Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2022. 02. 09. 11:29
Előzmény: #59078  euler
#59080
Félreértetté valamit, vagy én írtam rosszul: nem a 60 év felettiek dönthették el, hogy Pfizert, vagy Sinopharmot kapnak.
.
Nekem először a Szputnyikot ajánlotta a háziorvos tavaly tavasszal, de a nejem vette fel a telefont, és elhajtotta (se orosz, se kínai nem kell). :) Azóta kaptam 3 Pfizert, a nejem meg 3 Modernát.
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 11:29
#59079

A kínai vakcina két előnyt biztosított:
1) sokáig lehetett mutatni, hogy az oltottsági arányunk magasabb, mint a nyugatnak
2) pár milliárdot ki lehetett szedni a közpénzből
euler 2022. 02. 09. 11:25
Előzmény: #59074  bigyula
#59078
Ez így nem pontos, hogy nem ők döntötték el.
Esetemben Sinopharm lett felkínálva a háziorvos részéről, amit határozottan visszautasítottam, pont a 60 felettiek körében elégtelen vizsgálatra hivatkozva. Egy hét múlva megkaptam a Pfizert.
Tudom egyedi eset nem mérvadó, de ha többen jártunk volna el így, talán másképp alakul a 60-on felüliek védettsége és nyilván a halálozása. 
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 11:25
Előzmény: #59070  Peterbond
#59077
Hááát,nem vagy egy könnyű eset az biztos :)) Pontosan leírtam,hogy miért választották harmadik oltásnak a pfizert a sinopharm helyett,de azért csak újra előhozod a logikátlan érvelésed :)))EMBER:ÉRTSD MÁR MEG,HOGY MINDENKI AZT VÁLASZTOTTA 3 OLTÁSNAK AMIT SZERETET VOLNA? BŐVEN VOLT VAKCINA !!FELFOGTAD !!A 3 oltásra meg igenis javasolták a sinopharmot is meg az összes többit kivétel az adenovirusosnál,az adenovirusost.Talán ha vetted volna a fáradságot és elolvastad volna az ajánlásokat a 3 oltásra vonatkozóan akkor nem hordanál itt össze vissza ennyi hülyeséget.
Istvan78 2022. 02. 09. 11:22
Előzmény: #59022  Törölt felhasználó
#59076
Biztosra veszem, hogy a rendőr nem akarta kilőni a szemét, csak hülyén használta a számára új eszközt, de ezen nem lovagolok tovább. Szerintem is elítélendő, ami akkor történt a rendőrség részéről.
-
Ami a Sinopharmot illeti, összefoglalom, ahogy én gondolom:
- Akkor kezdték használatba venni, amikor egyrészt tudott volt, hogy 60 felettiekre nem tesztelték és Kínán kívüli országokból ellentmondásos adatok érkeztek róla (általában gyengébbnek mondták, mint amit Kínában állítottak róla). Ez kockázat volt a kormány részéről, főkéép a 60 felettiekre vonatkozóan.
- Amikor használatba vették, én magam is úgy gondoltam, hogy muszáj bevetni, mert a 3. hullám nagyon erős volt, fiatalok  is kezdtek halni. Én mindenesetre a a Szputnyikot adtam volna inkább a 60+-soknak. 
- Az ellenzék álláspontjának negatív hatását szerintem eltúlzod.
- Nagy probléma, hogy a Sinopharmosak védettségét nem kutatták, vizsgálták az oltások után, pedig kellett volna mert eredetileg is gyengébbnek nézett ki. Kiderült, hogy ráadásul a Sinopharm után jóval gyorsabban csökken a védettség, ezért a 60+-soknál legalább hamarább kellett volna a 3. oltást előírni.
Peterbond 2022. 02. 09. 11:20
Előzmény: #59068  Törölt felhasználó
#59075
"Az,hogy harmadik oltásnak nem sinopharmot  választottak sokan hanem inkább pfizert,abban nincsen semmi különös,ott a statisztika az oltások hatékonyságáról,az alapján a pfizer hatékonyabb mint a sinopharm,ennek az ellenkezőjét soha senki sem állította.Ti jöttök azzal,hogy a sinopharm nem hatékony a 60 éven felülieknél,pedig hatékony csak nem annyira mint a pfizer."
.
Ó itt is szereted megfordítani a mondandót. Te állítottad hogy a sinopharm van olyan hatékony mint a többi. És most jutsz el oda hogy jó nem olyan jó de a semmitől jobb. Igen a semmitől jobb de nem eléggé hatékony cserébe hamis biztonságérzetett teremt. Az antitest vizsgálatok alapján 25-30%-a  60 év felett kínaival beoltottaknak nem termelt elégséges védelmet.  De ő maga azt hitte van neki. Ez a Pfizernél és a többinél pár százalék ha volt. EZ a különbség.
.
Mintha engedélyt adnál egy olyan biztonsági övre ami az esetek harmadában elszakad. Míg a többi 1.000 esetből párszor. Persze a semminél több de ilyet nem engedélyezhetsz hanem inkább kivárod az elég biztonságút pár héttel később. Mert ha csak ez van oké de már amikor én is beadattam magamnak a kínait ( mert az volt a mantra hogy ami van azzzal kell oltani ) már a következő héten lett volna pfizer is. Nekem fiatalnak. Akkor időseknek hogy ne jutott volna? Oltottuk volna időseket azzal és a fiatalokat kínaival és semmi gond.
.
De nem mi 500.000 60 év felettit oltottunk be valamivel ami rossszabb hatékonyságú csak hogy nehogy visszaessen az 1 hetes előnyünk az oltási versenyyben és ne lehessen propangadát nyomni az első helyünkről ( ami természetesen nyárra el is olvadt, dehát addig ki kellett tartani )
bigyula 2022. 02. 09. 11:19
Előzmény: #59071  Törölt felhasználó
#59074
Légyszi sorolt fel, hogy mely országokban oltottak Sinopharm-mal 2021.01.29 előtt, mert papagálypetike ekkor jelentette be, hogy veszünk 5 millió adagot. Más kérdés, hogy a megállapodás valószínűleg korábbi.
.
Természetesen a 60 év felettieket Pfizerrel is oltották, de csak a krónikus betegségben szenvedőket. A többiek Sinopharm-ot kaptak. Nem ők döntötték el, hogy mit szerenének.
euler 2022. 02. 09. 11:19
#59073
A weimari hármak, (Németország, Lengyelország és Franciaország) álláspontja azonos: Ukrajna területi integritásának és szuverenitásának további megsértése elfogadhatatlan, és messzemenő következményekkel járna Oroszország számára, politikai és gazdasági tekintetben is. 
A slavkovi hármas, (Ausztria, Csehország és Szlovákia) külügyminiszterei hétfőn ellátogattak Ukrajnába, hogy  kifejezzék szolidaritásukat az ukrán néppel és a szabad, független Ukrajnával.
Visegrád? Halott.
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 11:15
Előzmény: #59070  Peterbond
#59072
Hagyd a trollt, buta, mint a s@gg!
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 11:12
Előzmény: #59067  bigyula
#59071
Ez így nem igaz,több országban használták a sinopharmot idősek esetében is,mielőtt Orbánék rendeltek belőle.Ez az egyik,a másik,hogy pont azért oltották az időseket vele meg a pfizerrel is párhuzamosan,mert az idősek voltak a legveszélyeztetettebbek a covid ellen.De persze ebben is szeret csúsztatni az ellenzék és úgy állítja be,hogy a kinaival oltották a 60 éven felülieket,pedig ez így fél igazság,mert az igazság az,hogy nem csak a kínai sinopharmmal hanem a bent levő nyugati vakcinákkal is oltották a 60 éven felülieket.
Peterbond 2022. 02. 09. 11:12
Előzmény: #59065  Törölt felhasználó
#59070
"Ez is szokásos ellenzéki hazugság,hogy a kinai vakcina megmaradt mert nem volt jó.Én is azt kértem pár hónapja és több ismerősöm is,mások meg mást,pld pfizert. Tavaly év közepétől már volt bőven vakcina mindenki azt kért amit szeretett volna.A sinopharmra a legelején volt szükség amikor még nem volt elégséges vakcina."
.
Akkor te is benne agy abban a 25.000 főben az 1,3 millióból aki keleti vakcinát kapott 3. oltásnak. Ebből azért ne hozzuk már azt ki hogy hát van aki ezt kér van aki azt kér.
.
A kínai vakcina megmaradt. Pont. 5 millióból 3 milliót oltottak el. Nyugatiból 10 millió felett. A nyugati államok mind jobb halálozási mutatókat hoztak még a 2. hullámban is mint mi pedig ők 1 db kínai vagy sputnyik adagot nem oltottak be se akkor se utána. Igen pár héttel európa elött jártunk a keleti vakcináknak hála az oltottságban, de láthatóan hamis biztonsági érzetett eredményezett csak jobb mutatókat nem.
.
És ha annyira jók lennének a kínai és orosz vakcinák akkor miért nem azokból hozattunk még és oltattunk? A 3. oltáskor miért nem a kínait javasolták a pfizerre vagy astrára az orvosok ha amúgy is volt készleten? 
badsector1
badsector1 2022. 02. 09. 11:10
Előzmény: #59063  Törölt felhasználó
#59069
"Azt jelenti,hogy aki megkapja pld. a sinopharmot az kevésbé valószínű,hogy súlyosan megbetegszik vagy meg hal covidban,"   
   
Ez a kevésbé valószínű megfogalmazás nem tűnik neked teljesen szakmaiatlannak?
:))
Melyik számít kevésbé valószínűnek, ha 100-ból 1 vagy 10 vagy 50 vagy 75 vagy 99 ember nem betegszik meg súlyosan?
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 11:05
Előzmény: #59051  Peterbond
#59068
Az,hogy harmadik oltásnak nem sinopharmot  választottak sokan hanem inkább pfizert,abban nincsen semmi különös,ott a statisztika az oltások hatékonyságáról,az alapján a pfizer hatékonyabb mint a sinopharm,ennek az ellenkezőjét soha senki sem állította.Ti jöttök azzal,hogy a sinopharm nem hatékony a 60 éven felülieknél,pedig hatékony csak nem annyira mint a pfizer.
bigyula 2022. 02. 09. 11:00
Előzmény: #59065  Törölt felhasználó
#59067
"A sinopharmra a legelején volt szükség amikor még nem volt elégséges vakcina."
.
Mintha pont akkor oltották volna azokat (60 év felettiek), akiken nem tesztelték... Szóval ez rulett volt.
bigyula 2022. 02. 09. 10:58
Előzmény: #59063  Törölt felhasználó
#59066
Ha nem ismert a fertőzöttek száma (nem volt/nincs tömeges tesztelés), és az sem ismert, hogy hányan betegedtek meg (egy csomóan a tesztelés hiánya, és az enyhe tünetek miatt orvoshoz sem mennek), hogy definiálod a hatékonyságot? Olyanok sem haltak bele a betegségbe (súlyos tünetekkel), akik nem is voltak oltva semmivel, és olyanok is haltak meg, akik be voltak oltva. Mivel nincsenek (vagy ha vannak, akkor letagadják!) részletes adatok, minden statisztika gyakorlatilag véletlenszámokon alapul. Ez igenis a kúrmány felelőssége!
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 10:57
Előzmény: #59051  Peterbond
#59065
Ez is szokásos ellenzéki hazugság,hogy a kinai vakcina megmaradt mert nem volt jó.Én is azt kértem pár hónapja és több ismerősöm is,mások meg mást,pld pfizert.Tavaly év közepétől már volt bőven vakcina mindenki azt kért amit szeretett volna.A sinopharmra a legelején volt szükség amikor még nem volt elégséges vakcina.
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 10:53
Előzmény: #59061  drukker
#59064
Az igaz, h a saját orvosomtól is jó nagy hülyeségeket hallottam az oltásokról… Habár, ez nem újdonság, az átlag háziorvos legfőbb ismérve, h jól tud receptet írni diktálás alapján…
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 10:52
Előzmény: #59054  badsector1
#59063
Ez elég egyértelmű.Azt jelenti,hogy aki megkapja pld. a sinopharmot az kevésbé valószínű,hogy súlyosan megbetegszik vagy meg hal covidban,mint aki nem kap oltást.És még véletlenül sem azt,hogy az nem betegedhet meg és nem halhat meg,nincsen 100 hatékonyságú vakcina a covid ellen ami meggátolná mindenki esetében,hogy megbetegedjen vagy meghaljon.Aki pfizert kapott , az is megbetegedhet és meg is halhat covidban.
Törölt felhasználó 2022. 02. 09. 10:50
Előzmény: #59059  Aral4
#59062
Ha nem haragszol, most nem fogom kikutatni, valamelyik típusból, talán 500/ml esetén mondják, hogy a védettség megfelelő. Ez felmehet 20 ezerre is akár, akkor már nagyon hurrá, ha meg 20, akkor az semmi. 
Ez nyilván egy valamikor megállapított érték, felteszem, akár változhat is. Gondolom, sok év után egyes fertőzésekre kialakul a tudományos konszenzus, hogy az adott fertőzés akkor nem fordul betegségbe, ha az akármi, amit mérni lehet pl. Vérvétellel, x db/ml arányban jelen van. Régen is volt ilyen kontrol vizsgálat, talán a TBC védettséget ellenőrizték, igaz, bőrpír mértékkel, ha jól emlékszem.
drukker 2022. 02. 09. 10:48
Előzmény: #59053  Törölt felhasználó
#59061

Nem is biztos, hogy a politikusoknak hisz, lévén sok tíz éve a régi módszer működött.
Most esetünkben nem.
Egyébként utólag kiderült a szakmában tudtak a hiányosságokról de kényszerből, vagy jól meggondolt érdekből hallgattak.
Egyébként ha hihettünk volna Szíjártónak az érvelésében "a harmadik típusú nagy létszámú vizsgálatot itthon fogják elvégezni", úgy a felének Placebót ,az-az desztillált vizet kellet volna kapnia, jól dokumentálva.
Erről mindenki hallgat, - de a nagy létszámú kísérlet megtörtént.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek