Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel
link
Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.
A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.
A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.
A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.
Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.
Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!
Szerintem téged figyelnek, és a te IP címedet tiltották csak le, mondjuk ez hasznos is lenne.
De te hiába is olvasnád el a jelentéseket, egy két nagyságrendekkel más adatokat látnál a szemüvegeden keresztül.
Sajnos, az én gépemmel most nem érem el ezeket a jelentéseket. Kérek bárkit, próbáljon meg olvasni ebből a 10 db közérdekű jelentésből (mert nem tudom, hogy levették-e a törvény által előírt jelentéseket a szájtról, vagy csak IP-címet tiltottak le a hozzáféréstől).
"Továbbra sem vonzók osztalék alapon az áramszolgáltatók"
Az erkölcsileg szélsőségesen elavult, GYILKOS ERŐMŰVES-HÁLÓZATOS ÁRAMTERMELÉS jellege miatt a profitvesztés hasznos és szükséges.
Az egyetlen, ami a hírben aggasztó, az a 8 % feletti állampapír-hozam, ami a Kormány kedvezőtlen piaci véleményére vezethető vissza. Környezetromboló kormány másra nem is számíthat hosszú távon.
Helyre kell állítani a környezetvédelem közigazgatási önállóságát, újra kell szervezni az orbáni ámokfutással szétvert minisztériumot és a tárcák precedenciájában ELSŐ HELYRE KELL TENNI A KÖRNYEZETVÉDELMI MINISZTÉRIUMOT.
Gondoltam belenézek megint a Laci bá észosztásába.
Mivel én már több hazugságon tetten értem mesterünket, nem igen hiszek neki.De szórakozni lehet az irományain.
A Btk-s rész pl. nagyon jó. Amíg ilyen idióták csak irogatnak addig nincs baj, a felelős döntéseket szerencsére épeszű emberek hozzák.
Hajrá Paks! Bővítést neki!
Már csak laci bá bosszantásra is.
A tettei nincsenek összhangban a szép szavaival, de ez nem feltétlenül negatív, lehet, hogy csak alacsony intelligenciaszint miatt nem ismeri fel, hogy saját magát vádolja.
Sigorszky kollégám azt kérdezi: mit MONDOTT Bencsik János?
Szerintem semmit, az általánosságok szintjén ezek szép szavak csupán, miközben a konkrét CSELEKVÉSE az Paks bővítésének környezetromboló előkészítése.
A szavakat és a tetteket kissé közelítenie illene az Államtitkár úrnak. Nem lehet tettekkel tönkretenni a magyar építőipart, tönkretenni az éghajlatot, munkanélküliséget fenntartani, gazdasági pangást okozni, ... közben pedig arról beszélni, hogy majd 10 év múlva mi lesz. Mindenki tudja, mi lesz: a GW-t olyan sebességre gyorsítják az őrült erőmű-beruházásokkal, ami kipusztít minket a Földről. A Növényvilág a jégkorszakok alatt kb. 1,8 fokos hőmérséklet-változásra is óriási kipusztulással válaszolt, ... csakhogy itt már 3 fokról, sőt, annál is többről van szó.
Való igaz: a gyengeáramú képzés szükséges. Csakhogy a problémát azok okozzák, akik kifejezetten a környezetromboló erőművi-hálózatos, erkölcsileg elavult energiaellátás "tudását" szerezték meg. Olyasmi ez, mintha állami támogatású egyetemeken tömeggyilkosokat képeznénk, ... csak sokkal veszélyesebb. A tömeggyilkosok aljasságtudata magas, az erősáramú villamosmérnök pedig teljesen hamis, patologikus önértékelésű.
Nem az a probléma, hogy szidalmakat kapok a részükről, mert azt mindenki érti. A félrevezető tevékenység a veszélyes. Az, hogy a szarvasmarha nevelés metánkibocsátását szóváteszi, a paksi 111 petazsul/év hőszennyezésről pedig hallgat. Ez olyan probléma-szelekció, amely a GW gyorsítását eredményezi, óriási veszélyt jelent a teljes földi társadalomra, tehát a Btk. egyre inkább be kell, hogy jöjjön a képbe, ez szükségszerű, a társadalom önvédelme.
Paksot - az MVM többi részével (Mavir-ral, stb.) együtt - privatizálni kell, tíz éves kormánygaranciával (az alatt a kormány nem bünteti ezeket a tevékenységeket). Az új tulajdonos majd eldönti, mi legyen Pakssal. A lebontási elképzelésem a tízéves visszatérülési idő UTÁNI.
Az pedig - feltételezem - nem képezi vita tárgyát, hogy a környezetvédelem orbánviktori szétrombolása komoly hatással volt a forint-romlásra is, igaz?
"ja,hogy csak szarvasmarha kell..."
A gond ott kezdődik,hogy a rendes szarvasmarha 3 éves korban válik termelőerővé,addíg "csak" bocika.
Igaz metánt addíg is termel.A termeléshez azonban napi 25-50kg takarmány kell neki azt meg elő kell állítaninakár legelőn akár szántóföldön,de energia nélkül az sem megy.
Nem beszélve arról,hogy az állattenyésztés vagy tartás felügyelet nélkül elég rizikós.
A trágyatelepek metánmegfogása nem babaruha.Milliárdos Mérnöki tervező és kivitelező munka kell hozzá.
Nem okosítani akarok,de D L úrnak mintha régebben valaki már írt hasonlókat. Úgy látszik teljesen bele van szeretve a sz..ar átváltoztatásába,csak a folyamatát nem ismeri,sőt a Mérnöki társadalmat is eliminálná,mint a szarvasmarha végterméket.
Nem lesz ennek jó vége.
Vagy elővezetik az egy falu egy csorda akciót,az egy porta egy koca akcióhoz hasonlóan.
Takarmány híján annak sem lett nagy eredménye.
Arról hogy mit eszik a disznó ugyanis elfeledkeztek a program kiötlői.
" Elsőként a villamosmérnök-képzést kell büntetni … hiszen e topik élő bizonyíték arra: a villamosmérnök okozza a legnagyobb bajt és körükben a megrögzött esetek sem ritkák. Pár évre rá a középfokú villamos-technikus képzés lehet büntetendő, majd a fosszilipari képzések, utána a világkereskedelmi, majd az alacsony energiahatékonyságú tevékenységek képzései.
A képzések teljes betiltásának szakasza alatt kell átállni környezetbarát osztott (családi) áramtermelésre, ennek időigénye kb. tíz év."
Úgy látom Laci bá egyre jobban kezd becsavarodni :) Igaz már így is eléggé be volt.
Tegyük fel megszűnne a villamosmérnöki, villamos technikusi stb. képzés.
Laci bá, mondja már meg, hogy akkor az osztott (családi) áramtermeléshez szükséges berendezéseket ugyan ki a l.f.sz csinálná meg?
És Laci bá, ki a l.f.sz csinálná meg azokat a fogyasztókat (számítógép, tééévééé - brazil operákkal, telefon, hűtő, mosógép stb.)???
Hogy lenne 230V 50Hz??
Jah, hogy csak szarvasmarha kell, abbó gyün a trágya, abbó meg gyün a gáz.
A villany meg mán csak úgy van... Bedugom, oszt világít!
A cím téves. Ezt a pénzt energiatakarékosságra - mindenek előtt az osztott áramtermelés megakadályozására (napkollektoros melegvíz-termelésre) - fordítja a tárca. Amúgy épületszigetelésre ez a pénz igen kevés lenne ... bár ismerve a Fidesz-KDNP által felduzzasztott személyi kiadások forrás-éhségét - a keret talán ha a felére csökkenne időközben, az még viszonylag jó eredmény lenne.
Na igen. Valószínűleg Olajosnak nem lesz már utódja, a környezetvédelmi tárca maradékait is felszámolja a Fidesz-KDNP koalíció. A következő - épeszű - kormánynak lesz dolga bőven.
2011. szept. 12-én a "Nemzeti" Energiastratégiának az Országgyűlés Fenntartható fejlődési Bizottsága általi tárgyalásán dr. Bencsik János klíma- és energiaügyekért felelős államtitkár egyebek között a következőket válaszolta (jkv. 46.-47. old.):
"Felmerült Bödecs Barna részéről a belső hazai források nagyobb arányban történő
hasznosítása. Ez is egy nagyon komoly és vitatott téma volt, főleg a természetvédelmi, környezetvédelmi szervezetekkel való egyeztetési folyamaton, hogy hogyan tudjuk azt a
tulajdonképpen mára már egyedüli, jelentős mennyiségben rendelkezésre álló szén- és lignitvagyont energetikailag hasznosítani, amely ha megdupláznánk a jelenlegi szénre, lignitre épülő energiatermelésünk részesedését a teljes villamosenergia-előállításon belül, akkor is mintegy 300 évre stabil részesedést tudna ez az energiamixünkben biztosítani.
Igen ám, de csak akkor, ha a tiszta széntechnológia birtokában vagyunk. A tiszta szén technológiája jelenleg nagyon költséges, nem versenyképes a többi energiahordozóval, a fosszilis, főleg a földgázzal való összevetésben, éppen ezért nekünk olyan együttműködésekben kell részt vennünk, a németekkel kezdtünk egy ilyen együttműködést, amely a mátrai erőmű kifutásával párhuzamosan meg tudja teremteni annak a lehetőségét, hogy ott legalább egy hasonló vagy egy kicsivel nagyobb kapacitású hazai, fosszilis
erőforrásra épülő energiatermelő egység valósuljon meg. Ellátásbiztonsági kérdésről van szó, olyan kockázatos irányba megy a globális energiaellátás, hogy nem igazán kerülhetjük meg
azt, hogy egy hazai hozzáférhetőségű alapanyagra a környezetvédelmi, fenntarthatósági szempontokat is figyelembe vevő technológiát ne telepítsünk rá."
Felhívom t. Államtitkár Úr figyelmét arra, hogy a lignit fossziléizált szén, de a környezetet permanens metánterhelésnek kitevő
SZARVASMARHA-TRÁGYA
az nem, az a Bioszféra része, a belőle kivont metán pedig jóval olcsóbb, mint a földgáz, ezért a "tiszta szén technológia drágaságára" hivatkozni, ez közönséges hazugság. Majd ha a következő kormány helyreállítja a szétrombolt környezetvédelmet és nem tesz egy kézbe ellenérdekelt tevékenységeket, akkor az ilyen hazudozás feleslegessé válik majd.
link
„Szó sincs az orosz nukleáris álmok feladásáról!” link
„EDF: nem mondunk le az európai nukleáris reaktorról”
A Paksi Atomerőmű Zrt. egyrészt befolyással rendelkezik a portfolio.hu-n, másrészt sajtókampányt indít, … a jelek szerint (persze lehet, hogy nincs itt semmi befolyás, ezek csak fizetett hirdetések talán, … de a sajtókampány az tény).
Emberölés-e az üvegházhatás
a) villamosenergiaipari (hőerőművi, villamos-hálózati, távhőhálózati),
b) fosszilis energiahordozó kitermelési (kőolajipari, földgázipari, uránbányászati, szénbányászati), feldolgozási és forgalmazási,
c) alacsony energiahatékonysági (vagyis magas profithatékonysági), energiapazarlási,
d) világkereskedelmi,
e) túlnépesedési
keltése?
Idézem a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvényt.
„Az élet, a testi épség és az egészség elleni
bűncselekmények
Emberölés
166. § (1) Aki mást megöl, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha az emberölést
a) előre kitervelten,
b) nyereségvágyból vagy
c) más aljas indokból, illetőleg célból,
d) különös kegyetlenséggel,
e) hivatalos személy vagy külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt, illetőleg emiatt, közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során, továbbá a hivatalos, a külföldi hivatalos vagy a közfeladatot ellátó személy támogatására vagy védelmére kelt személy ellen,
f) több emberen,
g) sok ember életét veszélyeztetve,
h) különös visszaesőként,
i) tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen,
j) védekezésre képtelen személy sérelmére
követik el.
(3) Aki emberölésre irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(4) Aki az emberölést gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(5) A különös visszaesés szempontjából hasonló jellegű bűncselekmény
a) az erős felindulásban elkövetett emberölés (167. §), a népirtás [155. § (1) bekezdés a) pont],
b) az emberrablás és az elöljáró vagy szolgálati közeg elleni erőszak súlyosabban minősülő esetei [175/A. § (4) bekezdés, 355. § (5) bekezdés a) pont];
c) a terrorcselekmény, a légi jármű, vasúti, vízi, közúti tömegközlekedési vagy tömeges áruszállításra alkalmas jármű hatalomba kerítése és a zendülés súlyosabban minősülő esetei, ha a halált szándékosan okozva követik el [261. § (1) bekezdés, 262. § (2) bekezdés, 352. § (3) bekezdés b) pont].
”
Emberiség elleni bűntett-e az üvegházhatás keltése?
Ismét idézem a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvényt.
„Népirtás
155. § (1) Aki valamely nemzeti, etnikai, faji vagy vallási csoport teljes vagy részleges kiirtása céljából
a) a csoport tagjait megöli,
b) a csoport tagjainak, a csoporthoz tartozása miatt súlyos testi vagy lelki sérelmet okoz,
c) a csoportot olyan életfeltételek közé kényszeríti, amelyek azt vagy annak egyes tagjait pusztulással fenyegetik,
d) olyan intézkedést tesz, amelynek célja a csoporton belül a születések meggátolása,
e) a csoporthoz tartozó gyermekeket más csoportba elhurcolja,
bűntettet követ el, és tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki népirtásra irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt két évtől nyolc
évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
A fenti tényállások az üvegházhatás keltését nem nevesítik. Van még egy nevetségesen enyhe büntetésű szakasz is, a foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés, ami hétmilliárd sértett halálának okozásától való visszariasztásra, bűnmegelőzésre – elképesztően enyhe büntetési tétele miatt - nyilvánvalóan alkalmatlan.
Véleményem szerint valami ilyesmi lenne szükséges a Btk.ba:
„Üvegházhatás keltése
155/A. (1) Aki a globális légkörnek 280 ppm széndioxid-tartalom feletti üvegházhatását okozóan
a) centralizált villamosenergiaipari (erőművi, áram- vagy hőhálózati), vagy
b) fosszilizált energiahordozó-ipari (kőolajipari, földgázipari, szénipari, uránipari), vagy
c) világkereskedelmi logisztikai, vagy
d) alacsony energiahatékonyságú (vagyis magas profithatékonyságú ill. munkanélküliséget okozó), vagy
e) energiapazarló, vagy
f) túlnépesedési
tevékenységet folytat, bűntettet követ el és öt évtől 16 évig terjedő, vagy életfogytiglani szabadságvesztéssel - mellékbüntetésként teljes vagyonelkobzással - büntetendő. Társasági elkövetésért a felelős vezetőn kívül mindenki felelősségre vonható, aki a cselekményről tudomással bírt, de azt a bűnüldöző hatóságnak nem jelentette (tulajdonos esetében a tudomást vélelmezni kell).
(2) Aki az (1) bekezdésben megjelölt cselekményre előkészületet tesz (a szakmunkásképzésnél magasabb képzést ill. oktatást is beleértve), bűntett miatt kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel – mellékbüntetésként részleges vagyonelkobzással – büntetendő.
(3) A fentiek értelmezésében
1. ppm: egymilliomod tömegarány.
2. széndioxid-tartalom: tényleges széndioxid-tartalom, vagy a széndioxidtól eltérő üvegházhatású gáz megfelelően módosított (széndioxidra átszámított) tartalma.
3. világkereskedelmi logisztikai: valamennyi helyközi szállítási, a kézi ill. élőállattal történő szállítás, továbbá a kizárólag természetes eredetű üzemanyagot használó gépjárműves szállítás kivételével.
4. alacsony energiahatékonyságú: pénzintézetek esetén 2240, egyéb szolgáltatók esetén 172, ipar esetén 125, agrárium esetén 121 USD/GJ energiahatékonyság alatti működés, az éves bruttó árbevételt és az éves összes – közvetlen és eszközökben amortizált közvetett - ipari-energia fogyasztás arányát tekintve.
5. energiapazarló: ....
6: túlnépesedési: …
(4) Az (1) bekezdés a)-b) pontjai a teljes gazdasági vertikumra – bányászatra, szállításra, iparra, kereskedelemre, stb. – kiterjednek.
…”
Persze, nem lehet ezt azonnal életbe léptetni, de tudatosítani kellene, hogy
1. BAJ VAN, NAGYON NAGY BAJ,
2. 2. a tényállásban felsoroltak GYILKOS hatásúak a teljes Élővilágra, ezért idővel büntetendők lesznek.
A hatályba léptetés fokozatos lehet. Elsőként a villamosmérnök-képzést kell büntetni … hiszen e topik élő bizonyíték arra: a villamosmérnök okozza a legnagyobb bajt és körükben a megrögzött esetek sem ritkák. Pár évre rá a középfokú villamos-technikus képzés lehet büntetendő, majd a fosszilipari képzések, utána a világkereskedelmi, majd az alacsony energiahatékonyságú tevékenységek képzései.
A képzések teljes betiltásának szakasza alatt kell átállni környezetbarát osztott (családi) áramtermelésre, ennek időigénye kb. tíz év. Ezalatt folyhat a biometán-kivonás osztott (családi) kivonásának, valamint a települési önellátásnak a kiépítése, a 2DVA kétdimenziós vállalkozói adóval az energiahatékonyság emelése, az energiapazarlás felszámolása és az egykére való átállás is (ez utóbbiról nemzetközi egyezmény is szükséges).
Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel
Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.
A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.
A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.
A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.
Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.
Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!