Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 14. 23:54
Előzmény: #14974  Törölt felhasználó
#14980
No és akkor itt jön a logikai csavar: ha nem tette be a hiányzó vagyonelemek közé, akkor elvileg megvan, azaz ki kellene adnia az ügyfél számára. Erre azt mondják, mégse, mert elvileg van csak meg, perlik a külföldi pénzintézetet, hogy visszaszerezzék. Közben állományátruházás zajlik, elvileg... Kérdezem én: állományátruházás után miként kezelik majd ezt a hiányzó, de mégis meglévő vagyonelemet? Kérdés: ami az ügyfél részére az eljárási időn belül (állományátruházásig) nincs meg, tehát hiányzó vagyonelem, akkor miért is nem kártéríti a BEVA? A hoppon maradt ügyfél ez esetben kit pereljen? A BEVÁ-t, a BC f.a.-t/PSFN-t, vagy az állományátruházási pályázat nyertesét?
carcassonne 2016. 08. 13. 14:18
Előzmény: #14971  Törölt felhasználó
#14979
S. ugyben a perre a tv.szek allitolag megallapitotta, nincs magyar birosagnak hataskore. Most ez van fellebbezes alatt, tehát meg el sem indult a per erdemi resze.A masodfoku bg. az esetek 80% ban nem valtoztatja meg az 1. fokù vegzest. Ez utan esetleg kulfoldon ujra megindithato a per. Idotartama, kimenetele teljesen bizonytalan. .....jelenleg meg az is bizonytalan hogy mo.-on vagy kuldoldon kell perelni... kozben Q ugyben mar vissza is adta a zarolt vagyont...
Hmmz
Hmmz 2016. 08. 13. 02:33
Előzmény: #14977  Hmmz
#14978
Egy kis tavaszi infó az ILLIKVID befjegyekről ha valaki még nem tudná:

link

Cikkszerűen erről:
Visszakapják valaha a "illikvid" pénzt a befektetők?

Minden attól függ, mennyit sikerül visszanyerni ebből a felszámolás alatt lévő cégektől. Az Access Alapkezelő tájékoztatása szerint a követelés megtérülési arányát egyelőre nem tudni, mivel a felszámolás alatt lévő cégek fizetési képességéről sincsenek még meg az információk.
Azzal, hogy az alapkezelő a DRB Bankcsoporttal és a Buda-Cash-sel szemben eszközköveteléssel rendelkező alapokra illikvid sorozatot képzett, elkerülhetetlenül módosulni fog az érintett alapok kezelési szabályzata is, aminek hatályba lépéséhez most az MNB jóváhagyására várnak.
Fontos még tudni, hogy a likvid és illikvid sorozatokban lévő befektetési jegyeket olyan arányban osztják szét a befektetők között, amilyen arányban a likvid-illikvid eszközöket szétosztották.
Az alapkezelő felhívja a befektetők figyelmét arra is, hogy az illikvid sorozatok képzése ellenére az alapok befektetési jegyeinek forgalmazása továbbra is szünetel, ami csak akkor indulhat újra, ha az MNB arra engedélyt ad.
Hmmz
Hmmz 2016. 08. 13. 00:57
Előzmény: #14976  Balage74
#14977
áá mégcsak a héten kapták a biglóvét, kiosztani se 2 perc
Balage74
Balage74 2016. 08. 12. 18:40
Előzmény: #14975  fudge
#14976
Nálam még semmi BEVA értesítés:( van még más is hasonló cipőben, vagy kezdjek aggódni?
fudge
fudge 2016. 08. 11. 18:16
Előzmény: #14973  Hmmz
#14975
Én is felvettem a pénzt! BCtől még mindig semmi, két hónapja voltam ott megadni a megbízást.
Törölt felhasználó 2016. 08. 11. 15:26
#14974
Ma megkaptam a BEVA levelét - hál istennek nem ajánlva küldték.
Holnaptól mehetek a takarékszövetkezetbe a pénzemért.
BC-vel szemben van még BBRY részvénykövetelésem, szerencsére nem nagy összeg. Erről semmit nem lehet tudni, a BEVA nem rakta be a hiányzó vagyonba - következésképpen a kártalanításba sem -, a felszámoló meg szétteszi a karját, foliyk a per.
Hmmz
Hmmz 2016. 08. 11. 00:44
Előzmény: #14970  Hmmz
#14973
No megjött a zseton is, csak másfél évig tartott :)
de fogjuk fel pozitívan..legalább megjött..

Közben az a hír járja hogy az nhb-seknek szept.-okt. környékén lesz a "dinnyeosztás" :)
fudge
fudge 2016. 08. 10. 21:56
#14972
Ma átvettem az ajánlott levelet a BEVÁtól és megadtam az átutalási megbízást is a takarékban. Ha minden igaz holnapra itt lesz a pénz nagy része! :)

Ami megmaradt, annak átutalását több, mint 2 hónapja, június 8-án kértem a BCtől, a mai napig semmi, egyszerű forint átutalásról van szó! Még szerencse hogy az csak a töredéke és a BEVÁtól remélhetőleg megkapom a többit.
Törölt felhasználó 2016. 08. 09. 23:35
Előzmény: #14959  Törölt felhasználó
#14971
Megérkezett a feltett kérdéseimre a válasz a BC-től: "Az Ön által felvázolt esetről a Buda-Cash jelenleg nem tud még információval szolgálni. Amint tisztázódik a külföldi vagyonelemek kifizetésének eljárásrendje, abban az esetben a Buda-Cash ezt közleményben a www.budacash.hu weboldalon közzéteszi. Jelenleg megközelítőleg sem tud a Buda-Cash nyilatkozni az eljárás időintervallumáról." - tehát, akinek ilyen részvénye volt: ülj, pihenj! s lehet újra pergetni a napokat, heteket, hónapokat (?), éveket (?)... Ezek után, írnom kellene a BEVÁ-nak, szerintük mi lesz akkor, ha nem nyerik meg a pert, vagy ha már eltelik x év. (mert ugyebár az eljárási idő sem végtelen). O.o
Hmmz
Hmmz 2016. 08. 09. 12:02
Előzmény: #14969  fudge
#14970
Nem, csak úgy simán csekkméretű boritékban. Olyan 1%-al magasabb az összeg mint az első értesítés, tehát több zsetont "fújtak" meg mint elsőre számolták, vagy csak azóta fújták meg az illetékesek ;)

portfolió kezelésen volt a zseton, trend extrában, más nem volt rajta.

érdekesség hogy máshova tették az átvételi cimet mint az elsőn.

Felhivtam őket, utalható... tegyük hozzá elméletileg..mindjá bemegyek lecsekkolom személyesen is
fudge
fudge 2016. 08. 09. 10:20
Előzmény: #14963  Hmmz
#14969
Már meg is jött? Ajánlva küldik?
Törölt felhasználó 2016. 08. 08. 23:39
Előzmény: #14967  detto71
#14968
Igen... így jártam, sajna. Ezért is érdekes az a válaszlevél, amit várok tőlük az ügyben, hogy mi történik akkor, ha elvesztik a pert. Azaz, ki fogja akkor és hogyan a kártérítést elvégezni. O.o
detto71
detto71 2016. 08. 08. 20:55
Előzmény: #14966  Törölt felhasználó
#14967
Tehát, olyan eszközöd van, amire felesleges beadni a transzfert, mert kiadása per pillanat nem lehetséges. Hát ez gáz.

Hogy ők hívjanak, arra sajna várhatsz.
Törölt felhasználó 2016. 08. 08. 16:40
Előzmény: #14960  detto71
#14966
Buda-Cash oldalán a GYIK 27. pontjában pl. ez áll: "27. Milyen esetekben nem indítható meg a transzferálás? ... 3.: Az ügyfél számláján található értékpapírok, instrumentumok, devizák és egyéb termékek a Buda-Cash által előre meghatározott, kiadható termékek körébe tartoznak a megbízás beadásának időpontjában"
Aztán: "79: Miért van néhány olyan nem amerikai (US) , hanem európai (pl: DL) ISIN kóddal rendelkező értékpapír ami nem kiadható? ... lehet az adott részvény olyan letétkezelőnél van elhelyezve (pl: SAXO) ahonnan jelenleg nem áll módunkban transzfereket és utalásokat indítani."
De ajánlott a 80., 81. és 82. pontokat is átnézni ez ügyben.
Törölt felhasználó 2016. 08. 08. 16:28
Előzmény: #14964  Törölt felhasználó
#14965
"kifizetés" helyett "részvény-transzfer". siettem. No meg dühít is az ügy. Sry.:)
Törölt felhasználó 2016. 08. 08. 16:26
Előzmény: #14960  detto71
#14964
Igen arra, mivel a hivatalos tájékoztatójukban az állt, hogy azok ne küldjenek be transzferálási doksit (közjegyzővel hitelesítettet, illetve számlavezető bankkal egyeztetettet), amíg ők nem keresik fel az adott ügyfelet, és nem történik meg az (esetleges) kifizetési egyeztetés. Többször megírták, hogy addig nincs mit intézni, míg ők fel nem hívják telefonon a károsultat. Mailben, postai levélben nincs tájékoztatás, egyeztetés. Személyesen is csak azt követően lehet velük értekezni, ha felhívtak és egyeztettek időpontot. Ezért vagyok kiakadva, mert engem a mai napig nem keresett telefonon tőlük senki... pedig két aktív számomat is megadtam nekik. E-mailben is csak sablonos válaszokat küldenek, amelyekkel nem tudok mit kezdeni... Érdemi infó, konkrétan az ügyemben, a mai napig nincs.
Hmmz
Hmmz 2016. 08. 08. 15:26
Előzmény: #14962  Törölt felhasználó
#14963
na meg is jött az új BEVA papir, csak későn láttam, de holnapnál tovább nem húzom, mer megin megszopa@tnak vele..
Törölt felhasználó 2016. 08. 08. 09:51
Előzmény: #14956  nick121
#14962
Újraindul a Beva: link
Törölt felhasználó 2016. 08. 07. 11:48
Előzmény: #14959  Törölt felhasználó
#14961
Köszönöm a válaszokat ! Mivel juniusban kaptam vissza részvényt, illetve utaltak Ft-ot és Eur-t, szerettem volna ellenőrizni, hogy mi miért mennyi volt. Erre alkalmas az egyenleg értesítő. Írtam egy levelet a nagyeszű felszámolónak, válaszolt hülyeséget ( ahogy szokott), újabb levél bekérte az ügyfélkapum Prsc-t, beküldtem, majd felhívott, hogy ő nem gazdasági informatikus, ezért kivételesen most az egyszer postai uton ingyenesen elküldi a juniusi egyenleg értesítőt. Ez 2 hete volt, természetesen nem kaptam semmit. Node, ha Nektek is május 31-es az utolsó értesítő, akkor senki sem kapott, így a helyes válasz az lenne, hogy elnézést kérünk a folyamatos lopás közben nem értünk rá, majd ekkor küldjük. Amit természetesen nem tartanak be, mert itt mindent lehet következmények nélkül, elég ha a pedigrédbe benne van Felcsut, esetleg gázszerelő vagy, vagy koszorús költő Lsimon álnéven !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek