Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 13:58
Előzmény: #200  Peterbond
#201
Ez már régóta lejött, hogy a fideszeseket csak az zavarja, ha az ellenzék lop, na még egy érv, hogy miért gerinctelenek.
Ha igazán gerincesek lennének pártfüggetlenül nekimennének minden ilyen ügynek. De akkor miért nem? Mert tudják, hogy ha valaki borítja a bilit, akkor a sajátjuk is borul, tehát gerinctelenek, már megint.
Elkúrták az országot! Az ilyeneket azonnal le kell cserélni és csak azok maradnak, akik tiszták, mert vannak ilyenek is!
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 13:59
Előzmény: #196  VASSS
#202
Senki nem álmodozik, nem csak Budapestet vesztettétek el.
euler 2020. 04. 20. 14:01
Előzmény: #200  Peterbond
#203

Látom ez a ME nagyon szívügyed neked. :)
Hidd el nekem is, de már szinte mindent elmondtunk róla, ha nem is az erről szóló topikban.
Valahol azt írtam róla, hogy az évtized bűncselekménye (esetleg még a Paks2 űberelheti)
És nem elsősorban a  17 + kivett céltartalék + kapott állami támogatás + eladott napelempark + környezetszennyezés  miatt, hanem mert állatorvosi lóként mindent bemutat, és főleg azért, mert Mészárost kimentették egy akár több 100 milliárdos kötelezettség alól, amit a közeljövőben rá kell költeni az erőműre. Ha tovább akarjuk működtetni akkor azért, ha be akarjuk zárni akkor azért és a munkahelyek megmentéséért.
(Sajnos ez az eset sincs megfelelően kommunikálva a laikus közönség felé).
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 15:35
Előzmény: #175  1378
#204
Orbánt nem lehet überelni és távoznia kell, amit a választók is egyre jobban akarnak majd, már mindegy, hogy ki lesz ellenzéken sztem (ha kicsit előre akarok ítélkezni)
 De attól még amit felvetsz is jogos probléma, hogy az ellenzéknek - mármint annak a felének,aki nem korrupt és felismeri ennek a veszélyét - a saját korrupciós ügyeivel is szembe kell néznie és más utat mutatnia.
írtam pár napja az MSZP zavaros ügyeiről, belharcairól. Az MSZP egy halott pártnak tünik és lehet a DK is az valszeg, meg a Jobbik is, ha nem képesek új hiteles arcokra cserélni az elhasználódott,vagy nem felkészült politikusaikat. 
Régi arcokkal sztem egyáltalán nem lehet egy pártot megújítani és ezek a régi arcok nem is fognak megváltozni. Úgy kell az ellenzéki partoknak működni, - mint nagyban egy demokráciának  - hogy legyen belső ellenzékük is,hogy az elhasználódottak helyére esélyük legyen a fiataloknak, az újonnan érkezőknek, de mintha ott is működne valamilyen kontraszelekció, vagy a vezetés kapaszkodása a pozícióikba.
euler 2020. 04. 20. 15:52
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205

Nem kellene hasonló elvárásokat támasztani a fidesz felé is? (Demokratikus működés, belső ellenzék). Egyáltalán, nem kellene leválasztani őket az államról, mert most az állam összes erőforrása rendelkezésükre áll. Erősen lejt a pálya így.
.
Azt meg nem értem, ha ellenzéki polgármestereknek korrupciós ügyeik vannak, miért nem folyik már ellenük nyomozás? Nem a fidesznek van ráhatása a rendőrségre, ügyészségre? Ne csináljanak már úgy mintha ők lennének ellenzékben.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 17:29
Előzmény: #205  euler
#206
én itt egy erősen leegyszerűsített véleményt fogalmaztam meg, mert nem ismerem az ellenzéki pártok jelenlegi korruptságfokát, de egyáltalán nem lepett meg, amit a kollega felhozott, hiszen 2010 előtt is tele voltak ilyen ügyekkel az akkori balos kormány, csak hajlamosak vagyunk elfelejteni. Igen. Orbánék emiatt is nyertek és tudták bebetonozni magukat,mert a választók megelégelték a végtelen dumákat a demokráciáról, a toleranciáról, Európai értékekről meg a rasszista, szélsőséges jobboldlaról, miközben szétlopták magukat, nem mutattak jövőt az országnak , hazudoztak össze vissza, növesztették az államdósságot ezt el kell ismerni. Még TGM is elismerte anno.
Szóval ők és Orbánék juttaták ide a politikát,amit Puzsér fejtegetett a videóban,amit ide belinkelt valaki,hogy a lopás, a hazudozás, a propaganda alapú politizálás teljesen normális elvárás lett, így eltüntek szépen a felelős politikusok, mert az az alkalmatlan,aki megpróbálna esetleg a józan ész alapján tenni. A lényeg, hogy szavazatot maximalizáljunk és dislike-okat minimalizáljunk (Puzsér szavaival) A politikai pártok egyfajta túlélésre játszottak  és várták,hátha megbukik végre az Orbán magától is,de ők nem tudták ezt előmozdítani aktívan.
Most meg fog bukni sztem,de ettől még ezen az oldalon is el kell szakadni a múlt korrupt, vagy tehetetlen alakjaitól és új tisztességesebb, profibb alapokra helyezni a tevékenységüket. Több hiteles ember, több valódi szakértő, nagyobb dinamizmus és kevesebb egyoldalú hőbőrgésre, vagy ripacskodásra, celebkedésre van szükség.
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 17:31
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
"Orbánék emiatt is nyertek és tudták bebetonozni magukat,mert a választók megelégelték a végtelen dumákat a demokráciáról, a toleranciáról, Európai értékekről meg a rasszista, szélsőséges jobboldlaról, miközben szétlopták magukat, nem mutattak jövőt az országnak , hazudoztak össze vissza, növesztették az államdósságot ezt el kell ismerni." 
  
Gyurcsányozással nyertek 2010-ben, a többi csak duma.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 18:06
Előzmény: #207  badsector1
#208
Mert pld Gyurcsányék és a liberálisok addigra hosszú évek munkájával sikeresen magukra haragítottak mindnekit,akinek fontos volt a nemzeti érzés, a határon túliak, vagy a keresztény értékek. Tojtak bele.nem vették komolyan A balliberális sajtó nyomta alájuk a lovat ezeknek a gúnyolásával, kifigurázásával és mellé antiszemizáztak éjjel-nappal. Ez is rém unalmas volt. 
Medgyessy megünnepelte a román nemzeti ünnepet  dec 10. .
 Amikor a Fidesz a kokárdával kampányolt a baloldal levette magáról . Hibásan.Fenn kellett volna hagyni. 
A határon túliak állampolgárságáról szóló népszavazáson Gyurcsány olyan szenvtelenül beszélt az állampolgárság megadása ellen, mintha idegenek lennének,nem is magyarok.
Szóval ez is erősen belejátszott,hogy a mostani jobberek ilyen gyűlölkődve beszélnek róluk és ezért tudott Orbán is ennyi éven át egyben tartani ezt az agyonsértett tábort.
és a választási vereség is ennek tudható be.
A balliberális oldal felépítette a saját ellentáborát , amit Orbán gyúrt egybe.
Perzse tudom,hogy a jobboldalra szavazók egy része 100 évvel el vannak maradva,meg antiszemiták, esetleg fasisztoidok is adott esetben,de intelligensebb, a másik oldal nézeteire nyitottabb politikával alakulhatott volna másképp is.
Mondjuk Gyurcsány tényleg egy komcsi ezt el kell ismerni és úgy is gondolkozik, mégha szavakban azt akarja elhitetni,hogy ő egy demokrata. Egy Kaméleon. Akár Orbán.
 
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 18:12
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
Azért kellett hozzá a 2006-os puccskísérlet, és az arra felépített kommunikáció.
signal2
signal2 2020. 04. 20. 18:20
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#210
Jó kis írás.
Az a kérdés, hogyan tudja Gyurcsány egyszerre képviselni azt a meggyőződését, hogy határon túliak ne szavazzanak magyarországi választáson, és hogy ezen felül egyébként fontosnak tartja őket és az ügyüket.
De végül is az a dk, ami, ezzel annyi szavazót gyűjt, amennyit, nem neki kell a legtöbb szimpatizánssal rendelkező pártnak lennie. Ez a meggyőződése és kész. Szerintem ezzel nincs baj. 
Csak ne várja el, hogy más ellenzéki párt vegye át pl ebben a kérdésben az ő véleményét. Az Összefogósdninak is csak úgy van értelme, ha nem várják el egymástól a meggyőződésből fakadó ellentétek feladását a másiktól. Koncentráljanak arra, ami összeköt, ne arra, ami szétválaszt. A különbözőség pedig nemhogy nem baj, hanem erény. Az igaz erő az, ha ezek megtartása mellett képesek közösen dolgozni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 18:24
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#211
Ritkán értek egyet veled, de ez most az az eset.
Pisztacianemisvolt 2020. 04. 20. 18:24
Törölt hozzászólás
#212
Shut-up
Shut-up 2020. 04. 20. 18:44
Előzmény: #210  signal2
#213
Egyszerű. Az orbán utálat az ellenzék fegyvere, mint ahogy a tavalyi választáson beigazolódott. Nem is kell nagyon másra koncentrálniuk, már ezzel tudnának nyerni. (Persze, ha gazdaságilag valóban zűrös idő jönne.)
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 19:11
Előzmény: #209  badsector1
#214
A Fidesz egy nagy kommunikációs stratégia a kezdetektől  .De ugye azt lehet táncba vinni, aki hagyja magát. Velősen ez az elmúlt bő 2 évtized lényege. 
signal2
signal2 2020. 04. 20. 19:35
Előzmény: #213  Shut-up
#215
Remélem, nem így van...
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 19:41
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#216
Tudna beszélni egymással egy jobb és baloldali normálisan is,ha a hangnem megfelelő lenne és az érvekre, szilárdabb erkölcsi alapokra épülne ,egymás értékeinek tiszteletben tartásával és ami lényeges a kritikai látásmód a saját oldalra is,nemcsak a másikéra. 
A hibás a politika, ami egymásnak ugrasztja őket is, végletekig leegyszerűsítve a "párbeszédet". Valójában rájuk kéne haragudni elsősorban és nem egymásra.
Az oktatási rendszer a másik nagy hibás, ahol önálló aktív kritikai gondolkodásra kellene ösztönözni a gyerekeket minél több "gyakorlatiasággal", sokkal kevesebb lexikalitással, magolással.
Társadalmi szinten a civil kezdeményezések támogatásával , ösztönzésével és a helyi szintű döntések minél nagyobb arányával lehetne javítani.
Rengeteg tehetséges, szorgos, tettrekész ember, sikeres - külföldön is -,vállalkozás működik a legkülönfélébb területeken Magyarországon. Sztem ők tartják felszínen az országot - na és a multik is - és nem a politika, ami az ő hátukon uralkodik és mondja meg,hogy mit csináljanak,hogy gondolkozzanak
Magyarország jövőjét,ha pozitívan képzeljük el,akkor a civilség megerősődésével lehetne megvalósítani. Onnan jön, jöhet minden olyan érték, amivel egy jobb,élhetőbb országot lehetne építeni.
Ezt kéne tudatosítani az emberekben, észrvenniük, kiállni magukért és egymásért és elzavarni a léhűtő ,élősködő politikai garnítúrát, akik leszerepeltek minden oldalon mondhatni. A politikát feltölteni a legrátermettebb civilekkel,szakemberekkel ahogy a rendszerváltáskor is belőlük álltak a pártok .
Ma a politika a politikusokért van az önmagában való politizálásért,akiknek a fontos, hogy a politikai karrierjük során kihasználják annak anyagi és hatalmi lehetőségeit. De sztem sokan a szereplési vágyukat is így élik ki, kvázi valakik azáltal,hogy szerepelnek a médiában.
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 19:48
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#217
Mondom, hogy gyurcsányozással nyertek 2010-ben, a többi csak duma.
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 19:55
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#218
"Tudna beszélni egymással egy jobb és baloldali normálisan is"
  
Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy orbán bárkivel is szóba akarna állni a másik oldalról.
0rbán lenéz mindekit, aki nem fidesz.
A mai napon láttad a parlamentben, hogy hogyan folytották bele a szót Szabó Tímeába?
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 19:58
Előzmény: #210  signal2
#219
a jó politikus empatikus, akik képes a saját meggyőződését összhangba hozni a kommunikációjával olyan témákban, ahol az ő nézetével eltérővel találkozik. akár még kompromisszumra is képes .a nemzeti ügy érzelmi kérdés és kevésbé észbeli. ott nem igazán működnek a száraz érvek. neki is a határon túliak oldalára kellett volna állnia, úgy hogy közben képviselhette volna a saját álláspontját is. de képtelen volt,mert ő az átkosban szocialázálódott az internacionalizmus bűvkörében.
most a dk kis párt,de a GyF idején az MSZP nagypárt volt ,nagy felelősséggel. 
2 éve ezt írta a facebook oldalára
"Már kétszer annyi határon túli kettős állampolgár regisztrált a magyar választásra, mint 4 éve.Ne hagyd, hogy ők döntsenek helyetted! Szavazz az egyetlen pártra, amely már az első napon megszüntetné a kettős állampolgárok szavazati jogát! Április 8-án szavazz a Demokratikus Koalícióra!"
így nem szabad beszélni a nemzetiséged csoportjairól. kész agyrém ez a stílus. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 20:08
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#220

"mintha idegenek lennének,nem is magyarok."
Vannak ilyen lelkületű fórumozók is. Képesek olyan avatart választani, amelyikről lemetélték Erdélyt, Felvidéket és Délvidéket.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 20:11
Előzmény: #218  badsector1
#221
én hétköznapi emberekről beszélek,akikből a politika csinált ellenségeket. Orbán egy pszichopata és a társai is azok. Hatalommániás,pénzéhes , számító, sunyi alakok. A világlátásuk csak álca, mégha hisznek is benne valamennyire. Belenőttek a szerepbe, mert nagyon jól élnek belőle. De már kezd nagyon elszaladni a ló velük,azt hiszik ők az atyúristenek. 
köszönöm, most néztem meg. erről beszélek. kövér egyszerűen elvette a szót, miközben kitapsolták. ez fasizmus.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 20:12
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#222
De az is röhej, hogy külföldön élők szavaznak egy másik országban! Nem nekik kell például a 27%-os áfát fizetni. Én is megszüntetném azt, hogy szavazzanak, csak azok akik hivatalosan Mo-n születtek, vagy minimum egy éve folyamatosan ott laknak (igazolni is tudják), és magyar állampolgárok. A szavazás mindig az életkörülményekről javításáról szól, mit lát belőle az aki nem ott él.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 20:19
Előzmény: #222  lancaster
#223
Idén van a második bécsi döntés 80. évfordulója. Aki 1940 és 1945 között Nagyváradon, Kolozsvárott, Pozsonyban, Kassán vagy Munkácson született az szerinted is szavazhatna. A többieket miért zárod ki?
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 20:20
Előzmény: #220  Dehogynincs
#224
Van olyan térkép,de nem Nagy Magyarország térkép?  A szívárvány a sokszínűséget szimbolízálja egyébként.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 20:21
Előzmény: #223  Dehogynincs
#225
miről beszélsz???
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 20:24
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#226

A szivárványra nem kérdeztem rá, szivi, csak a csonkaságra. A nemi beállítottságod a magánügyed, de nálam ne is próbálkozz!
Ha tanultál volna földrajzot, akkor hallottál volna vízrajzi vagy domborzati térképekről. Ott ülsz az internet előtt. A térképek guglizása miért okoz gondot?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 20:26
Előzmény: #225  lancaster
#227

Arról, hogy ők akkor Magyarországon születtek.
Nagyvárad például megnyerte a magyar focibajnokságot.
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 20:27
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#228
Az esernyős fideszes néni is nekimegy a nem fideszesnek ha úgy érzi.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 20:30
Előzmény: #222  lancaster
#229
Az én véleményem is ez, hogy a szavazónak a saját bőrén kell tapasztalnia a szavazatának a súlyát. Akármennyit olvasok a szlovák belpolitikáról pld  nem fogom tudni megítélni, hogy ha ott élnék nekem melyik lenne a jobb párt, jelölt.
Ettől még lehet kettős állampolgár,mert számukra nem a szavazásnak kéne  fontosnak lennie ,hanem a gesztusnak. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 20:34
Előzmény: #226  Dehogynincs
#230
nem vagyok meleg. (előítélet )
 sajnos a stílusod miatt nem igazán tudlak komolyan venni.
de azért tarthatsz egy felvilágosító földrajz leckét,hadd világosodjak meg.
de normális hangnemben ha kérhetlek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 20:39
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#231

Megrögzött heteroszexuális vagyok, de megértelek, ha szeretsz valakit, akkor mindegy, mit találsz a lába között.
A földrajzi és a történelmi kulcsszavakat beírtam. Vízrajz, domborzat, második bécsi döntés. Ha ezek a fogalmak mondanak valamit számodra, akkor komolyabban veszlek.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 20:45
Előzmény: #227  Dehogynincs
#232

Ha szavazni akar, akkor költözzön át! Ha annyira szereti a magyart. Orbán csak politikai haszonszerzésből játssza el a nagy szeretetet, az rengeteg pénzt amit kiment, az mind az ottani oligarchiáinak megy meg a focicsapatainak, és persze a szavazatoknak! Így a külföldi szavazók a magyarok farkával verik a csalánt, és minden felelősség nélkül szavaznak!
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 20:53
#233
Apropó, ha május 3-án túl van a járvány a csúcson, akkor 4-én, már le is lehet állítani a felhatalmazási törvényt!! 
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 20:53
Előzmény: #232  lancaster
#234
Vagyis Magyarországon a mai határokat érted. Politikailag közelebb áll hozzád a gyöngyöspatai vagy olaszliszkai cigány, mint egy marosvásárhelyi székely vagy losonci magyar.
signal2
signal2 2020. 04. 20. 20:59
Előzmény: #232  lancaster
#235
Akkor az önszántukból külföldön élő magyarok se szavazzanak? Tehát a sajátodat is? 
Én abszolút tudok azonosulni azzal a nemzetpolitilával, hogy országhatártól függetlenül egyenrangúnak tekintünk minden magyart (azok is), az intézkedéseket úgy hozzuk, hogy az ő érdekeiket is teljesen egyformán kezeljük a határon innen lévőkkel. Abban sem látok problémát, hogy legyen képviseletük a parlamentben. Az érzelmi és társadalmi előnyei annak az 1-2 parlamenti mandátumnak messze túlmutatnak nem is tudom, milyen hátrányain.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 21:03
#236
Én így látom és kész! Nektek lehet más a véleményetek, engem nem zavar.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 21:03
#237
Orbán egyébként legyőzhető. Már olyan alakok is legyőzték, mint Medgyessy vagy Gyurcsány.
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 21:03
Előzmény: #231  Dehogynincs
#238
sajnos ez neked kellemetlen ,nem nekem .
bigyula 2020. 04. 20. 21:04
Előzmény: #234  Dehogynincs
#239
Figyu! El kellene már dönteni, hogy a magyar anyanyelvűek szavazati jogát támogatod, vagy a területi, "trianon előtti" határok szerint tekinted a választójogot. Az előbbi esetben a Föld bármely pontján élő magyar anyanyelvűeknek is kellene szavazati jogot adni (pl. USA, Ausztrália, stb.), a második szerint pedig az osztrák, szlovák, ukrán, román, szerb, horvát és szlovén területen élő, nem magyar anyanyelvűek is választhatnának Magyarországon, ha anno ide tartozott az a terület, ahol most élnek.
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:05
Előzmény: #233  lancaster
#240
Ez egy érdekes kérdése az egyébként Alaptörvény-ellenes felhat. törvénynek. Az Alaptörvény szerint a rendeletek hatályukat vesztik a veszélyhelyzet végével. A kérdés, mikor van vége. Valaki kimondja központilag, vagy akármeddig húzhatja az Országgyűlés. Ha pl már 3 hete csökken az aktív betegek száma, akkor tekinthetem semmisnek a rendeleteket? Pl. a Kartonpack vezetősége is hirtelen a régi lesz? Vagy megszűnik a gödi különleges gazdasági övezet státusz?
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:06
Előzmény: #239  bigyula
#241
Magyar állampolgárnak legyen szavazati joga.
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 21:09
Előzmény: #241  signal2
#242
Nem viseli a következményeit ha nem itt él, így viszont semmi értelme.
bigyula 2020. 04. 20. 21:10
Előzmény: #241  signal2
#243
Rendben, de csak egy országban. Döntse el, hogy Magyarországon szavaz, vagy ott, ahol él.
Pisztacianemisvolt 2020. 04. 20. 21:10
Törölt hozzászólás
#244
euler 2020. 04. 20. 21:11
Előzmény: #235  signal2
#245

Nyilván kell valamilyen nemzetpolitikát folytatni a határon túl élő magyarok felé is, ha már ezt dobta nekünk a történelem. Viszont nem ilyen erős nacionalista alapon amit Orbánék csinálnak és eredményeképpen már szinte az összes szomszédunk ferde szemmel néz ránk.
Úgy látom, hogy a máz alatt egyszerű szavazatszerzési szándék van.
Inkább el kellene fogadni a helyzetet, szeretni, jelképesen támogatni a külföldi magyarokat főleg kulturálisan, de nem a nagy anyaország megjátszott szerepéből.
Miért nem lehet ezt az unió határok nélküliségében elképzelni? Akár határokon átnyúló gazdasági térségek létrehozásával is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 21:13
Előzmény: #239  bigyula
#246

Háromféle ember van - az egyik tud számolni, a másik pedig nem.
lancastert akkor kapásból ki is zárhatjuk az Orbánellenes összefogásból, mert ő csak mai határokon belül élőkről beszél. 
Olyan" apróságokon" is elbukhat ez az össefogásosdi, mint a nemzeti érzés.
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 21:13
Előzmény: #241  signal2
#247
A nacionalizmus szavatossága lejárt, a jövőben még nagyobb keveredés jön a világban.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 21:16
Előzmény: #240  signal2
#248
Ismerve Orbánékat nem, hanem az "övekké" lesz, a gödiek meg örülhetnek, ha valamennyi adót sikerül visszakaparintania a polg.mest.hivatalnak. (a teljesség igénye nélkül)
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 21:18
Előzmény: #245  euler
#249

"szinte az összes szomszédunk ferde szemmel néz ránk."
Ez már évszázadok óta így van. Őket a puszta létünk is zavarja.
A szomszédság sokkal gyakoribb, mint a jó szomszédság.
Ha belegondolsz, akkor mi sem szeretjük túlságosan a románokat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 21:26
Előzmény: #247  badsector1
#250
El tudok képzelni olyan eseményt, ami a keveredés helyett a különválást erősíti. Bármikor jöhet egy hosszabb világjárvány, amikor leáll az utasforgalom és lezárják a határokat. Sőt olyan termelést és el tudok képzelni, ahol nem Kínában gyártanak szinte mindent.
euler 2020. 04. 20. 21:27
Előzmény: #249  Dehogynincs
#251

Nem mennék el ebbe az irányba. Úgy látom mások se.
Inkább fogadjuk el, hogy a határok adottak, kérdés az, hogy milyen szavazati jog  illesse meg a határontúliakat és azt hogyan tudják gyakorolni.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 21:28
Előzmény: #245  euler
#252

Ez nagyon sok magyarnak sem tetszik, nem csak GyF-nek meg nekem, hanem másoknak sem (ATV fórum)
főleg a szegény rétegnek, mert mást sem hall, mint ennyi mrd ide, ennyi mrd oda, miközben nekik gondot jelent a mindennapi betevő. Az unióban a 20 legszegényebb körzetből 4 Mo-n van! Na ezeknek az embereknek biztos, hogy szúrja a szemét többek közt. De még az átlag magyarnak is, legfeljebb nem mondja. És ehhez még nem kell GyF-t szeretni! Karácsony is megjegyezte, hogy több védőeszközt  adományoztak Orbánék külföldre, mint a fővárosnak! Azért ez elgondolkodtató..
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#253
Ha van állandó lakcíme, de nem itt él, az mennyivel másabb?
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 21:33
Előzmény: #250  Dehogynincs
#254
Arra biztos, hogy nincs szükség, ebben a járványos időszakban, hogy rogán tóniék Kínából és a közel ketről importáljanak fizetős migráncsokat.
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:35
Előzmény: #245  euler
#255
Ez rendben is lenne, de meismétlem, hogy nem ezen az 1-2 mandátumon múlik. Nem teljes a szavazati joguk, csak listára szavazhatnak. Nekem ezzel nincs bajom. 
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:36
Előzmény: #247  badsector1
#256
Nálam a nemzetben gondolkodás messze nem egyenlő a nacionalizmussal.
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 21:36
Előzmény: #253  signal2
#257
"Ha van állandó lakcíme, de nem itt él, az mennyivel másabb?"
Annyival másabb, hogy nem szavazhat levélben, a nagy részük nem is fog szavazni,mert nem él itt, és  nagy részük emiatt nem jön haza.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 20. 21:36
Előzmény: #251  euler
#258

Erről Orbán legyőzése előtt, után vagy helyett kell válaszolnunk?
Egyébként egy állítás igazsága nem attól függ, hogy hányan hangoztatják és mindegyik mellett és ellen tudok érveket fölhozni.
Szerintem egyetlen egy mandátum múlott a határon túliak szavazatain, de Orbán kétharmada nem ebből az egyből keletkezett, csak ezt könnyű kipécézni. A német nemzetiségi listán bekerült képviselő is gátlástalanul  beült a fidesz frakciójába.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 21:37
Előzmény: #253  signal2
#259

De ha nem él ott akkor milyen alapon szavaz? Honnan tudja, hogy kire érdemes szavazni?
Tudod, elkezdek fikàzni egy filmet, amit nem is láttam. Vagy a szomszédom akarja megmondani nekem, hogy én hogy éljek.
Pisztacianemisvolt 2020. 04. 20. 21:37
Törölt hozzászólás
#260
euler 2020. 04. 20. 21:40
Előzmény: #255  signal2
#261

Persze, hogy nem. Legyen képviselete is a magyar Parlamentben (+5 fő, tényleg jelképes).
Ehhez pl. elég ha listára szavaz ahogy mondod.
De miért is van lakcíme itt, ha nem itt él...? Miért szavaz az önkormányzatin? Hogyan képviseli őt egy önkormányzati képviselő mondjuk Nyíregyháza-Sóstón?
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:42
Előzmény: #252  lancaster
#262
A milliárdok szavazati jog nélkül is mennének oda. Vagy te teljesen lemondanál a határon túli honfitársunkról?
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:45
Előzmény: #261  euler
#263
Az két külön dolog. Az önkormányzatis dolog csalás kategória. Eddig a határon túli magyarok szavazati jogáról volt szó a parlamenti választásokon.
euler 2020. 04. 20. 21:47
Előzmény: #258  Dehogynincs
#264

Most beszélünk róla.
Egyébként Semjén szó szerint kimondta és megköszönte  a szavazatokat és a kétharmadot nekik a legutóbbi pártkongresszuson. Ő pedig csak tudja, hogy ezen múllott a kétharmad.
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:47
Előzmény: #257  badsector1
#265
Most itt arról van szó, hogy lancester a határon túliak szavazati jogát kifogásolta, merthogy nem ők fizetik a 27% ÁFÁ--t. Írja ezt Franciaországból, teljes szavazati joggal, amivel semmi baja. 
signal2
signal2 2020. 04. 20. 21:52
Előzmény: #259  lancaster
#266
Pont ugyanazokhoz az információkhoz fér hozzá, mint bárki más. Szerintem egy átlag erdélyi nem tájékozatlanabb a hazai ügyeket tekintve, mint pl egy átlag békési.
És olyan alapon szavaz, hogy magyar állampolgár, és a nemzet része. Pont, mint egy 5 éve Londonban élő honfitársunk.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 21:52
Előzmény: #262  signal2
#267
Le, semmi közöm hozzájuk! És nem honfitárs, ha nem velem egy államban él! Az britek sem szavaznak az USA-ban!
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 22:00
Előzmény: #266  signal2
#268
A szavazás nem arról szól,hogy kik intézzék az ország ügyeit?
Milyen legyen az oktatáspolitika, az egszségpolitika , gazadaságpolitika, stb? Ehhez semmi köze a lakcím nélkülieknek.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 22:01
Előzmény: #265  signal2
#269
Én viszont Mo-n születtem. 
badsector1
badsector1 2020. 04. 20. 22:03
Előzmény: #265  signal2
#270
A kint dolgozók nagyrésze nem szavaz, mert a többségnek logisztikailag nehezen kivitelezhető.
euler 2020. 04. 20. 22:03
Előzmény: #266  signal2
#271

Gondoljunk egy pillanatra a szlovákokra, ahol gyakorlatilag nincs kettős állampolgárság.
És még így is bele tudunk pofátlankodni a belpolitikájukba, egyszerűen azzal, hogy melyik ottani magyar pártot támogatják Orbánék.
Ez sokkal durvább Románia és Ukrajna esetén (persze a gazdasági fejlettséggel is összefügg - Burgenlandban ez nem téma).
A látszatát is el kellene kerülni, hogy a támogatásokért szavazatokat vár el az aktuális kormánypárt. Legyen szavazati joguk, nem is kell ehhez magyar állampolgárság meg lakcím, de csak néhány parlamenti hely erejéig.
A támogatásokat meg meg lehetne úgy is határozni, hogy ciklus közepétől - ciklus közepéig, tehát átnyúlóan, ne élhessen vele vissza egy párt se.
(Egyébként meg tényleg nem állunk olyan jól, hogy Krőzust játszunk itt a Kárpát-medencében).
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 22:05
Előzmény: #266  signal2
#272
de egy ember élete nem abból áll,hogy infókat gyűjt a netről. feltéve,ha ki sem lép az ajtaján soha. :)
itt a  mindennapi dolgokról szerzett tapasztalatnak is van lényeges szerepe, amit a cikkekből soha nem tudsz meg.
a másik,hogy aki nem itt él egyáltalán annak nem az lesz a napi rutinja,hogy olyan helyről tájékozódik,ahol soha nem is él. helyi híreket fog olvasni elsősorban, ami érínti őt és persze közben ellenőrzi a valóságban is.
azt olvastam 2014-ben a 2/3 a határon túliakkal lett meg, de 2018-ban pld egy plusz szavazat nem származott belőle. érdekes. pedig 10-ből 9 a narancsra szavazott. kb 200 ezer ember
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 22:07
Előzmény: #268  badsector1
#273
Egyetértek a 27%-ot csak példának hoztam fel, mert nem akartam annyit körmölni, természetesen még sok egyéb is van amit egy külföldön élő nem lát. Pl: hogy Mo-n a legdrágább az áram a keresetekhez képest, vagy Mo-n a Bulgária után a legalacsonyabb az életszínvonal....
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 22:08
Előzmény: #271  euler
#274
és be se jutott a szlovák parlamentbe egy magyar se,ha jól tudom. sok magyar szlovák pártokra szavazott,mert taszította őket a cicaharc a magyar pártok közt. orbán exportálja ezt is.
signal2
signal2 2020. 04. 20. 22:09
Előzmény: #270  badsector1
#275
De szavazhat. Ennyi. És most a szavazati jogról beszélünk.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 22:11
Előzmény: #275  signal2
#276
De az Mo-n született
signal2
signal2 2020. 04. 20. 22:13
Előzmény: #268  badsector1
#277
És a nemzetpolitika. Kb aránylik is az őket érintő ügyek relatív súlya az általuk eldöntött mandátumokhoz.
signal2
signal2 2020. 04. 20. 22:14
Előzmény: #271  euler
#278
De hisz most pont ez van. Kb 1 mandátumról dönt a szavazatuk.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 22:15
#279
Egyébként meg úgy gondolom, hogy parttalan a vita! Engem biztos nem tudtok meggyőzni! :)))
signal2
signal2 2020. 04. 20. 22:18
Előzmény: #276  lancaster
#280
És? Legyen ez a kritérium? Akkor a magyar diplomaták külföldön született gyerekeinek ne legyen szavazati joga? Hihetetlen mennyi kukacoskodást ki tudsz találni egyetlen szaros mandátum miatt.
euler 2020. 04. 20. 22:21
Előzmény: #278  signal2
#281

Na, csak megkerestem Semjént (nem szószerinti, de az is megvan valahol):
Semjén 2019 szept. fidesz kongresszus:
"Közölte: megtették, amit 2010 után ígértek, a nemzet közjogi egyesítését, 1,1 millió határon túli magyar kapta meg a teljes jogú állampolgárságot, 2014-ben és 2018-ban is az ő szavazataikkal lett meg a kétharmados többség. Köszönet érte - mondta."
Lehet, hogy pont egy szavazat, de kétharmad!
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 22:22
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#282
Van olyan amiért nem Orbánt hibáztatod? A politika mindenütt politika, olyan amilyen. A magyar pártok meg jól elmarakodtak Orbán nélkül is. Nem kell azért elmórickásodni. 
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 22:23
Előzmény: #280  signal2
#283
Nagyon jól tudod, hogy nem erről van szó, felesleges kitekerni!
Érvényesen több mint 224 ezren szavaztak levélben.
Az NVI adatai szerint a 96,24 százalékuk a Fidesz-KDNP pártszövetségre szavazott. Ezeken múlt a 2/3.
A sok erdélyi, szerb, ukrán, szlovák (és nem a magyar diplomaták gyerekei ezek)
euler 2020. 04. 20. 22:24
Előzmény: #281  euler
#284
Amivel még nem is lenne bajom, ha nem lengené körbe, hogy megvásárolt szavazatokról beszélünk.
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 22:33
Előzmény: #284  euler
#285
Bérelt buszok oda-vissza miegymás!
Törölt felhasználó 2020. 04. 20. 22:50
Előzmény: #283  lancaster
#286
Lehet, hogy most ezeken múlt, de előtte meg nem. Ez szimpla véletlen. 
lancaster
lancaster 2020. 04. 20. 23:22
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
2014-es: az még szemetebb fidesz matek: 
fidesz:         2 142 142 = 39,78%
Összefog:   1 289 311 = 30,11%
Jobbik:        1 017 550 = 24,73%
LMP:                268 840 =   5,38%
Persze szar emlékezni, de ez a valóság!!!
sanka 2020. 04. 21. 04:58
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#288
Mindenért!!
sanka 2020. 04. 21. 04:59
Előzmény: #283  lancaster
#289
Aki nem itt él az ne szavazhasson!
goldi 2020. 04. 21. 05:42
Törölt hozzászólás
#290
signal2
signal2 2020. 04. 21. 08:12
Előzmény: #289  sanka
#291
Akkor aki itt él, az szavazhasson? Itt élő külföldiek?
hold66 2020. 04. 21. 08:18
Előzmény: #291  signal2
#292
akkor bukjon az Orbán, igaz minden a holdudvara kezében van de menjen legyen cunami :-)
rockmaster 2020. 04. 21. 08:38
#293
Elkészült a Habony-Orbán média végleges stratégiája a propagandára a járvány idejére!
Sokat nem tekertek rajta a korábbi évekhez képest, valszeg fogyhat a pénz, így még erősebbne támad a Fidesz.
Mai címlap egy megyei újságban (még a szerzők se vállalták a nevet, valszeg központilag készült):
Olaszország a koronavírus-járvány alatt is támogatja a bevándorlást
Az MSZP szüntette meg a legtöbb ágyat
Térségünk hatékonyabban kezeli a vírust, mint sok nyugati állam.
És még valaki komolyan veszi őket, bruhahaha :)))))))
csendben 2020. 04. 21. 08:52
Előzmény: #293  rockmaster
#294
rockmaster 2020. 04. 21. 08:55
Előzmény: #294  csendben
#295

Aktuális!
Megboldogult Déri Jánossal...
1378 2020. 04. 21. 08:57
Előzmény: #281  euler
#297

Azért ehhez tedd hozzá, hogy 2014-ben mindösszesen 231 000 -en regisztráltak, hogy szavazni szeretnének.abból se ment el mind! Mivel a magyar lakcímmel nem rendelkezőnek regisztrálni is kell!!
Mivel egyéni választókerületben nem szavazhatnak képviselőre és utánuk így töredékszavazat sem képződik a szavazatuk pontosan negyed annyit ér mint egy magyar magyarnak! Nézz utána! Minden párt elismeri, hogy a külföldi magyarok szavazatain pontosan 1 azaz egy mandátum (parlamenti hely) múlik összesen. Na az nem sok!
badsector1
badsector1 2020. 04. 21. 08:59
Előzmény: #297  1378
#298
Egy "megvásárolt" szavazat is sok.
signal2
signal2 2020. 04. 21. 09:00
Előzmény: #297  1378
#299
Szerintem sem ér annyit az az 1 mandátum, hogy valaki magyarellenesnek láttassa magát. Nem is értem a hozzáállást. Inkább el kell menni oda kampányolni, és begyűjteni a szavazatokat. Az sokkal szimpatikusabb lenne.
signal2
signal2 2020. 04. 21. 09:01
Előzmény: #298  badsector1
#300
Az ÁFA 25-ről 20%-ra történő csökkentésével, és a 13. havi nyugdíjjal Gyurcsány hány szavazatot vásárolt magának?

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek