Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 10:19
Előzmény: #3679  Törölt felhasználó
#3680
Csinálhatnád keményebben is úgy 900-ig meg se állj :-)
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 10:15
Előzmény: #3678  Törölt felhasználó
#3679
a fenébe már megint csipegetek ebből, már az egész lakás Pannikával van tele.
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 09:21
Előzmény: #3675  Törölt felhasználó
#3678
Az eu-s hitelek be vannak fagyva a bankok válsága miatt, te is tudod(még a portfólión is volt róla cikk). Egy EU-ból jövő hitel vagy támogatás megérkezése így is M.o. esetében 52 hét!!! Az azt jelenti hogy míg végigmegy nyolcvan hivatalon az 1 év, és talán megkapja a pályázó.

Ha én lennék vezető poziba, tuti hogy NEM ADNÁM EL a Synergon pakkot, tekintettel arra, hogy 820 forintos átlagos árfolyamnál lehetne nullszaldóval kiszállni belőle, mellesleg írta a portfólió is hogy egy esetleges tulajdonosváltásnál 970-990 ft-os rvenkénti árfolyamon tudnák elpasszolni a pakkot. Nekem ne mond azt, hogy nem éri meg megvárni a zsíros nyereséget.(a synergonos 10%ot el lehet majd adni, kb. másfél év múlva, de ha megnézed a PE intézményi befektetőit, akkor ott van az a bizonyos Lazarus Befektetői Zrt. amit Bokor üzemeltet... ez még nem is lenne különös de hogy hívják a synergon vezérig.-t? Lazarovits Márk.)

A pannuniont szintén NEM ADNÁM EL mert abból van nyeresége a cégcsoportnak, kezdetben ugyebár a pannergy is pannonplast volt, az más kérdés, hogy a reorganizáció során a feles energiát a geotermiába akarják belefektetni. Az eu-s hitel és támogatás korántsem biztos, viszont egy 6 gyárból álló stabilan működő, megújult műanyaggyár-csoport annál jobban hozza a pénzt. Amint egyébként fordul a tőkepiaci helyzet már interjúban mondta Bokor hogy a Pannunion 50%+1 szavazatát kívánják csak megtartani. Ne félj hogy rád rohad a PET palack.

Ezekkel a forrásokkal a Pannergy mégiscsak megnyugtatóbb rv. mint a korábban már említett Genesis ami egy pár hektáros gazos területen kívül nem tud semmit sem felmutatni.

Más részről azt gondolod hogy más cégcsoportnál nem spekiznek? A MOLnak miért van nyersanyagpiaci üzletága? Ők is játszadoznak a nyersanyagok árfolyamával... Vagy azt hiszed az OTP nem vesz és ad el sajátrv-eket az ETF árfolyam stabilizálására? és még említhetném így sorra az ÖSSZES részvénytársaságot.

Ami pedig a vezetőséget illeti: inkább legyenek a vezetőségben brókerek és kőkemény gazdasági emberek, akiknek ténylegesen is az az érdekük, hogy NYERESÉGET tudjanak felmutatni a cégcsoportnál, nem pedig jogászok pl. akik az átláthatatlan tv.-eken keresztül próbálják a céget lélegeztetőgépen tartani (lásd korábban említett genesis).
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 23:52
Előzmény: #3676  exmnbs1
#3677
Azt nyilatkozták nem régen, hogy az EIB befogadta a kérelmüket, azzal mi van?

"110 m euró az EIB-tő - PannErgy

(Trendlines.hu )2009. április 15. 16:07

A PannErgy 2007-ben vette fel a kapcsolatot a Luxemburgi székhelyű Európai Beruházási Bankkal, hogy elsődleges pénzintézeti finanszírozóként vegyen részt a PannErgy geotermikus hő- és elektromos áramtermelési stratégiájának megvalósításában.
A tárgyalások eredményeként az EIB hivatalosan közzétette honlapján a PannErgy projektjének bírálatra való befogadását.
Az EIB a teljes projektsorozat méretét megközelítőleg 220 millió euróban határozta meg, melynek finanszírozását legfeljebb 50%-os részarányig vizsgálja (megközelítőleg 110 millió eurós hitelkeret)."

Lehet az egész jelentés jobb megítélést kapott volna, ha ilyenek is szerepelnének benne, vagy az. hogy mi újság a beadott, és beadandó pályázatokkal?
Valahogy mintha az egész most csak lógna a levegőben, mintha visszább lennénk mint pár hónapja.
exmnbs1 2009. 07. 30. 23:41
Előzmény: #3675  Törölt felhasználó
#3676
szerintem boldogan vennének fel hitelt
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 23:38
Előzmény: #3673  exmnbs1
#3675
Menne az, csak épp meg kellene válni néhány részvénytől, vagy a cégcsoport néhány elemétől.
Ha komolyan gondolnák, hogy PE fő területe a geothermia, akkor azt helyeznék központba, és a spekizést elfelejtenék, a Synergontól megválnának. a műanyagot eladnák. A befolyt összeghez símán pályázhatnának, vagy szerezhetnének hitelt.
Én azt gondolom, ők meg a kellő összeget össze akarják spekizni, hogy ne kelljen se külső tőkét bevonni, se hitelt felvenni. Pedig így lassan, sokára lesz meg a szükséges pénz.
exmnbs1 2009. 07. 30. 23:11
Előzmény: #3671  Törölt felhasználó
#3674
Guda az idén fűtés egy vicc
Gondolom a tervek elfogadásakor már javában tart a fűtési szezon, jó esetben
exmnbs1 2009. 07. 30. 23:08
Előzmény: #3670  Törölt felhasználó
#3673
1mrdért ki kéne mérni minimum 1.2m rvt. Szerinted menne?

Ha igen miért nem próbálják meg?
exmnbs1 2009. 07. 30. 23:04
Előzmény: #3670  Törölt felhasználó
#3672
A Geni kapitalizációja 18mrd is volt.....
És még egy sufnit sem húztak fel.

Szerintem a pénzeszközeik az irányadók, és az pedig nincs még fél mrd sem
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 23:01
Előzmény: #3670  Törölt felhasználó
#3671
Elhiszem, hogy meg lenne/van a pénz az első projekt költségeire, de úgy tűnik nem csinálják, inkább gondolom a pályázatokra várnak.

"Kisérleti fúrás". Mi az????
Nem tiszta itt valami, nagyon homályosítanak a geothermmel kapcsolatban.
Nem arról beszéltek, hogy télen már geothermmel fűtenek Szentlőrincen?
Ahhoz képest még július végén csak "kísérleti fúrás" van??????
Egyszerűen másra költik a pénzt mint ami jelenleg fontos lenne: minél hamarabb befejezni ezt a projektet, és üzemeltetni. Ez lenne a legnagyobb vonzerő mindenkinek, és aztán jöhetne a hitel, a pályázat, lenne mit felmutatni. Egy működő mintaprojekthez hasonlókra sokkal eredményesebben lehet forrást szerezni.

Messzi példa, de a Magma Energy vett egy működő geothermikus erőművet, hogy olyanok sorát akarja létrehozni.....
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 22:08
Előzmény: #3669  exmnbs1
#3670
tájékoztatlak, hogy Gyimóthy kolléga nekem úgy mondta hogy a Szentlőrinci beruházást mindenféle támogatás és hitel nélkül önerőből fel tudják húzni. Amúgy ha megnézed eléggé nagy befektetésekről van szó, hisz 1 erőmű felhúzása tokkal vonóval kb. 1 milliárd forint, ez így nem mond semmit, de a Pannergy kapitalizációja jelenleg 16 milliárd. 50 kútra van a beruházókkal keretszerződés, jelenleg 40 önkormányzattal folynak különböző stádiumú tárgyalások amelyek előrevetítik hogy 50 milliárd ft kell az alap stratégiai célok eléréséhez. Ez a szám jelenleg a PE közel 2,5x-ese. Ha ezt vesszük alapul akkor a rv. fair értéke is ezzel egyenes arányban fog növekedni, nem beszélve arról hogy nagyobb energetikai vállalatok fel is vásárolhatják ami még feljebb tolná az árfolyamot. 1 szó mint 100 vagy tartsd vagy pedig vegyed jóárasítva, persze csak akkor ha hosszútávon gondolkodsz. (most egy picit irigykedem hogy nekem ha minden jól megy majd évvégére talán ösztöndíjból összejön az első 1000 db, vki pedig már ennek a 20x osával rendelkezik:P)
exmnbs1 2009. 07. 30. 20:12
Előzmény: #3668  exmnbs1
#3669
"első 1m-t"
exmnbs1 2009. 07. 30. 20:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#3668
Már csak az "1 milliót" kéne összehozni az első hőerőműre)))))
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 17:41
Törölt hozzászólás
#3667
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 15:28
Előzmény: #3665  Törölt felhasználó
#3666
Már azt hittem, feladtad. :D

Egyetertek veled azzal a kiegészítéssel, hogy egyelôre az enyém itt a legkisebb csónak. :P
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 14:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#3665
hi all!
no a nagy melegben nincs nagy kedvem írogatni, de a féléves jelentésre való tekintettel azért megemlítenék egy pár dolgot amik az én észrevételeim: 1. A féléves jelentés mintha félig pannonplast történelemkönyv lenne, gyakorlatilag leírták benne hogy a vezetőség 2004-től milyen intézkedéseket tett és tesz meg mind a mai napig azért hogy a reorganizáció teljes legyen(ne feledjük a Herznél pl. ezt a válságra való tekintettel meg sem kezdhetik). 2.Az egyik legfőbb meglátás a következő a jelentéssel kapcsolatban:

"A cég hat veszteséges negyedév után újra nyereséget tudott felmutatni, ám ez sem meglepetés, hiszen a tényleges gazdasági tevékenység eredményeit már ismertük a Pannunion gyorsjelentéséből."

Ezt nem kell részletezni. A gyj-k alapján én egyértelműen azt mondom h jó írányba haladnak a dolgok. Kezd kivilágosodni lelki szemeimmel, hogy Bokorék a Pannergy-t egy ütős kis hedge-founddá akarják varázsolni, ami nem feltétlen rossz! Sosem felejtem el a köv. mondatot amit a BloombergTV-n mondtak: "Porsche looks more like a hedge found than a carmaker."

A pannergy jövőjét tekintve pedig ha stabil közműszolgáltatóvá fog válni, valószínűleg beáll az osztalékpapírok sorába. Bár nem hiszem, hogy a vezetőség jobban szereti az állóvizet, így szinte biztos vagyok abban, hogy akvizíciók és újabb célok lebegnek majd a szemük előtt kb. 10-15 év múlva.

Ez a rv. 1000 HUF alatt még mindig ingyér van, néha-néha jobb áron próbálok belevenni, valamint ugyanabban a csónakban vagyok mint Mars és Lecso.

További jó semmittevést!
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 12:21
Törölt hozzászólás
#3664
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 12:16
Előzmény: #3661  Törölt felhasználó
#3663
Én meg azt gondolom, hogy még akkor is spekizni fognak. :)

Egyébként én is azt gondolom, hogy nagy ugrásokkal fog emelkedni a papír, de közte akár félévek is lehetnek csendben, vagy mint most , inkább visszacsordogálásokkal.
Most 950-ről csordogál, véleményem szerint egy jelentősebb jó hír 1000 fölé emeli.
De a Genesishez hasonló éven belüli négyszerezés sem kizárt, amennyiben hitelhez jutnának, és mindhárom fúrófejjel dolgoznának!
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 12:09
Törölt hozzászólás
#3662
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 11:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#3661
Amennyiben a jelenlegi vállalati struktúra marad, nem kizárható a hirtelen történő jelentős árelmozdulás lehetősége, melynek irányát a az éppen aktuális események határozzák meg, ha a vezetőség jól végzi a dolgát az eredő + lesz.
Ha a geometriai kerül előtérbe, és a szolgáltatási üzletág forgalma stabilizálódik.
Szolgáltató cégként jelentős árfolyamstabilizálódás várható.
Ezt követően vagy kialakul egy osztalékpapiros feeling, vagy a korábban leírt véleményem szerint a vállalat értékesítése befolyásolja a rv. árát. (lásd: korábbi bejegyzésem)
saját véleményem ez

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek