Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:51
Előzmény: #3607  Törölt felhasználó
#3620
Az a rossz érzésem van, hogy a geothermia egy időre jegelve van. :(

"(....)
A célok csak részben teljesültek. A 2008-ban kirobban gazdasági világválság rombolta a
befektetéseink értékét és tagvállalataink mûködési és piaci környezetét. A geotermikus stratégia
megvalósításának sem kedvezett a megváltozott környezet. A bankok, így a finanszírozási piac
összeomlott. A Társaság kénytelen volt szinte kizárólag szûkös belsõ erõforrásaira támaszkodni. A
korábban forrásbevonási céllal értékesítésre szánt sajátrészvények (beleértve a határidõs
állományt is) egyelõre saját állományban maradtak. A Társaság olyan módon kívánja
megváltoztatni stratégiáját, hogy ebben a megváltozott és igen nehéz környezetben is sikeres
geotermikus fûtõ- és elektromos áramot termelõ létesítményeket hozhasson létre."

Ennyi. Csak szövegelés, szerintem magyarul nincs rá pénz.:( Talán még a EIB hitel lehetősége is ugrott? Nem említik, sem azt, sem a pályázatokat, ellenben a múanyagnál azt is, hogy mire fognak pályázni, melyik pályázati lehetőségre!
De az EU nagyszerű elvi támogatását nagyon szépen elmondják, de az meg mi a fenére jó, ha pénzt meg nem adnak?????
"A PannErgy 2007-ben nem kis célt tûzött ki zászlajára, mégpedig azt, hogy a régóta ismert magyar
geotermikus források felhasználásával jelentõs mennyiségû hõ- és elektromos energiát állítson elõ éket teremtve az Ország lakossága és intézményi szereplõi, továbbá a PannErgy részvényesei
számára. Az energia iránti kereslet növekedése megállíthatatlan, viszont mind a hazai, mind a
globális források mennyisége korlátozott, avagy elérhetõségük hatékonyatlan. Talán sokan nem
tudják, de a szakszerû és hatékony geotermikus energiatermelés nem csupán egy máig
minimálisan kihasznált hatalmas forrás hasznosítása, hanem az egyik legkörnyezetbarátabb és
legtisztább energia elõállítási mód. Az Európai Unió mára nem csak üdvözli az ilyen
energiatermelési utakat, hanem szigorú programmal és célrendszerrel orientálja a tagállamokat, így
Magyarországot is. A PannErgy nem egyedül kíván végighaladni kitûzött útján. Szakmai partnerre
talált Izlandon – a „geotermia hazájában” – a Mannvit (korábbi nevén VGK Hönnun) személyében.
Több tucat önkormányzattal hoztunk létre megállapodásokat az együttmûködésre – elsõsorban a
hõ piac biztosítására. Kapcsolatban vagyunk együttmûködési szándékkal a legnagyobb európai
uniós finanszírozó intézetekkel. A stratégiánk alapvetõ célja 20 létesítmény és legalább 60 MW
elektromos beépített kapacitás megteremtése, mely hosszútávon stabil nyereséget cashflow-t és
mindenek elõtt növekvõ részvényesi értéket jelent.

Ha esély lenne valami pályázati nyerésre, akkor inkább nem azt kellene inkább felsorolni, mint azt, ami még majd valamikor beadásra kerül?

Drága Uraim, ha igazán komolyan gondolnák, és minél előbb szeretnék sikerre vinni legalább a szentlőrinci projektet, (amit furcsamód "kísérleti kút"-nak neveznek), nem határidőzni, meg részvényeket veszegetni kellene, hanem odanyomni a pénzt, hogy minél hamarabb megvalósuljon! Csinálni egy giga-sikeres, példás kivitelezést, majd mikor ez már működik, -de igazán minden fázisról -, reklámozni, mutogatni kellene, így sokkal könnyebb lenne befektetőt találni, vagy hitelezőt.
Egyébként nagyon úgy néz ki, hogy csak hitelben gondolkoznak, (amit meg sajnos nem kapnak), és nem akarnak friss befektetői pénzt bevonni.

Nekem valahogy az tűnik ki mostanásg, hogy nem nagyon nyomják a geothermiát, inkább a részvényezésből, és a műanyagból akarnak hasznot csikarni.

Remélem holnap, és utána nem eladási hullám indul el!
Nekem valamiért továbbra sem tetszik túlságosan a menedzsment hozzáállása.

Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:51
Előzmény: #3617  exmnbs1
#3619
Ha eladható, nekem nem fáj...
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:48
Előzmény: #3614  Törölt felhasználó
#3618
Mivel nem tudok egész nap gép előtt figyelni (OTP-nél szerintem ez alap lenne), én hajlamos vagyok kivárni. 6-8 hónapos távlatban 1200 Ft-ot látok bele, ami a 850-es átlagárammal nekem megérné. Feltéve, hogy ott kiszállok...

Persze nagyobb pénzt tartasz benne, ezt is számításba kell venni. A "Mi lett volna ha OTP-t veszek hónap elején?"- jellegű számításokba inkább bele se menj.
exmnbs1 2009. 07. 29. 23:38
Előzmény: #3614  Törölt felhasználó
#3617
a cég fő profilja a pénzügyi spekuláció, a geotermia mellékes
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:37
Előzmény: #3614  Törölt felhasználó
#3616
Összefoglalva ez a jelentés egy nagy 0. Nem hiszem, hogy a szakemberek pozítívan értékelhetik, inkább nesze semmi fogd meg jól, értékelhetetlen.
exmnbs1 2009. 07. 29. 23:36
Előzmény: #3614  Törölt felhasználó
#3615
ott van impliciten leírva, hogy hitelezés megszünt és saját erejükre kell támaszkodniuk
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:34
Előzmény: #3612  Törölt felhasználó
#3614
Én ma vettem igen. Ebben a jelentésben nincsen semmi-rossz sincs- az áremelkedést kizártnak tartom, valaki írta hogy ez inkább olyan, mint a mese, teljesen igazat adok neki, de el kell gondolkozni azon, hogy érdemes-e beülni hosszú időre a részvénybe?És hol vannak a pályázatokkal kapcsolatos bejelentések, hogy azok milyen állapotban vannak?
exmnbs1 2009. 07. 29. 23:33
Előzmény: #3610  Törölt felhasználó
#3613
Valószínű a sajáterejük korlátozza a lehetőségeket és hitelező még nem akadt
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:30
Előzmény: #3610  Törölt felhasználó
#3612
Nem aprózzák el, az biztos. De bízzunk abban, hogy így a hatás is nagyobb lesz.

Te vettél 800-830 között? Én kihagytam, de szerintem lesz még lehetőség rá...
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:28
Előzmény: #3607  Törölt felhasználó
#3611
Én ezen már nem is agyalok.

Az a baj, elfogult lettem ezzel a rv-el, tetszik a cél, így lemondok a (gyors) profit lehetőségéről (pl OTP 700Ft+ fél hónap alatt). Ha így nézem, lehet hogy a pénzem ellensége vagyok.

Ezzel szerintem nem vagyok egyedül itt...

Tényleg! Hubertus merre van?
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:27
Előzmény: #3608  Törölt felhasználó
#3610
Én most már nem is várok emelkedést csak ha lesz hír a furásokról. Hiányolom a pontos információkat a furások előkészítéséről is.
exmnbs1 2009. 07. 29. 23:25
Előzmény: #3608  Törölt felhasználó
#3609
Nekem tetszik. Nyereségesek és nincsenek eladósodva.
Kérdésem, hogy a kútfúrósdi milyen nagyságrendet képvisel.
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#3608
Azért az szerencsés, hogy kimondottan negatívként értékelhető dolog nincs benne (vagy nem tűnt fel). A határidőzés ugyan folytatódik, de lassan be kell látnom, az árfolyam-változásból eredő kockázatok kivédésére szükségszerű, és nem is egyedi jelenség.

További menetelést nem látok benne, ahhoz már konkrét siker kell. 850 felett eddig is leöntötték, és átlagos forgalom mellett ehhez nem is kellenek milliók. Ha jól láttam, 850-nél ma is bekészítettek egy nagyobb szeretet csomagot...

De benne ülök, felfelé várom én is. :)
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 23:12
Előzmény: #3606  freeetoaster
#3607
Ma emlitették Miskolcot is-erről már aláírás is van-ez sem szerepelt a beszámolóban, a pályázatok a hitelekre az sincs megemlítve, a szentlőrinci eredmények és ezek elemzése szintén hiányzik, szóval a furásokról nagy csend van, nem értem a dolgokat, mintha valami miatt vissza akarnák tartani az információkat
freeetoaster 2009. 07. 29. 22:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#3606
"A PannErgy Csoport többéves keret megállapodást kötött több beszállítóval összesen 50 kút fúrására."
Ez a visszasajtolókkal együtt értendő?
tomalex 2009. 07. 29. 22:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#3605
Nekem olyan érzésem volt amikor olvastam, mintha esti mesét olvasnék...
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 22:45
Törölt hozzászólás
#3604
freeetoaster 2009. 07. 29. 22:39
Előzmény: #3602  Törölt felhasználó
#3603
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 20:52
Előzmény: #3601  Törölt felhasználó
#3602
Köszönöm válaszod!

Örülök annak hogy egy szakmabeli embertől kapok választ, és nem egy önjelölt Möbius-tól :o)

Ma én is bevásároltam belőle, lássuk mit hoz a holnap.
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 18:55
Előzmény: #3600  Törölt felhasználó
#3601
Kimentem személyesen a fúráshoz, mert bányamérnök vagyok, és van néhány kilóm a PE-ben.

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek