Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szaferi
szaferi 2020. 05. 19. 19:16
Előzmény: #42519  betgyuri
#42520
Bocs, két év után elfogyott nálam a türelem. Ha valaki, én pozitív voltam. Holnap dobom a picsába az egészet.
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 19:13
Előzmény: #42517  szaferi
#42519
Ne sértegess kérlek. 
Ha beszélnénk személyesen , vagy telefonon, akkor rájönnél hogy nem tudok énekelni. 
Még otthon sem tudok énekelni.... :) 
Szóval ez nem az ovoda, és nem is az énekkar. 
Az árfolyamról :  NOOORMÁLIS ???      NEM. NEM NEM. 
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 19:11
Előzmény: #42516  Istvan78
#42518
Nézd , nem hiszem hogy megegyezünk ebben. 
Ha megnézed konkrétan a béten feltett jelentést, mit nyert el, akkor láthatod, hogy mit szolgáltat. idézem : 
A beszerzés célja a Nemzeti Adó és Vámhivatal által használt HP Service Manager eszközzel támogatott szolgáltatás menedzsment folyamatok bővítése, licence követése 3 évre. 
A konzorcium tagjai közül a szállító a 4iG Nyrt.
Szóval na nincsen HP jog, akkor el sem tud indulni...  Ezért javasolt saját . 
szaferi
szaferi 2020. 05. 19. 19:08
Előzmény: #42515  betgyuri
#42517
Miért? Szerinted normális, ami itt történik? Neked mennyit fizetnek az éneklésért? Szóljál légyszíves, ha lesz felvétel az énekkarba. 
Istvan78 2020. 05. 19. 18:53
Előzmény: #42514  betgyuri
#42516
A 4IG egyedi rendszer fejlesztéssel foglalkozik zömmel, ahol a liszensz jogok nem játszanak (vagy csak ritkán). Másrészt nem belép a szoftveresek világába, hanem mindig is ott volt és most is ott van. A hardvert csak mint a fejlesztett rendszer részeként szerzi be és installálja (amennyiben persze szükség van hardver szállításra is, mert lehet, a megrendelő cég infrastruktúrájára építi a fejlesztett szoftvert vagy esetleg cloud technológiát használ).
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 18:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#42515
Kérlek fejezd be a személyeskedést, mert nem ide való... 
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 18:46
Előzmény: #42512  Istvan78
#42514
Dolgoztam benne évekig. Tudom miről beszélek. 
( Éreztem hogy a 4IG nem jó ötlet ha írok véleményt röla )... 
Ha megbántottalak akkor elnézést, eszem ágában sem volt. 
Arra gondoltam, hogy saját szoftveres fejlesztéssel tudnak feltörni , amire most Hatalmas igény lesz Magyarországon.... De ebbe is belemehetünk ... :) 
szaferi 2020. 05. 19. 18:39
Törölt hozzászólás
#42513
Istvan78 2020. 05. 19. 18:35
Előzmény: #42507  betgyuri
#42512
"A többi 4IG-t érintő kommentedre nem reagálok, csak erre:
"A 4IG akkor lesz jó cég, ha licencjogokat fog birtokolni mint tulajdonos, és belép a szoftveresek világába.... "
Bocs, de kb. semmit nem tudsz az IT világról, ez látszik. Ne nyilatkozz ilyen témában, mert nevetségessé teszed magad.
KKR13
KKR13 2020. 05. 19. 18:31
Előzmény: #42510  betgyuri
#42511
Amennyiben a politikai paletta egy nagy színjáték, simán, max. a tökömtudja milyen gazdasági szervezeten keresztül :)
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 18:21
Előzmény: #42508  Törölt felhasználó
#42510
Honnan tudod, hogy nem tulajdonos ? Max nincs 5%... :) 
A részvénykönyv .... ott a titok mindenre
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 18:20
Előzmény: #42506  Törölt felhasználó
#42509
Értem, és nem is azt kérem :) 
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 18:19
Előzmény: #42505  betgyuri
#42508
Az árfolyamra  ránézve úgy néz ki, mintha Gyurcsány Ferenc lenne a tulajdonos. 
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 18:19
Előzmény: #42504  tokipompos
#42507
++++ korrekt komment : 
Véleményem : Jászai más történet. Ott besültek a Tsystemmel, kellett valami. 
A cég szép összeget nyert el, readásul pozitív hogy nem rövid távú. Ez jó út már.... 
Az OPUS más kávéház. Összehasonlítani nem akarom , mert kapok érte. 
AZ OPUS stratégiát váltott. Kevesebb hír, nincsen JG, nincs Fekete. De van Gál Miklós. 
NIncsen Mátrai már, de lesz TITÁSZ, sőt BUBE is. Ezzel foglalkoznak, építenek, építkeznek. 
Kell is, helyes is. Osztalék is lesz előbb utóbb, mert innen is ki akarják venni a nyereséget szerintem, de a BUBE szerződés kihatással lesz a SCOPE RATINGS hitelminősítésére ( okt-Nov) , és ha az Equlior kiad elemzést, akkor ott is remélem figyelembe veszik.
Egyenlőre ahogy próbálom követni az eseményeket nem ígérnek előre, de halad a szekér. 
Természetesen nekünk a részvényárfolyama és az osztalék kell. Érthető. 
Amikor megírtam, hogy nem lesz Tsístem egy egész éjszakán át hadakoztam azokkal a 4IG részvényesekkel akik hittek ebben. A 4IG akkor lesz jó cég, ha licencjogokat fog birtokolni mint tulajdonos, és belép a szoftveresek világába.... 
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 18:17
Előzmény: #42505  betgyuri
#42506
Sajnos nem tudom azt írni, hogy minden fasz@, pedig nagyon  szeretném. 
betgyuri
betgyuri 2020. 05. 19. 18:11
#42505
Szeretnék megkérni minden kommentelőt : 
Akinek nem igne, ne vegye magára, de látom tőzsdezárás után megjelentek a negatív , gyalűzkodó hozzászólások.... 
Kérlek titeket : joe13 , valamint galle ,  ezt ne folytassátok. Ezt sem mint OPUS részvényes, sem mint  moderátor nem akarom itt látni. 
Én is igyekszem megírni mit gondolok, és megértem, hogy befektetéseink vannak, érzelmek is vannak, de a fórum gondolatok , vélemények megosztására szolgál, nem pedig arra, hogy pocskondiázzuk, tolvajozzuk.átvágtak ( hogy finoman fogalmazzak ) ésatöbbi.... meg még lehetne sorolni olyan szavak jelennek meg, ami rombolja a közösséget. Nem elég az árfolyam ? 
Sőt továbbmegyek legyen bármilyen jelentés, az árfolyam véleményem szerint ettől függetlenül mozog. 
Hogy piaci vagy belső kereskedés van, számomra lényegtelen. 
Az árfolyam olyan amilyen. van aki eladott  és volt aki vett, volt aki vett, és eladott tehát mindkét oldalon tranzakciót folytatott.  
Tudom, hogy olvassák a fórumot nemcsak OPUS részvényesek, de a BUBE lesz, pedig sokan már temették. 
Voltunk talán 200 közelébe is... most ennyi. 
Ha akarják nem 33 hónap alatt , hanem napok alatt felnyomják... 
Én vállaltam az óriási kockázatot, és nem adom fel. Főleg ami ma történt pláne nem fogom. 
Érdekellt vagyok abban is, hogy magasabb legyen az árfolyam, drukkolok ennek. Na persze azért mert van részvényem. 
És még valami : Itt nem lehet az árfolyamot felbeszélni. Senkinek sem sikerült ha ezt volt a szándéka. Ahhoz sok pénz kell, és aktív kereskedés. Nem a portfolió bármely fórumában kommentelni. 
Funda alapon ha jó egy cég, tud növekedni, netán exportot is tud növelni az jó cég. 
Még valami : AZ OPUS nem Mészárosé, hanem a Főnöké Viktoré. 
tokipompos
tokipompos 2020. 05. 19. 17:59
#42504
Úgy látom itt sokan bube hírre rallyt vártak. Én bevallom nem. 
Itt a bizalmat az fogja elnyerni, ha kiépítik az energetikát is véglegesen, és ezáltal lehetőség nyílik egy rendszeres osztalékfizetési stratégiára, remélhetőleg 2-3 éven belül.
Ha nem lesz osztalék nem lesz bizalom. Ennyi. Attól független ígyis-úgyis megcsinálják a nagy cégbirodalmat, amit ők akarnak, ami brutál osztalékfizetést eredményezhet. A nagy kérdés mint sok befektetés vége felé, hogy besz.pjuk vagy sem.  :)
Röpködnek a milliárdok elnyert tenderek formájában, de ez egyelőre a céget hízlalja (remélhetőleg további akvizíciók finanszírozására) minket nem.
Más: a 4ig-et komolyan mondom nem értem, rallyzik sokkal kisebb deal, sokkal kisebb érték, sokkal kisebb cégbirodalom, sokkal kevesebb tevékenység. Bár húzták már ezt is meg tavaly és visszaomlott.. De ott az osztalék sokat segített a bizalom helyreállításában.
galle
galle 2020. 05. 19. 17:57
#42503
Itt csak dícsérni szabad a Mészárost vagy mi a a?
Mi ez a topik, feléneklés?
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 17:50
Törölt hozzászólás
#42502
galle 2020. 05. 19. 17:47
Törölt hozzászólás
#42501

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók