Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
johai 2012. 11. 26. 13:56
Előzmény: #1377  Törölt felhasználó
#1380
"erre a véleményemre is egyből negatív a reakció, tehát igazam van, mert tiltakozást vált ki,"

Érdekes megállapitás:)))
Hofi igazából a rendszert parodizálta...nálad meg mintha az embertipussal lenne baj.
Nem tetszik....talán mert kicsi a vásárlóereje,amiről persze szintén csak saját magát okolhatja ugye?
csendben 2012. 11. 26. 13:51
Előzmény: #1377  Törölt felhasználó
#1379
"a kádár rendszer következménye a szőrnyű.....gondolkodás mindenről, életről, munkáról egyébről"

Halovány lila gőződ sincs arról az időszakról....
Vagy csak gőzöd van...

Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 13:38
#1378
a Hofi rossz példa, mert ma is meg lehetne csinálni, csak hát humorista nincs olyan, mint hofi.....nagy butaság Hofit hasonlítani egy mai humoristához...,ez olyan, mint Puskást hasonlítani egy mai focistához.....
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 13:33
#1377
a kádár rendszer következménye a szőrnyű.....gondolkodás mindenről, életről, munkáról egyébről...ez a fő problémánk, amíg ezeket nem tesszük helyre ,semmilyen fejlődés nem lesz.....erre a véleményemre is egyből negatív a reakció, tehát igazam van, mert tiltakozást vált ki, tehát folytatódik a belső ragaszkodás az embereknél a múlthoz még úgy is, hogy ezt igazából nem tudják magukról....
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 13:04
Előzmény: #1372  pomperj
#1376
"NEM veled es eszmeleseddel kezdodott a vilag"
Kösz, ezt eddig nem tudtam. Végre valaki felhomályosított!
Horthy hogy jött ide? Én nem tudom. Pláne ilyen habzó szájjal!?
Az ATV kiválóan elmondja a kormányzat kritikáját, s úgy tudom, nem félnek. Vagy most akkor ezt is Orbán diktálta nekik, hogy kritizáljatok csak nyugodtan?
Akkora hülyeségeket írtok le, mint egy ház. Az indulatosságotok úgy látszik gátolja a gondolkodást.
pomperj
pomperj 2012. 11. 26. 13:00
Előzmény: #1374  ujonc
#1375
De, ez bizony egyertelmu.

Kadar felelos az 56-os kivegzesek kb. 300 aldozataert? IGEN.

Kun Bela felelos a Tanacskoztarsasag idejen elkovetett verengzesek kb.400 aldozataert? IGEN.

akkor bizony:
-Ferencjoska es Tisza felelos az I.V.haboru kb. 700.000 magyar aldozataiert? IGEN.

Horthy feleos a II.V.haboru kb. 300.000 katona es 600.000 civil aldozataiert? IGEN.

Szalasi felelos a hungaristak 40.000 aldozataert? IGEN.

Ne probalj kettos mercevel merni, es relativizalni. Az ilyesmi vezet oda, hogy nem ok voltak az utolsok.

ujonc 2012. 11. 26. 12:30
Előzmény: #1372  pomperj
#1374
Ez a Horthy-s dolog, azért nem ennyire egyértelmű.
Elég csak a wikipedia-t elolvasni Horthyról, ami igazán nem vádolható jobboldalisággal.
A Kádárnak meg viszonylag könnyű dolga volt '56 után. Amikor megmutatták a kétkedőknek, hogy "hol a helyük".
Én is a késői Kádár korszakban nevelkedtem, így egyet értek a "vívmányaival", de azért a II.VH. után kapott a nemzet rendesen.
pomperj
pomperj 2012. 11. 26. 10:47
Előzmény: #1368  Törölt felhasználó
#1373
2)“nem szabadult fel az ország népe lelkileg még ma sem ennek terhe alól”

Mi alol nem szabadult fel? Vajon ma sokkal szabadabb a kozhangulat, mint pl. a keso Kadari rezsim idejen? Hat egy fraszt. Akkoriban siman kritizaltak a fonokseget a gyarban, a partgyulesen, az allami TVben.
Lattam mar Hofi-showt? El tudod kepzelni azt a musort a mai rezsimben?? Van egy hirem: nincs az a “szabad” foszerkeszto ma, aki egy ilyent ma be merne vallalni a nagy szabadsagban.

Es vegul: soha nem voltam parttag. En az uj rezsim egyik nyertese vagyok, Csak eppen nem szeretem, ha folyton hazudnak a multrol.
pomperj
pomperj 2012. 11. 26. 10:46
Előzmény: #1368  Törölt felhasználó
#1372
1)“nosztalgiázás során megszápült Kádár-rendszer:.
NEM veled es eszmeleseddel kezdodott a vilag, es nem is okvetlen igaz, amit 20 eve mondanak a kormanyszovivonek hivott mai propagandistak (az egykor “agit-proposok” nevezettek) a Kadar rendszerrol.
Ahogy a Kadar-rendszer lenezte, piszkolta a megelozo Horthy-rendszert, ugyanugy nezi le es mocskolja a mai rezsim a Kadarit.
Es a kovetkezo ugyanugy fogja lenezni es bemocskolni a mait. Ez az egyik nagyszeru “magyar” hagyomanyunk. A kerdes csak az mennyire megalapozottan.

De azert emlekeztetlek: nehany arany-szamra
-A Horthy rendszer felelos kb. 300.000 magyar katona, plusz kozel 600.000 civil, koztuk az elgazositott zsidok halalaert. Kadar rezsim felelos kb.300 ember, foleg 56-os kivegzett aldozatert.
-Kadar rezsimben MINDENKINEK volt munkaja, es minimum szereny megelhetese. Ma kb. 350.000 embernek nincs.
-Kadar-rezsimben a ciganyok 90%-a dolgozott, Ma kb. 10%. Csak erdekesseegkeppen, akik nem dolgoztak, azokat KMK (fiataloknak: kozveszelyes munka kerules vadja) fenyegetett, par havi bortonnel. Ez volt a mai szep “kozmunka” kenyszer elodje.
-Kadar-rezsimben minden egyetem es foiskola ingyenes volt. Ma mar max. 10%-nak jut ilyen. ES a cel az “onfinanszirozo” kepzes, amikor sajat zsebbol fizetsz mindent.
-Kadar-rezsimben a dolgozok tulnyomo resze evente 2 hetet nyaralt, foleg vallalati-szakszervezeeti udulokben. Ma a lakossag kevesebb mint 20%-a nyaral.
-Szinhazba, moziba sokkal tobbet jartak az emberek. Egyreszt mert szinte ingyen volt, masreszt mert “elvartak” azok a szemet komcsik. Ma barmikor hallasz olyant, ami osztonozi a nepet a kultura befogadasara?
Es meg sorolhatnam. Van eleg “nagyszeru” hasonlo elorelepes a szep jovo fele.
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 08:35
Előzmény: #1370  Törölt felhasználó
#1371
A Kádár rendszer ezt tette velem. Pedig Veled , meg a rokonaiddal ellentétben még szavazni sem voltam soha, pláne tag nem, voltam. Mégis majdnem rámentem.
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 08:23
Előzmény: #1369  Törölt felhasználó
#1370
Ilyen egy otromba, ótvaros gúnyolódást! Te is nagy lelki nyomoronc lehetsz.
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 07:33
Előzmény: #1368  Törölt felhasználó
#1369
Kora reggel ilyen üres közhelyeket írni, nem semmi.
Te még nem szabadultál fel lelkileg ? Szar lehet Neked. Egyáltalán, a lelked melyik része volt nyomás alatt, ha emlékszel még?
Mesélj, ez olyan hátborzongató!
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 07:23
Előzmény: #1367  Törölt felhasználó
#1368
Mondjuk úgy, hogy a nosztalgiázás során megszápült Kádár-rendszer ilyen férgeket termelt ki. Megnyomorította az embereket, de úgy gondolták, legalább élni hagyják őket. Diktatúrában ez is nagy dolog, csak hát ide jutottunk: nem szabadult fel az ország népe lelkileg még ma sem ennek terhe alól.
Törölt felhasználó 2012. 11. 25. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#1367
ez most hogy is kapcsolódik a besúgó papok témaköréhez?
Törölt felhasználó 2012. 11. 25. 19:41
Törölt hozzászólás
#1366
Törölt felhasználó 2012. 11. 25. 18:02
Előzmény: #1362  upgrayeddAKS
#1365
A templommal van egy pici gond, mint erkölcsi menedékhely ...

link
pomperj
pomperj 2012. 11. 25. 17:41
Előzmény: #1355  upgrayeddAKS
#1364
1) A vilag legjobb gazdasagpolitikaja az, ha a KORMANY MINDIG, minden kerdesben megfontoltan, alaposan es JOL dont.
De ilyen nincs. Nem is volt soha. A vilag eddig kiprobalt kb. 2000 ev alatt orszagonkent 200 kormanyt, tehat a kb. 200 orszagbol osszejott 40000 tapasztalati adat ;-), es soha nem voly ilyen.

Marad a vilag masodik legjobb gazdasagpolitikaja: aze a kormanye, amelyik NEM AVATKOZIK BELE A GAZDASAGBA.

Az osszes tobbi gardasagpolitika ennel rosszabb. Csak a propaganda festi szebbre.

2) Kar belemagyarazni ebbe a ketsegtelenul neha mukodo, foleg haboruk es osszeomlasok utani ujjaepitesi idoszakban sikeres, a kormanyok szamara erthetoen nepszeru Keynes-i "nagy kormany, nagy allam" filozofiat.

A tapasztalat szerint ez mindenutt rosszabb volt normalis korulmenyek helyett (fasizmus, kommunizmus, nagy ugras, PolPot, stb)
mint a masodik legjobb. MERT, ahol nem avatkoztak bele, ott a "lathatatlan kez" mukodik. Punktum.

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 11. 25. 17:10
Előzmény: #1362  upgrayeddAKS
#1363
"akkor már inkább menjen el mondjuk a templomba, és ott keressen magának egy olyat, aki legalább egy hangyányit jobb az átlagnál"

egyébként erre is akad egy jó kis javaslat az LMP egyik alapítójától:

"Senki nincs, aki egyszerre tudna egyfelől új és tiszta, másfelől kormányzati szerepben kipróbált lenni. Erre az elvárásra nincs tökéletes válasz. Talán a legjobb közelítés, ha új és tiszta szervezetek együttműködnek egymással és kisszámú tapasztalt emberrel, aki hajlandó szembenézni a korábbi tevékenységéért viselendő erkölcsi és politikai felelősséggel, és bocsánatot kérni, amiért kell. Nem hinném, hogy ez után a huszonkét év után lehetne még egyszer köztársaságot építeni megbocsájtás nélkül."

mára valszeg léptem is, mindenkinek jó mulatást...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 11. 25. 17:05
Előzmény: #1359  Törölt felhasználó
#1362
vagyis másik irdatlan barom karjaiba nem... de a lényeg, hogy a szocik azért tűnnek most olyan "szépnek", mert a fityisz iszonyat ronda, pedig valójában arról van szó, hogy a fityisz egy Koukol a Vámpírok báljá-ból, a szocik meg egy Quasimodo, ami legalább kevésbé a szolgalelkűek pártja, de nem sokkal szebb K-nál... egyiket sem kívánhatja jó apa a lányának, és inkább azt javasolja, hogy (ha már 1x muszáj valakikre szavazni), akkor már inkább menjen el mondjuk a templomba, és ott keressen magának egy olyat, aki legalább egy hangyányit jobb az átlagnál, és ha minden OK, akkor később még mindig lecserélheti arra a sármos és rendes gyerekre, akit per pill. nem tud elérni, de "felnőhet" hozzá

nota bene: a társadalom nem véletlenül "kapott" ilyen elitet...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 11. 25. 16:58
Előzmény: #1359  Törölt felhasználó
#1361
gondolom, hogy ez érv akart lenni amellett, hogy visszatérjen az mszp a hatalomba, akár bajnai segítségével is... csakhogy ez esetben ott is sántít a hasonlatod (vagyis inkább analógia, de nem ez a lényeg), hogy ilyen esetben még csak véletlenül sem akarnám a lányomat egy másik rohadt bunkó karjaiba belekergetni...

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek