projektnél lenne leginkább értelme. Nagyon adná magát, hogy ez legyen a következő lépés. Hacsak nem akar itt leragadni a cég. Persze ne értelmetlen projektekbe fogjanak. Ott lenne a napelemes pályázat is, amit a napokban írtak ki (pályázatonként 100 milliós felső támogatási határ). Leánycégek pályázhatnának, a vége az lehetne, hogy a működéshez szükséges áram jelentős részét a cég meg is termelné. Ezzel kioltva ezt a költségelemet. De leginkább új geotermikus projektekben kellene gondolkodni, hiszen abban van óriási nagy tapasztalata a cégnek. Így vissza is tértem a rendes közgyűlésen megfogalmazott fejlesztési kérdésekhez, ahol is az egyik város (nem Budapest) témáját látványosan kerülték a válaszban. Talán ott van valami. Ennek viszonylag rövid időn belül ki kellene derülnie.
PANNERGY