Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2009. 08. 04. 11:28
Előzmény: #3733  Törölt felhasználó
#3740
Neked Gyimóthy kolléga?

Nem tudom ki hogy van vele, deelég ritkán(soha) nem hívogattam pl.Csányit. És ez a normális
Törölt felhasználó 2009. 08. 04. 11:14
Előzmény: #3738  Törölt felhasználó
#3739
mást mondott? pl többivel mikor kezdik?
Törölt felhasználó 2009. 08. 04. 11:10
Előzmény: #3737  Törölt felhasználó
#3738
Szentlőrincen megint eltört a fej, emiatt áll a furás
Törölt felhasználó 2009. 08. 04. 11:06
Előzmény: #3736  Törölt felhasználó
#3737
Köszi nekem is megvan a száma.
Törölt felhasználó 2009. 08. 04. 10:51
Előzmény: #3734  Törölt felhasználó
#3736
ha kell adok privát mobilszámot:D
Törölt felhasználó 2009. 08. 04. 09:42
Előzmény: #3711  Törölt felhasználó
#3735
asszem ma is fenekezek :)
támogatom az emelkedést ,810 fölé álltam most kicsivel :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 04. 09:32
Előzmény: #3733  Törölt felhasználó
#3734
Sok mindenben igazad van, de például ő még lehet, hogy a Balatonnál szabadságon van. Itt valóban egy hivatalos jelentés kellene, ma felhívom és ezt is megemlítem neki.
Törölt felhasználó 2009. 08. 04. 09:13
Előzmény: #3732  feketemelos
#3733
hát mellényúltál :) Józan paraszti ésszel sakkoztam ki minden eddigi következtetésem. Sokan kárognak a fórumon, hogy nincsenek megelégedve semmivel, meg hogy mi lesz már... de egyszer se hívnák fel Gyimóthy kollégát, hogy mi a helyzet... Szerintem ha valaki pont egy cégcsoportba fektet be, az a minimum, hogy ránéz a körmükre, hogy jó helyen van-e a pénze. Ha nincs közlemény akkor is el lehet őket érni, bármikor besétálhat az ember a pesti irodába, a telefont pedig nem tegnap találták fel. Tény hogy kisbüfiként nem úgy kezelik az embert, tehát emaillel nem is szabad próbálkozni, mindenesetre nekem ez az első olyan befektetésem, ahol ténylegesen is érzem, hogyha kérdezek vmit akkor nem néznek levegőnek, nem hajtanak el a bús p****ba mint a többi nagy rt-nél, hanem eddig mindig készségesen válaszoltak a tőlük telhető legtöbb információt megadva.
feketemelos
feketemelos 2009. 08. 03. 21:01
#3732
Remélem Hubertus Úr közgazdász vagy és próféta :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 20:24
Előzmény: #3729  Törölt felhasználó
#3731
Marsnak itt a cikk ami a lufi elméletet csak erősíti: link

Guda: Félre ne érts, én sem örülök a totyogásnak, de mivel NINCS hír így nincs mire emelkednie. Tavaly szeptembertől kezdve kísérem figyelemmel a papírt úgy, hogy jobban mögé nézek a publikus adatoknak... stb. a közleményekkel én meg vagyok elégedve, jóllehet sok ember számára szűkszavúak, de már számtalanszor leírtam, hogy több BÉT-es papír még így is elbújhatna mögötte köztük a példádban említett OTP-d is.(Állandóan csak azt hallom, hogy hány milliárdot vittek be az OTP-be azt viszont nem hogy a 140%os hitel/betét arányt hogy fogják lejjebb faragni... és még említhetnék pár otis problémát - ilyen alapon lehet örülni a "stabil" bikának, de hogy őszinte legyek nem mernék lefeküdni úgy napról napra, hogy ne tudnám, bármikor elszállhat az árfolyam - hisz nem tudom miért emelkedik, ha a bank tőkehelyzete bizonyítottan nem javul. Emlékeztetlek miután - mint utóbb kiderült - Soros megshortolta napokig azon kaszálhatott az ember, hogy reggel beállt shortba napvégén pedig zárta a sorozatos -10% körüli eséseknek köszönhetően. A portfóliómban még van 7200ról OTP-m az egyik alszámlámon, szvsz. nem mondhatom azt hogy nem örülnék az emelkedésnek, inkább úgy fogalmaznék AZ ÉRTELMETLEN INDOKOLATLAN EMELKEDÉST NEM SZERETEM.) A pannergy esetében viszont azt látom, hogy bejelentették márciusban (akkor amikor mindenki világvégét jósolt) hogy ténylegesen is elkezdik az alternatív energia kihasználására vonatkozó beruházásokat érezhető volt, hogy csipkerózsika álmából kezdett el emelkedni a papír, és keltette fel sok ember érdeklődését, csupán azt felejtették el az emberek, hogy egy erőmű felépítése és a kútfúrások lehet nem két hónapot vesznek igénybe, hanem elhúzódhatnak, köszönhetően egyéb problémáknak.

Még egy érdekesség: Pár napja volt olvasható a portfólión, hogy a nyugati tőzsdéken a vállalati vezetők szórják ki a kezük közül a saját rv.pakkokat, sőt a magyar tőzsdén is volt erre példa (lásd ANY, Humet, Phyl... stb). Még érdekesebb hogy a komolyabb cégeknél vagy sorozatos saját rv. vásárlásokat láthattunk, vagypedig maguk a vezetők veszik a papírokat. Nem hinném, hogy jövő évi lejáratra azért akar Bokor még 600k rv-t venni, mert a már nála lévő 670k túl sok lenne. Másrészről ha a 16 milliárd ft kapitalizációjú cégcsoportot most 850 forint körülire értékeli a piac, akkor mit fog tenni ha a stratégiai célok teljesülnek és a cégcsoport 70 Mrd Ftos kapitalizációval fog rendelkezni?

1 szó mint 100: igen vannak jobban teljesítő papírok a BÉT-en, ez vitathatatlan, viszont a Pannergy számomra közleményeivel egy sokkal letisztultabb jövőbeli pályát vázol fel. Tekintettel arra, hogy szerencsémre itt még nincs lufifújás, ezért nyugodtan fekszem le, épp eléggé fáj a fejem a válság előtt nálam dekkoló elég vastag mínusszal rendelkező rv és bef. alapok papírjaival, ugyanis inkább tartom a pénzem egy olyan rv-ben melynek struktúráját és híreit jobban megértem és az árfolyam is így vagy úgy de próbálja tükrözni a cég értékét, semmint egy volatilis papírral legyek kitömve ahol hol vastag pluszba hol vastag minuszban vagyok. Megjegyzem a Pannergy volt számomra az első olyan nyrt. ahol, ha felhívom őket akkor készségesen válaszolnak minden kérdésemre, amennyire ez tőlük telik. Ha bármilyen problémád van a tájékoztatással miért nem hívod fel Gyimóthyt? Komolyan, én már felhívtam többször is, simán válaszol, érthetően elmagyarázza mi a szitu.
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 19:47
Előzmény: #3729  Törölt felhasználó
#3730
A tisztesség és a becsület is azt kivánná, hogy havonta kapnánk egy információt, akkor mindenki tudná, hogy mire számithat.
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 19:08
Előzmény: #3727  Törölt felhasználó
#3729
Hubertus, csak azt ne mondd, hogy te direkt örülsz ennek a totyorgásnak?

Minden megy, ez meg nem, hurrá, milyen jó, nekünk! Ilyen stabil részvényünk van, az égvilágért sem mozdul felfele!!!! :D
És milyen szar lehet annak aki most szórja ki 4000-ért a 2xxx-ért vett OTP-t, apám, nekünk sokkal jobb!!!
Ne is jelentsenek sennit, csak talán évente egyszer, és akkor majd menjen vagy 10%-ot, vagy mondjuk 13-t, hogy azért a kötvényi kamatnál kicsit jobban hozzon a konyhára! Nem tudom miért vagyunk ilyen mohók, hogy híreket és emelkedést is akarunk, ez abszurdum! :DDD
Szegény Gyimóthyéknak tényleg nagyon megterhelő lehet egy pár sor közleményt kiadni, nem is kell azzal fáradni, jobb a bizonytalanságban hagyni a kisrészvényeseket, hiszen ők nem sokat számítanak.
Majd lesz hír, és emelkedés ha a menedzsment jónak látja, addig pofa be mindenkinek, és egy elégedetlen szó se kerüljön a fórumba!
Mohók vagytok, halljátok??? :D

De:
Az idők végeztéig csak nem lehet sumákolni, és tökölni. :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 18:11
Törölt hozzászólás
#3728
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 18:01
Előzmény: #3725  Törölt felhasználó
#3727
ejjj de sopánkodtok... én nem tenném... minden annak megfelelően alakul ahogy azt a nagyok megmondták akkor meg mi a baj??? Jah, hogy nem mondanak semmit szentlőrincről? Boldogabb lennél, ha tájékoztatnának arról, hogy elérték a kívánt talpmélységet, jelenleg pedig a kiértékelés folyik?

nyugi van emberek, én a mai öntésből is szívtam magamhoz egy picit, szerintem nincs okunk a pánikra. ellenben pl.: otp, 4100as árfolyamnál... enyhén túlárazott a papír, mellesleg a svájciak két kézzel öntik a portfólió szerint a papírt, így hogy is mondjam... eléggé lufi szagú a dolog.
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 17:59
Előzmény: #3725  Törölt felhasználó
#3726
Csak az idő rohan és minden hónap csak a befektetőket keseriti, szerintem már az első furás nem oszt nem szoroz, itt szinte minden hónapban kellene tájékoztatni a furások állásáról és az alapok és külföld is azonnal felfigyelne ránk.
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 17:41
Előzmény: #3723  Törölt felhasználó
#3725
Mint a Magma Energy-nél:
nyilvános jegyzés, ott több mint duplája mennyiséget lejegyeztek, így a cég igen csak tőkeerős, menetel is rendesen!
A jegyzés nem egészen egy hónapja fejeződött be 1,5 CAD-on, most 1,9 az árfolyam.
A PE-nek is szüksége lenne friss tőkére. A válság vége felé pedig a befektetni való pénzek új lehetőségeket keresnek majd.
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 17:35
Előzmény: #3722  Törölt felhasználó
#3724
Köszi.
Ez akkor ismét egy átlagos nap volt.

Egyszer csak ki kell böknijük, hogy mi is a helyzet Szentlőrincen! :)
Ma írtam Szabolcsnak, oltogatom, látogasson már el a céghez! :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 17:34
Előzmény: #3722  Törölt felhasználó
#3723
Erre a hírre nem lesz holnap semmi emelkedés. Lassan már nem lehet követni a szerződéseket, sőt inkább szerintem szétforgácsolják majd erőiket, mert annyi helyen kell helytállni, és pénzre is szükség lenne már. De a behozott drága gépek csak állnak a telepen. Ide egy hatalmas befektető kellene több száz ember és akkor indulhatnának a munkák.
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 17:26
Előzmény: #3721  Törölt felhasználó
#3722
12 millió
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 17:19
Előzmény: #3719  Törölt felhasználó
#3721
Mekkora volt a mai forgalom?

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek