Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:31
Előzmény: #859  _pampa
#860
"Védjed őket,megérdemlik. Jól végezték a dolgukat! :((("

Nem, egyrészt nem védem, másrészt többször leírtam, hogy nyilvánvalóan követtek el hibát. Tehát ne hazudj.

Veled ellentétben én elfogulatlanul állok a kérdéshez. Tőled pl. még nem olvastuk itt az elmúlt 7 évben, hogy Orbán hibázott valamiben is...
_pampa 2013. 09. 17. 14:27
Előzmény: #855  Törölt felhasználó
#859
Valamelyik azonosításkötelező lett volna.
Nem alkalmazták egyiket sem.
Számtalan videofelvétel bizonyítja, hogy intézkedés előtt és után sem azonosították magukat a rendőrök.
Védjed őket,megérdemlik. Jól végezték a dolgukat! :(((
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:24
Előzmény: #857  _pampa
#858
Kérdésem mégegyszer: írj valami hiteles bizonyíték arra, hogy a rendőrök szóban SEM igazolták magukat az eljárás előtt vagy után. Várom.
_pampa 2013. 09. 17. 14:23
Előzmény: #853  Törölt felhasználó
#857
Nem kettő az összes megvan.Az egész csoportot be tudták azonosítani, csak magukat a személyeket nem. És mivel nem tettek vallomást egymásra így csak a bemásolt indok miatt lehetett kettőt megbüntetni.
Amennyiben megmondják a nevüket egyszerűsödött volna az eljárás.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:22
Előzmény: #854  _pampa
#856
"Azokkal mi lesz?"

Pl. stadionok helyett azok fontosabb. A fradinak is minek új stadion? Debrecenbe minek új stadion?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:20
Előzmény: #852  _pampa
#855
Eddig azt kérted számon itt a topicban, miért nem volt azonosítójuk. Most te magad idézted be a törvényt, amivel bizonyítottad, hogy az bizony NEM VOLT KÖTELEZŐ.

Most azon lovagolsz, hogy az intézkedés előtt vagy után szóban miért nem igazolták magukat a rendőrök.

Ezzel kapcsolatban a szövegem:

1. A fentiek ismeretében írd le, hogy tévesen kérted számon az azonosítót, mert az tényleg nem volt kötelező.
2. Várom a konkrét ügyben annak igazolását a részedről, hogy a rendőrök SZÓBAN nem igazolták magukat az intézkedés végén.
_pampa 2013. 09. 17. 14:20
Előzmény: #850  Törölt felhasználó
#854
Ahogyan számtalan más alapítvány által fenntartott intézményből is.Azokkal mi lesz?

Csak a Pető vs. focihuligánok sokkal jobb kampányelem.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:18
Előzmény: #852  _pampa
#853
Azt honnan tudod, hogy az intézkedés UTÁN nem igazolták magukat? (valahogy magvan a két rendőr).
_pampa 2013. 09. 17. 14:16
Előzmény: #848  _pampa
#852
penznyelo

Az a baj veled, hogy egy szövegből csak azt értelmezed ami téged igazol.Attól még a többi is létezik.

"az egyenruhája és azon elhelyezett azonosító jelvénye"

"A rendőr az intézkedés megkezdése előtt "

"ha az a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, az intézkedés befejezésekor - köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni"

Révész esetében milyen indokok voltak, hogy ezek közül egyet sem alkalmaztak?

Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:03
Előzmény: #846  _pampa
#851
"Nagyon durva kampánynak nézünk elébe."

E témakörökben nem a kampány durva, hanem Orbánék pofátlansága az, meg a hívek mérhetetlen ostobasága.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:01
Előzmény: #846  _pampa
#850
"És a többi kb.100-1000 intézmény működéséhez szükséges pénzt miből spórolod ki?"

Pető intézetből csak egy van. Nem nevileg, az intézmény jellegéből is csak egy van. És világhírű (nem úgy, mint a magyar foci, ami legfeljebb világ hirhedt). De egyébként jogos a felvetésed, a többi eü. intézmény IS fontosabb, mint egy kurva stadion egy faluban.

Öngól 2.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 14:00
Előzmény: #848  _pampa
#849
Remek. Tehát ez alapján nem volt kötelező az egyenruhán az azonosító szám.

Öngól 1.
_pampa 2013. 09. 17. 13:22
Előzmény: #845  Törölt felhasználó
#848
"20. §101 (1) A rendőrt az intézkedés során
a) az egyenruhája és azon elhelyezett azonosító jelvénye vagy
b) szolgálati igazolványa és azonosító jelvénye
igazolja.
(2)102 A rendőr az intézkedés megkezdése előtt - ha az a rendőri intézkedés eredményességét veszélyezteti, az intézkedés befejezésekor - köteles nevét, azonosító számát, valamint az intézkedés tényét és célját szóban közölni. Az V. és VI. fejezetben foglalt intézkedések, illetve kényszerítő eszközök alkalmazását követően a rendőr köteles az intézkedés alá vont személyt tájékoztatni az e törvény szerinti panasz lehetőségéről és előterjesztésére nyitva álló határidőről."
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:13
Előzmény: #844  _pampa
#847
Az előbb felmutattam feléd az igazolványom. Ezzel igazoltam is magam.
_pampa 2013. 09. 17. 13:11
Előzmény: #839  Törölt felhasználó
#846
És a többi kb.100-1000 intézmény működéséhez szükséges pénzt miből spórolod ki?

Értem én, hogy a Pető most fontos nagyon jól lehet kampányolni a beteg gyermekek és a focihuligánok összehasonlításával.

A többi 999 pedig pusztuljon,amennyiben nem tudja összeszedni a működéséhez szükséges pénzt...hát ZÁRJON be.
Ilyen a kapitalizmus, ilyen a piacgazdaság...

pl. A daganatos gyermekek életminőségét javító alapítvány mehet a kukába...nekik nem jó a sajtójuk.
Így jártak,értük nem kár....a lényeg az, hogy naponta többször is leírják fontosabb Orbánnak a focihuligán mint a beteg gyermekek...

Nagyon durva kampánynak nézünk elébe.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:06
Előzmény: #843  _pampa
#845
Fiktív példákkal nem vitázok, mert értelmetlen. Ha Orbán travinak öltözik egy buzifelvonuláson, akkor hiába miniszterelnök, lehet hogy betámadják hátulról...

Azonosító: ha akkor előírás volt kötelezően (nem tudom, esetleg bemásolhatnál vonatkozó, akkor hatályos jogszabályt), akkor hiba, hogy nem volt rajtuk. Ugyanakkor ez semmiben nem menti fel a zavargók által elkövetett bűncselekményeket (ahogy nem enyhíti és nem súlyosbítja a rendőri túlkapásokat sem).
_pampa 2013. 09. 17. 13:01
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#844
Igazolta magát még időben.
_pampa 2013. 09. 17. 13:00
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#843
Akkor a te logikád szerint:

Ugyanezen rendőri csoport akkori munkáját ellenőrizni akarta volna egy felsőbb rendőri vezető civilben vagy a belső elhárítás "civil" ruhás tisztje.

Ugyan ilyen brutálisan járnak el vele szemben?
Hiszen abban a tömegben hogyan tudták volna beazonosítani....

Az azonosítók hiányára nem válaszoltál.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 13:00
Előzmény: #837  _pampa
#842
"Én értem, de te nem akarod megérteni, hogy egy KÉPVISELŐ nem átlag állampolgár."

Amíg nem igazolja magát addig az. Szerinted a rendőri felszólítást a képviselő figyelmen kívül hagyhatja ?
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 12:51
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#841
Szóval az, hogy kiszedték a tömegből, az nem rendőri hiba. Hogy utána megverték, az nyilvánvaló túlkapás.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek