Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oki csütörtök, 23:01
Előzmény: #160479  hully-gully
#160480
kergeti a fene, senkit sem zavar, csak mindenkit a helyén kezeljünk és az opus azért nem egy otp, amit érdemes lenne túl elemezgetni, mert irányítják a kereskedését túlzottan
hully-gully
hully-gully csütörtök, 22:58
Előzmény: #160476  oki
#160479
Ezt a TA-t nem ő találta ki, hanem a részvények több évtizedes tőzsdei mozgása alapján alakult ki. Farkasfu csak alkalmazza és esetlegesen a saját megfigyeléseit teszi hozzá. Szerintem magas szintén űzi ezt a sportot, régóta olvasom, figyelem az elemzéseit. Persze senki sem tévedhetetlen, de nem is állítja ezt magáról. A megfigyeléseim alapján, a tévedés nála százalékban kifejezve elenyésző. Nagyon nagy kár lenne őt innen elkergetni. 
oki csütörtök, 22:55
Előzmény: #160475  farkasfu
#160478
a hozzád hasonlóknak az a legnagyobb baja, azon túl, hogy indokolatlanul arrogánsak és beképzeltek, hogy nem számolnak azzal, hogy van akinek teljesen megfelel, ha beszáll, majd 5 év múlva eladja és közben élvezi az irányt, nektek csak az létezik, hogy megveszed, dobsz egy csartot, holnap eladod, dobsz megint egyet, sopánkodsz kettőt, hogy pihenő van, túlvett, rsi, tömés van, két nap múlva visszaveszed és így tovább és így tovább...mindkettő megfér egymás mellett, de kizárólag ti érzitek magatokat királyoknak 😉
oki csütörtök, 22:48
Előzmény: #160476  oki
#160477
és neki mindig igaza lesz, mert 0 felelősséggel tartozik a kereskedésedért és 0 felelősséget vállal a chartjaiért
oki csütörtök, 22:46
Előzmény: #160469  hully-gully
#160476
ezek a személyi kultuszok, preferenciák a tőzsdén max arra jók, hogy tudd, rosszul csinálod, mert nem a saját döntéseid alapján kereskedsz és így szarabb lesz a felelősséget is lenyelni, ha hibázol, ő feltesz egy chartot, te elhiszed, hogy működik, megpróbálod lekereskedni, ha buksz, akkor ő meg max elvonul pihenni pár hónapra, de nem fogja azt mondani, hogy tévedtem (gondolom ezt sohasem hallottátok még egy chart "királytól" sem) és hadd fizessem ki, amit buktál
farkasfu
farkasfu csütörtök, 22:43
#160475
Sajnos kevesen látják át az egész elemzések lényegét!
 Az első lényeges pont, hogy ne a tetőn szálljunk be és az alján ki a hullámzásnál! Aki beleült és várja a triplázást, az csak fossa itt szót és az az érdeke, hogy minél többen beleüljenek/vegyék, hogy ne essen vissza az árfolyam! 
Mindig vannak új beszállók és nekik nem mindegy, hogy rögtön utána lecsorogjon az árfolyam! Na ezért kellenek az elemzések és a szinteket behatárolni! A hosszú célár egy dolog és képlékeny! Nem ez a legfontosabb. Amikor majd a nagyhangú, beülős, ta tagadok, ki akarnak szállni, mert mégsem bírják ki a végéig, akkor keresik a legjobb lehetőséget! Hogyan lehet ezt megtalálni? Nyilván a ta-s szintekkel! Na ennyit arról, hogy nem érdekli a ta faragás, meg stb. :)) 
Keresik és kúsznak majd az infó után, mert zsebre megy a tudatlanság, nagyképűség! Ja és mindig vannak kiszállóra várók is, nem csak felszállók a vonatra! 
Az elemzéseknél pedig nem az enyémre gondolok, lehet találni máshol is, vagy rendelni!
Szívesen látnék másokét is itt! A profi elemző cégek, csak bemondják a célárat, de nem vázolnak fel semmit! A legújabb, amin jót röhögtem, hogy figyeljük a zöld vonalat! hmm 
 Hát tessék...:))
hully-gully
hully-gully csütörtök, 22:37
Előzmény: #160468  Unforgiven73
#160474
Appeninnben 600 Ft fölött extrém magas volt az rsi 93 naposon, 92 hetesen és 89 volt havi szinten, ebből adódóan nagyobb korrekció volt várható, de ezt, hogy mekkora lesz előre megmondani nem lehet. 
Fibonacchi
Fibonacchi csütörtök, 22:37
Előzmény: #160468  Unforgiven73
#160473

Jelezték azt a nagyok nem vetted észre? Azt hiszem április 5 körül mondták be, hogy nem lesz osztalék.
Még jó, hogy ekkora korrekcióval megúszta! :)
farkasfu
farkasfu csütörtök, 22:34
Előzmény: #160468  Unforgiven73
#160472
Ez nem lottó hogy eltaláljuk!🤣🤣
Amúgy még most is ott van 608.9  átlagos fordulási szint, a 120%, a pingi felett! Meg kéne tanulni, hogy mit kell megérteni a charton, nem vádaskodni! Ha csak a 100%-os célárnál (567) adod el, akkor is nyerhettél volna! Senkinek nem mondom, hogy adja el, felnőtt ember vagy, dönts magad, ha nem tudsz, akkor így jártál! 
hully-gully
hully-gully csütörtök, 22:33
Előzmény: #160467  kardos74
#160471
Napi pontossággal megmondani, hogy holnap mi lesz az tényleg csak tippelés, de ő szinteket számol, fölfelé és lefelé is, hol lehet megálló, korrekció aminek a mértékét nehéz megmondani, hogy 5-10 vagy 25%  lesz. Ezért vannak a szintek, ha átviszi az egyiket akkor jöhet a következő szint, ezt előre megmondani nem lehet. 
kurnyikova
kurnyikova csütörtök, 22:31
Előzmény: #160469  hully-gully
#160470
Király?????
hully-gully
hully-gully csütörtök, 22:26
Előzmény: #160467  kardos74
#160469
A Chartkirály 2-4 hete betette a chartot a 448 Ft ellenállása ami egyelőre megfogta. Tehát eltalálta
Unforgiven73 csütörtök, 22:13
Előzmény: #160467  kardos74
#160468
Örültem volna,ha Appeninnben 610-nèl jelzi előre, hogy lesz egy 25%-os korrekciò, mert akkor meglèptem volna a ki-be ugràlàst, de nem szòlt semmit. Vègülis nem ugràltam.
kardos74
kardos74 csütörtök, 21:50
Előzmény: #160465  oki
#160467
Be kell írni a következő napra, mi várható a vonalak alapján és megnézzük 100 nap eredményét. Kb. Hány pontos zakó vagy emelkedés. +- 10%. Hamar kiderül az igazság.
fiftififti csütörtök, 21:48
Előzmény: #160465  oki
#160466
Farkas-féle chart baromság ide vagy oda, szarok rá!!
Nekem tökéletesen megfelel heti 8-10 ft biztos emelkedés szép forgalommal, és hipp- hopp 500 ft felett leszünk👍
Nem kell itt hallgatni a sok okoskodóra ,chart faragóra, csak ülni a kezünkön, el nem adni ezen a szinten 👍
Egyszerű ez mint a faék és nem kell túl variálni, egymásnak esni!!
Mindenkinek megvan a maga stratégiája. 
Van aki lebeszéli ,mert vásárolni szeretne. Van aki felbeszéli, mert eladni akarja 10-20 ft haszonnal is. 
Türelem, az irány adott és nem lefele 😉
oki csütörtök, 21:36
Előzmény: #160464  Manufacere
#160465
én sajnos csak 15 éve nyomom, így én sem ismerem a jövőt, nem tudok chartból sem jósolni sem, ahogy farkasfu prof, a hosszútávú irányokat viszont már egész jól be tudom lőni és nem ugrálok ki be 10ft-onként ahogy a hekkes, szóval nincs is rá szükség, hogy érdekeljen az iram, hogy éppen ma lesz-e 500, vagy jövőre, de az embereket jól ismerem és a szélkakasok, pozicióvadász dalnokok, szamaritánus álszentek, szimpla, részvény nélküli trollok néha felcsesznek és beléjük állok, lásd hekkes, de a lényeg senkivel sincs komolyabb bajom, a befektetésem alakulásáért meg kizárólag én vagyok felelős,  hajrá opus, mindenki keressen sokat
Manufacere
Manufacere csütörtök, 21:17
Előzmény: #160457  oki
#160464
Nos azért van a fórum, hogy az ember az észrevételeit, elképzeléseit, elemzéseit leírja és a közösséggel megbeszélje. Viszont az elmúlt pár évben ha jók az emlékeim  itt farkasfu-n kívül mástól nem láttam elemzést. 
Jelen esetben van egy elemzése elképzelése, melyhez talán érdemben ha 2-3 ember hozzászólt. A többi pedig csak hurrogja le amivel nincs is semmi gond, viszont nem láttok hozzá szakmai érveket, hogy miért "faszság" amit elemzet. Csak azt olvasom, hogy kocsmai stílusban odaböfögjük, hogy "hülye vagy ez csak felfelé mehet". Amiből nekem az jön le, hogy ezen embereknek nincs olyan tudásuk, hogy érdemben hozzá tudjanak szólni egy elemzéshez, hiába mondogatja, hogy évtizedekóta tőzsdézik. Megjegyzem én sem rendelkezem hatalmas tudással ezen területen, de tanulok.
Egyébként 446-ra írta a következő szintet, nem sokat tévedett. A következő 466. 
446 után természetesen kell egy kis korrekció oldalazás, de nem törvényszerű, főleg nem az opusnál. 
Ja és nem kötelező senki észrevètelét, elemzését megfogadni, de el lehet rajta gondolkozni és utána járni, hogy igaza lehet-e. 
Szerencsére nem vagyunk egyformák és így mindig lesz pro és kontra, csak a stílus nem mindegy.
Hajrá Opus!
farkasfu
farkasfu csütörtök, 21:14
#160463
Még egy mezei tréder is tisztában van avval, ha elemez, hogy 77-es rsi-nél nem lehet vételre ajánlani semmilyen rv-t! Aki ezt nem veszi figyelembe, az vakon repül" és fogalma sincs a tőzsdéről, hiába hangoztatja az ellenkezőjét! 
Trédelni ilyenkor is lehet, de ez topik nem arról szól! 
Álltalában az elemzéseket azok szidják kritizálják, akik még a gyertyát sem ismernek fel a charton! :))
farkasfu
farkasfu csütörtök, 21:13
Előzmény: #160458  oki
#160462
Az első nemigaz, a másodikat meg rosszul gondolod! 
Amikor elkezdtem tőzsdézni, sokat fizettem volna, ha valaki hasonló chartot adott volna magyarázattal, mint amiket én felteszek! Megpróbáltam ezt az űrt kitölteni azok részére, akik igénylik!
Te meg másmilyen vagy és ennyi a történet! 
oki csütörtök, 21:10
Előzmény: #160459  farkasfu
#160461
szóval a szent, értem 🙏🏻

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek