Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bumm 2022. 06. 29. 14:15
Előzmény: #1194379  macibear
#1194380
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20220629/mutatjuk-ennyivel-dragultak-az-uj-lakasok-mindossze-harom-honap-alatt-552553, most már befejezhetnék ezt a hülyítést, az egész a 2,5% MNB kamat kifutásának a 100 millárdos meghosszabbítása miatt történt, kapkodták a neresek  a lakásokat, olyanok mint  Viktor állandósan ezt ismétli, hogy a extra profit adót nem hárítják át, nem a szart nem, 
macibear
macibear 2022. 06. 29. 14:10
Előzmény: #1194370  Furmangos
#1194379
Én tuti nem egy nap mozgása alapján mondom azt, hogy az OTP keresi az alját. De azt sem mondom, hogy már láttuk azt. LEHET hogy láttuk, de mire kiderül már több száz ponttal feljebb leszünk. Én meg busz után nem futok ...
bugocsiga
bugocsiga 2022. 06. 29. 14:09
Előzmény: #1194376  Sehmet
#1194378
A hsz-emet egyaltalan nem sertesnek szantam,, sot...de nem gond lepereg...
macibear
macibear 2022. 06. 29. 14:07
Előzmény: #1194366  Törölt felhasználó
#1194377
Egyelőre semmi extra erő nincs az OTP-ben se erre se arra. Az SP robotok mozgatják ezt is.
"Csak" ennyire van együttmozgás a kettőben
https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_0a82fc0f0072d997ec31fc54cb31a313.png
Sehmet
Sehmet 2022. 06. 29. 14:04
Előzmény: #1194361  bugocsiga
#1194376
Helyedben én is maradnék a búgócsigánál! :)
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2022. 06. 29. 13:48
Előzmény: #1194328  Gaguse
#1194375
ki is vágott :D
OTP - longbank
Belépési pont:piaci ár
Kiszállási pont:
12.000
Stop-loss:
7.865
Elemző: Miró József
A november eleji csúcspont elérése óta nagyot változott a világ. Az akkori 19.590 forint fölötti árfolyamcsúcsról mostanra több mint 50 százalékot esett az árfolyam. Mindeközben számos negatív hatást láthattunk. Szedjük össze ezeket:
  • Erőteljes hozamemelkedés, ami miatt az elvárt tőkeköltség 10 százalék környékéről 15-18 százalékra emelkedett, amit a megnövekvő volatilitás is emelt.
  • Orosz-ukrán háború, ami jelentős leírást eredményezett mind az orosz, mind az ukrán operáció esetében. (56,3 milliárd forint orosz goodwill leírás, továbbá 45 milliárd forint kockázati költség Ukrajnában és 33 milliárd forint Oroszországban) Ukrajnában további leírás is elképzelhető, ami azzal magyarázható, hogy ezt az országot valószínűleg nem fogja elhagyni a bank, így itt a kitettség a teljes eszközállomány (960 milliárd forint), bár ennek teljes leírása azért nagyon nem valószínű. Oroszországban viszont a kezdeti megingást követően stabilizálódni látszik a belső helyzet. Az ottani bank alapjáraton üzemel, s fokozatosan növekszik a készpénzállománya. Ez remélhetőleg előbb vagy utóbb vagy osztalék formájában, vagy pedig az ottani bank eladásának köszönhetően az anyabanknál landolhat.
  • A magyar kormány bevezette az extra nyereségadót, ami két évig évi 80 milliárd forint költséget jelent az OTP-nek. Ugyanakkor nem számítunk arra, hogy 2024 után is megmarad, mert (i) ezt mondja a kormány; (ii) a 2026-ig szóló költségvetési tervben a rezsivédelmi alap 2023 után is szerepel, de a banki extraprofit adó nem. Azaz ha magasan maradnak a fölgáz árak, akkor is kicsi a valószínűsége, hogy ez az adónem megmarad. A részvényenkénti negatív hatás 600 forint körül alakul.
  • Kiterjesztették a tranzakciós illetéket, ami szerintünk az évekkel ezelőtti bevezetéséhez hasonlóan most sem fog jelentősen hatni a bankok eredményére. Ugyanakkor valamekkora negatív hatás lehet az ún. sajátszámlás ügyleteken keletkező adófizetési kötelezettségen keresztül. Ez az adónem a költségvetési tervek szerint 2024 után is megmarad.
  • A kamatstop és a fizetési moratórium is maradt, legalább idén év végéig. Az előbbi mintegy 9 milliárd forint eredménykiesést jelent az OTP számára, s „addig nem okoz gondot”, amíg a forrásköltség alacsonyan marad, azaz nagy marad a pénzbőség a piacon. A hitelmoratóriumban az OTP esetében a lakossági jelzáloghitelek mintegy 4, a vállalati hiteleknek pedig mintegy 1 százaléka van. Azaz a profitkieséses itt 1-2 milliárd forint körül alakulhat. Ezek éves szinten mintegy 50 forint negatív hatást gyakorolnak a részvényárfolyamra.
Kérdés, hogy kell e még valamitől félnünk? Bizony akadnak még ilyen dolgok:
  • Az infláció tovább emelkedik, s nem csak magasabb hozamkörnyezetet, de gazdasági lassulást is hoz, megnövekvő kockázati költséggel. Ennek szerencsére alacsony a kockázata, hiszen a recesszió kialakulásának lehetősége is kisebb, mint 50 százalék, míg a kockázati költség növekedésének ellenében hat az MNB által a 2008-as válság után bevezetett szigorú hitelezési gyakorlat, mind a jövedelem arányos törlesztőrészlet, mind pedig a fedezeti mutató tekintetében. Így ahhoz hasonló kockázati költség elszállásra nem kell számítanunk, mint amilyet a 2008-as válságban láthattunk. Sőt!
  • A hosszú (10 éves) hozamok tovább emelkednek, ami az alternatíva költségen (elvárt megtérülés) keresztül tovább rombolja a részvény értékét. Ennek is kicsi a valószínűsége, mert (i) ősszel megáll, fordul az infláció emelkedése, s a kamatemelések is, és talán a hosszú hozamok is csökkenésnek indulnak; (ii) kialakul a recesszió, amely esetén a hosszú hozamok általában csökkenni szoktak; (iii) stagfláció alakul ki, amelynek során akár magasak is maradhatnak a hosszú hozamok, de valószínűleg nem emelkednek tovább. Az első két esetben a kockázatmentes hozam csökken, s így az elvárt tőkeköltség is csökkenhet. Mivel az OTP tisztított eredmény szinten maradó, 18 százalék körüli tőkemegtérüléssel (ROE) számol, ezért ha az elvárt tőkeköltség a mostani 15-18 százalékról visszaesik 10 százalék környékére, mondjuk 2024-re (a jegybank szerint akkorra normalizálódik az inflációs helyzet), akkor újra 1,8 körüli P/BV hányadoson (ár/könyvszerinti érték) kellene forognia a részvénynek a jelenlegi 0,8 körüli értékkel szemben. Ez pedig újra 18.000 forint körüli értéket jelentene. Vagyis ha valaki hisz a helyzet normalizálódásában, akkor érdemes lehet OTP részvények vásárlásában gondolkoznia.
  • További veszély, hogy Magyarország esetleg nem kapja meg az EU-s pénzek jelentős részét, ami a 7 éves kohéziós támogatások esetében 22 milliárd euróT, a COVID utáni helyreállítási alapból 5,9 milliárd euró vissza nem térítendő támogatást, s az utóbbihoz tartozóan még egy viszonylag olcsó, 9,6 milliárd eurós uniós hitelt jelent. Ez összesen a GDP mintegy 23 százaléka. Ennek elmaradása komoly gazdasági lassulással, sőt valószínűleg recesszióval járna, hiszen ezen pénzek hitelpiacról történő helyettesítése komoly kamatkiadást jelentene az állam számára, ami valószínűleg nem megvalósítható. Így csökkenne a beruházások intenzitása, azaz egyre kevesebb lenne az új belépő GDP termelő egység. Ezt a hatást nehéz számszerűsíteni. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a kormány többször hangoztatta, hogy mindent megtesz azért, hogy ne legyen pénzvesztés. Szerintünk a politikai alku valami olyasmi lehet, hogy csatlakozunk az Európai Ügyészséghez, úgy hogy az a csatlakozástól számított kifizetéseket vizsgálhatja. (Vagy valami hasonló…)
  • Aztán az orosz-ukrán háborúnak olyan veszélye is van, hogy elzárják a gázcsapokat. Magyarország gázfogyasztása az elmúlt években 10 milliárd köbméter körül alakult, ebből 2020-ban 6,2 milliárdot biztosított a Gazprom. A többit alternatív forrásokból szereztük be. Ilyen például a magyar gáztermelés, ami 1,5-1,6 milliárd köbméter körül van. Ráadásul a magyar energiamixen belül a földgáz aránya nagyon magas, 33-34 százalék körül van, míg sok más európai ország esetében, ez a függés inkább 20-25 százalék körül van. Így a csapok esetleges elzárása minket érintene a legjelentőssebben, ami erőteljesen visszavetné az ipari teljesítményt. Az így kialakuló visszaesés megint a nemteljesítő hitelállományt növelné, s ez ebben az esetben a vállalati oldalon is megnövekedhetne, akár jelentősebben is. Egy ilyen forgatókönyvet nehéz számszerűsíteni, de mivel az OTP hagyományosan konzervatív hitelezést folytat, ezért valószínűleg ez az eset is limitáltan emelné meg a nemteljesítő hitelek arányát, s rombolná az eredményt.
  • Illetve itt van még a névértékén 102 milliárd forintot kitevő orosz állampapír állomány. Ennek kétharmadát már leírta az OTP, de a maradék egyharmad leírása még kockázatot jelent. Ugyanakkor a pozitív oldalon ott van a lehetőség arra, hogy a kötvények mégiscsak megtérülnek, ebben az esetben pedig sor kerülhetne a céltartalékok feloldására, ami viszont nem várt nyereséget jelentene, bár egyelőre erre azért elég kicsi az esély.
Mindent egybevetve a kockázatok nem elhanyagolhatók. Annak ajánlott OTP részvényt vásárolni, aki hisz abban, hogy a felvázolt negatív forgatókönyvek nem következnek be, és extra profitra szeretne szert tenni abból, hogy a részvény jelenlegi árfolyamába már beépült ezekből is egy rész. Az OTP elég olcsónak mondható az előrejelzésünk szerint:
Eredményvárakozások és főbb értékelési mutatószámokForrás: OTP, Erste előrejelzésA technikai kép alapján még nem mondható el, hogy őrült tempóban kell venni a részvényéket. Az MACD a negatív tartományban adott vételi jelzést, ami sok esetben csak átmeneti emelkedést hoz magával. Ugyanakkor az elmúlt időszakban konszolidáción ment keresztül az árfolyam. Az MACD folytathatja az emelkedést, és belátható időn belül újra átfordulhat a pozitív tartományba, pláne ha egyre több jel mutat majd az inflációs fordulatra. Ezért gyűjtögetnénk a részvényt.A stop-loss szintet a 2020-as mélyponthoz, 7.865 forintra tennénk. Célárnak pedig az intézményi célárunkat, 12.000 forintot vettük. A várhatóan kialakuló emelkedésben számos ellenállást kell leküzdenie az árfolyamnak: (i) 9.726-nál egy rést; (ii) 10.871-nél és 11.460-nál egy-egy technikai szintet. A hozam-kockázat arány pedig attraktív, három az egyhez.
1916 2022. 06. 29. 13:39
Előzmény: #1194371  randomly
#1194373
Nagy merészség ebbe a papírba most pénzt tenni, nagyon maximum pár órára, esetleg, ha nagyon olyan nap van.
mcbull 2022. 06. 29. 13:37
Előzmény: #1194370  Furmangos
#1194372
Minden piros....de csak el kellene adni az OTP -t is! Xd
randomly 2022. 06. 29. 13:24
Előzmény: #1194369  Gaguse
#1194371
Május végén június elején volt 5 zöld nap egymásután. Én úgy gondoltam 1,5 hónapja hogy 3 zöld nap után visszaveszem. Utólag nem baj hogy nem vettem vissza. Egyszerűen nem tudom magam meggyőzni, hogy miért döntene rajtam kívül még valaki az mellett hogy OTP.
Furmangos 2022. 06. 29. 13:21
Előzmény: #1194369  Gaguse
#1194370
Már nem tudok hinni azoknak, akik több ezer pontos kitöréseket látnak bele egy árva napos emelkedésbe. Akkor sem, ha látni TA alapot rá. Maci is rendesen megégette magát amikor 10300-nál beleült egy nagy pakkal, a rallyt várva. Azóta fenntartással kezelem a jóslatait.
Gaguse
Gaguse 2022. 06. 29. 13:12
Előzmény: #1194367  Furmangos
#1194369
a tegnapi 4% os emelkedés után ma 1% minuszban áll. Azért ne temesd már :D
myrath 2022. 06. 29. 12:59
Előzmény: #1194367  Furmangos
#1194368
Persze, lehet, hogy jó a megérzésed de a TA még "optimista". :)
Furmangos 2022. 06. 29. 12:49
Előzmény: #1194365  myrath
#1194367
Nekem már tegnap is beültetés szaga volt ennek. A kamatemelésre meghúzták, de akik vették, elfelejtették, hogy kamatstop van. A legtöbb hitelen így egyre több pénzt bukik az OTP.
Törölt felhasználó 2022. 06. 29. 12:49
Előzmény: #1194316  macibear
#1194366
Elindul az S&P délután felfele vagy megbarátkozhatunk a gondolattal, hogy  a 8750 volt most a csúcs? :)
myrath 2022. 06. 29. 12:47
Előzmény: #1194363  Furmangos
#1194365
Most még úgy néz ki, hogy de...szimplán technikailag.
myrath 2022. 06. 29. 12:46
Előzmény: #1194362  zpatriot
#1194364
Öntöző rendszerek, víztározók helyett stadionok. De 0:4...ez a lényeg. 
Furmangos 2022. 06. 29. 12:42
#1194363
Ez a kitörés nem úgy néz ki, hogy fölfelé megvalósul. Furcsa amikor 1 nap emelkedés után a barlangból előjönnek a vélhetően beragadt longosok és óriási rallykat vizionálnak.
zpatriot
zpatriot 2022. 06. 29. 12:08
Előzmény: #1194341  Dale
#1194362

Egy mezőgazdaságban utazó ország, amely 17 milliót tudna élelmezni, kész főnyeremény kellene, hogy legyen egy élelmezési válság.
Végre jó áron kelhet el portékája. Ő - nem a szopórolleren áll, mint az arab - sivatagi - országok nagy része, akár 2 hatalmas folyó vizét használhatná öntözésre, nem úgy, mint a hajdani egyiptomi, ahol csak a Nílus volt.
Ja... hogy nem műveli (rendesen) földjeit, mert minek, ha elég neki az uniós terület alapú támogatás a megélhetéshez?
bugocsiga
bugocsiga 2022. 06. 29. 11:35
Előzmény: #1194359  Sehmet
#1194361
Short...foliot nem olvasok enyhen szolva sem partatlan egyike a "rus...nya" agymosasnak...short-foliomentes pihenest javaslok...konnyu hobby, horgaszgatas, vagy barmi kinek kedve szerint es a sok szenny letisztul a valosag es a mestersegesen taplalt felelmek, hazugsagok, illuziok szepen elvalnak egymastol...

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek