Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 27. 18:35
Előzmény: #1696  Törölt felhasználó
#1700
Mondja kérem normális a WTI esetén a majd 8%-os emelkedés hír nélkül?
Törölt felhasználó 2015. 08. 27. 07:33
Előzmény: #1697  Törölt felhasználó
#1699
Hát ez az, amikor számításaim szerint 250ft-nak kellene lennie 1 liter benzinnek. Ezért lett ennyire jó a Mol jelentés, hogy rohadnának meg.

És mindenki örül a kutakn, hogy jó mert olcsó.....pfff
Törölt felhasználó 2015. 08. 27. 07:28
Előzmény: #1689  Törölt felhasználó
#1698
Szia!

Mikorokkal keg lehet prószálni , jó stopot tudsz rá tenni és hihetetlen kasza lehet ,ha töri az emelkedő trendvonalat, amit ugye elért és ahonnan újra fölpattant, ebbe a szép elméletbe Kna kavarhat sajna bele, én már ezért opciózom , ha hosszabb távra akarok gondolkodni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 27. 06:18
Előzmény: #1696  Törölt felhasználó
#1697
Ha mégsem jönne össze pénteken további 9 forinttal csökken a benzin ára :D

Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 14:01
Előzmény: #1695  totoro
#1696
Lehetosegekrol beszelunk....
(nem erdekel hogy igazam van vagy nincs)...
te is en is penzt akarunk keresni a piacon...
az osszes tobbi csak feltetelezes es otlet...
totoro
totoro 2015. 08. 26. 13:39
Előzmény: #1694  Törölt felhasználó
#1695
Ok, legyen igazad! Én is 10500 körülig látom a felfelét, de én addig nem is piszkálom :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 13:31
Előzmény: #1693  totoro
#1694
Daxban van egy nagyon komoly ellenallas 10400-10650 korul...
lefele szinte barmi lehet,de tobb mint 30%-os valoszinuseget latok hogy leteszteljuk a 8300-8400-a szintet az osszel...az kb. 1500-1700pont
300-600pont elleneben....(megfelelo pozicio merettel ilyen kereskedeseket nem hagyhatok ki)
2,5-6-os hozam/kockazat arany..
totoro
totoro 2015. 08. 26. 13:20
Előzmény: #1692  Törölt felhasználó
#1693
Mert augusztus 11-én volt a látványos leforduló, és azóta együtt mozog, dax esik, eurusd emelkedik. Most szerintem az akkor elindult momentum dolgozik a piacokban, ezért érdemesebb abból kiindulva spekulálni, mint a FED várható döntésére építeni. De persze értem a megközelítésed, ha én nem is lépném meg :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 12:56
Előzmény: #1690  totoro
#1692
;)

szerinted oldalazas lesz esetleg fel korrekcio...
(gondolom ezt a Daxra ertetted)
Ha az EUR-ot nezed eppen 1 kitores utani visszateszt van, de hivhatjuk ha akarod false kitoresnek is...
ez elmeletileg 3-5 napos lesz ahogy a robotok, algok es nehany kereskedo kereskedik...
es mar meg is erkeztunk szeptember elejere....
Szep kozepen pedig ugye eldol, hogy a FED nem emel kamatot, es akkor az EUR konyen mehet 1 picit....
vagy emel es akkor az EUR/USD longnak vege, de akkor elmeletileg ugy megontik a piacokat hogy a DAX nem fog tudni emelkedni sot orulhetunk ha a tavalyi melypontok megfogjak...

szep dolog aug.13-tol nezni bar nem ertem miert ez a referencia pontod....???
;)
totoro
totoro 2015. 08. 26. 12:36
Előzmény: #1690  totoro
#1691
Ezt mondom:

link
totoro
totoro 2015. 08. 26. 12:33
Előzmény: #1689  Törölt felhasználó
#1690
Szerintem tankönyvi volt a dax lefordulás 11-én, ott adni kellett, de itt? Szerintem késői a short, innen rövid távon a csapkodós oldalazás, esetleg felkorrekció valószínűbb kimenet. A fedezetet sem értem, a napokban a dax eurusd erősödés mellett zuhant, így most szerintem mindkét pozid egyirányba néz.
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 12:17
Előzmény: #1676  Törölt felhasználó
#1689
Nyitottam az egyik brokernel
Dax short-ot EUR/USD longgal fedezve...
(talan van benne 1 kis lehetoseg), persze van minimalis koltsege....
aztan meglatjuk mit hoz a piac...
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 10:43
Előzmény: #1687  Tazsomaru
#1688
Sajat kereskedesek statisztikai
Stock Trader Almanach es a
Commodity Trader Almanach statisztikai....
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 08. 26. 08:22
Előzmény: #1684  Törölt felhasználó
#1687
egész évben figyelem az olajat, azzal kereskedem a legtöbbet.
azt elárulod, hogy milyen statisztika alapján kezdődik októberben az olaj szezonja?
érdekel minden, ami olajos. :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 05:55
Előzmény: #1681  pomperj
#1686
Szia,

Olvasgattam a legutobbi hsz-at az olaj temaban...
Azzal tokeletesen egyetertek. hogy keves ceget lehet talalni ertek alapon, mint amilyen nehany olajos...
Nehany honapja ha jol emlekszem a Saxo-sok csinaltak 1 elemzest, 10000 cegbol 22-ot talaltak alul ertekeltnek es ebbol ha jol emlekszem 12 olaj kitermeles es feldolgozassal foglalkozik...
Szoval a szektor igen is erdekes lehet....

Amiben viszont mashogy latom a dolgokat, szerintemnem nem a kinalati oldal beszukulese miatt hanem a gyengulo USD miatt fog majd emelkedni az olaj ar amikor majd el kezd emelkedni...
ill. ha beindulna a vilaggazdasag es a kereslet megugrana, de ehez azert ido kell...
(egyelore komoly haboru folyik a piacon hogy ki tud olcsobban termelni....
Szaudiak szerintem tudjak hogy nem fogjak tudni ertekesiteni az osszes olajukat, legalabbis nem magas aron, ezert ok is erdekeltek rovid tavon az ar lenyomasaval ill. alacsonyan tartasaval, mert a konkurenciat tonkre kell tenni, hogy kesobb jobb aron lehessen ertekesiteni a sajat olajat...

Ha pedig beleszaladnank 1 komoly korrekcoioba esetleg 1 medve piacba, akkor rengeteg ido van olajos cegeket venni szinte fillerekelt....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 08. 26. 05:55
Előzmény: #1681  pomperj
#1685
Szia,

Olvasgattam a legutobbi hsz-at az olaj temaban...
Azzal tokeletesen egyetertek. hogy keves ceget lehet talalni ertek alapon, mint amilyen nehany olajos...
Nehany honapja ha jol emlekszem a Saxo-sok csinaltak 1 elemzest, 10000 cegbol 22-ot talaltak alul ertekeltnek es ebbol ha jol emlekszem 12 olaj kitermeles es feldolgozassal foglalkozik...
Szoval a szektor igen is erdekes lehet....

Amiben viszont mashogy latom a dolgokat, szerintemnem nem a kinalati oldal beszukulese miatt hanem a gyengulo USD miatt fog majd emelkedni az olaj ar amikor majd el kezd emelkedni...
ill. ha beindulna a vilaggazdasag es a kereslet megugrana, de ehez azert ido kell...
(egyelore komoly haboru folyik a piacon hogy ki tud olcsobban termelni....
Szaudiak szerintem tudjak hogy nem fogjak tudni ertekesiteni az osszes olajukat, legalabbis nem magas aron, ezert ok is erdekeltek rovid tavon az ar lenyomasaval ill. alacsonyan tartasaval, mert a konkurenciat tonkre kell tenni, hogy kesobb jobb aron lehessen ertekesiteni a sajat olajat...

Ha pedig beleszaladnank 1 komoly korrekcoioba esetleg 1 medve piacba, akkor rengeteg ido van olajos cegeket venni szinte fillerekelt....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 23:43
Előzmény: #1683  Tazsomaru
#1684
Ne mar Roland!!!

Nem azt irtam hogy a OPEC meeting lesz oktoberben....(ezt csak te akarod kihozni az en hsz-bol, pomperjehez hozzakapcsolva...)
Pomperj irta hogy az opec hozhat 1 dontest hogy csokkenti a kitermelest es akkor az ar ugrik lehet 20%-ot....
en meg irtam hogy oktoberben meglatjuk hogyan alakul a piac...(mert ha figyeltel akkor tudod, hogy nekem az olaj oktoberben kezdi a szezonjat...itt kezdem el figyelgetni...)
te meg junius-julissal figyelgeted...

az Opec-et te keverted ossze a ket hsz-sal...

ezert nincs ertelme az ilyen dolgoknak, mert mond valaki valamit, egy masik ember felre erti azt pedig elolvasva valaki mashogy ertelmezi es a vegen szezonbol lesz a fazon...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 08. 25. 21:41
Előzmény: #1682  Törölt felhasználó
#1683
október?
nem dec 4. a következő OPEC meeting?
Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 21:34
Előzmény: #1681  pomperj
#1682
Oktoberben kiderul...
(egyelore meg mindig nagyobb a kinalat mint a kereslet...)
a vilaggazdasag pedig lassul....NAGYON
;)
pomperj
pomperj 2015. 08. 25. 21:03
Előzmény: #1680  Törölt felhasználó
#1681
Kosz.

Az a gyanum, aznap amikor OPEC (=Saud) bejelenti hogy csokkenti a termelest, aznap +20%-ot ugrik gap-el.
Es kimaradok a legszebb reszbol.

A mai arakon a vilag mind a 20.000 olajmezoje veszteseges, csak Ghawar nyereseges (!)
de a saudok a Tadawul zuhano Indexen, es mostmar DAX+SPY-on is veszitenek a vagyonukbol napi 20-40 Mrd USD-t,

szoval idejet latjak annak, hogy abba hagyjak a haborut Texas fracking-al, es inkabb kompromissumra mennek at.

Egy A4 lap, es becsi sajtotajekoztato eleg hozza.

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek