Topiknyitó: user01 2021. 08. 24. 16:56

NAP Nyrt.  

Új cég jön a tőzsdére:
https://bet.hu/newkibdata/128599130/NAP_InfoDok_jovahagyas.pdf
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Foldvarig 2023. 12. 02. 14:09
#6180
Csak megjegyzes a kozgyulesen 1 kisteszvenyes jelent meg . Pedig ott is kehetne kerdezni
Foldvarig 2023. 12. 02. 14:07
Előzmény: #6171  tommanto
#6179
Szerintem mindig ugyanazt mondtuk ez egy kiszamithato nyereseget termelo ceg .azt szerintem eleg jol tartjuk is . Hosszo tavu szerzodeseket kotunk fix aron piaci szereplokkel. Ez nem egy spekulativ reszveny nem akart az lenni. A nagyon magas kamatkornyezet nekunk sem tett jot ertekeltsegi szempontbol . A csokkeno kamatok elobb utobb azertekeltsegi szempontokat valtoztatni fogja . 
Srv kerdese nem hulyek vagyunk hanem a szabalyok betartjuk nem vehetunk srvt benfentes informacio birtokaban es eleg vekony jeg pl ha akviralunk mint megtortent jelentos szerzodest kotunk megtortent akkor nem vasarolhatunk mert benfentes infonk van
tommanto 2023. 12. 02. 11:04
Előzmény: #6176  orbitalis
#6178
Magyarán nap alulértékelt, nyereséget termel, amit újra beforgat ezért kellene masszívan feljebb értékelni, mint a deltat ami közbeszerzésekbol profitálhat majd, ahol meg a sztori futhat nagyra egyszer ha majd elfogynak a filléres papírjaik az előző tulajoknak
tommanto 2023. 12. 02. 11:01
Előzmény: #6176  orbitalis
#6177
Pedig jól írta, S kevés is a fórumozó aki ész érvekkel érvel. Becsüljük meg az ilyet
orbitalis
orbitalis 2023. 12. 02. 10:41
#6176
eps az forint szokott lenni itthon a P/E pedig egy arányszám.
nem értem a leírtakat ennek a fényében
Xrol 2023. 12. 02. 09:26
Előzmény: #6174  Xrol
#6175
18 helyett 18,75% a NAP várható EPS-e.
Xrol 2023. 12. 02. 09:24
Előzmény: #6170  Vicus2000
#6174
A Delta 2,7-es P/BV-n áll és csinált egy 2,68 Ft-os éves EPS-t (7,2% 36,9-es árfolyammal számolva). Viszont szépen növekszik, és benne van a sztori lehetősége egy "jól sikerült közbeszerzéssel". A NAP 0,73 P/BV-n van, és a féléves EPS alapján előrevetít egy éves 180-as EPS-t (18% 960-as árfolyammal számolva). Viszont stabilan, kiszámíthatóan növekszik, olyan hatalmas változások nem várhatóak. Mindenki eldönti, melyiket preferálja.
tommanto 2023. 12. 02. 09:10
Előzmény: #6172  Xrol
#6173
Lehetett volna bátorok 😁
Xrol 2023. 12. 02. 09:01
Előzmény: #6171  tommanto
#6172
Mondjuk Mészáros Lőrincet nagyon megnéztem volna, ahogy válaszolgat az OPUS topikban :-)
tommanto 2023. 12. 02. 08:44
Előzmény: #6169  Xrol
#6171
Ebben teljesen igazad is van, mindkét reszvenyben kerestem is azzal hogy kívántam, de ott nem emlékszem hogy a társaság vezetője és nagytulajdonosa buzgó forumozasba kezdett, hogy magyarázza a bizonyítványát. Itt ez történik volt srv de az is milyen gyamoltalan már már szánalmas bohóckodás volt. 
Itt kérem ez tudatos dolog S ez a leginkább bicskanyitogató 
Vicus2000 2023. 12. 02. 08:42
Előzmény: #6169  Xrol
#6170
akkor az elmondottak szerint a is Delta most esélyes ?
Xrol 2023. 12. 02. 08:21
Előzmény: #6168  tommanto
#6169
Mindenki álma az a tőzsdén, hogy olcsón vásároljon és drágán eladjon. Az Opuson az keresett sokat, aki anno megvette 110-ért, aztán meg eladta 380-ért. Az Appeninen az, aki megvette 140-ért és eladta 410-ért. Mindkettő mélyen alulértékelt cég volt (most is az, csak már kevésbé), és emlékszem, hogy szidott ott mindenki mindenkit, mikor anno látták,  hogy a béka segge alatti árfolyam még jobban a béka segge alá esett. Aki nem bírta, anyázva eladta bukóban. aki türelmes volt, várt, és sokat nyert. Utólag szerintem mindenki veri a fejét a falba, miért nem vett azon a nyomott árfolyamon többet. Ugyanezt érzem a NAP-nál is: fundásan ez egy nagyon jó cég, jelentősen alulértékelt, a sztori mondjuk kevésbé izgalmas, ez a cég csendben, kiszámítható nyereséggel dolgozik. Ez nagyon sokat ér szerintem, sokkal többet, mint ezek a speka felhúzások, amik kihasználásához nagy szerencse kell, és hatalmasat lehet bukni velük, ha rosszkor száll be az ember. A NAP-ot ha felfedezik, akkor nagy ugrásra számítok. Addig meg gyűjtögetek és türelmesen várok. Ki fogja ez pörögni magát. 
tommanto 2023. 12. 02. 07:07
Előzmény: #6167  tommanto
#6168
Maradjunk annyiban hogy ha nem szándékosan csinálják akkor megérdemelnek minden negatív jelzőt, mert hát balfekek.
Ha merő szándékosságból csinálják akkor kívánjuk nekik hogy mindent kapjanak vissza szépen az élettől 
tommanto 2023. 12. 02. 07:02
Előzmény: #6166  medve4444
#6167
Értelek én medve csak ezek nem értenek bennünket.
Egy részvény ha masszívan alulértékelt, ráadásul illikvid is akkor valamivel baj van.
A BÉTtel tuti, az évtizedek óta átvert kisbefektetők igen csalódottak.
Ez a csávó meg nyomja itt a mantrat a fórumban ugyanolyan szánalmas mint civin.
Egy valamire való vezető tenne is valamit. Hát legalább a nevetségesen alacsony áron elkezdene összeszedni.
De ezek ülnek a bankbetéten
medve4444
medve4444 2023. 12. 02. 00:30
Előzmény: #6162  oldrider
#6166
Azt, hogy mennyire jó üzlet, vagy mennyire nem jó üzlet a napelemrendszerek működtetése én azt nem kérném számon a vezetőségen. (Már persze amennyiben mindez nem működési hatékonysággal kapcsolatosan merül fel. )
Szerintem részvényesi szempontból fontos lenne, hogy csak a menedzsment által meghatározható dolgokat kérjünk rajtuk számon. Azt viszont következetesen. Én a magam részéről a részvény portfóliómnak kb a 12%-át tartom a NAP-ban, így sem vagyok egy közgyűlésre járó személy, mondjuk ezen elképzelhető, hogy majd változtatok.......mindenesetre aki jár ott is ezeket kellene számonkérni. 
tommanto 2023. 12. 01. 22:13
Előzmény: #6162  oldrider
#6165
Ilyen nevek mint ami a nap kgyn is ma jelen volt, egy rakás szar a tőzsdei munkásságuk, olcsó közhelyek a fórumban mélyen alulértékelt illikvid részvény, erre aztán büszke lehet a letelepedési kötvényes...
oldrider 2023. 12. 01. 19:59
Előzmény: #6163  orbitalis
#6164
Gratulálok! Sajnos belőlem hiányzik ez a racionális rugalmasság. Ahogyan látom, sok vasat tartasz a tűzben és mindegyikből szerencsét tudsz kovácsolni. 
orbitalis
orbitalis 2023. 12. 01. 19:44
Előzmény: #6162  oldrider
#6163
közben Astra fordult és csináltam a 250-270-es porszívózással egy 40% feletti nyerőt.
nem gondoltam volna, hogy az indul meg, itt meg hullaszag marad.
oldrider 2023. 12. 01. 17:57
Előzmény: #6161  medve4444
#6162
Csűrés, csavaràs, indoklàs, minden belefér. A csapból is a zöldjövő folyt. Örültem, hogy van ilyen részvény is a BÉTen. Aztán ki kell magam képezni, hogyan kell irányítani a rendszert, mert a nap éjszaka nem süt, de amikor süt akkor ingyen sem kell a megtermelt áram. Tárolni kéne, de ez nem megoldott, az MVM hálózata elavult, a kormány cumiztat stb. A cég kurva jó, csak az aki vette ezt a szart mondjuk 1300 Ft-ért az most nézi, hogyan égett el a pénze a nagy inflációs bumban. Szóval Földvárinak meg a cégnek van ebben felelősége vastagon. Sunyik, mint a kanyi róka. A tök illikvid piacon meghirdetik a saját vásárlást, aztàn vàrjàk, hogy 900 alatt legyen, akkor majd talàn vesznek. Szóval a kicsik szàmàra ez egy nagy szar. Lehet filozofálni, hogy mennyire jók az eredményeik - annak, akiket ez megnyugtat.
medve4444
medve4444 2023. 12. 01. 17:29
#6161
A kiegyensúlyozottság véget azért megjegyzem, hogy szerintem továbbra is egy fundásan okés cég. Nem lesz ebből tízszeres nyerő (vagy hát ha lesz az nem a fundamentumok okán), cserébe korrektül elmuzsikál a cég. Azzal foglalkozik a cég amit a neve is ígér (bár szerintem egy kis energiatárolás beleférne a cegprofilba.... utána kellene számolni a cégnél h kijön-e a matek), a menedzsment is próbálja a fő profilt menedzselni, hosszabb távú szerződésekkel próbálja minél kiszámíthatóbbá tenni a bevételeket - ezt többször el is mondták h ők ilyen kötvény szerű, illetve kockázatú részvényt szeretnének a cégből csinálni, úgy h ebből a tőzsdei befektetők is részesülhessenek.
Tehát alapvetően a cég úgy tűnik, hogy rendben van többnyire hozza amit vállalt, mínusz az, hogy a napelemes portfólió felépítése jelentősen lassabban halad a vártnál. Amivel nagyobb gond van az, hogy kissé érthetetlenül a menedzsment a tulajdonosi felhatalmazás ellenére nem próbál saját részvényt vásárolni, így érték romboló módon, vagy legalábbis nem értek teremtő módon jár el (a likviditás önmagában értek, úgy ahogy a fair value alatti részvény visszavásárlás is). Emellett a növekedési elképzelések kapcsán magasabb fokú transzparencia lenne az üdvös. Ki lehetne adni egy frissített prezentációt, vagy valami hasonlót. 
Tehát alapvetően korrekt a cég, és amennyit látni a vezetőségből is az többnyire. Csak érthetetlen módon vagy tényleg nem érti a transzparenciára való igényt (hivatalos formában, mármint én nagyra tartom azt is amikor itt a fórumon válaszol.....de azért illene mégis egy hivatalos formában közzétenni a legfontosabb állításokat), illetve ezen a szinten a részvény visszavásárlás értékteremtő szerepét. És ezen stílusbeli problémák érthető módon erős frusztrációt okoznak minden kis részrészvényesnek. Mert azt elhiszem, hogy a nagytulajdonosokkal a hétvégén telefonon megbeszélik, hogy mivel mizu, illetve azt is elhiszem h a kifejezetten nagy részvényesek szempontjából nem értek az ha a Nap Nyrt likviditása napi 3-5 kötetről és 0,5-4 milliós forgalomról ha felmegyek mondjuk napi 10-15 kötésre és napi 5-10 milliós forgalomra mert az ő szempontjukból a befektetésük továbbra sem likvid, de ez a kisbefektetők részére igenis komoly értékkel bírna. (És ez utóbbi alacsony tőzsdei likviditás miatt azt is elhiszem h a nagyobb tulajok számára teljesen mindegy az aktuális árfolyam, mert úgysem tudnak kiszállni ott, de ugyancsak a nagyobb likviditás mellett az árfolyam szerepe is egyre fontosabb lenne a kisbefektetőknek mert számukra valósabb értékelést tudna jelenteni.)

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek