Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
angyal1967
angyal1967 2019. 09. 10. 11:48
Előzmény: #23919  angyal1967
#23920
Kétszer írtam a kockázatkezelést,bocs!A második a mekkora pénzzel lett volna!Sorry!
angyal1967
angyal1967 2019. 09. 10. 11:46
Előzmény: #23918  totoro
#23919
Off:Most már angyal67 helyett angyal1967 vagyok,egyszerűen nem engedett be a portfolió a korábbi névvel.On:Abszolút egyetértek veled.Az összes bukásomat magamnak és a rossz gondolkodásomnak köszönhetem.Nem foghatom másra,csak a magam mohóságára.Első hibám a legkockázatosabb certiket választom és égetem a lóvém,mint aki sportot csinál belőle és nem érdekli a bukás.Második a nyerőt hamar zárom a bukót meg kiütésig tartom.Gázban bevoltam szorulva a TL45-s certibe 100-120Ft között.Ahogy lehetett zártam nullába vagy kis nyerőbe 2.45 környékén.Mit csináltam?Shortba álltam 2.45-2.49 között.Első nap nyertem,második nap is jó voltam DT-re.De nem zártam mindent maradt 4500db  TS50-certim ami végül K.O lett.Azóta meg a gáz már 2.615-nél jár.Szóval tanulságos,hogy milyen időtávon mekkora kockázatkezeléssel és mekkora kockázat kezeléssel kereskedik az ember!És abban is igazad van,szünetetet tudni kell és muszáj tartani,mert ha ráfeszül az ember akkor csak is teljes bukás lehet a vége.
totoro
totoro 2019. 09. 09. 22:17
Előzmény: #23917  bonti
#23918
Igen, igazad van abban, hogy vannak vis maior esetek, de arról ne feledkezzünk el, hogy ezek kétirányúak. Van amikor melletted áll, van amikor ellened, tehát akár le is nullázhatjuk a jelentőségét, kioltják egymást, kivehetjük az egyenletből és megint csak az marad, hogy a te teljesítményed a lényeg, az dönt. Megint úgy érzem, hogy a könnyebb utat választod, és a körülményeket okolod, de ez nem jó út. Nem tudom az időtávjaidat, meg nem mondhatom azt, hogy mit csinálj és mit nem, de ekkora veszteségnél egészen biztosan komoly gondok vannak a kockázatkezeléssel, ezen a részén próbálj dolgozni, tényleg nem akarlak kioktatni, de biztosan vannak tipikus hibáid, amiket be tudsz azonosítani, és amit ha már felismersz és tudatosítasz, az már fél siker.
bonti
bonti 2019. 09. 09. 21:50
Előzmény: #23914  totoro
#23917
"Nem veszem magamra, de itt nem irányokról beszélek, meg szintekről, hanem azokról az eseményekről, ami váratlanul következik be. Pl. Trump beszólásai. Ez a szerencsejáték. Tavaly év végén speciel longban álltam, amikor minden csurgott lefele. És Trump eltörölt 200 mrd értékü kínai vámot. Gyakorlatilag dupláztam egy nap alatt. Le is printscreeneltem. Volt olyan certi ami 140% pluszban volt. Megvolt a karácsonyi ajándék. Most nem jött ki a lépés sajnos. Ennyi. Ahogy dereng is írta: "Tavaly az esés úgy jött hogy senki nem várta( én se dax longban ültem) , most mindenki várja és nem jön . Vagy lesz vagy nem."  Mindenki számít valamire. Persze figyelhetünk lélektani szinteket, meg valamilyen szinten a pszichológiai is működik, de egy beszólás alatt borulhat minden. Igen ki lehet lépni, ha kereskedési időben vagyunk. HA nem akkor várjuk a reggelt. Én legalábbis csak a randmon kereskedem. Én szívesen meghallgatom mások véleményét és az alapján alakítom ki a sajátomat. A gombot én nyomom meg és senkit nem okolok, ha rossz döntést hozok. Igyekszem tanulni a hibáimból azért én is. 
dereng
dereng 2019. 09. 09. 20:31
Előzmény: #23914  totoro
#23916
Még annyit fűznék hozzá az hogy short vagy long ezt mindig a piac dönti el nem szabad egyik irányba se leragadni mert az nem jó. Nekem a short az opcióba kifizetőbb mert intenzív és gyorsan történik nem esik ki az időértéket az opcióból. Nem szabad egyik irányba se letenni a voksot, hajlamos az ember ha egyik irányban sokat kereset ott maradni nem jó alkalmazkodni kell.  
dereng
dereng 2019. 09. 09. 20:23
Előzmény: #23914  totoro
#23915
Ez így van pontosan... 
totoro
totoro 2019. 09. 09. 20:14
Előzmény: #23906  bonti
#23914
"A tőzsde egy szerencsejáték" . Tényleg ne vedd magadra, de ezt azok szokták mondani, akik nem képesek végiggondolni a hibáikat, akik képtelenek tanulni. Egyszerűbb harmadik felet, meg a körülményeket felelőssé tenni, de közben a bukás csak a te hibád. Vedd elő a trédjeid, zongorázd végig mi volt a te szereped a bukóban, mi volt a hibád, írd fel egy lapra, és akaszd fel a monitorod fölé, és minden egyes megkötendő kötés előtt olvasd el. A tőzsde egyáltalán nem szerencsejáték, nekem pl. az elmúlt fél évben nem emlékszem, hogy lett volna bukó hetem, pedig tévedtem rengetegszer. Senki nem jövőbe látó, és nem azt kell eltalálnod mikor kell "keményen shortolni" hanem azt kell megtanulnod mikor kell időben eldobni, és akár fordítani, azt kell megtanulnod, hogy amikor nem téged igazol a piac, akkor felejtsd el az egód, felejtsd el a nyafogást, alkalmazkodj. A shortról már leírtam a véleményem, egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele néhány kivételes alkalomtól eltekintve.
dereng
dereng 2019. 09. 09. 19:07
Előzmény: #23906  bonti
#23913
Tavaly az esés úgy jött hogy senki nem várta( én se dax longban ültem) , most mindenki várja és nem jön . Vagy lesz vagy nem. Tavaly előtt  a korrekciókat meg lehetett venni és erre faragtunk rá egy jó páran tavaly. Sokan eltűntek a fórumról pl: kontraindikátor . Én tavaly figyelmeztettem csökkentse a kitettséget, nem ezt tette és sajnos tönkre ment. Most ha javasolhatok valamit mindenkinek eddig 2000 certit vett most ne tegye csak 500. Csökkentse a kockázatot és ne legyen kapzsi. Én ezt javaslom aki akarja megfogadja aki az nem.   
kardos74
kardos74 2019. 09. 09. 19:04
Előzmény: #23907  Steeven
#23912
A ts46-ost :)
green0921
green0921 2019. 09. 09. 17:59
#23911
Én kidobtam szinte az összes longomat 2,5-nél már csak 2,17ről maradt kötésem. Kitudja meddig megy föl, de gondolom lassan lesz egy vissza huppanás akár 2,4-2,5-ig. Most nagyon úgy nézz ki, hogy már fordult a trend legalább is egy darabig.
bonti
bonti 2019. 09. 09. 17:56
Előzmény: #23837  bereczarpad
#23910
Szia! Érdeklődöm, hogy tartod-e még a shortot? Egy adom veszem, mert be vagyok tojva. :(
bonti
bonti 2019. 09. 09. 17:54
#23909
Nekem hiányzik Magicmaan. Remélem jól vagy és kipihented a múlt pénteket. Gyere vissza közénk. 
bonti
bonti 2019. 09. 09. 17:53
Előzmény: #23907  Steeven
#23908
Egyenlőre nem. Nagyon UP-os. Talán 2,6 fele. Én most longban vagyok. Az olajshortot próbálgatom, de lehet hogy az is rossz tipp.
Steeven 2019. 09. 09. 16:16
Előzmény: #23906  bonti
#23907
TS49 nyitva egy kis összeggel, valaki még bevállalta?
bonti
bonti 2019. 09. 09. 15:42
Előzmény: #23904  totoro
#23906
A tőzsde egy szerencsejáték. Én pusztán arra jeleztem, hogy nem mindig a longal lehet pénzt keresni, amikor olyan a helyzet, akkor keményen shortolni kell és mindent. Volt egy időszak, amikor én is longban bíztam. Elindul felfele. Jó van, hagyom kifutni. Pillanatok be tud szakadni és ami baj, hogy szakad is tovább. Én meg csak reménykedtem, hogy ez átmeneti. Kiütötték a ceritemet, nem baj, eggyel lentebb veszek. Azt is kiütötték. A legszebb, amikor zárás után van szakadás. Ott hiába van stopod. Néha pedig teljesen irreálisan mozog a piac. Mostanában is volt hasonló. Igazából csak annyi, hogy kiestem a ritmusból. Igazából többeknek vagyok kíváncsi a véleményére. Szerintem a jövő év még messze van. Belefér egy szakadás. Kérdés lesz-e mikor. Köszönöm, hogy mondtad, hogy szerinted nem lesz. Most gyűjtöm a véleményeket. Aztán megteszem a tippjeimet. Hosszabb távon kisebb összeggel, rövid távon nagyobbal. Ha van 10% nyerő dobok mindent a francba. Ha bukok 5%-t szintén dobom. Most nálam ez a szabály. Én figyelem az SP-t mert szerintem még 3000 környékén lesz egy lebukás. Azt szeretném megfogni. Felfelé igazán szerintem majd karácsony fele lesz. December eleje. Akkor akarok majd longba állni. 
msi74
msi74 2019. 09. 09. 14:02
#23905
15ft a maradvány
totoro
totoro 2019. 09. 09. 13:53
Előzmény: #23903  bonti
#23904
Elharmadoltad?? Jézus. Ekkorát nem lehetne bukni, te a longgal egyszerűen azért buktál, mert nem kezelted a kockázatokat. Nem csak a normál piaci kockázatokat, hanem a tőkeáttétes kereskedésben rejlő extra, és a certifikátban rejlő plusz kockázatokat sem. Nem szabad úgy poziciót nyitni, hogy ne tudd pontosan, hogy mit és miért csinálsz. Tudnod kell mit vársz felfelé, és mi az a szint aminél lefelé dobod, és úgy kell poziciót nyitni, hogy ne sajnáld ha dobni kell. Akkora pozíciót nem szabad bevállalni, aminél meginogsz majd a stoppal, hogy túl nagy bukó lenne, és elkezdesz szabályt szegve működni, hogy nem adod mert innen már fordulni fog, leátlagolod stb. Ezek a kísértések akkor vannak meg, ha nagyon fájna a veszteség, ha egyszerűen túlméretezted a poziciót. Nem szégyen certiben 50-100db-okat sem venni, ha felszorzod a tőkeáttéttel, simán azok is milliós tételek lennének ha alapterméket vennél. És azt is tudatosítsd, hogy a tőzsde kettőt előre, egyet hátra. Bukni kötelező, csak az arányok billenjenek szignifikánsan a nyerő felé. Ehhez meg pont az ellenkezője kell, mint amit te csinálsz, bukót rövidre zárni, nyerőt hagyni kifutni (az a kifutás certiben lehet, hogy csak pár órát jelent, az eldobás meg lehet, hogy a vétel után 10 percet, időtávtól függ, mire mész). Én azt tanácsolom, hogy hagyd egy darabig a tőzsdét, írd le ezt a veszteséget magadban, mint egy tanfolyami díjat,  és gyere vissza tiszta aggyal pár hónap múlva, mert ilyen lélektani nyomással, és kényszerrel, hogy visszaszerezd a nyerőt szinte biztos, hogy még kockázatosabb sztorikba mész bele, és elvérzel.
bonti
bonti 2019. 09. 09. 10:35
Előzmény: #23896  totoro
#23903
Szerintem simán belefér még egy lekalapálás. 2020 novembere még messze van. Sajnos én a longokkal jártam meg. Szépen elharmadoltam a pénzem az örök reményekben, hogy emelkedik. Kezdve az SP-n egészen a MOL-n át. Mindig vártam, és egyre másra ütötték ki a certiket. De például ott a Richter, amin lógok benne 6 ezer valahány forintról. Szóval ha lefele az irány, akkor shortolni kell. A kérdés az, hogy merre. Most elindult felfel kicsi stagnál, ezért dilemmázok. Leküldik-e még?
bonti
bonti 2019. 09. 09. 10:28
Előzmény: #23901  bonti
#23902
Most telefonálok. :)
bonti
bonti 2019. 09. 09. 09:36
Előzmény: #23900  msi74
#23901
Szerintem azon agyalnak, hogy a reggeli ugrásnál kéne elszámolni és nem a péntek esti kiütésnél. Vagy lehet hogy megvan a pakk és várnak az eladással, hátha esik. Láttunk már erre példát.

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek