Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pakk
pakk szombat, 12:27
#1275180
Jen-dollár-usa összefüggések:
https://www.economist.com/finance-and-economics/2024/08/02/why-fear-is-sweeping-markets-everywhere
.
"The third force roiling markets is the strength of the Japanese yen. In recent weeks it has strengthened against a trade-weighted basket of currencies at close to its fastest pace in two decades. In part, this is because of the Bank of Japan’s surprise decision to raise interest rates by a tenth of a percentage point on July 31st. 
A rising yen automatically depresses Japanese share prices, as many of the country’s largest globetrotting firms, such as Hitachi, Sony and Toyota, make their earnings overseas in foreign currencies.Some of the decline in Japanese stocks may be explained by this effect. Probably more important, though, is the unwinding of popular trades linked to a weak yen and ultra-doveish monetary policy. The combination of the two made it possible to borrow cheaply in yen, convert the proceeds to dollars and invest in Treasuries, yielding far more than it cost to service the debt—a “carry trade”. 
But with Japanese interest rates rising and American ones falling, the trade has fading attraction. Worse, the yen’s rapid strengthening raises the dollar cost of paying back the debt, pushing the trade into the red. The violent moves of the past few weeks will have forced many investors to close their positions, and possibly also to fire-sell other assets, adding to instability in both domestic and global stocks."
ktamask szombat, 11:33
Előzmény: #1275176  berlini
#1275179

USA túlértékeltségről Powell tata tehet. Legalább 15x megmentette a piacokat még egy minimális korrekciótól is, azt hangoztatva,h soft landing.
hát majd most kiderül soft vagy kopp.
Hype-ban senkit nem érdekelnek a P/E számok.
Ha kell bedöntenek bármit. Ha kell megvesznek bármit.
Nem temettem az OTP-t akkor fogalmazzunk úgy,h ha már vételi pozíció, akkor a vételi pozi 17700, és nem 18300.
ktamask szombat, 11:23
Előzmény: #1275176  berlini
#1275178

csináltam 2 hetes chartot, és abban leírtam, egyelőre még nem történt semmi.
17700-et belelátni, és ott majd eldől.
Nem Macus fogja eldönteni az 1000db certijével az irányt.
És nem Macibear jóslata, hogy szerinte korrekció jön októberig.
Ha már itt tartunk.
@Macibear, tartod még a taktikai/bázis packodat 8000-10000 környékéről? Vagy már dobtad, esetleg shorttal fedezed?
Kíváncsi vagyok a véleményére, a taktikájára.
ktamask szombat, 11:19
#1275177
OTP 1W:
https://kephost.net/p/MTMwMjUyMw.png
OTP1W RSI duplatetők:
https://kephost.net/p/MTMwMjUzMQ.png
ez csak a saját elméletem
a felső rajz alapján:
#1trendvonal-rsi aljakkal.: vékony piros vonal, főleg az RSI miatt, az utolsó szakaszát tekintve elsősorban
#2 trendvonal-chart sávalj:  vastag narancs
hetes rsi 56.04 legutóbbi alj, 57.42-nél jár, ha "szignifikánsan" alájön az 56.04-nek, rövid időn belül elérheti TP1-et, pánikban akár a TP2-t.
Direkt nem írok értékeket, mert fogalmam sincs, hogy mi a vége, HA elesne a trendvonal. (#1-#2), mert még él, tehát még nincs kőbe vésve a borulás.
07.09-07.23 = 11 nap zöld gyertya, még mondta is valaki, hogy ez eléggé ritka az OTP-től, eredménye: 17500-18900 (1400), az utóbbi 2 nap alatt meg 18730-18000 (700), gyakorlatilag az emelkedés mértékéhez képest 50%-os korrekció 2 nap alatt.
Nem festem az örödögöt a falra, mert még nem jött el az ördög.
De abban talán megegyezhetünk, hogy sávaljra lejön, ami 17700, és itt majd eldöntik a nagyok (nem mi), hogy öntik, vagy patt.
berlini
berlini szombat, 11:06
Előzmény: #1275175  ktamask
#1275176
nézve a grafikonodat valamit nem értek.
Elfogyott a levegő, a kinlódó árfolyamemelkedés közben a lokális csúcs felé (18600)?
Milyen érdekes, hogy a többi bank is (feltehetően együttérzésből) még nagyobbat esett az elmúlt napokban. Gondolom ott is lázasan keresik ennek hullámelméleti , TA okait
Segitek.
Túlértékelt USA részvények miatt már hetek óta folyó korrekció, ami magával viszi az európai részvényeket is egyellőre. 
https://www.multpl.com/s-p-500-pe-ratio
Az amerikai P/E történelmi átlag 15-17 körül van.
Az elmúlt másfél évben egy magas 20-as értékről felment 27 fölé. (Volt ez a mutató 40 is a covid utáni negativ alapkamatok idejében)
Van tér egy korrekcióra, ami kezdetben viszi le az OTP-t is, de az jelenlegi P/E=4,5-ös értékeltségű és a háború kitörése után sem ment le 4 alá ez a mutató.
Igy én nem látok nagy esélyt az esésre.
ktamask szombat, 10:34
Előzmény: #1275174  ktamask
#1275175

https://kephost.net/p/MTMwMjQ2OQ.png
ez közelről.
jól látható,h 18600 kitörést azonnal visszaignoreálták. 18640 körül zárt napi szinten max, csupa felső szárral, tömték a ludat.
ktamask szombat, 10:31
#1275174

Azért vagyunk itt, hogy meghatározzunk az irányt, hogy lehetőleg jó irányba kereskedjünk.
07.18-án (szigorúan tipp), alap TA tudással kiszámoltam egy alakzat végét a chart alapján, semmi Fibo meg ilyesmi.
18880-18900/19100.
Nem magasztalni akarom, mert ez tipp volt, rendszeresen beírom, hogy "jóslat", nem kereskedési tanácsadás.
most rajzolok egy friss 1d-,t kcisit távolabbról.
ktamask szombat, 10:21
Előzmény: #1272819  ktamask
#1275173
RERE
2024. 07. 18. 12:40
ktamask szombat, 10:21
Előzmény: #1275170  tomi21
#1275172
A következő hozzászólást neked ajánlom figyelmedbe!:)
2024. 07. 18. 12:40- hozzászólás lesz, long várakozás!
tomi21 szombat, 10:18
Előzmény: #1274581  Peterbond
#1275171
Nem jött olyan hir hogy az oroszok megtamadtak a lengyeleket megis esett 3% ? Meg -3% es szerinted ki allna a hullo kes ala vennek a certiket? A srv most marbnem igazan tud tartani sem egy komolyabb esest mert elegge fogy a keret
tomi21 szombat, 10:11
#1275170
Nem ertem miett bantjak pakkot es Danit? Amit lehet latni a charton naposon van egy resünk amit egyaltalan nem töltótt be semmit! Kimerülesi rés?? Naposon van egy csúnya piros gyertya! Hetesen egy dojira van ismet egy piros gyertya ami teljesen befedte az előző zöldet ! Ha a kitöres 17500 nal nem fogja meg akkor a certi biztos relül egy ami legalabb meg egyet magaval repit ! Bar van meg egy tamaszunk 17600-700 környeken! Na de akik most long certiben ülnek min20-40% minuszban vannak! Es  ez nem karörvendes akik azt hiszik csak egy teny hogy mit lehet latni a charton! 
GERI-inv
GERI-inv szombat, 09:28
Előzmény: #1275152  Beze
#1275169
Az kemény amúgy simán beszállnak 20, 50 ,sőt 70 p/e rátás papírokba ….sose értettem. Oké csak egy mutatószám… ha nem is hisz benne valaki, azért az ordító! Azt értem főleg technológia szektorra jellemző, ahol várnak valami szuper új dolgot, de kb kósza pletykákra, beböfögésekre rángatták az egekbe a papírokat. Az új pénzügyi jelentésekben, nemhogy növekedés nem volt, hanem atom minusz. Fejlesztési prezentációk tele bullshittel, kevés eredménnyel, meg mindenféle maszatolással! Oké a fejlesztésre ment a lóvé… jövőt árazzák…. De mikorra térül meg??? Válasz kb soha!
Nem is csodálkozom, ha esik… néha kijózanodnak a befektetők.
 Európára annyira nem jellemző ez az amcsi féle magatartás. Esetek 97%-ában racionálisabban értékelt a piac.
Még nagyobb probléma mindenféle YEN alapú hitelekkel fedezték be, shortot nyitva rá tőkeáttétes opcióval, utána shitcoinba át az majd fedezet a hitelre a plusz mehet a fejlesztésre stb megoldásokkal… össze vissza láncokat alkotva a tech szarnak.
Amikor lehasalt az amcsi bank(SVB) itt is jöttek a károgások, na majd az otp hasal. Kiderült össze-vissza rakta a Szilícium-völgy zsozsóját… meg fektette kockázati tőke alapon minden szarba…utána hasalt CS… ott már globális bankcsődről volt szó.. (cs okait titkosították pár évtizedre) tanulság: megcsapták az OTP-ét, de hamar kiderült a magyar bankrendszer stabil :) ott szerintem meg lett picit tisztítva a betegektől a rendszer.
Sorry a kirohanás miatt, csak azt szeretném ezzel mondani maradjunk higgadtak! Énnél szarabb időket is megéltünk!
Kelvin08 szombat, 07:57
#1275168
eredményes kereskedést a mai napra :D :D :D
ALANFED
ALANFED szombat, 07:48
Előzmény: #1275164  HZo
#1275167
bennfentes certi meg srv vel, könnyű ügyesebbnek lenni, usa mini bankpánik óta 1.5 éve emelkedik mi a problémád, 100 % profitból elment 3 % + oszti
Nedden szombat, 05:41
#1275166
https://www.portfolio.hu/uzlet/20240802/cafolja-az-olasz-kormany-a-kulonadorol-szolo-hireket-702263
.
Olasz kormány máris támogatja saját gazdaságát! Na ez lenne a minimum a magyar kormánytól is. 
Amit korábban kifejtettem, menteni, védeni kell a fogyasztást es a saját cégeket.
Most kell átcsoportosítani a fogyasztásról az adókat akár a jövedelem irányába! 
Különadókat gyorsan ki kellene vezetni mielőtt késő lenne. Ha gazdasági válság alakul ki az katasztrófa. Minden eszközzel védeni, segíteni kell a hazai szektorokat. Aztán majd ha megmenekül lehet újra gondolkozni mi legyen…..
berlini
berlini szombat, 01:28
Előzmény: #1275164  HZo
#1275165
+
HZo
HZo szombat, 01:07
#1275164
Most jelzett be a mutató, ami sosem tévedett: eszerint az USA máris recesszióban van! - Portfolio.hu
Érdemes ezt a cikket végigolvasni. Nagyon kár volna máris ezt a következtetést levonni 1-1 rossz adatból vagy vártnál rosszabb adatból, hogy recesszióban van a gazdaság (bár lehet, majd utólag kiderül), a valóság sokkal összetettebb és korántsem olyan nagy a gáz, mint ahogy azt itt előadjátok. Idézek a cikkből, nem én írtam: "ha lesz is recesszió az USA-ban, nagy valószínűséggel rövid és enyhe lesz" - magyarul nincs recesszió és lehetnek félelmek ezzel kapcsolatban. Most lezajlik egy korrekció egy erős emelkedő trend után.. ennyi fog történni a tőzsdéken, ezt ki lehet olvasni az indikátorokból is, de a hosszútávú irányt ez sem fogja még befolyásolni. Senki nem gondolta, hogy minden mindig csak emelkedni fog. Az OTP sem fog mindig csak emelkedni. De ma is felülteljesített, ezt azért szögezzük le. Voltak sokkal rosszabbul teljesítő bankok ma a fejlett piacokon 4-5-6% mínuszban is. Ilyen napokon-időszakokban egy kiváló lehetőség lehet OTP-t megvenni hosszabb távra... óriási hiba volna már most leírni az OTP-t és a vezetőit is!
Ma "jó" napja volt a trolloknak, kiélvezhették azt, hogy idejöttek másokat idegesíteni. A stílusotok ezt mutatja (a nagy egó). Nem arról van szó, hogy leírjátok a véleményeteket, várakozásaitokat, ami más, mint amit esetleg itt többen várnának, ezzel semmi gond nem volna. Az hogy folyamatosan lefelé vártátok (közben sokat emelkedett, tehát nagyon nem arra ment) és most hogy van egy nemzetközi rossz hangulat, ami miatt ment lefelé és akár még mehet is valamennyit, nem jelenti, hogy ti ügyesebbek, tehetségesebbek, vagy jobbak volnátok bárkinél és a piac sem aszerint fog viselkedni, hogy ki mit ír le egy fórumon. (Legalább kereskednétek vele, mert sokak papír nélkül járnak ide osztani az észt.) Az az igazán fájdalmas ebben, hogy mennyire nem tisztelik egymást az emberek még ebben a közösségben sem. 
Szép hétvégét mindenkinek!
Nedden szombat, 00:53
Előzmény: #1275159  pakk
#1275163
Igen. A magas alapkamat miatt a hitelek hitelből lettek kifizetve. Biden kormányzat külön foglalkozott azzal, milyen újrafinanszírozási hitelprogramokat tudnak kitalálni, hogy mérsékeljék a magas kamatok miatti károkat. 
Ennek a második, harmadik, negyedik stb refinanszírozónak a kamatkülönbségét nem tudom miből és hogyan fedezték. Ez jó kérdés!
einstein szombat, 00:49
Előzmény: #1275138  dniel
#1275162
Dani, baszki, Te qrvára nem értesz a közgazdasági dolgokgoz! Mi a fuckot okoskodsz? 
Má' fáraszt hogy kijavítsalak.
....gáz, nagyon gáz, égetd magad. Tanulj, csöndben figyelj, aztán majd sok sok év mulva, talán, de akkor se biztos :( 
einstein szombat, 00:48
Előzmény: #1275138  dniel
#1275161
Dani, baszki, Te qrvára nem értesz a közgazdasági dolgokgoz! Mi a fuckot okoskodsz? 
Má' fáraszt hogy kijavítsalak.
....gáz, nagyon gáz, égetd magad. Tanulj, csöndben figyelj, aztán majd sok sok év mulva, talán, de akkor se biztos :( 

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek