A helyzet az, hogy most sajnos nem a 60-on kell rágódni, mert az 50 is messze van. Jelenleg a kérdés az, hogy hétfőtől felfelé indulunk és megcsípünk ilyen 47-es szinteket, vagy le 44 alá?
hogy lenne nagyobb a kínálat, amikor az utóbbi években fut fel pl. india olajigénye?
nagyok nyilván a visszatartott készletek
ez egy biznisz ugye:)
az olaj nem nagyon romlik meg
...az olajbevételeik pedig a piaci mebízhatatlanságuk miatt estek vissza - a megbízhatatlanság: diszkont.
Szóval az orosz exportstop csak a piacon maradt termelőknek lenne jó.
ésszel kell csinálni, és akkor nincs baj - akkor sem, ha egyszer belefutsz egy kiütésbe...
szépen lehet keresni velük, tisztában kell lenni a kockázataival. de hogy teljesen hanyagolni kellene, nos az szerintem nagyon sarkított álláspont.
igen, szerintem eléggé kizárt... a jövőheti olajesés szerintem még borítékolható, 43,5 alá várom, lehet, már hétfőn... ahogy Te is írtál valahol, akár 40-ig is. Technikailag csak a napos chart a biztató kicsit a longosoknak, TL63 szerintem nem, TL64 ki lesz ütve
"A szenátorok kötelező szankciókat írnának elő az orosz energiaprogramokban résztvevő cégek ellen és szankciók kiszabását javasolják"Kivancsi vagyok, mi lenne ha az Oroszoknak es a Szaudoknak joov heten eleguk lenne ebbol, es mondjuk 1 honapra totalisan ahogy ok, olaj-embargot hirdetnenek? Mi lenne, ha egyszer amolyan Trumpy-modra reagalnanak? Kizart?
bár a rollover miatt (ami certiben már megvolt, így lett 43,42 a kiütés) 44,93-ról startol hétfőn, így 3,36% kell a kiütéshez, szerintem ez be fog következni jövőhéten... technikailag vagy fundásan valaki más lát esélyt a jövőheti fordulatra? és ha igen akkor mi volt a mélypont, vagy már megvolt?
Szerintem van esély még a nyáron az 50-es árra, viszont az borítékolható, hogy TL64-et jövőhéten (talán már hétfőn) kiütik, abból megéri kiszállni talán
Nincs olyan matematikai összefüggés, hogy ha egy termék ára a felére esik, akkor az azt jelenti, hogy a termelés kétszeresére nőtt. Viszont elég, ha a kínálat tartósan meghaladja a keresletet, és kialakulnak azok az árak, amiket láthattunk az elmúlt 2 évben. A "nagyhalak" pedig megvásárolhatóak a tőzsdén, bankok és befektetési alapok formájában. Nagy részük arra sem képes, hogy nagyobb hozamot érjenek el, mintha egy rakás részvényt tartanának mindenféle kereskedés nélkül. Sok olajexportáló országnak muszáj termelnie az olajat bármi áron, ha a hatalmát, stabilitását meg akarja őrizni. Ők 20 $-nál is nyomatni fogják. Mindamellett elismerem, amiket írsz: Próbálnak manipulálni, keresni rajta, de az a profit nem annyira előre látható, ahogy remélik.
Olaj és Gáz
Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)
Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.