Hát nagyon messze vagy a valóságtól azt kell hogy mondjam. Az hogy mit másoltál be ide politikaelméletet az sokszor köszönőviszonyban sincs a ténylegesen gazdasági működéssel. Az árfolyam igenis a gazdasági teljesítmény egyik legnagyobb fokmérője, és rohadtul nem mindegy, mennyivel gyengül. Melyik fontos gazdasági mutatóban akarsz javulást elérni,és a nyugati átlagot megközelíteni, ha a fizetőeszközöd minden éven 10-20%-ot romlik ahhoz a devizához képest, amelyik térséghez mi tartozunk (vagy tartozni akarunk)? Az, hogy pl a forint 8-10%-kal gyengül az Euro-hoz, az azt jelenti csak 1 példát kiragadva, hogy ha kint egy német melós keres 1500€-t, az 400-as árfolyam mellett 600 ezer ft, 430-as árfolyam mellett 645 ezer ft. Sok sikert, hogy a magyar gazdaságban valaha is utolérjük hasonló pozícióban a nyugati béreket. Az élelmiszer és egyéb szolgáltatások áremelkedését most meg sem említem. Az hogy a GDP növekszik 4-6%-kal persze nem rossz szám, de önmagában szart sem ér, ha ennek a nagy részét 20-30 német, dél-koreai cég produkálja, és a megtermelt haszon dööntő többségét hazatalicskázza. A magyar gazdaság, a magyar társadalom lófaszt sem profitál ebből, ha annak a német-koreai stb cégnek alig van magyar beszállítója, és itthon csak bért és járulékot fizet, de a rengeteg adókedvezmény miatt 8-12 évig semmi más adót nem fizet be az államkasszába.
Lemaradt a vége: . Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva. "Mintegy 470 milliárd forint ment el a 2009-es deficit finanszírozására A 2010-es költségvetési hiány is felemésztett 327,6 milliárd forintot A fennmaradó mintegy 500 milliárd forintot nem igazán lehet megpántlikázni, akár tekinthetjük úgy is, hogy a kormányzat számláján a mai napig ott pihen." Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
Akkor légy szíves olvasd el ezt, szerintem hitelesebb, mint a te érzéseid, amik köszönő viszonyban sincsenek a tényekkel: "Összefoglaló: A tanulmány célja bemutatni a 2010 utáni magyar gazdaságpolitika stratégiai változásait. A magyar gazdaságot jellemző
magas külső
eladósodás és belső egyensúlytalanság tette szükségszerűvé a 2010 utáni
stratégiai irányváltást. A stratégiai változtatá-
soknak köszönhetően a következő eredményeket tudja felmutatni a magyar gazdaságpolitika. A belső egyensúlytalanság csökkentése:
a foglalkoztatási
ráta 9 százalékponttal nőtt; a kkv-k teljes adóterhelése 9,1
százalékponttal csökkent; a bérhányad növekedett a
szektorális adók terhére végrehajtott béradókedvezmények következtében; részben az adószerkezeti átalakításnak köszönhetően a
nettó bérek és a nettó minimálbér 10 és 14 százalékkal növekedtek 2010–2015 között. A külső sebezhetőség csökkenése: a nettó
külső tartozásállomány 40 százalékkal csökkent GDP arányosan 2010–2015 között; az államadósság külföldi fizetőeszközben denominált aránya 49 százalékról 30 százalékra mérséklődött; az állam részesedése a működő vagyonból a GDP mintegy 5 százalékával
növekedett 2010 és
2014 között, többnyire közművek és a kritikus infrastruktúrához tartozó
oligopol és monopol piaci vállalkozások
megvásárlásával. A tanulmány diagnózisát követve a 2010 utáni gazdaságpolitikai intézkedések koherens stratégiává állnak össze.
A tanulmány amellett érvel, hogy a magyar gazdaság jelenlegi kihívásai a múlt hibás stratégiai döntéseiben gyökereznek, valamint
hogy a 2010 utáni gazdaságpolitika ezen kihívások kezelésére irányul. https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KzxtnmKdWyMJ:https://www.penzugyiszemle.hu/upload/documents/gyorgy-2016-3pdf_20161214121832_96.pdf&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva. Vagyis összességében számításaink szerint az alábbiak szerint alakult a hitelkeret felhasználása: 498,6 milliárd forint ment a Mol-részvények megvételére 262 milliárdot költöttek a 2008-as költségvetési hiány fedezésére 770 milliárdot vitt el a 2009-ben lejárt állampapírok finanszírozása 567 milliárdért vett vissza állampapírt az ÁKK 2009-ben 511,5 milliárd forintot vitt el 2009-ben a bankmentő csomag, azonban ezt később visszafizették az érintett pénzintézetek Mintegy 470 milliárd forint ment Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
"Ha valaki nem tud valamit, az nem dicsekedjék azzal. Az, hogy Peterbond rosszul tud valamit, nem bizonyít semmit." . Csak neked vagy 3-szor leelemeztük mira ment az IMF hitel. Közte van az orosz részvények megvétele 500 milliárd értékben. Kérlek ne akard már eljátszani hogy én tudom rosszul hgy te épp mit találsz ki mentegetésnek a kormány felé.
"Egy kis, nyitott gazdaság, amelyik most jelenleg egy, háborúval érintett országgal is határos - fokozott mértékben kitett a külgazdasági és külpolitikai folyamatoknak (lsd. Baltikum)." . Lengyelország tényleg kitett. Náluk tényleg ott van milliós ukrán menekült akiket ellátnak ( nálunk 20-30.000 ha van akit az állam segít gyakorlatilag ). Ők segélylel és fegyverrel is erősen támogatják az ukránokat. Ők tényleg egyből lemondtak az orosz gázról és nem kapják az olcsó orosz olajat. Mégis jobban teljesítenek mint mi. A szlovákok szintén. A románok szintén. A csehek szintén. . Tényleg gyakorlatilag abból áll a mentegetése a magyar kormánynak hogy egy egy mutató esetén mindig lehet találni 1-2 országot aki roszbb mint mi a 27 fős EU-ból. De a legtöbbször nem ugyanazok az országok. Csak mi vagyunk az állandók a legrosszabb 3.-4.-5. helyen. . Aztán van 1 mutató amiben jók vagyunk ( GDP növekedés ) 1 amiben átlagosak ( GDP arányos államadósság de ha országra bintjuk ott is inkább 8.9.- legrosszabbak vagyunk ) és egyébként mindenbe szarabbak. De ezt a 2-t kell kiemelni hoy ez fontos minden más nem. . Alapkamat? Nem fontos. Infláció? Nem fontos Árfolyam? Nem fontos Külkereskedelmi hiány? nem fontos Orosz kitettség? Nem fontos Csak a GDP. Csak az a fontos.
A magántulajdonhoz való jogot fel kellett függeszteni a fasisztáknak, hogy el tudják venni a 3 millió ember tulajdonát. Micsoda erkölcsi magaslatok a fidesz tolvajoknál :))
Ha valaki nem tud valamit, az nem dicsekedjék azzal. Az, hogy Peterbond rosszul tud valamit, nem bizonyít semmit. De úgy látszik, nem érted a hazugság fogalmát sem, Szenesember, ezért elmagyarázom. Hazugságnak azt nevezik, ha valaki szándékosan állít valótlant. Amit én leírtam, azt több médium megerősíti, és azt nem übereli valakinek a légből kapott információja. :) Amit te sokszor leírsz, az a tudatlanság és a rosszindulat együtthatójából eredő megnyilvánulás. :)
Ez nem egészen van így! "A bekerült pénznek nagyjából a fele állampapírban volt, a befolyó
pénznek pedig a 69 százalékát, összesen 2034,9 milliárd forintot az
államadósság csökkentésére költötték, és a részvényeket és más
kötvényeket is eladták, hogy aztán államkötvényeket vásároljanak vissza.
A maradék 910,4 milliárdból 459 milliárd, az
összeg kicsit több mint 15 százaléka kötött ki a központi
költségvetésben és állami pénzalapokban, 233,2 milliárdot pedig
kifizettek reálhozamként a nyugdíjpénztáraknak. 218 milliárd forintot
átértékelési veszteségként könyvelt el az alap." (Index, 2015/10/08)
"Az átlépők által "visszavitt" pénz helyett tehát egyrészt átvállalta a nyugdíj fenti részének kifizetését, másrészt a visszavitt pénzt az IMF hitel visszafizetésére és - a mostanra már kiválónak minősíthető lépéssel - a Szurgutnyfnyegaztól visszavásárolta a Gyurcsányék alatt eladott MOL részvényeket. " . A már felvett IMF hitelből vették vissza a MOL részvényeket. A Magánnyugdíj beszántása szinte teljesen államadósság csökkentésre ment. És még így is ugyanott vagyunk mint a Gyurcsány időszakban csak nincs meg a devizatartalék java és nincs GDP 10%-ának megfeelő megtakarítás. Bejött temérdek Extra EU pénz és a kamatok 10 évig a béka segge alatt volak így a kamat kiadásainkon i 100 milliárdokat spóroltunk évekig.
Kezdjük azzal, hogy én nem ismerem a "gyűlölet" érzését. Nem kedvelem, és ez történelmi, valamit korábbi gazdasági tapasztalatból eredő érzés. Egy ország gazdasági helyzetét természetesen befolyásolja valutájának árfolyama is, de nem az a döntő. Az inflációban pedig - Pogátsa Zoltán többször elmondta - maximum 1-2 %-ot jelent. Nem véletlen, hogy az euróövezetbe tartozó Litvániában már augusztusban 20 % felett volt az infláció, amit nem lehet a euró árfolyamának esésére visszavezetni. A gazdaság teljesítményét a GDP növekedése (amiben kifejezetten jók vagyunk, valamit a GDP arányos államadósság (amiben az EU átlaga alatt vagyunk) és a GDP arányos álladósság határozza meg. Egy kis, nyitott gazdaság, amelyik most jelenleg egy, háborúval érintett országgal is határos - fokozott mértékben kitett a külgazdasági és külpolitikai folyamatoknak (lsd. Baltikum). Az EU nem Szovjetunió, amit az utódpártok megszoktak, ott lehet önálló vélemény és akarat. A nemzetköz politikai viszonyok konstruktivista irányzata szerint a multilaterális nemzetközi szervezetek a nagyhatalmak által irányítottak, azok gazdasági érdekeit képviselő normáinak megfelelően próbálják a kisebb tagállamokat szocializálni. Nem biztos, hogy ennek hajbókolni kell. Amit írtam, az a mikro- és makroökonómián, valamit a nemzetközi politikaelméleten, azok gyakorlati megvalósulásán alapszik, nincsenek érzelmi motivációk benne.
ORBÁN TAKARODJ !!!
- gazdasági barkácsolását
- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait
- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését
- gazdasági visszaesést
- korlátozott szólásszabadságát
- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését
- az ellenség nélküli szabadságharcát
- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait
- stb......
magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy
ORBÁN TAKARODJ!!!!!