Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lizi
Lizi ma, 21:39
Előzmény: #1278051  ALANFED
#1278067
Azt hiszed rólad beszéltem mint elemző? 😀
Macus
Macus ma, 21:09
Előzmény: #1278063  NagyPe
#1278065
Nikkei1.8 usa 0,35% ez a nagy eses? Ez semmi. 
Macus
Macus ma, 20:58
Előzmény: #1278057  ALANFED
#1278064
Eddig se vartam beszakadast mint te ezutan se fogok
NagyPe
NagyPe ma, 20:47
#1278063
Láttátok, hogy milyen pirosban zártak az ázsiai és európai tőzsdék?
USA is 0 körülre hozta vissza a napot. 
Érdekes lehet a holnapi nap. Nem biztos úgy nyitunk, ahogy sok mindenki várja. 
Lehet megbánom, hogy pénteken zártam a shortokat. 
NagyPe
NagyPe ma, 20:42
Előzmény: #1278059  Bpali
#1278062
Vagy csak megosszák mással a meglátásaikat, hátha hasznos lehet másnak is, aki esetleg nem gondolt rá a lila ködben úszva. 
Persze van aki nem ért vele egyet és ellenérvel, meg van aki nem is érti miről van szó, vagy nem tud olvasni a sorok között és esetleg viccet~gúnyolódást kreál belőle. 
Persze mindenki döntsön saját belátása szerint. 
Bpali ma, 17:45
#1278061
Mozog az OTP 2-3 százalékon belül itt meg már a világvégét vagy a mennyet emlegetik…
Bpali ma, 17:38
Előzmény: #1278059  Bpali
#1278060
Kezdőket be zavarni jó csak
Bpali ma, 17:37
Előzmény: #1278056  stacstac
#1278059
Legnagyobb probléma itt az hogy a napizók , certizgetők  saját magukat nyugtatgatják a pozíciójuknak megfelelő érvekkel..  Kellene egy külön topik a részvényeseknek egy meg a certiseknek mert ez így egy nagy katyvasz csak a hülyeség folyik
ALANFED
ALANFED ma, 17:00
Előzmény: #1278055  berlini
#1278058
nem értem a kérdést , én kérdeztem tőled, hogy te mit csinálsz ?
ALANFED
ALANFED ma, 16:59
Előzmény: #1278052  Macus
#1278057
mondtam már neked százszor ne utólag okoskodj azt tudja itt mindenki, felsorolni a tényeket
stacstac ma, 16:51
Előzmény: #1278055  berlini
#1278056
ezt már én is nagyon sokszor pedzegettem - vajon megjátsszák az emberek mindazt, amit ide beírnak a fórumba, vagy csak fotelhuszárként hergelik a nagyérdeműt?
 
minden tiszteletem azoké, akik megjátsszák a gondolataikat és még tudnak a tőzsdén befektetni (van még pénzük, nem bukták még el az egészet) - tehát eredményt tudnak termelni
 
és nem értem azokat, akik csak beírogatnak, másokat próbálnak hergelni, vagy befolyásolni próbálják a kezdőket - ezzel hatalmas károkat okozva Nekik
 
jó spekit minden jó szándékú spekinek   :-)
berlini
berlini ma, 15:06
Előzmény: #1278051  ALANFED
#1278055
Csak arra vagyok kiváncsi, hogy mindezt amit itt hónapok óta irogatsz, meg is játszottad?
maxhell ma, 14:51
#1278054
A fő narratívám a globális piacot tekintve továbbra is az, hogy az usa választásokig nem fog összeomlani a tőzsde! Részemről ennyi. :) Jelentsen ez bármit, de azt biztos nem fogja jelenteni, hogy az OTP is összeomlana. Addig még mehet fel is bőven. 
Ami a hazai piacot illeti, sokkal nagyobb veszélynek tartanék egy esetleges leminősítést a hitelminősítők felől. Ez egy nagy veszély, nem állunk jól e tekintetben szerintem. Kérdés, hogy "ki tudjuk-e mozogni" még és meddig, hogy ez ne történjen meg. A gazdaságunk nem túl jó, eu-s pénzek off, számomra ez egy nagy kérdés. Ha megtörténne, nem csak az OTP-t rángatná meg, de a forintot is és minden gazdasági témát. Erre kellene nagy figyelmet szentelni, illetve, hogy milyen előjelek utalhatnának erre. 
Macus
Macus ma, 14:27
Előzmény: #1278051  ALANFED
#1278053
Illetve akkor jol sortold be. Bar az emelkedesbol biztos melyebb celar kovetkezik :D csak elotte nehogy ath legyen
Macus
Macus ma, 14:21
Előzmény: #1278051  ALANFED
#1278052
Elore jelezted te tudod mit :D eloszor is sokkal melyebbre jelezted elore. Masodszor hogy a yen es bohockodast nem jelezted elore meg iran izraelt az tuti. Mert nem a bux chartra voltak rairva ezek
ALANFED
ALANFED ma, 13:50
Előzmény: #1278046  Lizi
#1278051
utólag nagyon okos vagy tégy így a jövővel is
Monday 5 August 2024OTP - Ki látta ezt előre?Úgy szokták mondani, folyik a vér a piacokon, régen láttunk már ilyet, aktuálisan 1000 pont felett már az OTP esése.Ezért szeretem a technikai elemzést és Elliott hullámelméletét, mert felhívja a figyelmet a veszélyes helyzetekre. Ez most is megtörtént, nem csak az OTP, hanem sok más esetében is, mint a BUX, a DAX vagy az S&P. Persze, lehet azt mondani, hogy ha nincs a yen kamatemelés, ha nincs a közel-keleti válság, akkor ez nem történik meg, utólag pedig könnyű okosnak lenni, de a mostani szituációt jó előre jeleztem, jeleztük, mint aktuális veszély.A BUX fordulatra utaló cikket még sokan megmosolyogták a hétvégén, pedig több trendszinten (Elliott) befejeződött szekvencia, majd fordulós jelzés, short indikátor-konfiguráció, fordulós divergencia, Rising Wedge, mind-mind utalt arra, hogy itt fordulat van, annak maximum a szintje volt kérdéses. A mai mozgásból pedig az is látható, hogy magasabb trendszinteken is bejeződött az alakzat, az első célárzónán átviharzott az index, jöhetnek a mélyebb célárak, mert nagy eséllyel még az esés közepénél sem tartunk!/https://buxelliott.blogspot.com/
maxhell ma, 12:50
#1278050
Osztalék és akvi gondolatok. A helyzet az, hogy az eddigiek alapján, az OTP növekedési cégként definiálja magát, lévén, hogy folyamatosan próbál terjeszkedni. Emellett második helyen tartja számon szerintem az srv programokat, és csak harmadik az osztalék. Nyilván, ha jól megy a cégnek, akkor ez megjelenik az osztalékban is, de ne csapódjuk be, ha nem így lenne, először az osztit vennék el. A kérdés ezek után az, hogy talál-e magának megfelelő megvehető célpontokat a cég, de valószínű hogy találni fog, mégha az nem is a Luminor lesz. Erről is megy a vita, hogy ez a bank jó lenne-e vagy sem, az eddigiek alapján határeset. Nem kiemelkedő a Luminor, viszont elég nagy, ha be tudná integrálni az OTP magába közép és hosszú távon jó lehet. Ami nagy kérdés, hogy ha ezek az országok tényleg nem szívesen látnák az OTP-t, akkor nem feltétlen kellene erőltetni, lásd a romániai leány esete. Bármely ország meg tud szívatni szabályozói szinten bármely céget. Nem is kell messzire menni, de az másik topik témája (Hungary vs. MOL). Ha viszont ez nem jön össze, maradnak az ázsiai országok, de ezektől se vagyok elájulva. Ott is féldemokráciák vannak, féldiktatúrák, más kultúra, más vallás, mi akadályozná meg ott is az ottani rezsimeket, hogy ha túl jól megy a cégnek, egy kicsit lecsippantson belőle? Nyugatra meg nem tud menni a cég, mert nincs is eladó, meg minden drága, plusz ott még kevésbé tolerálnák a térnyerést valószínűleg. Szóval nagyon meg kellene ezt gondolni, remélem észnél vannak az OTP toronyban. Apropó! Amúgy a  tervezett akvival kapcsolatban eredetileg nem szeptember felé ígért részleteket a management? Az már nemsokára itt van. Amúgy, amíg ilyen olcsó a részvény én saját cégem papírjait venném, de nem én vagyok a vezető. :D Szerintem ősszel se fogunk unatkozni. 
maxhell ma, 12:32
#1278049
SRV gondolatok. Láthattuk az elmúlt időszakban az OTP srv folyamatát, sokan aggódtak emiatt, hogy ha ez kifut, az árfolyam lefut. Egyrészt, eleve úgy csinál(hat) egy cég, így az OTP is egy srv programot, hogy az amennyire lehet ne befolyásolja a tőzsde árfolyamot, itt fontos, hogy direktben. Nyilván önmagában a hír egy cégnél abszolút pozitív, hogy ha vásárolja magát. Egyrészt mert ez azt jelenti, hogy van rá pénze, másrészt van rá szándéka, nyilván ők maguk is alulértékeltnek tartják magukat, és ha az értékeltség helyreáll, akkor kijelenthető, hogy értéket teremtettek ezáltal a részvény tulajdonosoknak, harmadrészt ha ezeket a részvényeket bevonják, akkor az egy részvényre eső érték szintén nő. Itt a lényeg, hogy mit tesznek ezekkel a részvényekkel? Mert, ha mégsem vonják be, és valamilyen formában visszakerülnek a tőzsdei forgalomba értelemszerűen ezek a megállapítások nem érvényesek, sőt. Ugyanakkor itt is látható volt, hogy a mindenkori napi forgalom kb. 10% körüli mennyiségeket érintett az srv, (egyszer-egyszer volt több talán) és nem egyszerre piacin vették ezt sem meg, tehát érdemi hatása nem volt az árra. Nem is lett volna érdekük, hogy ezzel felhajtsák az árat, ők is drágábban vehettek volna csak ezután. Lefelé, hogy mennyire tompította volna az esetleges potenciális eséseket, azt jól mutatja, hogy a nagy pánik eséskor sem tompította az esést az srv. 
Az is látható érdekes módon, hogy valamilyen módon az eladók "alkalmazkodtak" is az srv-hez. Vagyis mivel tudták, hogy folyamatban van, voltak is eladók. Magyarán nagyobb volt a forgalom. Miután kifutott az srv, visszafogták az eladók is magukat, ezt elég érdekes gondolatnak tartom. Nyilván, ha vannak nagyobb kiszállók, és nincs pánik, azaz "normál" ügymenet van, akkor az ő érdekük sem az, hogy lenyomják egy nagy eladással egyből az árat, hanem minél jobb árakon tudjanak minél nagyobb mennyiséggel kiszállni. 
Másik gondolat még, hogy olyan helyzetben van a cég, hogy tulajdonképpen bármikor, döntés kérdése csupán tudna indítani egy hasonló programot, ha úgy döntenek. Például, ha nem jön össze új akvizíció. Sőt ezt akár komolyan is mérlegelhetnék, lévén, a cég ha jobbat nem talál magába is fektethetne, sokkal nagyobb tőkét is. Lásd fenti rész. Lassan oda fogunk jutni, hogy nem tud mit csinálni a sok lóvéval a cég, ha nem talál megfelelő akvizíciós lehetőséget.
maxhell ma, 12:12
#1278048
A torta! Ha már ünnep. Egy torta számos szeletből áll, ez adja ki az egészet. Az egész képet. Mik lehetnek ezek a szeletek a tőzsdei tortában? Funda, technika, politika, geo, céghír, cégjelentések, szektorhír, gazdasági ciklusok alakulása, hangulati reakciók: pánik és eufória, váratlan események: háború, járvány. A lényeg, hogy kell legyen egyrészt egy összkép az adott céggel kapcsolatban, másrészt nagyon fontos megállapítani mihamarabb, hogy az összképen túl, melyik tortaszelet dominálja a pillanatot. Figyelembe véve azt is mintegy újabb dimenzióját nyitva a szeleteknek, hogy mindezt a jövőre vonatkoztatva is meg kell vizsgálni. Ugyanis egyetlen egy (jövőbelni) tortaszelet felülírhatja az összképet rövidebb-hosszabb ideig is, a jelenben. Tehát hiába adná magát egy technikai kép, alakzat, például lefelé mutatva pillanatnyilag, ha jön egy jó hír, és felfelé mozdítja az árat. De fordítva is igaz, hiába jó a funda, ha elromlik a hangulat és minden esik. Azt kell tudni meghatározni, hogy a jelenben melyik tortaszelet irányít, és meddig. Ha ez sikerül, akkor haza lehet vinni a tortát. :) A kérdés az csupán mostmár, hogy az OTP esetében melyik tortaszelet dominál és meddig?
maxhell ma, 11:29
#1278047
Hétfőn és kedden (eddig) szépen teljesítettek a tőzsdék, remélhetőleg nem szerdára romlik el a dolog...
Lizi
Lizi ma, 10:00
#1278046
Jo nagy atbaszas volt ez a 2 hettel ezelotti zuhanas. 
Megint azok jartak jol, akik nem hittek ezeknek a balfasz elemzoknek es alaposan bevasaroltak a panikkeltesben.
danko ma, 09:35
Előzmény: #1278044  Macus
#1278045
Úgy néz ki hogy konszolidálódik az Iráni Izraeli konfliktus nem lesz világ vége egyelőre, az OTP előtt megnyílhat az új ath felé vezető út akár már szeptemberben. 
Macus
Macus ma, 06:37
Előzmény: #1278043  Zoltanovitsch
#1278044
Zoltanovitsch hétfő, 23:33
Előzmény: #1278042  Macus
#1278043
Örömmel látom hogy nem úgy tűnik mintha a pokolba tartanánk! :D (Nem mélyedtem el most a fundás hírekben de vélelmezem hogy a felpatt itt az "manic monday" szakadékból való felállást látjuk) De épp ez a lényeg! Hogy valóban: Eléggé nem a global összeomlás felé megyünk. Ahogy korábban is gondoltam és a nálam okosabbak is jelezték asszem: VIP beszállók mindenbe ami felfelé tart... s van papper bőven ami felfelé... ;) 
Macus
Macus hétfő, 23:01
#1278042
Macus
Macus hétfő, 20:54
#1278041
Usa zoldellik , holnap kell mar csak ha nincs gebasz irany fel

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek