Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:57
#41920
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:53
#41919
"Eljött az ideje annak, hogy a baloldal tényleg szociális és megélhetési kérdéseket tegyen a középpontba. A szombati tüntetés csak a kezdet volt. A Szikra Mozgalom folytatni fogja a küzdelmet ezen az úton!Ajánljuk olvasásra a lenti összefoglalót a tüntetésről, illetve kövessetek minket a Szikra Mozgalom facebook oldalon és jelöltünk Jámbor András facebook oldalán!"
Tüntetés a Diákvárosért, a Fidesz ellen! | Facebook
RangerHU 2021. 06. 08. 14:29
Előzmény: #41917  Törölt felhasználó
#41918
Helyes!
Mivel a tagjai vagyunk, joggal tehetjük. Sőt kell is.
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:28
Előzmény: #41913  RangerHU
#41917
akkor jó. Én akkor bírálom:)
krida
krida 2021. 06. 08. 14:24
Előzmény: #41895  krida
#41916
Látom, nem tetszett a hsz-m, melyben arról írtam, hogy amcsi végre lép a maffiózókkal szemben. Ti itt mindnyájan a korrupció mellett vagytok?! Lol.
RangerHU 2021. 06. 08. 14:23
Előzmény: #41914  euler
#41915
Mondom naiv vagyok…
Még a magyar társadalom többsége számára a Korrupció elfogadható addig nincs miről beszélni .
USA hasonló lépései csak erősítik azt a tábort és kommunikációt h a külföldi hatalmi beavatkozás stb…. 
euler 2021. 06. 08. 14:18
Előzmény: #41911  RangerHU
#41914
Sokkal! Majd figyeld a bolgárokat.
(Azt próbáltam jelezni, hogy nem direkt politikai ügyekbe avatkozik be az Usa, arra ügyel, de jó az ütemérzéke, mint korábban már írtam. :)
RangerHU 2021. 06. 08. 14:17
Előzmény: #41912  Törölt felhasználó
#41913
Senki nem mondta, h nem lehet bírálni az EU-t…
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:15
Előzmény: #41895  krida
#41912
ebben van igazság. olvastam egy cikket, amiben az volt,hogy amikro Magyarország és Lengyelország ellen fellépett az EU a jogállamiság témájában Bulgáriát kihagyták, mert az elnökük a Néppárt tagja volt és kellett a támogatása. Orbán is kellett nekik, nem is kaptunk konkrét szankciókat mostanáig sem. 
Kár lenne az EU-t nem bírálni,hiszen már sokszor bebizonyosodott,hogy bürokratikus a döntéshozatal és sok esetben gyenge az érdekérvényesítő képessége, vagy az akarata.
RangerHU 2021. 06. 08. 14:12
Előzmény: #41910  euler
#41911
S mi ettől mennyire vagyunk beljebb?
euler 2021. 06. 08. 13:50
Előzmény: #41902  RangerHU
#41910
Milyen ügyeket?
Az Usa nem tett többet, mint a saját törvénye (Magnickij), befagyasztotta néhány bolgár maffiózó Usa-beli vagyonát (ha egyáltalán van ilyen), és megtiltotta a beutazásukat az országba (ha egyáltalán oda akartak utazni, mert Dubajt jobban kedvelik).
Ennyit tett a magyar Nav, Bunge étolajos botránya után is.
Ja, hogy emögött komoly, akár titkosszolgálati információk állnak? Az igaz. 
Van ország amelyiknél ez így működik, képes minden eszközzel védeni a saját gazdasága és cégei érdekeit.
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 13:48
Előzmény: #41894  bigyula
#41909
így működik egy diktatúra. az elhallgatás az elhallgattatás módszerét alkalmazzák, amiben a magyar társadalmi reflexek segítik őket. magam is számtalanszor tapasztalom a mindennapokban, hogy rengeteg tabu téma van, amiről nem szívesen beszélünk és inkább hagyjuk,hogy igazságtalanul műkődjenek a dolgok. ne szólj szám, nem fáj fejem és ha valaki megteszi,akkor is inkább csendben aszisztálunk hozzá. Ebben feltétlen változás kell ,hogy kialakulhasson a jogállam, hiszen a törvények annyira hatékonyak ,amennyit betartunk és betartatunk belőle. 
szóval a fidesz igyekszik kerülni a nyílt erőszakot és amíg lehet kommunikációs szinten operál, valamint a fennt említett módokon.
Az,hogy kínos az ügy nekik ez biztos, sztem közülök is vannak akik szégyellik   , de  olyan pénzek mozoghatnak a zsebekbe,hogy ezt is bevállalják és bíznak benne,hogy a szavazóik továbbra is partnerek lesznek ebben. És amíg partnerek lesznek, addig alkalmazzák az aljas módszereket is.
Az ellenzéknek nehéz dolga van eljutni az emberek tömegeihez ,ezért ez az állapot akár a választásokig is fennmaradhat , így sztem a logikus lépésnek kell lennie az ellenzék részéről ,hogy mostantól maximális erővel arra koncentráljon,hogy intenzív kapcsolatot fenntartson a lehető legtöbb emberrel a választásokig . kialakítani a változtatás reményét minél több emberben és fenn is tartani azt folyamatosan.
a tüntetéseknek mostantól permanensek kell lennie és a politikusoknak is folyamatosan járnia kell a vidéket. bővíteni a kommunikációs csatornákat, amíg azok elégségesek az állandó kapcsolatra. 
Peterbond 2021. 06. 08. 13:47
Előzmény: #41907  Peterbond
#41908
De akkor mondok egy másik hasonlatot. Ha lecsapna egy cunami délkoreára és hatalmas katasztrófát okozna ellehetetlenítve az infrastruktúrát. Észak korea pedig felajánlana teherautókat és hajókat a mentésekhez szerinted vissza kellene utasítani mert a gonosz észak-korea egy diktatúra? ( és most nem arról beszélek hogy az északkoreai hadsereg vonulna be ) Ugyanígy fordítva észak korea vagy venezuella anno pl visszautasított nyugati segélyeket ( élelmiszer, gyógyszer ) csak azért mert az a nyugattól érkezne. Szerintem utóbbi a felelőtlen és álságos hozzáállás.
Peterbond 2021. 06. 08. 13:42
Előzmény: #41896  Törölt felhasználó
#41907
"Ebben a konstrukcióban semmi kifogásolni való nem lenne. 
A népírtás, a láma, a kina komcsi, üldözött papok így már nem fekszi meg a gyomrod. Képmutató vagy és álságos mint az összefogás."
.
Érdekes a Fidesz esetén az üldözött keresztények olyan jó mantra egészen addig amig ki nem derül hogy azért ezekkel az országokkal azért inkább szeret kereskedni és olyankor már fel se lehet ezt emlegetni. Akár Délkelet ázsiai országokról akár Kínáról van szó. azzal egyetértünk hogy a fundan egyetem kérdése nem arról kéne szóljon hogy kína most üldöz-e keresztényeket vagy sem. Pl attól függetlenül el lehet itélni egyes intézkedéseket egy egy ország esetében miközben más dolgokban meg együttműködtök.
.
Ha csak magyar példát hozzunk. Nem fogja senki se az egész magyar katolikus egyházat bojkottálni és megvonni minden humanitárius eseményeit és annak finanszírozását csak azért mert vannak pedofil papok és ezen ügyeket maga az egyház is igyekezett eltusolni évtizedeken keresztül. Ettől függetlenül a pedofiliát és az azt elkövető papokat elitéled és felfordul tőle a gyomrod.
Peterbond 2021. 06. 08. 13:35
Előzmény: #41892  peter_s
#41905
" Na akkor lesz az, hogy itt fogjátok nekünk elmagyarázni, mennyire fasza a Fudan egyetem és ünnepeljük meg Karácsony Gergelyt, mert elérte, ne kelljen hitelt felvenni. Ismerjük a gerinctelenek fajtáját, erre lehet kb. számítani, nincsenek elvek, nincsenek ügyek csak az állandó nyomorult politikai helyezkedés."
.
nézd ha valakinek az egyetemmel az a baja hogy mi fizetjük de kínai cégek építik és a tulajdonosa is Kína lesz ( vagy néclegesen magánkézben ), valamint hogy elveszi a Diákváros magyar kollégiumai elől a helyet. Na ha ezen változtatnak és amit kifogásolt az illető azt kiveszik belőle ( Kína fizeti, magyar cégek építik a helye pedig máshol lenne ) akkor miért is lenne ő álságos? Nem pont ekkor lenne elvhű hogy oké így már rendben, nem az a baj hogy Orbánék javasolták?
.
Szerintem inkább az az elvtelen aki csak azért szavaz le vagy meg egy dolgot mert a pártja mondta vagy ellenezte és ugyanazon témában 180 fokkal ellentéteset mond. Pl nekem se azzal van a bajom hogy kínaiak akarnak mondjuk itt tanulni. másnak se az a baja hogy jaj kínaiak fogják elárasztani az országot emiatt. Az ujgurokkal hogy hogyan bánik Kína tényleg elitélendő de ezért pl én nem a sarki kínai árust fogom bojkottálni. Ahogy te is fogsz venni ettől függetlenül Ali babán kütyüket vagy huawei mobilt a boltban. 
.
Persze akinek nem a felsoroltakkal van baja hanem alapvetően a kínai kommunizmussal és a tibetiek miatt megy ki tüntetni az esetben még igazad is lehet csak ők valószinűleg később se fogják támogatni az egyetem építését ha változnának a feltételek is.
bigyula 2021. 06. 08. 13:35
Előzmény: #41902  RangerHU
#41904
Az lenne, de a fityesz maga alá gyűrte a szügyészséget, és a bíróságok nagy részét is sajnos. Ezen kell majd változtatni.
bigyula 2021. 06. 08. 13:33
Előzmény: #41896  Törölt felhasználó
#41903
Szezon-fazon keverés.
.
 Az lenne a számomra elfogadható, hogy a világszinvonalú kínai egyetem (bármelyik) ugyanolyan feltételekkel jön ide, mint bármelyik nem kínai világhírű egyetem. Épít, vagy vásárol saját magának campust saját lovéból. Nem magyar adófizetői pénzből.
RangerHU 2021. 06. 08. 13:30
Előzmény: #41899  bigyula
#41902
Mondjuk az ideális az lenne( én naiv) h magunk (hatóságaink)intéznék az ilyen ügyeket mert a társadalmi elváráskent jelentkezne, mint közös minimum.
euler 2021. 06. 08. 13:28
Előzmény: #41893  bigyula
#41901
Az ellenzék ha észnél van a hitelre hegyezi ki a Fudan ügyét. Az utcanevek emlegetése elég a politikai vonalhoz.
.
Le van dermedve a propaganda ez egyértelmű, sok volt a pofon mostanában:
Az uniós bíróság helybenhagyta a Sargentini-jelentés szavazását,
Az EP követeli a jogállami mechanizmus alkalmazását, az EB is efelé hajlik (pénz!)
a németekkel az élen semlegesíteni fogják a vétódiplomáciát,
a bolgárok után vajon ki kerül Bidenék célkeresztjébe?
az uniós ügyészség első nagy ügyébe belebukhat Babis
Netanjahu már megbukott
a pápa nem kíváncsi Orbánra (és Putyin se jön a cselgáncs vb-re)
Karácsonytól félnek a legjobban, aki egyre népszerűbb
15-étől felmondhatnak az egészségügyisek és a rendvédelmisek
leállt az oltási program, viszont szervezkednek a kínai oltást kapottak ...
- és akkor itt a Fudan, amelyet a budapestiek 91 %-a elutasít.
Lassan lehet készíteni a menekülőutakat. :)
rockmaster 2021. 06. 08. 13:27
Előzmény: #41895  krida
#41900
Ez nem igaz, mert az EU-s is lép az európai ügyekben:
Pl:
"Német külügyminiszter: Többé nem ejthetnek túszul azok, akik a vétóikkal megbénítják az EU külpolitikáját"
bigyula 2021. 06. 08. 13:25
Előzmény: #41895  krida
#41899
Én benne lennék, hogy itt is fellépjenek... :) (nem olyan puhán, mint a kitiltási botránynál)
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 13:24
Előzmény: #41897  RangerHU
#41898
A tolvajok rajongója kritizálja a rendőrséget, amiért nem kapják el a tolvajt.😂
Irónia a javából!
RangerHU 2021. 06. 08. 13:20
Előzmény: #41895  krida
#41897
Nem értem.
Ezt most mint mentséget hozod fel a korrupt gazemberek(NER+ kelet európai egy formációk) oldalán ?!
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 13:18
Előzmény: #41893  bigyula
#41896
Ebben a konstrukcióban semmi kifogásolni való nem lenne. 
A népírtás, a láma, a kina komcsi, üldözött papok így már nem fekszi meg a gyomrod. Képmutató vagy és álságos mint az összefogás.
krida
krida 2021. 06. 08. 13:12
#41895
Az impotens Eu helyett amcsi lép még mindig, még Eu-s ügyekben is:
https://index.hu/kulfold/2021/06/08/washingtoni-szankciok-bolgarok-ellen/
A libsik csak a saját hülyeségeikkel vannak mindig elfoglalva...
bigyula 2021. 06. 08. 12:42
#41894
"Szél Bernadett: Némán, vita nélkül szavaztak le Fudan-ügyben"
.
"Az ellenzéki képviselő azt írta: „Ma reggel új jogfosztó szabályt léptettek érvénybe miattam az Európai ügyek bizottságában. Amikor a Fudan Egyetem ügyét akartuk napirendre vetetni múltkor, elvittük a falig az ügyet – nagy vita volt, rosszul jöttek ki belőle, ezért mára kitalálták, hogy nem kell a beszéd a politikába, inkább némán, vita nélkül szavazzák le a kezdeményezéseket.”
.
https://telex.hu/belfold/2021/06/08/szel-bernadett-neman-vita-nelkul-szavaztak-le-fudan-ugyben
.
Beszélni sem hajlandók róla, annyira kínos az ügy nekik. :)
bigyula 2021. 06. 08. 12:36
Előzmény: #41892  peter_s
#41893
" Ha kínai forrásból épülne meg közvetlenül, hitel nélkül és a magyar diákok kedvezménnyel tanulhatnának az intézményben, akkor Karácsonyod azonnal megváltoztatná az álláspontját, hogy megfeleljen a választói igényeknek"
.
Ebben a konstrukcióban semmi kifogásolni való nem lenne. DE VALAMIÉRT NEM EZT TERVENZTÉK! A KÉRDÉS, HOGY MIÉRT NEM!
.
Ugyanez vonatkozik a vasúti beruházásra is. Ha Kínának fontos, akkor finanszírozza, ha már ragaszkodik ahhoz, hogy a melót kínai cégek csinálják. Ja, hogy úgy nem buli...
peter_s 2021. 06. 08. 12:29
Előzmény: #41887  Törölt felhasználó
#41892
Hát végülis annyira súlytalan Orbán, hogy minden kommentben leírod a nevét, megy az O1G non-stop és a németek miatta akarják a külügyi kérdésekben a vétót eltörölni. Orbán egy hatalommániás, magyarellenes, korrupt, tolvaj, hazug szemétláda de súlytalannak nem lehet nevezni, akit ennyien utálnak. A megfutamodással még várjunk kicsit, nemsokára itt fogod kommunistázni és fideszesezni azokat, akik következetesen nem akarnak Fudan egyetemet Magyarországon mert Karácsonyod támogatni fogja, amint változtatnak a feltételeken. Ha kínai forrásból épülne meg közvetlenül, hitel nélkül és a magyar diákok kedvezménnyel tanulhatnának az intézményben, akkor Karácsonyod azonnal megváltoztatná az álláspontját, hogy megfeleljen a választói igényeknek és már nem is lenne Kína kommunista, az ujgorok és a tibetiek ügye sem lenne annyira fontos - eddig sem volt az egyébként csak most politikai kommunikációs patronként jó ötletnek tűnt elővenni a kalapból a szerencsétlen, elnyomott emberek ügyét. Na akkor lesz az, hogy itt fogjátok nekünk elmagyarázni, mennyire fasza a Fudan egyetem és ünnepeljük meg Karácsony Gergelyt, mert elérte, ne kelljen hitelt felvenni. Ismerjük a gerinctelenek fajtáját, erre lehet kb. számítani, nincsenek elvek, nincsenek ügyek csak az állandó nyomorult politikai helyezkedés.
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 10:27
Előzmény: #41890  Törölt felhasználó
#41891
Ebben a világban a pápa keresztényellenes, egy Bencsik hithű, vallásos keresztény.
"Kifordult a világ, ó kárhozat..."
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 10:25
Előzmény: #41889  PusztaPutyin
#41890
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 08. 07:05
Előzmény: #41888  Törölt felhasználó
#41889
Ez a Bencsik egy csőd. A kikeresztelkedett kommunista újságírók közül Bayer legalább tahó paraszt lett, de ez még az se tud lenni, ez egy nívótlan senki.
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 06:57
Előzmény: #41887  Törölt felhasználó
#41888
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 06:48
Előzmény: #41886  euler
#41887
Orbán súlytalan. Még Karácsony elöl is elszalad, megfutamodik a nagy államdisznó
euler 2021. 06. 07. 21:52
Előzmény: #41881  Törölt felhasználó
#41886
Megy ám a hergelés a "német baloldal ámokfutása ellen", amit "meg kell fékeznünk"!
Mindez a miniszterelnök.hu-n, a  9. SZAMIZDAT-ban, egy hivatalban lévő miniszterelnöktől.
(Javaslom a "börtönlevelek" levédését is! :)
Ez mindenesetre tetszett: "Ha nyolc közös nyilatkozatunkat söpörték eddig félre – és Kína esetében ez történt –, a kilencedik is gúnykacajt vált ki. Szánalmas papírtigriseknek látszunk, és következmény nélküli nyilatkozataink után rajtunk nevet a világ."
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 07. 21:26
Előzmény: #41884  PusztaPutyin
#41885
fórumriga
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 07. 21:26
Előzmény: #41883  PusztaPutyin
#41884
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 07. 21:26
Előzmény: #41882  PusztaPutyin
#41883

na https://444.hu/2021/06/07/meszaros-lorinc-volt-felesege-100-milliardos-cegvagyontol-valt-meg 
 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 07. 21:25
#41882
zajlik a lopott szajré átmentése https://444.hu/2021/06/07/meszaros-lorinc-volt-felesege-100-milliardos-cegvagyontol-valt-meg
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 21:04
Előzmény: #41880  exley
#41881
Csodálkozom hogy erre ennyit kellett várni. Sùlytalan Orbán tovább jelentéktelenedik…
https://m.hvg.hu/vilag/20210607_veto_europai_unio_magyarorszag_heiko_maas
exley 2021. 06. 07. 18:30
#41880
Szégyen és gyalázat. 500 millárdból fejlessze a Jate, sote, ne akarja már telei tömni a .rizsevőket. Elég nekünk tömni a narancs oligarchákat ezer millárdokkal-csak azért ne hogy labancok tömjék teli a feneketlen belüket, a feneketelen bendőjüket, hogy a r@sseb enné le csi@ntjaikról a húst:)
exley 2021. 06. 07. 18:23
#41879
Mi Van? Kész 3,14csa+meleg málé...? A narancsnoknak elment az esze szvsz. 2021 decemberben grundoltak 2000 millárdot a magyar adófizetők pénzéből. A Magyarok ezt is szépen lenyelték:) Akkor nyúljanak zsebe, ha kell nekik a rizsevő akkor fizessék ki azt az 500 milliárdot :) Akkor ne álljon a magyarok elnyúvasztott péntze off-shor számlákon, hanem fizesék ki a rizsevőket, ha nem akkor tünjenek el a rizsevők a bús 3,14 ába:) Egyedül k@sa lali ki tudná fizetni saját zsebből a kínaikat:)
________
________ 2021. 06. 07. 18:07
Előzmény: #41877  ________
#41878
exley 2021. 06. 07. 17:16
Előzmény: #41874  Törölt felhasználó
#41876
Rizs evőket beengedni Csepelre, hát ez kiveri a biztosítékot a "magyar munkásosztálynál":) A "kerál" most az egyszer "mellé nyúlt"s :) Nem is értem egy minden hájjal kikent Mszsmps kiszes refeorm kommunista? Inkább hozta volna ide a dagit..:) Tramp 3,14,- csájából nem lehetet e nyelvét kivenni annyira beleragadt, most + Tramp ősellenségével parolázik?:) Ennek pasinak elmentek otthonról:) Hozhatott volna Indiaikat is aaazok már félig beillszkedtek...megnyithatta volna nekik a Kecskeméti régi ötös mellett a gettót vagy Tiszabőt, de pont a rizsevők? :)
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 14:57
Előzmény: #41873  euler
#41875
a fidesz tartalékolni fog, így a ellenzékhez köthető korrupciós ügyeket a választás előtt fogja bedobni. a zuglói, a kispesti ügyeket akkor fogják feltálalni. ezért kéne ezeket most lezárni ellenzéki oldalon,ha van kis eszük. de lehet a korábbiakat is előveszik még
korábban már elmondtam a sejtésem,hogy miért nem lett a Budai féle elszámoltatásból lezárt ügyek,a mi a 12 év 2/3 -al elég jól magyarázhatóak is. Nem volt rájuk szükség, így is megvolt a jogállam bedarálásához szükséges hatalom. Most majd jól jöhet nekik gondolják.
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 14:48
Előzmény: #41870  peter_s
#41874
az ellenzék sokszínű, így célszerűbb sokkal árnyaltabban nézni a szereplőit és a cselekvéseiket, a motívációikat.
ahogy én látom most a helyzet az,hogy mszp,dk, párbeszéd ezek nem fognak és nem érdekük elszámoltatást csinálni. LMP is nagyon gyanús. Momentum biztos akarja, és a Jobbik is valószínűleg, de ott még nem rajzólodott ki,hogy mennyiben sikerült az átalakulás egy modern gondolkodású párttá. Jakab mindenképp,de a többieken is sok múlik mennyiben készek rá. Azért ott elég sok a régi arc,akiket akár zsarolhatnak is a háttérben.
Az ellenzékben vannak fideszes beépített emberek ez valószínű. Nem önszántukból talán,de zsarolhatóak valamiért.
és végül Márki-Zay Péter említeném, aki a leginkább a jövő embere. Ha sikerül pártttá alakítania a mozgalmát és elég embert,akkor ő nagyon komoly tényező ehet hosszzabb távon. 
Miniszterelnök lesz ez biztos,megvan a kvalitása hozzá , akár már most is,ha az ellenzék a goldi által vázolt forgatókönyvet felkarolja, ami azért elég kétséges még, amilyen önzőek.
Ami biztos,hogy semmi sem biztos.
Viszont az új és tisztább politikai elit kezd formálódni. A következő 1-2 évtized az új és a régiek harcáról fog szólni és nem is mindig jobb és baloldal kontextusban, hanem az ellenzéken belül is.
A fidesz bukása kézenfekvő. A kérdés ki vagy kik fogják ott betölteni a keletkező új polgári konzervatív űrt.
Baloldalon is lesznek újak. Rögtön itt a Jámbor féle Szikra mozgalom, ami ha jól tudom erősen DK és MSZP kritikus, bár a jelek azt mutatják,hogy ők balról (radikális bal) akarnak előzni és nem középről(szocdem). 
Izgalmas és nagyon fordulatos időszak jön. 
Egy biztos a fidezs meg fog bukni, mert túl szélsőséges, túl népellenes , hazaáruló , túl gonoszak, ami már sok az emberek döntő többségének,csak még nem ismerték fel egyértelműen,vagy nem látnak alternatívát.
euler 2021. 06. 07. 14:27
Előzmény: #41870  peter_s
#41873
Off:
Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, próbálj kijönni ebből a saját magad által gerjesztett spirálból, mielőtt teljesen becsavarodsz!
Az egyéni kudarcok,  (képviselőség, Puzsér főpolgárm.?) feldolgozásának nem jó módja ha mindenkit "fanatikus turbóellenzéki agyhalott"-nak láttatsz (helikopter szindróma).
Régebben nem voltál ilyen. (Bocs, ez egy egyszeri kivételes reagálás volt).
.
On:
Az nekem is gyanús, hogy az mszp-s elszámoltató biztost (Keller-t), a saját pártja fogta vissza, de Budai Gyulánál ezt nem láttam. Ő az (igaz szerény) képességei maximumán pörgött, egyértelműen a "nagyvadra" hajtott, de csak Sukoró két börtönig tudott jutni. (ami még nincs is lefutva). Ennyire tellett a fidesznek 12 év alatt? Úgy, hogy már az elején felrúgták a 70/30-at? Nem életszerű.
Itt az elszámoltatás az ő időszakukra fog vonatkozni, remélem az általuk huszonakárhányszor leszavazott ügynökakták valamilyen nyilvánosságra hozatalával is, a jogállamiság visszaállításával, de elsősorban és legelőször a gazdasági bűncselekményeik elítélésével. (Itt lesz az alkalom, hogy bemártsák a politikai ellenfeleiket, hátha ez enyhítő körülmény lehet. - Engem nem zavarna.)
Rengeteg ügy van ami kevés munkával alkalmas  a vádemelésre, (Korrupcióinfó, Fekete könyv), és két nagyságrenddel súlyosabbak mint az elmúlt időszakokban. További súlyosbítás a bűnszervezet-szerű működés. Lehet csemegézni közülük. Elég néhány tucat jól kiválasztott, látványos és könnyen végigvihető ügyben ítéletet hozni, megspékelve néhány vádalkuval, és összeomlik a háttérhatalom. 
Nem olyan bonyolult ez, csak végig kellene gondolni higgadtan, és nem érzelmektől elvakítva.
Én nyugodt vagyok, hogy lesz elszámoltatás. Nem politikai váltógazdaság van itt már régóta, és ha lesz elszámoltatás, nem is lesz néhány ciklusig, mert a fidesz nem lesz alkalmas rá, esetleg végleg fe is szívódik.
 
exley 2021. 06. 07. 13:05
Előzmény: #41870  peter_s
#41872
Kari-gerit pórázon tartja a" köpvös":)
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 12:30
Előzmény: #41870  peter_s
#41871

A helyzet közben úgy fest, hogy Jakab lesz Orbán kihívója és nem Karácsony vagy Dobrev.
Még egy olyan lehetőséget is belekalkulálok, hogy az ellenzéki összefogás egy olyan jelöltet fog megnevezni teljes összhangban, aki támadhatatlan és még mindig a háttérben van.
peter_s 2021. 06. 07. 12:17
Előzmény: #41861  euler
#41870
Mindenki nyugodjon meg: nem lesz semmilyen elszámoltatás, helyette a szokásos maszatolást, bullshit és látványpolitizálást láthatjuk majd. Aki nem fanatikus turbóellenzéki agyhalott, pontosan tudja és látja, hogy azok nem fognak semmilyen elszámoltatást foganatosítani az Orbán-rezsimmel szemben, akik megemelték Tarlós István végkielégítését és díszpolgári címmel tüntették ki, majd ígértek stadionstopot, Tiborcz-adót, Budapesti Tudományos Akadémiát stb. ezenfelül elkaszáltak minden olyan javaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát szorgalmazta. Lehet itt álmodozni, de az elmúlt 30 év garnitúrája nem fogja felelősségre vonni saját magát, ezt láttuk, tapasztaltuk az elmúlt évtizedekben. Orbán is azzal kampányolt, hogy elszámoltatnak, elégtételt vesznek, még nemzeti konzltált is erről, végül semmi nem lett belőle. Az ellenzéknél már most látszik az előválasztás előtt a nyomorult politikai helyezkedés, tülekedés a parlamenti helyekért és pozíciókért, senki nem akar valódi megmérettetést, ezért olyan alkuk, visszalépések történnek, amely az előválasztást csak bohózattá és színjátékká silányítja, közben belehazudják mindenki pofájába, hogy ez valódi demokratikus előválasztás lesz. Már eleve tudja mindenki, hogy KG lesz Orbán kihívója és Dobrev lesz a helyettese, miről beszélünk akkor? Ezek megélhetési politikusok, nem érdekük semmilyen elszámoltatás, felelősségre vonás, hiszen a status quo fennmaradása a hatalmuk egyetlen biztosítéka, ezért nem kockáztatnak és nem lesz változás. Még annál is szoftosabb színház lesz, amit Igor Matovic rendezett Szlovákiában, ahol elvitték vezetőszáron a politikusokat, másnap meg kiengedték őket. Látványpékségnek tökéletes volt de eredménye semmi.
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 11:35
Előzmény: #41861  euler
#41869
Szeretném, ha majd idővel ( ha a jogi környezet engedi) halmazati büntetésként megkapnák a jussukat azon esetek után is, amikor a demokratikus játékszabályok megsértése tetten érthető volt. Elrettentő példaként de amúgy is, bün nem maradhat büntetlenül.
sztanil 2021. 06. 07. 11:20
Előzmény: #41847  euler
#41868
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 11:07
Előzmény: #41855  euler
#41867
Erőltetettnek gondolom és túlzónak azt az érvet,hogy ehhez jópofát kéne vágni. Amit el tudok képzelni maximum,hogy kezet fog hivatalos módon. De a mosolygás és az lazaság,mintha haverpok lennének a megalázkodás non plus ultrája, ami egy jó nagy pofon a kérlelhetetlen ellenzék imidzsének,ha nem a lerombolása. Egyszerűen ezután nem tudom elképzelni,hogy komolyan képesek lennének értem harcolni és visszaszerezni az ellopott pénzeket. Karácsony ugyanez volt Zuglóban. Tétlenül nézte,hogy az MSZP halomra lopja magát,és egy kellemetlenkedő  embert tesznek el láb alól. Ugye van ott valaki,aki még mindig nem került elő és a rendőrség nem is nyomozott utána.
 
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 10:56
Előzmény: #41852  badsector1
#41866
A fidesz logikája nehezen kiismerhető  és kizárólag az a célja, hogy a szavazóinak számát maximalizálja. biztos lehetsz, ha ilyenre vetemedtek,hogy kezet fogjnak egy Tordaival,aki pár éve még a Parlamentben csalózta le őket, mert egymás szavazógépein nyomkodták a gombokat, akkor ott van ok is.
Gondolom végeztek most is közvéleménykutatást erre és úgy vélték,hogy most ez kifizetődőbb Ezzel nem is kell foglalkozni , legyen az ő "bajuk". Az a nagy baj,hogy Tordai szépen belement a csapdába.
A kormányt kérlelhetetlenül támadó Párbeszéd egyik tagja vígan kezet fog egy olyan miniszterrel, aki törvénysértő módon visszaélt hatalmával , ami az ellenzék egyik fő támadási célja azóta is.
sanka 2021. 06. 07. 10:51
Előzmény: #41861  euler
#41865
Így van azonnali beavatkozás kell, egy tucatnyi fideszes főembert leváltani azonnal, egyszerre elkapni az összes szemétrevalót, csak így lehet, nem lehet hagyni, hogy orbánc úszítani kezdjen.
exley 2021. 06. 07. 10:42
Előzmény: #41861  euler
#41864
Fletó, talpig vasban viteti el a narancs "keresztapót".:) ...ha megválasszák őket, de a "húsz mililió román munkavállaló" "beakaszt" neki:) A magyar parlamenti választásokat Romániában kell megtartani:) nem lenne vita 4/4 lenne "csaba királyfinak". Mehetne tovább a "zsuga":) Felesleges bele nyúlni a narancs sárga darázsfészkébe, ráadásul itt a "sárga veszedelem". össze kellene fogni a sárgák ellen. Mindenkinek narancsot kell a dni a szájába:)
user01
user01 2021. 06. 07. 10:41
Előzmény: #41862  exley
#41863

A fiatalság.
Ők a társadalomra veszélyesek. Mármint az orbán-rezsim annak tartja őket.
 
Ezek a fiatalok nem élték meg első kézből a rákosi- és kádár-rezsimeket. De most bepótolhatják a tapasztalatszerzés terén "elszenvedett" hiányosságot, az orbán-rezsim alatt megismerhetik azt, milyen "társadalomra veszélyes"-nek lenni.
euler 2021. 06. 07. 10:35
Előzmény: #41853  Törölt felhasználó
#41861
Egyetértek, csak az utolsó gondolatodhoz annyit, hogy ha "alkotmánysértés" miatt akarjuk felelősségre vonni az érintetteket, akkor itt nem lesz elszámoltatás.
Tucatnyi főkolompos nagyon gyors leültetése gazdasági bűncselekmények miatt, (amiket már most elő kell készíteni) tudja megrengetni a rendszert.
Az Alaptörvénnyel és az Alkotmánybírósággal is kell persze gyorsan kezdeni valamit, jobbára átírni és feloszlatni, de felelősségrevonást nem lehet rájuk bízni.
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 10:33
#41860
A "papára"(Sándor István (Papa) nyugalmazott rendőr alezredes) emlékeztek még? 47-percnél elmondja kik álltak az olajügyek mögött.
https://www.youtube.com/watch?v=sYRy0LAwNw8&t=2836s
user01
user01 2021. 06. 07. 10:22
Előzmény: #41858  user01
#41859
Azt még ki kell várni, hogy az Orbán-rezsimben mi jár azoknak a fiataloknak, akik ugróiskola krétarajzzal provokálják a fideszmaffia néven elhíresült bűnszervezetet.
user01
user01 2021. 06. 07. 10:20
#41858
A bíróság szerint nem lehet kizárni, hogy veszélyesek a társadalomra a Szijjártó jachtozásán gúnyolódó tinik

 
A bírósági titkár szerint az eljárás alatt nem sikerült feltárni „olyan körülményt, amely az eljárás alá vont személy cselekményének társadalomra veszélyességét kizárta volna.”    

 
A társadalomra veszélyes fiatalság.
user01
user01 2021. 06. 07. 10:20
#41857

Már a K-pop frizuráért is munkatábor jár Észak-Koreában


 


„azért küldtek átnevező táborba három kamaszt, mert a déli K-pop sztárokat idéző frizurájuk volt. Kim Dzsongun az állami médiának írt levelében "veszélyes méregnek" nevezett minden külföldi behatást, legyen az média, divat, szleng vagy bármi hasonló, és felszólította a pártállam ifjúsági szervezetét, hogy lépjen fel minden ilyen "antiszocialista" jelenség ellen.”      



 


A társadalomra veszélyes fiatalság.
exley 2021. 06. 07. 10:13
Előzmény: #41855  euler
#41856
"kezet fog" és "hátbaszúrja" ismerős:)
euler 2021. 06. 07. 10:10
Előzmény: #41851  Törölt felhasználó
#41855
Megpróbálom más irányból.
Képzeld el, hogy Te és a családod kapja azt a felszólítást, hogy 30 napon belül hagyja el a szolgálati lakást, semmi megoldási lehetőség nélkül ...
Az országgyűlési képviselőd (és mások) közbenjárnak, hogy méltányosabbak legyenek a feltételek. Az akcióról a képviselőd tudósít egy fb bejegyzéssel, amihez csatol egy fényképet amin, (az egyébként jogosan gyűlölt) hatalom képviselője kezet ad az alkura.
Nem tudom írásba lett-e foglalva az egyezség, de lehet, hogy ez a nyilvánosság kellett annak megerősítéséhez. A kézfogás adott esetben nagyobb erkölcsi kötőerővel bír mint egy jegyzőkönyv, és köze sincs a "meghunyászkodáshoz" vagy egy későbbi "elszámoltatáshoz", csak a realitásokhoz, ami 30 családnak adott egy kis reményt.
Ha ezek után is kötöd az ebet a karóhoz, akkor további jó "helikopterezést" kívánok! :)
sanka 2021. 06. 07. 09:59
Előzmény: #41852  badsector1
#41854
Ez még nincs lefutva, ha nyernek akkor indúlnak meg csak igazán.
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 09:56
Előzmény: #41850  euler
#41853
Annyira alapvető jognak tartom, hogy még vészhelyzet esetén sem tudom elképzelni a kiiktatását. Vagy online biztosítani kell a kivitelezhetőségét vagy visszamenőlegesen döntő erejű kell legyen. szvsz.
A nernek kiemelt eszköze, hogy próbálnak megvezetni jogorvoslati kérdésben. Letagadják a lehetőséget holott  benne van a jogrendszerben mert kifelé adni kell a látszatra.
Az SzFE esetében sokszor eljátszották. Nem lehet sztrájkolni, ha sztrájkolt akkor nem volt oktatás ergo nem  lehet elismerni a félévet...stb. Az SzFEsek pedig minden esetben kiharcolták az igazukat.
De azért is neki kell menni minden jogorvoslati  fórumnak, hogy nyoma mardajon az ügyeknek és egyszer majd ez alapján  felelősségre lehessen vonni alkotmánysértés esetén az érintetteket.
badsector1
badsector1 2021. 06. 07. 09:53
Előzmény: #41851  Törölt felhasználó
#41852
nekem az a furcsa a történetben, hogy a fityesz nagy ívben le szokta sz@rni 30 család lakhatás problémáját, ha az a fityesz gazdasági érdekeivel ütközik.
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 09:41
Előzmény: #41831  euler
#41851
Az előzmény Tordai posztjában benne van. idézem "A korábban az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) alkalmazottjaiként helyben szolgálati lakást kapó egészségügyi dolgozók és családjaik lakhatása akkor került veszélybe, amikor kiderült: a kormány elit bentlakásos középiskolát alakítana ki a hatalmas, ősfás területen"
Tehát a Fidesz miatt kellett volna menniük és a Fidesz járt közben a Fidesznél, hogy mégse kelljen. 
Ezt még én is átlátom, nem nagy kunszt.
Tordainak nem kellett volna kezet fogni és nem kellett volna mosolyognia sem hozzá, mivel nem történt más, csak annyi hogy a helyzet nem változott. Erős kétségeim vannak  ,hogy a Párbeszéd mennyiben akar elszámoltatást ezután, ah egy ilyen piti ügyben is meghunyászkodik.
euler 2021. 06. 07. 09:23
Előzmény: #41849  Törölt felhasználó
#41850
Úgy néz ki igazad van a népszavazás kérdésben. Amennyire utána tudtam nézni az atv (!) terjesztette el ezt. Az biztos, hogy veszélyhelyzet alatt nem lehet népszavazást tartani, de jogalkotásban és jogértelmezésben elég kreatívak a fiúk.
Az meg elég nagy veszélyhelyzet számukra, hogy elveszíthetik a választásokat. Bármire képesek lehetnek, ahogy MZP is mondja a Népszava interjúban.
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 09:09
Előzmény: #41847  euler
#41849
Az oké, hogy ne lehessen akármiről népszavazni, de attól hogy valami kiemelt beruházás lett..(?). Legfeljebb gyorsított eljárást élvezhet kornyezetvédelmi vagy műemlékvédelmi engedelyeztetési eljárásokban stb. . De jobb helyeken ez még nem jelentheti az eljárások megkerülését sem, nemhogy népszavazást ne lehessen már kiírni. Szerintem a kiemelt beruhazasra hivatkozas csak időhuzas a ner részéről.
Viszont ha eljut az ügy a kormányközi megállapodásig, akkor már tényleg tilos kiirni. Szóval gyorsan lépni kell. Persze rögös az út, ismerjük a módszereiket.:)
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 08:28
Előzmény: #41847  euler
#41848
"Az ÁLNEMZETI FIDESZ rárontott saját nemzetére!
Brutális OROSZ és KÍNAI hitelek - kiszervezett EGYETEMEK és közvagyon - nagyhatalmi érdekek kiszolgálása!
A történelem szemétdombjára kell őket küldeni!"
euler 2021. 06. 07. 08:01
Előzmény: #41839  ________
#41847
Óriási hiba lenne ha az ellenzék elállna az azonnali népszavazástól.
Kormányzati dokumentumok vannak arról, hogy a beruházás kínai hitelből valósulna meg, kínai kivitelezőkkel, amit Magyarország fizetne.  Azt is tartalmazza, hogy a jogi szabályozást illetően pedig „szükséges elérni azt a pontot, amelynek eredményeként a beruházással összefüggő folyamat már nem állítható le”. (direkt36)
Nincs szükség további milliárdokért tervezésre és előkészítésre, sőt kormánybiztosra sem (Palkovics), mert ha marad a rezsim akkor egyértelmű, hogy megkapjuk a Fudant. Kiemelt beruházásnak nyilvánítják pl. amiről nem lehet népszavazni.
Ütni kell a vasat, a  népszavazást meg lehet és kell tartani ennyi infó alapján is.
 
exley 2021. 06. 07. 07:40
#41846
A Lánchidat majd a nemzetközi segélyből újjá lehet építeni. Dörzsölt a "köpcös". Egy fillérbe sem kerül a narancsnak, ja és közben valóságos rendkívüli állapot lesz:)
exley 2021. 06. 07. 07:38
Előzmény: #41843  Törölt felhasználó
#41845
Az usa figyel legfeljebb a Duna hidakat a Dunába bombázza mint Újvidéken '99-ben:) Végül is az uSA fenn hatósága alá tartozunk:) "köpcös" erre hajaz:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 07. 06:50
Előzmény: #41838  Törölt felhasználó
#41844
Nem tudom, mi jár Orbán fejében, de a 2024-es budapesti olimpia hagymázas álmát el tudta engedni. Borkait is el tudta engedni, de csak azután, hogy Karácsony legyőzte Tarlóst.
Hatalomtechnikai szemszögből úgy látom, hogy a Fudan-ügy erősen növeli a  protestszavazatok számát a 2022-es országgyűlési választásokon.
Törölt felhasználó 2021. 06. 07. 06:26
Előzmény: #41842  NickJ
#41843
"Nem kapott túl nagy nyilvánosságot, hogy egy négycsillagos kínai tábornok, a hadsereg második embere járt márciusban Magyarországon. “Stabil katonai kapcsolatokat szeretnének kifejleszteni a négy európai állam hadseregével “ – írja a Global Times, amely hűen közvetiti a pekingi irányvonalat.Ez igen izgalmas. Főként annak tudatában, hogy a négy kiszemelt európai “partner” közül Görög- és Magyarország NATO tagok. De ha ez nem lenne elég, Tony Blinken, amerikai külügyminiszter nemrég arra figyelmeztette Brüsszelben a NATO tagállamok külügyminisztereit, hogy Kínát az USA stratégiai ellenfélnek tekinti.Eközben Cuj Hongcsian, a pekingi hadügy európai osztályának vezetője így nyilatkozott: ”Folyamatos a kapcsolat a négy európai állam hadseregével. Komoly kapcsolat alakulhat ki a fegyverzet technikai együttműködésben, illetve a kiberbiztonsági kérdésekben. Majd közölte, hogy közös hadgyakorlatra is sor kerülhet.”Szóval nem csak egyetem? Nem csak vasút? Tehát nem csak gazdasági együttműködés? Hogy képzeli ez a zakkant, hogy NATO tagként Kínával működik együtt a hadsereg. Lehet, hogy erre nem vállalkozott a vezérkari főnök és a helyettese? Ezért kellett távozniuk?"
NickJ 2021. 06. 07. 05:07
#41842
"Izraeli rendőrök őrizetbe vették és összerugdosták az al-Dzsazíra újságíróját Jeruzsálemben"
írja a 444 (!). Gyorsan betöltöm a New York Timest, hiszen ők, mint a sajtószabadság védőangyalai, biztos percnyi késés nélkül a címlapon hoznák le, ha ez a 11 éve szüntelenül a fasizmus felé sodródó Orbanisztánban történne. De... semmi. Ki érti ezt ^_^
 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 06. 22:38
#41841
Borzika ma csak vótolgat.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek