Szerintem a támogatás nem hoz jó eredményt, ha tényleg a családokat akarjuk segíteni. Nem tudom, hogyan lehetne megvalósítani, de inkább korlátozásokat kellene bevezetni, amik alól a családok felmentést kapnának. Ahogy a földtulajdon méretét is törvény szabályozza, úgy a lakásoknál is lehetne valami fék, ami kordában tartaná az árakat. Árat bebetonozni nem lehet, de a kereslet csökkenésével szépen lehetne szabályozni.
Ja ok, értem. De ha mondjuk 2019.01.01-től nézik, vagy 2020.01.01-től, akkor nincs arról szó, hogy a x 10 millió papírján bukott x10 milliárdot... Ha emelkedünkt 20Ft-ot akkor jön, hogy nyert. Ez full inkorrekt.. Velünk szembe. . Elemzés: 09.18-a van. Most már minek elemezni. Ha új kell, és előre tudják, akkor kell, hogy legyen valami fuda történet is nagyon hamar, ami megváltoztatja az elemzés alapjait. Legyünk túl ezen. Eddig vártunk, jöhet egy elfogadható féléves, valami funda hír (pl titász) majd egy elemzés 670-700 árral. És kész.
Lölö a részvényeivel még mindig jócskán pluszban van, de szerintem neki az árfolyam nem annyira számít, mivel nem akar megválni tőlük. Régebben írták, hogy nem azért jött a tőzsdére, hogy osztozkodjon, hanem egy bizonyos védelmet nyújt a sok tulaj. A fő cél a pénz tisztára mosása, elvégre nem lehet egyenesen az államkasszából a saját számlára utalni. Így szépen kitalicskázzák a pénzt a hátsó ajtón. Nem látok bele a cég működésébe, de ennyi cég a politikai háttérrel vagyonokat hozhat(na). Persze ki tudja, hogy mennyi kötelezettséget vállaltak, ami terheli vállukat.
Jó reggelt! Már is jutott: https://www.portfolio.hu/uzlet/20200918/ezekkel-a-reszvenyekkel-nem-lehet-melleloni-a-wall-street-legjobb-elemzoi-szerint-448834 . Nagyon szar érzés, hogy szinte mindenhol péppé tudta az ember keresni magát a covid óta 3-4-5-8X-ozások, csak a BÉT-en van szopás. 2 éve nem olvasok cikket arról, hogy mennyit bukott ML az opuson... De ha megyünk 25% bukta után 5%-ot akkor rögtön jön a cikk, hogy gazdagszik.. Csordultig a t@köm az egésszel. . De jó reggelt! Zöld napot! Szuuuszáá
Sajnos valahogy így alakult a társadalom és mivel nem hiszek az eredendő rosszban, azaz úgy gondolom, hogy az európai (nemzeti, nyelvi) egyediségünk és történelmi hányattatásaink után alakult ki ez az állapot, azaz a vezetőink is ebből a masszából érkeznek. Teljesen mindegy ki itt a vezető, a "kiskapusság" alapvetője a mindennapokban, a leghangosabb aktuális elit zsűrizők között is például számos KATA-s színlelt vállalkozó (azaz munkavállaló) lehet, aki havi 50-ből a csodát várja, miközben mások fizetik ki helyette a valós költségeket. Megjegyzem, nyugaton csak azért tűnik jobbnak ez az állapot, mert a gazdasági vezető státuszban elért jobb életszínvonalon élők már más problémákkal szembesülnek, de azért még bármelyik európai állam sokkal jobb helyzetben van a világ további országainak többségével összehasonlítva.
Az hát, a legaljasabb fajtából. Akinek mond valamit az, hogy 'Kissgoddbye', az tudja, miről beszélek. Aki meg nem, az örüljön, hogy még nem sz0p@tta meg a vén sz.....
Amennyiben kellően kritikus valaki, akkor annak tulajdonképpen senki sem jó vezető vagy legalább is nem tökéletes. Az elmúlt évtizedben - a vírus para kirobbanásáig - az adórendszer jelentősen átalakul, s egyben az adóterhelés jelentősen csökkent, támogatva a vállalkozásokat, a foglalkoztatást, a finanszírozási környezetre sem lehetett probléma, sőt központi támogatás is volt dögivel (itt lehet belekötni a mostani rendszerbe az elosztást illetően), amit úgy néz ki, hogy legjobban a betelepülő tőkeerős külföldi cégek tudtak kihasználni, de a hazai dolgok is elkezdtek életjeleket adni magukról. Közben a költségvetés hiány átstrukturálódott, egyben csökkent is a kiszolgáltatottsággal egyetemben, miközben jelentős családtámogatási és munkára ösztönző rendszert építettek ki, és végre nem a munkanélküliség volt a probléma, hanem már a munkaerő hiány. Infrastrukturális beruházások is egyre jobban szaporodtak, igaz azok szükségessége és költség-haszon elve nem mindig optimális képet mutatott. A közszolgáltatások színvonala nem emelkedett, de őszintén, ilyen mértékű adócsökkentés után, nem is várhatta az ember, hogy ez lesz elsőként a fő preferencia (Az egészségügy kapcsán volt bőven saját és családi tapasztalatom a munka terén, szegény édesanyám végig gürizve az életét nem parás állásban úgy ment pár évvel ezelőtt nyugdíjba, hogy pont utána robbantak ott is a közalkalmazotti bérek). Mondjuk hiába volt a mostani kormány előtti időszakban sokkal brutális adóterhelés, akkor sem voltak ezek a szolgáltatások kifejezetten erősek, mert a nagy adóterhelés ellenére sem tudtak több adót beszedni, mivel a többség kikerülte az adóalapot, így a becsületes alkalmazottak, vállalkozások hihetetlenül szívatva voltak. Amúgy vicces egy ország a miénk, mert most is jut kb. 4-5 millió aktív személyre közel 2 millió bejegyzett szervezet (teljesen hihető arány :), annyi a különbség, hogy legalább az alkalmazottakra már kevesebb közvetlen közteher rakódik, de mondjuk továbbra is vannak kirívó igazságtalanságok (pld: KATA). Sajnos ez az egész világot érintő probléma nagyon rossz ütemben érkezett, bár ezt más is elmondhatja és igazából senki sem lehet biztos benne, hogy ez nem egy mesterkélt dolog, ami bőven túlnő egy ilyen kis ország "hatáskörén".
NEW OPUS GLOBAL