Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 21:36
Előzmény: #984396  macibear
#984400
pl az hogy a harmadikhoz magasabb rsi tartozik minit az ötödikhez nagyon lényeges momentum, egyáltalán nem elhanyagolható esemény. Hogy mást nem mondjak itt válik ell. az endogén hullámtartalom körülmények által befolyásolt , torzzá vált árfolyammozgástól! Nagyon lényeges esemény. Mert felveti a legfontosabb kérdést! Az pedig az, hogy NA AKKOR MI A LÓFÜTTYÖT NÉZZÜNK!
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 21:29
Előzmény: #984395  Törölt felhasználó
#984399
a divergenciákban kifejezetten a szopatás szándéka nyilvánul meg, a pozíciófogás trükkjei egy bizonyos szintig, egy bizonyos szinten túl pedig a pánik és az eufória megnyilvánulása agresszív pozíciófogási szándékkal kombinálva. gyakorlatilag az rsi hullámzáshoz viszonyított szándékos pozitív vagy negatív árfolyamtorzulásokról van szó, és nem fordítva. A cél nagyban mindig egy szűk ajtó kinyitása bármelyik irányban , kicsiben pedig az árfolyam görbe mozgásának felismerhetetlenné tétele. A setupok elrejtése... persze csak szerintem
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 21:22
Előzmény: #984396  macibear
#984398
+1 ertem:)
macibear
macibear 2015. 12. 20. 21:21
Előzmény: #984377  Törölt felhasználó
#984397
Nagy Barna Tesó!

Összehoztam a shortállomány alakulását az árral.

Meneküljön ki merre lát! Itt most a gigászok harca fog következni. Hullik a forgács, tapossák el a kicsiket.

Szerintem január második hetében a shortosok még egyszer rápróbálkoznak a lejtmenetre. Ha "Egy_kezdőéknek" lesz még muníciójuk, akkor még a 7300 is csak megálló lesz felfele menet.

Ha viszont a shortosoknak lesz több pénzük ... Szerintem még "Egy_kezdőék" is dobálni fogják a pakkjaikat úgy 4700 környékén. Akkor pedig....

No én osztán meg nem mondom melyik csapat lesz a győztes.
Melyiknek kéne drukkolni? Hát a nyertesnek. :)
macibear
macibear 2015. 12. 20. 21:14
Előzmény: #984393  Törölt felhasználó
#984396
Valami ilyesmire.

Az 5. hullám végén látszik, hogy divergálnak az RSI vonalak. A napos fentmaradt (nem tud már új csúcsra menni) a kisebbek pedig jönnek le mutatják az irányt. ED jellegzetessége. Ezért helyeztem azt előtérbe annak idején.

Hasonló figyelhető meg a 3. teteje környékén is.

Jellemző egyébként, hogy a harmadik hullámhoz magasabb RSI érték tartozik mint az ötödikhez.

De még egyszer mondom: Ez csak figyelemfelhívás. Tessék megcsinálni magadnak ezeket a rajzokat és figyelmesen tanulmányozni. Egyszer csak megszólalnak. Nekem két hetembe került, aztán három hétig rá se bírtam nézni a hullámokra. :) Mondjuk magyarázatot, segítséget se kaptam közben, mire is figyeljek. :)

Kiválóan működik kisebb tf-eken is. Az igazi csúcs megtalálását azok segítik igazán.

Sanya Tesó!
A divergenciás fordulók jellemzőek, de nem mindig úgy fordul az ár. Van amikor egyszerre fog csúcsot aljat az RSI az árral. Ez nagyon változó mikor teszi meg. Én nem tudok rá szabályt, de szerintem Cimballinak van rá valami előírása. :)
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 21:09
Előzmény: #984394  Törölt felhasználó
#984395
Hat, van divergencia d1 en neztem, az 5 csucs es az elotte levo között, ami nem valami erőteljes jelzés volt.
Azt jo lenne tudni , mikor alakulhat ki divergencia. Jo a szabályt tudom, de én konkretan arra lennek kivancsi , pl hogy kellett volna (Meddig felmenni es lejönni) az arfolyamnak hogy pl divergenciat adjon az rsi. Ertitek?::)) gondolom itt jon a képbe a számítása az rsi-nek
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 20:53
Előzmény: #984380  Törölt felhasználó
#984394
Van nemi divergencia a csucs kornyeken.., nemdebar..!? Lehet, hogy az alj kornyeken is lehetseges, hogy kialakul..!?
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 20:48
Előzmény: #984379  macibear
#984393
Még valami: Irod ezt:
Pld tuti valamiféle csúcson (aljon) járunk ha mindhárom tf-en egyszerre fog csúcsot, aljat az indikátor

Namost én az abradon 2 dolgot latok, az indik egyutt vannak 5 hullám előtti csucs esetében, illetve ahogy jottunk le A majd B hullámba. Tehat erre értetted?
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 20:28
Előzmény: #984391  macibear
#984392
Tf - mar ertem lényegében a d1 w1 stb felbontású chartok ...

Rendben utana keresek, es köszönöm!!
macibear
macibear 2015. 12. 20. 20:04
Előzmény: #984387  Törölt felhasználó
#984391
Keress rá a Glenn Neely Mastering Elliott Waves pdf fájlra. Valahol biztos találsz letölthetőt. Nekem valahonnan sikerült letölteni. De az túl nagy, úgyhogy most röviden:

Egy trendirányú hullám lehet impulzív, vagy diagonál. Mindkettő ötös szerkezetű.
Impulzív kritériumai
1, Negyedik vége nem érhet bele a második hullámterébe
2, A harmadik nem lehet a legrövidebb.

A diagonál lehet induló (LD) vagy záró ED. ED lehet ötödik, vagy állhat "C" helyén.
A diagonálnál minden beleér mindenbe. :)

Oksa Mikkmakk, sejtettem, hogy ez történt. :)

Az indikátorok becsapósak. Azokat tényleg ki kell ismerni. Inkább figyelemfelhívásnak szántam mind a rajzot, mind a beírást.

Lehet azt keresni, miért nem működik, de lehet úgy is nézni mikor mond igazat és ezeket felfedezni. Felfogás kérdése az egész. Ha elutasítóan viselkedek vele, akkor tuti nem fog mondani semmit, ha viszont barátságosan nézek rá beszédesek lesznek és sok mindenben segíteni fognak. :) Azért amikor beírom a fordulókat ritkán tévedek. És ez nem az én érdemem, hanem az indikátoroké. :)

Tf: Time Frame
Vala az kötéslista, ami tartalmaz minden kötést. Ebből képezzük pld a gyertyákat és ábrázoljuk azokat.

Pld az m10 tf azt jelenti 10 percenként megnézzük mi volt egy-egy 10 perces időkeretben a legelső és legutolsó kötés értéke, ezek határozzák meg a gyertya testét. Valamint ebben az időkeretben a maximum érték lesz a gyertya kanóca és minimuma pedig a szakálla.

Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 19:45
Előzmény: #984370  macibear
#984390
KOszonom, hogy erdekel a velemenyem es orulok ,hogy linkelted a cikket, amely megmondom oszinten elkerulte a figyelmemet.., mostanaban lekot a munkam, kevesebb idot tudok forditani informacioszerzesre...,
Az en olvasatom szerint ez a jelzaloglevel kibocsajtosdi hivatott a piacra vinni a nemfizeto jelzalogok mogott fedezettkent jelenlevo ingatlanokat..,legyen az magan,-vagy vallalati befektetes.., a kilakoltatasi tilalom megszunik, helyebe a magancsod intezmenye kerul es igy az eddig behajhatlan ingatlanhitel tartozasok piacra kerulnek csomagban jelzaloglevel formajaban.., a szabalyozas a cikk szerint meg kiforratlan, mindenesetre az elozo kerdesedre az ingatlanboommal kapcsolatban szvsz ez is negativ befolyasolo tenyezo lehet, hiszen a jelzalog felvasarloja szabad belatasa szerint tehet majd ami azt jelenti valszeg ugye,hogy az NPL90 kikerul a piacra.., ha nem igy lesz, ez a jelzaloglevel dolog nem fog mukodni...
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 19:30
Előzmény: #984387  Törölt felhasználó
#984389
de ott van 5/3-nál is
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 19:16
Előzmény: #984387  Törölt felhasználó
#984388
hát az 5-ös nél is ott van egy záró egyenes.. az árfolyamon értem!
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 19:14
Előzmény: #984379  macibear
#984387
Na ez a : " Vegen ed-vel" picit idegen. Tudsz egy linket ahol mélyebben belemegy elliot hullám elméletébe? ED...meg diagonal... Erdekelne
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 19:07
Előzmény: #984385  macibear
#984386
az úgy volt, hogy amikor te kiposztoltad, a 70-est akko én még javában pingáltam a te rajzod, és nem láttam, hogy van ott egy nagy szöveg mikor kiraktam az enyémet... utána láttam, hogy írtál egy hosszút, na mondom ez most nekem túl hosszú, de most a végét elolvastam most, hogy javaslod a vételt! Esküszöm ez történt!!!:O
macibear
macibear 2015. 12. 20. 19:01
Előzmény: #984384  Törölt felhasználó
#984385
Ejnye már! Elolvastad egyáltalán?

Aszondod riogatok ezzel az ábrával. Semmivel nem mondok vele mást mit amit Te sugalsz.
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 18:56
Előzmény: #984383  macibear
#984384
nem tudom, remélem igazat..
macibear
macibear 2015. 12. 20. 18:51
Előzmény: #984380  Törölt felhasználó
#984383
79-es bejegyzésem végén mit írok?
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 18:42
Előzmény: #984379  macibear
#984382
Ezt most így futólag olvastam el mert mennem kell, majd még egyszer átolvasom. Köszönöm hogy leírtad.

ui: igen Én kérdeztem a tf mi :) (?)
macibear
macibear 2015. 12. 20. 18:42
Előzmény: #984377  Törölt felhasználó
#984381
De jó, hogy beraktad ezt a linket. :)

Anno ezt figyeltem. Baromi szépen együtt változott az OTP árfolyama a shortállománnyal.

Legnagyobb (közel 13 millás) az 1600-as aljnál volt. Majd ahogy csökkent a shortállomány úgy emelkedett az ár, aztán megint nőtt a short és csökkent az ár. Gyönyörűen végig lehet követni, ahogyan az a 13 milliós max darabszám kialakult, és kb öt év alatt leépült.

Többek között az az ábra amit annak idején készítettem (OTP árfolyam - shortállomány alakulása) kérdőjelezi meg számomra a fundás elemzésen alapuló várakozást. Ahogyan a shortállomány alakultak úgy változott az árfolyam. És ez tiszta matek volt. Köze sem volt semmiféle más elemzésnek. Ennyit lezárok, ár eddig feljön, annyit visszanyitok, ár lemegy, megint zárok valamennyit, megint visszanyitok és 2013 májusában befejezem.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek