Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 19:30
Előzmény: #800  pampa
#801
"Volt egy rendőrsorfal.Állt,nem mozgott. A képviselő elindult feléjük,mutatta az igazolványát és mondta a nevét."

Persze, mert ez már csak ilyen tiszta egy tízezres nagyságrendű tömegben, ahol ordibálás, dobálózás van, a rendőrökre rontanak tucatnyian, füst van a könygáztól/tüzektől.

Elmondjam a fentit hogy nézhetett ki a rendőrök szemszögéből? Van egy zavargás, sorfalat állnak kb. 50-100-an, velük szemben sok tucatnyi / 1-200 őrjöngő, követ, molotovkoktél dobáló állat, mögöttük sok ezer skandálló, fekbőszült tömeg (én kimentem megnézni, félelmetes). Te ott állsz, mert ott KELL állj. Véded a rendet, meg saját magadat... És akkor ilyen körülmények között megindul egy ember feléd, aki mutogat, majd elővesz a zsebéből valamit... (tudod ilyenkor szoktak amerikában lelőni a rendőrök, mert nincs mérlegelési lehetőségük).

És akkor azt továbbra is feltételeztem én is, hogy a képviselő jó szándékúan ment a rendőrök felé...
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 19:36
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#802
Kiegészítés: fejlett, igazán demokratikus jogállamokban (szóval nem Egyiptomról beszélek, hanem Nyugat-EU-ról) ilyen zavargásokkor van halálos áldozat is rendszerint. Itt egy évig tartó zavargá-sorozat volt és a szemkilövős eseten kívül még csak nagyon súlyos/maradandó sérülés sem történt. Szóval minden hiba ellenére a rendőrök jól végezték a magyar demokráciában, jogállamban és a rendőrség számára is példa nélkül esetben a munkájukat.

Ez persze csak objektíve van így. A zavargó bűnözők és a szimpatizánsaik elfogultságával nézve nyilván nincs így.
Phylaxa 2013. 09. 16. 19:41
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#803
Teljesen korrekt. Maximálisan azt teszi, amit a jog enged. Nincs is ezzel probléma.
A probléma ott van, hogy mi az amit megtehetett volna, amit a jog szintén megenged. :)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:28
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#804
De nem csodálkozhatsz komolyan ezen!!!
RM a mi kutyánk kölyke.. az LMP-sek meg hazaáruló nemzetietlen néprontók stb...stb... :)

Kérdés, a választóknak, a zembereknek ez mikor tűnik fel!!
pampa 2013. 09. 16. 20:31
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#805
Akkor reklamálj a bíróságnál, mert szerinted jogtalanul ítélték el az érintetteket ebben az ügyben.

Amennyiben jogszerűen jártak el a rendőrök miért született elmarasztaló ítélet?
Hibázott a bíróság?
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:33
Előzmény: #800  pampa
#806
Látszik, nem a valós helyzetet képzeled el!!!

Ott egy rendőrsorfal, akinek ott az a dolga, hogy feloszlassa a tömeget. Elhangzott akkor már, hogy "Oszoljanak, mert..."
Ilyenkor a rendőrök nem fognak plenáris ülést tartani egy magát képviselőnek mondó valakivel.
Nem engedelmeskedik a rendőri intézkedésnek... hát rendben... akkor jön a következő lépés... berántják és elverik. Ha beállt a tömegbe, akkor ne várja, hogy kivételezzenek vele.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:34
Előzmény: #805  pampa
#807
Nem az intézkedés volt jogtalan, hanem a mértéke.
pampa 2013. 09. 16. 20:43
Előzmény: #806  Törölt felhasználó
#808
Nem követted az akkori eseményeket. Teljesen téves az a szituáció amit leírsz.
Nem volt akció. Volt egy rendőr csoport aki egy helyben állt. A képviselő elindult feléjük, hogy kérdezzen tőlük. Már előre kivette az igazolványát és maga előtt tartva közeledett és azonosította szóban is magát. Semmi sem indokolta a rendőri brutalitást.

Pontosan azért volt ennyi sebesülés mert eleve azért mentek ki, hogy "revansot" vegyenek a TV székháznál történtekért.
Miért nem volt rajtuk azonosító?
Jó kérdés.....

És lényegtelen, hogy milyen kormány van hatalmos képviselőt nem lehet ilyen ügyekért előállítani. Akkor sem, ha JOBBIK-os akkor sem ha LMP-s.
A tv. pontosan szabályozza mikor lehet egyedül.

szvsz
pampa 2013. 09. 16. 20:45
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#809
Az intézkedés is jogtalan volt.Mit követett el amiért intézkedni kellett ellene?

szvsz
ts3 2013. 09. 16. 20:48
Előzmény: #800  pampa
#810
"A képviselő elindult feléjük,mutatta az igazolványát és mondta a nevét. "

Ha az igazolvány akkora lett volna mint az lmp-s plakátok a parlamentben, akkor talán lett volna értelme a mutogatásnak.
Nevét is mondta, nagyszerű. A rendőröknek, nem kell minden parlamenti képviselő nevét ismerni.

Varga László képviselő szerinted melyik párt tagja? (google-izni nem ér)

Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:50
Előzmény: #805  pampa
#811
"Akkor reklamálj a bíróságnál, mert szerinted jogtalanul ítélték el az érintetteket ebben az ügyben."

Egy szóval nem mondtam, hogy jogszerűen jártak el. Én az alapszitutól beszéltem, az eljárásuk mikéntje és mértéke lehetett problémás.

De megismétlem: egy 1 évig tartó, alkalmanként több ezer/tízezer fős zavargás sorozatban nincs az a rendőrség, ami hiba nélkül végzi a dolgát, hiba nélkül kiszedi azt a pár 100 embert, akik tényleg törvénysértőek és a többieknek semmi baja nem lesz... De azt a pár 100-at meg mind kiszedi.

Na ilyen nincs.

Ha pl. nem csinálnak semmit, akkor nem csak megússza az a pár 100 vandál, hanem ártatlan kívülállóknak is baja eshet (az értékekről nem is beszélve, amikben így is komoly kár keletkezett). Érdekes, hogy a dfelgyújtott autók civil tulajdonosait itt nem divat sajnálni, a hitelét még lehet évekig nyögte, miközben a kocsija már rég a roncstelepen volt a vandálok miatt...

Ha szigorúbban végzik a munkájukat, akkor meg bajba kerülhetnek olyanok, akik csak pont akkor, pont ott voltak és félreérthetően viselkedtek, vagy azok a határesetek, akik csak hőzöngtek, de nem követtek el ténylegesen semmit.

Szerintem érted ezt, csak nem akarod megérteni... Vagy tényleg nem is érted?

Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:51
Előzmény: #809  pampa
#812
"Az intézkedés is jogtalan volt.Mit követett el amiért intézkedni kellett ellene?"

Lásd #812.

Szólj, ha már érted.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:51
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#813
Helyesen: ...#811...
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:55
Előzmény: #808  pampa
#814
"És lényegtelen, hogy milyen kormány van hatalmos képviselőt nem lehet ilyen ügyekért előállítani."

Pont ezért ment oda, ez még nem jutott eszedbe? Olvasd el újra a lentiek és gondold végig. (egy rendőr ilyenkor se jogszabályt nem tud lapozgatni, se füstben 20 méterről igazolványt leolvasni, se üvöltő tömegben megérteni egy 1001-edik feléjük beszélő szavát...)

Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:58
Előzmény: #808  pampa
#815
Eddig rendőr sorfalról beszéltél, most meg már csak rendőrök csoportja???

Nos, melyik volt??
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 23:09
Előzmény: #787  rockmaster
#816
link

Érdekes...

Megy a legendagyártás, majd talán 80 év múlva megtudjuk az igazat a szervezők kapcsolatairól.

Az viszont teljesen tuti, hogy szervezett volt a zavargás, előre lehetett tudni, a Fideszt figyelmeztették, hogy 6-ig áll az oszlatás, utána indul...

mégis odaszervezte, és akkor sem tett semmit, nem figyelmeztetett, nem fogta rövidebbre stb. ebben minimum felelőssége van
(az meg most még csak feltételezés, hogy esetleg még kapcsolata is volt a zavargókkal, és részese is volt a szervezésnek, de a tetteivel tökéletesen elősegítette a tragikus végkifejletet)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 23:37
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#817
végre kijött a lendvairól a nemzeti köresemes a megfejtéssel, hadd osszam az olvasótárs helyett elsőkézből: rendőrsorfalak csoportja
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 01:06
Előzmény: #817  Bekre_Pal
#818
:) :)
értem most már... világos.
Ha innen nézem, akkor rendőrsorfal,
ha onnan, akkor rendőrük (nyilván békés, vagy vérszomjas, ez is a nézőponttől függhet) csoportja,
ha meg amonnan nézem. akkor a sorfalak csoportja....

Én inkább sörfalakat látnék szívesen.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 04:58
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#819
Nem csodálkozom ezen, csak felszinen akarom tartani, hogy kettős mérce van.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 05:08
Előzmény: #808  pampa
#820
"Akkor sem, ha JOBBIK-os akkor sem ha LMP-s."

Érdekes, kormányközeli berkeket nem nagyon láttam ezellen tiltakozni, sőt...

Egyébként a "mi kutyánk" képviselőnk törvényekhez állásáról a fidesz véleméynét jól tukrözik a személyekre/képviselőkre hozott gyevi bíró törvények, vagy pl. az, hogy valamely ellenzéki képviselő megrémült a választók iránti felelőségétől, amikor visszafordult, amint a rendőr megkérte.
Pedig ez a jogkövető magatartás. Ha a rendőr kér valamit, akkor szokás betartani, még akkor is, ha "ellenszegülési" igazolványa van.
De a fidesz nem így látja a nemzeti képviselő bármit megtehet, a többieknek lehet a jogait nyírbálni. Lásd a ház méltóságát megsértő gyakorlatilag Orbán idézetek ellenzéki képviselők részéről, bezzeg a "komondor" esetek. (Szerintem Alaptörvénybe kellene foglalni, hogy a nők dolga a szülés meg a főzés és a helyük a konyha. És nem lenne semmi vita, nem kéne nőt sem verni, meg lehetne tetetni az eljáró erőszakszervvel, aki a törvényt betartatja.)
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 05:15
Előzmény: #820  Törölt felhasználó
#821
Ja, és ráadásul pl. az LMP-s képviselőket igazoltatták a rendőrök nyugodt körülmények között, a fideszes képviselő pedig egy "háborús" környezetben lépett ki, ahol, amikor már nem biztos, hogy lehetőség volt iratok ellenőzrésére.

Tehát, amikor az intézkedés "ellenszegülési igazolvány" jogi részét nézzük, minimum azonos megítélés alá kellene, hogy essen. De mégcsak azalá sem esik (a jelen ellenzék hátrányára).
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 05:23
Előzmény: #810  ts3
#822
"Varga László képviselő szerinted melyik párt tagja?"

Nam azért, de Varga (ha egyre gondolunk) ismertebb, egy csomót szerepelt a tv-ben, volt egy csomó hozzászólása, amíg Révész szerintem kevésbé volt ismert azelőtt. Lehet, hogy emlékeim megcsalnak, de még Országgyűlésben is alig szólalt meg. Bár kétségtelen, hogy azután az eset után nagyon ismert lett, de ezeken kívül most sem gyakran hallani róla.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 17. 06:55
Előzmény: #734  szivacs
#823
virítsd már a majdnem halott vakcigányos sztoridat, tiszta kíváncsivá tettél
Alilou3 2013. 09. 17. 08:38
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#824
Én nem csak ezért nem szavazok a fideszre !!!

A 400 milliárdos költségvetési tartalékból félmilliárd forintot vett volna el Szabó Tímea független képviselő, a pénz a fogyatékosok oktatását végző, nemzetközi hírű Pető Intézethez került volna, de a kormánypárti képviselők elgáncsolták a kezdeményezést.

link
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 17. 10:28
Előzmény: #824  Alilou3
#825
Minek foglalkozna Orbán elvtárs olyan lényegtelen apróságokkal, mint fogyatékos gyerekek, ha költheti a pénzt a házi stadionjára is?
_pampa 2013. 09. 17. 10:57
Előzmény: #825  goapsy1
#826
Bizony...ahogyan Gyurcsányt se nagyon izgatta a gyermeklélegeztető gépek vásárlása,inkább költötte a pénzt kormányzati központ tervezésre.Természetesen abból nem lett semmi, de reméljük hogy a stadionok megépülnek.
Nem tudom ez az intézmény milyen fenntartású, de amennyiben magán vagy alapítványi úgy rengeteg más egészségügyi,szociális és kulturális egység küzd ugyanezen gonddal.
Ő rajtuk is kellene a költségvetésnek segíteni?
Vagy kiemelünk egyet és a többi "pusztuljon"?

Ez is meg a többi probléma is kormányfüggetlen.
Amikor az MSZP-SZDSZ volthatalmon lett volna megoldani ennek az intézménynek a mindenkori biztonságos működését. Akkor nem volt fontos.Most már nagyon. Beindult a választási kampány gőzerővel.

szvsz
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 17. 11:48
Előzmény: #826  _pampa
#827
Egyszer, csak egyszer megérem még valaha, hogy a fidesz seggnyalói bálványuk aktuális korrupcióját vagy lopásait nem azzal magyarázzák majd, hogy "de mer a Gyurcsány is"?

Leszarom, mit csinált Gyurcsány. Azért szavazták meg kétharmaddal a fideszkomcsikat 3 éve, hogy ők jobban csinálják.
Ha meg nem tudják nemhogy jobban, de még olyan szinten sem, mint az előzőek, akkor takarodjanak a büdös francba.
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 17. 11:51
Előzmény: #826  _pampa
#828
És amúgy
"de reméljük hogy a stadionok megépülnek."

te reméld csak, én nem remélem.

"Ő rajtuk is kellene a költségvetésnek segíteni? "

Dehogy. A költségvetésnek senkin nem kellene segítenie, fogyatékos kölykökön meg pláne. A költségvetés egyetlen funkciója, hogy kéznél legyen a közpénz, mikor Orbán elvtársnak eszébe jut, hogy Karakómucsajbasznádon még nincs stadion, ideje építeni.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 11:51
Előzmény: #826  _pampa
#829
Pampa, a te elfogultságoddal értelmetlen itt a vita.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 11:52
Előzmény: #826  _pampa
#830
A tegnapiakra meg nem reagáltál (#810). Sikerült megértened?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 11:53
Előzmény: #830  Törölt felhasználó
#831
#811 (meg lejjebb), bocsi.
_pampa 2013. 09. 17. 11:58
Előzmény: #827  goapsy1
#832
Ebédszünet volt? 50 p.-re jött a reagálás,de elég intenzív.:)))
Nem csinálják jobban így keresni kell olyat aki jobban fogja csinálni.
Idáig egyik sem csinálta jól.

szvsz
_pampa 2013. 09. 17. 12:01
Előzmény: #828  goapsy1
#833
Tehozzád a mozgássérült fiatalok állnak közel, máshoz pedig más problémával küszködő csoportok. Egyet kiemelni és támogatni nagyon nem szerencsés.
Olyan tv.hátteret kell kialakítani, hogy mindenki tudjon működni.

szvsz
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 17. 12:04
Előzmény: #832  _pampa
#834
"Ebédszünet volt? 50 p.-re jött a reagálás,de elég intenzív.:))) "

Elnézést kérek a késedelemért, sajnos bármilyen furcsa is, van még pár egyéb dolgom is azon kívül, hogy a fórumon 1-1 bejegyzésre reagáljak. :)
Legközelebb beállítok majd valami hangjelzést rád, hogy késedelem nélkül válaszolhassak. :)))

"Idáig egyik sem csinálta jól. "

"Jól" nem. De ennél, ami most megy, mindegyik jobban csinálta.
És ez nem nekik bók, hanem a mostaniak elmebetegsége fölötti hüledezés.
rockmaster 2013. 09. 17. 12:04
Előzmény: #826  _pampa
#835
Ez egy kicsit többről szól.. ez egy világhírű, fogyatékosok oktatását végző intézmény..
A visszamutogatás tényleg szánalmas.. sajnálom a gyerekeket..
Ha meg azt hozod fel netán h én miért nem adakozok, akkor elmondom h rendszeresen adakozok beteg kisgyermek gyógyulását segítendően.. azer..
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 17. 12:07
Előzmény: #833  _pampa
#836
Igen, ami azt illeti, a mozgássérült fiatalok sokkal közelebb állnak hozzám, mint a focihuligánok.

"Olyan tv.hátteret kell kialakítani, hogy mindenki tudjon működni. "

Aha. És gondolom, ez a folyamat megy most. :D
_pampa 2013. 09. 17. 12:09
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#837
Én értem, de te nem akarod megérteni, hogy egy KÉPVISELŐ nem átlag állampolgár.Abban az esetben sem lett volna indokolt az a brutalitás amit alkalmaztak egy minden szempontból ártalmatlan állampolgárral szemben.
Ez nem szakmai hiba volt.
Magyarázhatod ahogyan akarod, de aki nyomon követte az akkori eseményeket teljesen tisztában van azzal, hogy mi miért történt.

Vegyük az azonosító hiányát,nem válaszoltál, hogy szerinted miért hiányzott?
Mert így én azt feltételezem, hogy készültek előre arra, hogy brutálisan szétüssenek a tömeg között és utólag ne lehessen beazonosítani az elkövetőket.

Szerinted?

szvsz
_pampa 2013. 09. 17. 12:16
Előzmény: #835  rockmaster
#838
Ez nem visszamutogatás, csak sokan bírálják Orbánt a populista beszédeiért és szerintem a stadionépítést összemosni az intézet anyagi nehézségeivel....ugyancsak az.

Minden ilyen területen működő ( szociális, egészségügyi,oktatási,kulturális,stb.) alapítványi intézmény a létezéséért küzd.
Egyet látványosan megmentenek, de mi lesz a többivel?
Mert engem a többi sorsa is érdekel, nemcsak ezen intézményé.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 12:43
Előzmény: #838  _pampa
#839
"Ez nem visszamutogatás, csak sokan bírálják Orbánt a populista beszédeiért és szerintem a stadionépítést összemosni az intézet anyagi nehézségeivel....ugyancsak az."

A költségvetés összerakása folyamatos döntés és választás. Szerintem egy világhírű egészségügyi intézmény egyáltalán léte és egy faluba felépítendő stadion között nem kérdés a priorítás. Főleg, hogy a szükséges pénz tekintetében van egy 10-30-szoros szorzó is az utóbbi esetében költségoldalon. (mondhatnám úgyis, hogy a stadion székeinek kiválasztásából megspórolható az előbbi fennmaradásához minimálisan szükséges pénz).

Érted ezt. Csak úgy teszel, mint aki nem érti.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 12:47
Előzmény: #837  _pampa
#840
"Én értem, de te nem akarod megérteni, hogy egy KÉPVISELŐ nem átlag állampolgár"

Te nem akarod megérteni, hogy egy 10 ezer fős őrjöngő tömegben, ahol néhány 100-an kifejezetten a rendőrökre támadnak, füst van és zaj, ott egy rendőr hogyan tudja 1mp alatt eldönteni, hogy a feléjük tartó tucatnyi kődobáló között az egyik hadonászó ember képviselő?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 12:51
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#841
Szóval az, hogy kiszedték a tömegből, az nem rendőri hiba. Hogy utána megverték, az nyilvánvaló túlkapás.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:00
Előzmény: #837  _pampa
#842
"Én értem, de te nem akarod megérteni, hogy egy KÉPVISELŐ nem átlag állampolgár."

Amíg nem igazolja magát addig az. Szerinted a rendőri felszólítást a képviselő figyelmen kívül hagyhatja ?
_pampa 2013. 09. 17. 13:00
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#843
Akkor a te logikád szerint:

Ugyanezen rendőri csoport akkori munkáját ellenőrizni akarta volna egy felsőbb rendőri vezető civilben vagy a belső elhárítás "civil" ruhás tisztje.

Ugyan ilyen brutálisan járnak el vele szemben?
Hiszen abban a tömegben hogyan tudták volna beazonosítani....

Az azonosítók hiányára nem válaszoltál.

szvsz
_pampa 2013. 09. 17. 13:01
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#844
Igazolta magát még időben.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:06
Előzmény: #843  _pampa
#845
Fiktív példákkal nem vitázok, mert értelmetlen. Ha Orbán travinak öltözik egy buzifelvonuláson, akkor hiába miniszterelnök, lehet hogy betámadják hátulról...

Azonosító: ha akkor előírás volt kötelezően (nem tudom, esetleg bemásolhatnál vonatkozó, akkor hatályos jogszabályt), akkor hiba, hogy nem volt rajtuk. Ugyanakkor ez semmiben nem menti fel a zavargók által elkövetett bűncselekményeket (ahogy nem enyhíti és nem súlyosbítja a rendőri túlkapásokat sem).
_pampa 2013. 09. 17. 13:11
Előzmény: #839  Törölt felhasználó
#846
És a többi kb.100-1000 intézmény működéséhez szükséges pénzt miből spórolod ki?

Értem én, hogy a Pető most fontos nagyon jól lehet kampányolni a beteg gyermekek és a focihuligánok összehasonlításával.

A többi 999 pedig pusztuljon,amennyiben nem tudja összeszedni a működéséhez szükséges pénzt...hát ZÁRJON be.
Ilyen a kapitalizmus, ilyen a piacgazdaság...

pl. A daganatos gyermekek életminőségét javító alapítvány mehet a kukába...nekik nem jó a sajtójuk.
Így jártak,értük nem kár....a lényeg az, hogy naponta többször is leírják fontosabb Orbánnak a focihuligán mint a beteg gyermekek...

Nagyon durva kampánynak nézünk elébe.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:13
Előzmény: #844  _pampa
#847
Az előbb felmutattam feléd az igazolványom. Ezzel igazoltam is magam.
_pampa 2013. 09. 17. 13:22
Előzmény: #845  Törölt felhasználó
#848
"20. §101 (1) A rendőrt az intézkedés során
a) az egyenruhája és azon elhelyezett azonosító jelvénye vagy
b) szolgálati igazolványa és azonosító jelvénye
igazolja.
(2)102 A rendőr az intézkedés megkezdése előtt - ha az a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, az intézkedés befejezésekor - köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni. Az V. és VI. fejezetben foglalt intézkedések, illetve kényszerítő eszközök alkalmazását követően a rendőr köteles az intézkedés alá vont személyt tájékoztatni az e törvény szerinti panasz lehetőségéről és előterjesztésére nyitva álló határidőről."
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:00
Előzmény: #848  _pampa
#849
Remek. Tehát ez alapján nem volt kötelező az egyenruhán az azonosító szám.

Öngól 1.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:01
Előzmény: #846  _pampa
#850
"És a többi kb.100-1000 intézmény működéséhez szükséges pénzt miből spórolod ki?"

Pető intézetből csak egy van. Nem nevileg, az intézmény jellegéből is csak egy van. És világhírű (nem úgy, mint a magyar foci, ami legfeljebb világ hirhedt). De egyébként jogos a felvetésed, a többi eü. intézmény IS fontosabb, mint egy kurva stadion egy faluban.

Öngól 2.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:03
Előzmény: #846  _pampa
#851
"Nagyon durva kampánynak nézünk elébe."

E témakörökben nem a kampány durva, hanem Orbánék pofátlansága az, meg a hívek mérhetetlen ostobasága.
_pampa 2013. 09. 17. 14:16
Előzmény: #848  _pampa
#852
penznyelo

Az a baj veled, hogy egy szövegből csak azt értelmezed ami téged igazol.Attól még a többi is létezik.

"az egyenruhája és azon elhelyezett azonosító jelvénye"

"A rendőr az intézkedés megkezdése előtt "

"ha az a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, az intézkedés befejezésekor - köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni"

Révész esetében milyen indokok voltak, hogy ezek közül egyet sem alkalmaztak?

Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:18
Előzmény: #852  _pampa
#853
Azt honnan tudod, hogy az intézkedés UTÁN nem igazolták magukat? (valahogy magvan a két rendőr).
_pampa 2013. 09. 17. 14:20
Előzmény: #850  Törölt felhasználó
#854
Ahogyan számtalan más alapítvány által fenntartott intézményből is.Azokkal mi lesz?

Csak a Pető vs. focihuligánok sokkal jobb kampányelem.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:20
Előzmény: #852  _pampa
#855
Eddig azt kérted számon itt a topicban, miért nem volt azonosítójuk. Most te magad idézted be a törvényt, amivel bizonyítottad, hogy az bizony NEM VOLT KÖTELEZŐ.

Most azon lovagolsz, hogy az intézkedés előtt vagy után szóban miért nem igazolták magukat a rendőrök.

Ezzel kapcsolatban a szövegem:

1. A fentiek ismeretében írd le, hogy tévesen kérted számon az azonosítót, mert az tényleg nem volt kötelező.
2. Várom a konkrét ügyben annak igazolását a részedről, hogy a rendőrök SZÓBAN nem igazolták magukat az intézkedés végén.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:22
Előzmény: #854  _pampa
#856
"Azokkal mi lesz?"

Pl. stadionok helyett azok fontosabb. A fradinak is minek új stadion? Debrecenbe minek új stadion?
_pampa 2013. 09. 17. 14:23
Előzmény: #853  Törölt felhasználó
#857
Nem kettő az összes megvan.Az egész csoportot be tudták azonosítani, csak magukat a személyeket nem. És mivel nem tettek vallomást egymásra így csak a bemásolt indok miatt lehetett kettőt megbüntetni.
Amennyiben megmondják a nevüket egyszerűsödött volna az eljárás.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:24
Előzmény: #857  _pampa
#858
Kérdésem mégegyszer: írj valami hiteles bizonyíték arra, hogy a rendőrök szóban SEM igazolták magukat az eljárás előtt vagy után. Várom.
_pampa 2013. 09. 17. 14:27
Előzmény: #855  Törölt felhasználó
#859
Valamelyik azonosításkötelező lett volna.
Nem alkalmazták egyiket sem.
Számtalan videofelvétel bizonyítja, hogy intézkedés előtt és után sem azonosították magukat a rendőrök.
Védjed őket,megérdemlik. Jól végezték a dolgukat! :(((
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:31
Előzmény: #859  _pampa
#860
"Védjed őket,megérdemlik. Jól végezték a dolgukat! :((("

Nem, egyrészt nem védem, másrészt többször leírtam, hogy nyilvánvalóan követtek el hibát. Tehát ne hazudj.

Veled ellentétben én elfogulatlanul állok a kérdéshez. Tőled pl. még nem olvastuk itt az elmúlt 7 évben, hogy Orbán hibázott valamiben is...
_pampa 2013. 09. 17. 14:32
Előzmény: #858  Törölt felhasználó
#861
Beszélj olyannal aki elszenvedője volt ennek a brutalitásnak.Majd elmeséli, hogyan igazolták magukat a rendőrök. Nézd meg azt a számtalan felvételt ami készült arról az estéről.
A konkrét vitát kiváltó esetet is addig tagadták még elő nem került olyan anyag ami bizonyítja a képviselő állítását.

szvsz
_pampa 2013. 09. 17. 14:35
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#862
Ez így nem pontos fogalmazás.... alig volt olyan eset amiben NEM követtek el hibát,szabálytalanságot vagy bűncselekményt.
Ez közelebb áll a valósághoz.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:41
Előzmény: #861  _pampa
#863
Megismétlem: az alapszitu az volt, hogy sok 100-1000 ember bűncselekményt követett el. A rendőrök pedig a dolgukat végezték.

Ezt ne feledd. A rendőrök nem saját szórakozásból mentek ki, hanem egy példanélküli zavargás sorozat elhárítása, a többi ember és a város védelmében OTT KELLETT LEGYENEK. Amikor utcakővel, molotov koktéllal dobálták őket és tucatnyian néztek farkas szemet több ezer fős felbőszült tömeggel!

Próbálj meg gondolkozni is.

Mondom mégegyszer, végezz el magadban egy gondolatkísérletet. A vandál tüntetők legyenek tolvaj, verekedő, balhézó cigányok. Mondjuk több 100, 1000. A rendőrök kimennek és megpróbálják elkapni őket. Párat jogtalanul megvernek. És az eljárás során megsérül 1-2 ártatlan, kívülálló is. Ebben az esetben kiket szídnál? A balhés cigányokat, akik miatt kezdődött az egész, vagy a - egyes esetekben tényleg - túlkapó rendőröket?

Nem kell válaszolj.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:43
Előzmény: #862  _pampa
#864
Nem tartod igazságtalannak ha az egyik oldalon elvárod a teljes szabályosságot, a másikon pedig elnézed a bűncselekményeket is ?
Mi a véleményed a "forradalmárokról" ?

Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:45
Előzmény: #862  _pampa
#865
"alig volt olyan eset amiben NEM követtek el hibát,szabálytalanságot vagy bűncselekményt."

Az 1 évig tartó zavargás-sorozat összes résztvevője 1-200.000 ember nagyságrendű. Az összes érintett személy Budapest teljes belvárosának lakossága, azaz néhány 100.000 ember.

Ebből 0 haláleset, 1 szemkilövős súlyos sérülés és néhány tucat szabálytalan eljárás és kisebb sérüléssel járó túlkapás következett be.

Egy tömegesemény ilyen. Ezek az arányok szvsz elfogadhatóak. Nem látod a fától az erdőt.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:56
Előzmény: #837  _pampa
#866
"egy KÉPVISELŐ nem átlag állampolgár."

Ez a legnagyobb baj, hogy egy átlag fideszes képviselő és fideszes rajongó így gondolja.

Lásd, amikor a rendőr visszafordította az ellenzéki képviselőket, nem mentek tovább és a fidesztől meg azt hallgattuk, hogy biztos az emberektől ijedtek meg, mert "joga" lett volna semmibe venni a rendőri felszólítást.

Pont ez a gond. A képviselőnek nincs joga semmibe venni a rendőri felszólítást, sem más jogsértést elkövetni. A mentessége nem erről szól, hanem a rosszindulatú politikai feljelentések ellen.

A rendőrségnek meg nem biztos, hogy abban a zajban és füstben lehetősége volt igazolványokat nézegetni. De, ha még lett is volna, akkor is a rendőr csak ember és két felbőszült csoport állt egymással szemben.

Ezzel ellentétben a szépen csendben tüntető ellenzéki képviselőket viszont be lehetett vinni, amikor viszont lett volna lehetőség igazolványokat nézni... sőt ebben az esetben protokoll az igazoltatás.
Hallottuk, hogy tiltakoztak ez ellen a fidesze képviselők és hívek?
Nem, mert van egy kettős mérce.
_pampa 2013. 09. 17. 15:07
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#867
Sajnos a tv.ilyen. Amit egy bűnöző, vandál, "höbörgő csürhe" megtehet azt a rend őre NEM teheti meg. Neki minden eljárás során csak a SZOLGÁLATI szabályzat szerint volna szabad eljárnia.
Amennyiben nem ezt teszi akkor ő is azzá válik aki ellen intézkedik.
Nem volna szabad érzelmet bele vinni az intézkedésbe.A 2006-os őszi zavargások nem ezt igazolták.
A TV székház elfoglalásakor békésen beszélgettek a garázdákkal...a FIDESZ rendezvény után pedig teljes erővel verték a tömeget...

Tudom majd jön a magyarázat, hogy akkor még nem voltak ilyen esetre felkészítve....azután pedig túl jól sikerült a felkészítés....

Én az összes rendőrt leszereltem volna akinél azon az estén gumilövedékes puska volt. Az azonosító hiánya miatt nem megállapítható, hogy kik használták szabálytalanul. Így meneszteni kellett volna az összeset.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:11
Előzmény: #867  _pampa
#868
Ezekről mi a véleményed? Csak a mai termés.

"A rendőrség hétfőn késő este házkutatást tartott annál a férfinál, aki a devizahitelesek megmentéséért tüntetők vezetője. A 44 éves P. Lászlót terrorcselekménnyel fenyegetéssel vádolják, amiért a múlt héten társaival feltöltött egy videót a netre, amin azt mondja, ha a bankok és a kormányfő nem oldják meg a hitelesek problémáját akkor, szeptember 17-én, kedden reggel betöri egy bank kirakatát az Oktogonon."
...
A terrorcselekménnyel való fenyegetésért az új Btk. szerint akár 10 év börtönt is lehet kapni.
link

Az óvodás fiáért sietve átszaladt az úttesten egy zalaegerszegi anya, de nem ért oda időben,
....
A büntetés és az elbánás miatt az asszony panaszlevelet írt a rendőrségnek, a hatóság viszont értesítette a gyámhivatalt a gyermeke veszélyeztetése miatt.

link
_pampa 2013. 09. 17. 15:15
Előzmény: #866  Törölt felhasználó
#869
Milyen felszólítás volt Révész esetében?
Oda kiáltott egy rendőr, hogy ne menjen közelebb?
Ennek szegült ellen és ennek ellenére odament a rendőrökhöz, hogy kérdezzen tőlük és gondolom ettől rettentek meg annyira, hogy egy kicsit"keményebbre" sikeredett a kényszerítő intézkedés alkalmazása...

Lehet magyarázkodni csak semmi értelme.
Ebben az ügyben már született ítélet.
Nem a képviselőt marasztalták el,hanem az érintett rendőröket.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:15
Előzmény: #867  _pampa
#870
"Én az összes rendőrt leszereltem volna akinél azon az estén gumilövedékes puska volt."

Te voltál katona ? Gondolod hogy saját döntése volt ?
Te mit tettél volna ha akkor és ott rendőr vagy és mondjuk kövekkel dobálnak ?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:21
Előzmény: #867  _pampa
#871
"Sajnos a tv.ilyen. Amit egy bűnöző, vandál, "höbörgő csürhe" megtehet azt a rend őre NEM teheti meg. "

Szerintem a tv. szerint egyik sem teheti meg. Vagy szerinted a gépkocsik fegyújtása törvényes volt? a rendőrök utcakővel dobálása törvényes volt ?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:23
Előzmény: #869  _pampa
#872
Bizony lehet magyarázkodnod, csak nincs értelme.

- Tény, hogy felszólítottak mindenkit, hogy oszoljanak.
- Tény, hogy - te és a fidesz lelkivilágától ellentétében - egy képviselőnek nem lehet mindent megtenni.
- Tény, hogy nem feltétlenül volt arra lehetőség, hogy felismerjék, hogy képviselő.
- Tény, hogy az ellenzéki képviselőket viszont azonosították.
- És tény, hogy az ellenzéki képviselők ennek ellenére eleget tettek a felszólításnak.
- És tény, hogy kettős mérce van - ezek szerint - ellenzéki és fideszes képviselők esetében (is).

Ettől függetlenül lehettek túlkapások, hibák. Sőt még akár igazolhatták is magukat a rendőrök, nem biztos, hogy megjegyzed/figyelsz rá, pláne olyan pillanatokban... ez is elképzelhető.
_pampa 2013. 09. 17. 15:24
Előzmény: #868  Törölt felhasználó
#873
És neked arról amit a napokban bemásoltam.
Ketten agyonvertek egy férfit. 3 ill. 3,5 börtön.
A másik robbantással fenyegetett egy bíróságot amennyiben nem engednek valakit szabadon.4 év fegyház.

A fő útra sarat felhordó traktort nem veszi észre a rend derék őre, de a hátsó ülésen be nem kapcsolt övet egyből kiszúrja....
Említhetnénk még Gyurcsány alatt a táblával tiltakozó két személy testüregmotozását is...

Látod ez az egész kormányfüggetlen.
_pampa 2013. 09. 17. 15:26
Előzmény: #870  Törölt felhasználó
#874
A szolgálati szabályzat szerint járok el.
Abban nem szerepel, hogy fejbe vagy hátba lőjek valakit.
_pampa 2013. 09. 17. 15:30
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#875
Sajnos az egyik megteszi. És az a bűnöző akit annak kell előállítani akinek minden körülmény estén be kell tartani a szabályokat.
Ez ennyire egyszerű.

pl. rendőr nem dobhat vissza követ ahogyan viperát sem használhat. Aki megteszi az szintén bűnöző.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:31
Előzmény: #869  _pampa
#876
Egyénként, ha lett volna esze a képviselőnek, akkor a következő módon jár el.
1) eleget tesz a rendőrség utasításának, nem szembe megy velük
2) megkeresi azt, aki az utasításokat adja és tőle kérdez

(1) pontnak nem csak az az oka, hogy elkerülje az ilyen esetleges túlkapásokat, de az is, hogy ő nem "kiváltságos csőcselék", hanem törvénytisztelő állampolgár. Azon kívül egy (fél)katonai szervezetnél sokkal hatékonyabb ez a mód.
aliben 2013. 09. 17. 15:33
Előzmény: #861  _pampa
#877
Csak azt szeretném tudni, hogy hol vannak most azok a hires jobbosok, akik kukákat, autókat égettek, tomboltak, csupán, mert "gYURCSÁNY ÁLLITÓLAG NEM MONDOTT IGAZAT" és mert 300 Ft vizitdijat, pár ezer Ft tandijat kellett volna fizetni, és ma nem lenne romokban az egészségügy, az oktatás. Most az egész ország romokban áll, orbán annyit hazudik, amennyit nem szégyell, ellopják a földeket, a dohányipart lenyulják, vonáék meg nyalják orbán seggét, mindezt ugy látszik helyeslik, a vandálok elbújva lapulnak, várják a vezir hivó szavait. Ha ezek előbujnak oduukból, ha győz a ballib ellenzék, lőjjenek a gumilövedékkel a seggükbe a rendőrök.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:37
Előzmény: #877  aliben
#878
Utána egy kézzel adtak és kettővel vettek el.
Ugyanis, ha nincs tandíj, akkor mindek az ösztöndíj.
Az eredő nálunk veszteséges volt.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 15:40
Előzmény: #875  _pampa
#879
"És az a bűnöző akit annak kell előállítani akinek minden körülmény estén be kell tartani a szabályokat."

Ez normál körülmények között igaz is. De pl. mit kell tenni egy rendőrnek ha harckocsi jön vele szembe ? Mik ilyenkor a szabályok ?
Mit írnak a szabályok ha rágyújtják a kocsit ?

csendben 2013. 09. 17. 15:43
Előzmény: #869  _pampa
#880
"Nem a képviselőt marasztalták el,hanem az érintett rendőröket."

Ez az ítélet a magyar jogrend megcsúfolása volt...

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek