Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2015. 12. 22. 08:58
Előzmény: #984454  tberki
#984460
Az utóbbi években, a világgazdasági válság, OV politikája és Putin, adott rá bőven alkalmat. Előtte évekig, alig volt érdemes shortra gondolni OTP esetében.

@mikmakk. Onnantól kezdve, hogy nem vagy tréder, a legfontosabb kockázatot kiszűrted, és ha akár TA alapon figyelve a fundás okokból megrajzolt árfolyamgörbéket, ritkán poziba lépsz az sikeres lehet. És ha ezt jól csinálod (semmi dt, évi pár pozi), egyszer elérkezik az a tőkenagyság, amelyikkel stratégiát kell váltanod, mert nem férsz bele az addigi mozgásokba, szokásos be-kilépéseidbe (kb pár tíz millió forintnál van ez a szint). No innentől leszel befektető és nem TA-s, ezt kívánjuk mindenkinek, ez az anyagi függetlenség szintje...
denon 2015. 12. 22. 08:58
Előzmény: #984458  Törölt felhasználó
#984459
link
INDIKÁTOR
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 08:56
Előzmény: #984457  denon
#984458
otp indi 6000. az életbe nem akar már esni?
denon 2015. 12. 22. 08:52
Előzmény: #984456  Törölt felhasználó
#984457
hasznos tanácsokat mindenkinek érdemes megfogadni főleg aki eredményesen kereskedik..

mikmakk emailt kérhetek,pár hasznos tipp ötlet szinten, szabadidő fügvényében perzse, ami persze nem készpénz...
Törölt felhasználó 2015. 12. 22. 07:10
Előzmény: #984452  egy_kezdo
#984456
"Válasz 2: Egy kérdést kell mindenkinek feltennie: Szórakozni akarunk a tőzsdén néha nyerni? Vagy ez egy hosszú távú cél, hogy anyagilag függetlenné váljunk, ebből éljünk, nem is akármilyen szinten?

Amennyiben a válasz a szórakozás, akkor teljesen mindegy, hogy miben hiszünk és mit teszünk kereskedés közben, erre teljesen jó a TA. Ezt a kategóriát hagyjuk is. "

Újságíró vagy te ........

Nem szívesen írom le, de a világtalanságod miatt megteszem. Abszolút demagóg vagy, ill. hazudsz , félreinformálsz...

Én pl TA alapon század centre kereskedem nem DT és 50% bruttó hozam/tárgyév (ami több millió huf, nem 1 és nem 2) , és csak egy tréd nullás a kb. éves 6-8-ból! Mondom csak TA "hókuszpók" alapján

Te nem tudsz semmit, és az álmaidról beszélsz, vagy simán csak hazudsz!
macibear
macibear 2015. 12. 22. 06:58
Előzmény: #984452  egy_kezdo
#984455
:D

Azt tudod ugye, hogy most hoztuk közös nevezőre a TA-t és a fundát? :)

Kulcsszó az arbitrázs.

Franc ebbe a Karácsonyba! Pont amikor elérkeztünk a lényeghez, amikor lehet érzelem mentesen tudnánk eszmét cserélni, körbejárni alaposan a témát, akkor nincs rá időm.

Már rágják a fülem! Mit csinálsz? Már megint tőzsdézel! Csináljuk már! Menjünk már! ...
tberki 2015. 12. 22. 01:48
Előzmény: #984449  macibear
#984454
Azert pl nem hulyeseg amit irsz. Funda alapon erdemes ceget/cegeket valasztani, es a belepesi pontot ta alapjan is megvizsgalni. Pl kivalasztom a molt a magyar piacrol, es nem bollifejen hanem bollialjon lepek longba.
A funda alapvetoen longos mufaj. Kivancsi lennek egy_kezdo mikor csabul el shortra.
pomperj
pomperj 2015. 12. 22. 00:01
Előzmény: #984451  macibear
#984453
Abszolut.
En csak azt hangsulyoztam ma ki, hogy szept. eleje ota, majd 3 honapja
akik belevettek a piaci indexekbe, nos,
azoknak mindnek SPY=2000, EEM=31.5, EWG-25.5 szinten van a stoplossja.

Es mindegyik index csinalt nov. eleje ota 2 db lower-high csucsot.

Ha azok a supportok leszakadnak valamiert, akkor mind igen csuf nagyot fog zuhanni emiatt. Es -2% eleg a folyamat beinditasahoz.
egy_kezdo 2015. 12. 21. 23:55
Előzmény: #984446  macibear
#984452
USA bezárt, szóval Maci, nem írtunk volna ide egy betűt sem, ha nem lenne értelme, remélve, hogy itt csak tőzsdések vannak, esetleg egy páran elkezdik használni az eszüket a vak hitük helyet és ez mindenkinek anyagilag előnyős tud lenni hosszútávon. Részletekbe nem is megyünk ebbe bele, mert könyveket és Nobel díjakat lehet írni belőle.

Válasz 1: kezdetekkor matematikus, IT-s és hasonlók voltunk, közgazdász, pénzügyes egy száll sem, egyszerű mérnökök. Mára már mindenki sikeres pénzügyi befektető, közgazdasági ismeretekkel (saját kárunkon vagy bőrünkön tanultuk meg).

Válasz 2: Egy kérdést kell mindenkinek feltennie: Szórakozni akarunk a tőzsdén néha nyerni? Vagy ez egy hosszú távú cél, hogy anyagilag függetlenné váljunk, ebből éljünk, nem is akármilyen szinten?

Amennyiben a válasz a szórakozás, akkor teljesen mindegy, hogy miben hiszünk és mit teszünk kereskedés közben, erre teljesen jó a TA. Ezt a kategóriát hagyjuk is.

Második válasz esetén, bőven elég egyetlen egy matematikai szabályt ismernünk: Egy pozíció felvételénél annak a várható előzetes valószínűsége, hogy igazunk lehetne, valahol 0,01 1% és 0,99 99% között van. Két egymás utáni trade-nél ez összetett várható valószínűséget jelent, vagyis legjobb esetben 0,99*0,99=0,98. Száz trade után pedig legjobb esetben 0,99 a századik hatványon ami = 0,366 vagyis 36.6%. Ha a szokásos tőzsdei statisztikát jelentő 0,5-t vagyis 50%-os találatot vesszük alapnak, ez a 100-ik hatványon = 7,9 *10 a -31-en, tehát gyakorlatilag nulla, de még a 75% a 100-ik hatványon is 3* 10 a -13-on tehát nulla. Ebből, laikus szemmel is látszik, hogy sűrűn vagy ritkán érdemes e kereskedni, esetleg befektetni. És jelentkezzen az a szerencsés, aki legalább 99%-os találattal vesz fel pozíciót. Ezért hangsúlyoztuk a tanulást, de a matek csak az első lépés. Többek között az előbbiek miatt találták ki a stopot, hedge-t stb, stb.

Szám szerint egyetlen milliárdos hosszú-távú (20-40 év) TA vagy dt tradert sem ismer a szakma, bár sokan annak adják ki magukat különböző könyvekben. A könyv-kiadásból vagy tanfolyamokból már inkább gazdagodott meg trader, aki milliárdosnak vagy abnormálisan sikeresnek hazudta magát.
A fundás mivel alapjában véve nem trader, hanem szakmailag képzet, nem szembesül az előző problémákkal és a kamatos kamat(hozam) és/vagy osztalék jótékony hatása megmenti az állandó tradelési kényszertől is. A nagyobb félreárazásokat, fundamentális arbitrázsokat igyekszik megjátszani. Perdöntő módon, minden milliárdos tőzsdés az fundás alapon lett azzá és ma is ilyen alapon működik, mert tickre tradelni ekkora tőkével nem lehet és a hozam/kockázat aránya miatt nem is éri meg. Miért lehet az, hogy a fundások nagyobb számban nyernek, hosszútávon? Mert cégeket vesznek vagyis részvényeket. A jó cégek célja, hogy profitot termeljen és ezt a részvényesek tulajdonolják. Ha egy cég eredménye romlik, el kell adni, ha van remény a javulásra vissza kell venni.

Ami a második bejegyzésedben van, arra most nincs idő se hely. Külön tudományága a kereskedésnek, amit lehet matematikailag jól is csinálni, de ahhoz HFT algoritmusok és robotok kellenek, embernek nem való. Azt jegyezzétek, meg, hogy nincs olyan matematikai modell, amelyik önmagában tőzsdei hasznot generálna, nem is lehet, mert azonnal mindenki azt művelné és onnantól már nem is működne. Első lépésnek, az „ennyit ér mindenem” a legfontosabb, a többi az zsákutca. Tekintsed magad egyszemélyes cégnek, ha többet ér a mindened, jól működsz, mint pénztermelő cég, a többi fantáziátok lényegtelen.

Ja és a funda alapok tőkéjéből ezerszer meg lehet venni az OTP kapitalizációját a tőzsdén, tehát felfele végtelen a tér, csak céges profit és hangulatfüggő a dolog. Shortolni meg csak 280 millió darabbal lehet, tehát minimum nulláig. Ezért nyer hosszútávon mindig a long, amíg a cég jól működik. Néha persze okos dolog shortolni, mi is szoktunk…

Ennyi elég, sőt sok is mára. Viszont aki csak szórakozni akar a tőzsdén, arra tökéletes minden elképzelés, mindegy, hogy mi, funda, TA stb. Például a tanulatlan fundás is épp annyi eséllyel indul mint bárki más. Aki lusta fundát tanulni, de esetleg kíváncsi, néha nézzen be a Value Investing topikba (mi nem írunk oda).
macibear
macibear 2015. 12. 21. 23:22
Előzmény: #984448  pomperj
#984451
János!
Én azon sosem fogok vitatkozni senkivel, hogy merre fog menni az árfolyam. Mint ahogy azon sem ki minek számoz egy hullámot. (Bocs Mikkmakk! :) Ez mindenkinek a saját joga és véleménye.

Ránézve a hetes charta azt tudom folytatni mindkét irányba, de ha megfenyegetnek, inkább felfele mondanám.

Rövid távon, január első péntekéig mindenképpen inkább felfelé várom. Független a holnapi naptól. Holnap felőlem fel is csút, meg le is csút.

Speka szempontból meg a következőt gondolom.
Van két nagy tőkeerős tábor. Millió darabszám nyitják a pozíciókat. Az egyik lefele, a másik felfele várva az árfolyamot. És most vakaródznak. Mind a ketten. Egyiknek sem jött be szvsz a rövidtávú várakozása.

Longos szempontból sokkal feljebb kellene lennünk. (Állambácsi kicsit bekavart.) A shortosok meg valszín már 5k alatt képzelték az árat mostanra.

Az árat az ő viselkedésük fogja meghatározni. Melyik banda adja fel először? Kinek van még pénze oti pozícióba tolni azt? Baromi nagy csatára számítok részükről. Szerintem január második hetétől fog kezdődni.

Nézhetünk mi itt bármiféle indikátort. Ennek a két tábornak a kitartásán, a tőkéjén fog múlni minden. A felfele irányt támogatja a funda. Elvileg. Az árfolyamot viszont a pénz mozgatja. Kinek van még? Tudja erre a kérdésre a választ valaki?

Egy_kezdő? Ti tudjátok még tartani a pozíciót? Ellen tudtok állni egy komoly támadásnak? Persze, persze... Ezekre a kérdésekre nem lehet válaszolni. Tudom. Majd meglátjuk.... :)
denon 2015. 12. 21. 22:48
Előzmény: #984448  pomperj
#984450
Több mint 100 pontos pluszban zárt a Dow 2015.12.21 22:05

A kereskedés végén valóságos szárnyalásba kezdtek az irányadó amerikai indexek, a Dow végül 123 pontos, vagyis 0,7%-os pluszban fejezte be a kereskedést. A Nasdaq 0,9%-os, az S&P 500 pedig 0,8%-os erősödéssel zárt.
macibear
macibear 2015. 12. 21. 22:41
Előzmény: #984435  egy_kezdo
#984449
Van még egy komoly kérdés amit már rég szerettem volna megbeszélni, de a hangulat nem volt erre alkalmas.

A tudatos (tudományosan igazolt, Nobel díjat kapott) kereskedés ugye arra alapul, hogy kidolgozott módszer szerint értékelésre és kiválasztásra kerülnek a portfólióba kerülendő instrumentumok és szinten módszeres alapossággal folyamatos vizsgálat alá kerülnek, hogy azok maradjanak, bővüljenek netán csökkentve legyenek. Nagyon leegyszerűsítve talán ez lenne a fundás kereskedés alapja. Az hogy a hozam hogyan növekszik, hogyan lehet közben megélhetésre, működésre pénzt kivenni belőle már teljesen más kérdés. Az külön terület. Érdekel ez is, de most másra szeretnék összpontosítani.

Az én (Kontrával együtt mi) portfóliónk pedig a következő képpen néz ki:

Adott néhány instrumentum (OTP, DAX). Ezekben bizonyos helyeken nyitunk pozíciókat, majd ezekkel szemben fedező hedgeket. A végén úgy néz ki a portfóliónk, hogy tele vagyunk mindenféle helyről nyitott shortos és longos pozíciókkal. Ezek a pozíciók felelnek meg az instrumentumoknak. (Jó tudom ezt túlzás. :)

A múltkoriban szembesültünk az alábbi kérdéssel, problémával. És azóta is ennek a megoldásán törpölök. Még tán valamiféle kapcsolatot is találok a fundás értékelésekkel. (Na jó, ez is túlzás, de valami azért van benne.)

Tele voltam mindenféle pozíciókkal. Az adott árfolyamon nyereségesekkel, veszteségesekkel egyaránt. Az ennyit ér mindenem (ha mindent lezárnék, akkor ennyi lenne a cash) pedig soha nem látott csúcson járt (40%). Nagyon gondolkodtam rajta, hogy lezárok mindent (nyerőt, bukót iránytól függetlenül), hátradőlök, kivárom az újabb belépési lehetőséget és újból elkezdem felépíteni a portfóliómat. Nyitok, hedgelek, bővítek, ugribugrizok, majd megint zárok mindent.

A kérdés tehát így hangzik. Mit érdemes figyelni? Az egyes trédeket (az egyes pozíciók, "instrumentumok") helyzetét, vagy az egész együttes értékét?

Lehet, hogy nagy ívben tenni kellene a trédekre, és azt kellene csak figyelni, növekszik-e az össz érték, és ha az bizonyos szint alá megy a csúcshoz képest zárni mindent?

A pozíció felvétele nem okoz gondot. Azt már nagyon jól tudjuk csinálni. Bizonyos nyerő után nyitunk hedget. Eddig nő az össz érték. Várunk míg jön valami forduló. Tovább bővítem az első irányt. Szinte hedgelem a másodikat. És lehet ezt így folytani akár öt-hat lépésben, piramisozva a hasznot. Aztán zárni mindent és kezdeni elölről.

Lehet persze ezt finomítani és itt lehet valamiféle kapcsolat a fundás értékeléssel.

Lehetne vizsgálni az egyes pozíciók ("instrumentumok") állapotát, és egyenként kigyomlálni azokat a portfólióból. Ez még akár tudományos alapossággal is mehet. Most ezen "dolgozom". Csak még nincs elég ismeret, tapasztalat. Ismeretlen a terep, még kérdéseket sem tudok megfogalmazni normálisan.
Egyet érzek csak. Itt van valamiféle keresni való. Persze amilyen az én formám ezt már biztosan kidolgozta valaki és valamilyen névvel ellátva már közismert. Csak én nem tudok róla. :)

Ha mégsem így lenne végén még összehoznám a TA-t a fundával? :) Pontosabban a TA-ba becsempészném a fundát? Vagy ez már fundás kereskedés? Mi van? ... :D)

Erről van valami véleményed?
pomperj
pomperj 2015. 12. 21. 22:05
Előzmény: #984446  macibear
#984448
Abban biztos egyetertunk, hogy ha leszakad a kritikus support ala a BUX nagybacsija es nagypapaja, (vagyis SPY es EEM),

szoval,
akkor minden fundas profit-szamitasra epulo vidamsag 6200 folott egeszen 8500-ig, minden okos funda-celar-kalkulacio megy a kukaba. Es lecsapodik a gerenda, ami OTP-t tartja.

Mert ugye, az latszik, hogy mind a ketto ott toporog a supportjan. Kalapalgatja, es istenuccse, ugy nez ki, ala akar menni.

1)Csak felhivom a figyelmet, hogy EEM Index ma 32.2 koruli szintre esett.
Azt meg itt minden TA-s tudja hetek ota, hogy a 31.5 szint EEM kritikus supportja. Es mar tesztelte, haromszor mar, aug24, sept29 meg dec12, es eddig felpattant rola. Eddig.

De, szoval,
jonni latszik a negyedik teszt. Kis ido mulva johet az otodik. Most EEM eppcsak 2%-al van felette, de ma esett 1.3% korul. Betyarul kozel van a dudaszo.

2)Az SPY-ra meg a 2000 szint a kritikus. Az is 1%on belul van. Es minden trader tankonyv azt irna erre az SPY chartra (nem is kell Elliotistanak lenni), hogy ha az leszakad, akkor ajve. Ott 2000 alatt igen sok SHORT leselkedik mar.

3)Azt le se irom, hogy a DAX proxy EWG meg 26 savban van es neki 25.5 a kritikus supportja. A DAX kritikus is 2%tavra van. Szoval, az is a pofonladat nyitogatja.
Mind a 3 nagy Index.

4)Es van erdekes ellenpelda. Eddig a gaz vezette a zuhanast. Am, ma a nat.gas es a 3 SP500 gaztermelo nagyon megfordult, mind +7% tajan van. Erdekesek a piacok, neha szeretnek kb. egy idoben fordulni: ami eddig le az fel, es forditva.

Szoval, csak azt akarom mondani, nem biztos, hogy all az OTP olyan jol, amilyennek a mai zaro 5970 mutatja.

5)Ja, a tengeralattjaro pozicioja balra van a vizisielo OTP-tol 210 pont tavolsagra.
Meg nem tudom, ez mekkora kiteresnek szamit hosszabb tavra nezve, de 3 honap alatt utoljara ekkora egyszer, 12.11-en volt, de: a masik iranyban.
macibear
macibear 2015. 12. 21. 21:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#984447
Zsidó számítással igen, megjátszottam mindkét irányt :)

Van ugye a stratégiai short pakkom. Reggel nyitottam egy dupla hedge longot fedezőnek. Míg felfele ment az ár nőtt az ennyit ér mindenem. Aztán lezártam vastag nyerőben a longot. Ennyit ér mindenem csúcsra került. Aztán ment az ár tovább. Ennyit ér mindenem el kezdett csökkenni. Ár megfordult. Ennyit ér mindenem újból emelkedni kezdett. A long zárás szintjén újra csúcson volt, majd tovább emelkedett. Záró előtt lezártam a shortjaimat. Ennyit ér mindenem csúcson. Ma hízott a számlám.

Most meg full cashben ülök. :) De már így is maradok. Jönnek az ünnepek, a család a stb. Nem lehet már trédelni....
macibear
macibear 2015. 12. 21. 21:19
Előzmény: #984435  egy_kezdo
#984446
Beszélgessünk komolyan!

Egy_kezdő! Te lehetnél ennek a topiknak a legelismertebb tagja. Tudod, az akire felnéznek a kistesók. A NAGYTESÓ közöttünk.

Tudjuk, hogy Te teremted meg a család betevőjét, Te biztosítod a mi megélhetésünket. De egyetlen egy családban, soha, sehol nem tűrik a büdös kölkök ha folyamatosan semmirekellőnek, ingyenélőnek, a napi időtöltésüket felesleges dolognak, lúzerségnek tartja az a nagytesó. Fellázadnak.

Ha viszont hazajön a bátyus a munkájából és leül a tűz köré a kicsikkel és mesél a napjáról, azok tátott szájjal fognak bámulni rá. Ha pedig még meg is kérdezi, "No és nektek hogyan telt a napotok? Mit csináltatok?" Azok lelkesen, egymás szavába vágva fogják elmesélni a számukra oly fontosnak tartott eseményeket. Persze, ismerjük mindannyian a gyermekek világát. Kicsit mesébe illő, fantazmagóriát is tartalmazó, de az övék. Ez az ő világuk. Meg lehet ezt mosolyogni a napi robotban belefáradt bátyusnak. No de elrontani?

Más

Azt mondod OTP-ben volt ennyi pénzetek. És másban? Él nélkül kérdezem. Mint ahogy azt is: Mi a végzettségetek?

Amikor a parkettre léptem a pénzvilágról annyi ismeretem volt, hogy tudtam vagy ötféle hiteltörlesztési módszert számolni. Semmi más. Instrumentum? Az meg mi? Short? Két napig tartott míg kiszaszeroltam az mi a fene, mire jó. Hedge? Most szidnak?

És még tudnám sorolni, azokat a lépcsőket, amiket megmásztam a tudásmorzsák felcsipegetésében. Miért pont a TA-t tanultam? Mert senki sem volt aki elmagyarázza a fundás világ szakszavait, amit megmondom őszintén még máig sem értek. Nincs is kedvem már foglalkozni velük. No de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy valószínűnek tartom kicsit hendikeppel indultam hozzátok képest.

Mára eljutottam valahova a TA területén. Én meg vagyok vele elégedve.

Van egy jellembeli, emberi hiányosságom. Ezen kell még javítanom. Nehéz lesz. Ennek semmi köze se a TA-hoz, se fundához. Tartani magam a szabályokhoz. Ez a legnehezebb. Ma is láttam, hogy megy még az a kutyus felfele, mégis lezártam a pozit, mert már bőven hozta az elvárt hasznot. Sőt annak többszörösét. És ez független attól, hogy TA vagy funda alapján hozom meg a döntésemet.

Hasonló hangnemben fogok még írni ...
Törölt felhasználó 2015. 12. 21. 20:21
Előzmény: #984443  egy_kezdo
#984445
Amúgy én személy szerint úgy unom Kezdő , amit itt csinálsz! Nem mondasz semmi praktikusat!

Hogy mondhatsz olya, hogy index forex csak kaszinó és szerencsejátékosok meg ilyenek....

Nem tudod mit beszélsz, de mááá annyiszor mondatam! Nem tudod mit moncccccccccccc na!
Szekálsz meg süketlesz... Minek vagy te itt? Semmit nem teszel hozzá semmihez , csak és kizárólag elveszel... időt, figyelmet, energiát... mindent! Vámpírkodod az erőforrásokat!
Törölt felhasználó 2015. 12. 21. 20:07
Előzmény: #984443  egy_kezdo
#984444
Ok..,mi a fundas meglatasotok az S&P-vel, es az amaerikai tozsdekkel kapcsolatban a jelenlegi helyzetben? Csak azert merem kerdezni, mert ugytunik szivesen forumozgatsz mostanaban.., :)
Nem bannom, ha holnapra hagyod a valaszt.., en is ledolok egy kisse rovidesen...
Sikeres kereskedest,bonuszban gazdag ujevet.., meg miegymast...!
egy_kezdo 2015. 12. 21. 19:18
Előzmény: #984442  Törölt felhasználó
#984443
Sanya, indexet és forexet csak szerencsejátékosok kereskednek :)

SPY-t hasonlóan vennénk mint Buffet. Remélhetőleg ebből tudod, hogy mi a helyes (hosszútávú) szakmai válasz a kérdésedre...
Törölt felhasználó 2015. 12. 21. 19:09
Előzmény: #984440  egy_kezdo
#984442
Nem allitottam, hogy hazudtatok..,majdnem fuggetlen kerdes az OTP-tol.., de a az S&P kezd beszukulni.., tudom ez egy grafikon, de azert gyanitom konyitasz hozza..., szerinted merre megy?
link
Törölt felhasználó 2015. 12. 21. 18:57
Előzmény: #984439  Törölt felhasználó
#984441
Azert egy kicsit elvetitek a sulykot...
Nem kell megfogadni Ennyi.
Ugyanakkor egy_kezdo-t sem ertem nagy kutya reven bizonygatja itt hogy a funda a minden nincs ta...tudjuk Mi is hogy a fundas..nagyobb tőke van mint ta..aki ezt nem érti meg az igy jart, nem kell 100 szor leirni.
Nekunk ez van kész. Teljesen mind1 mennyire letjogosult a ta...nincs mas, nincs első kézből származó infonk, sem mas ami Nektek nagy kutyáknak.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek