"Megölték a Hamász-vezető feleségét és lányát
Előző cikk
0
Nyomtatás 2014. augusztus 20., szerda 08:31 , forrás: MTI, szerző: TK
A Gázai övezet elleni kedd éjszakai izraeli légicsapásban meghalt a Hamász katonai szárnyát vezető parancsnok felesége és lánya – közölte Músza Abu Marzúk, a szélsőséges szervezet második számú politikai vezetője, aki szerint a célpont maga a katonai parancsnok volt.
Egy másik szerdai támadás a palesztin hatóságok szerint egy gázai család hat tagjával végzett, köztük egy várandós asszonnyal és három gyerekkel.
Marzúk szerdára virradóra a Facebookon közzétett üzenetében közölte, hogy a légicsapás célpontja a Hamász katonai szárnyát, az Ezzeddín el-Kasszám Brigádokat vezető Mohamed ed-Deif volt, de a felesége és a lánya vesztette életét. Marzúk nem tért ki arra, hogy mi történt magával Deiffel, de azt állította, hogy Izrael az ő meggyilkolása érdekében rúgta fel a tűzszünetet.
A Marzúk által közölteket más palesztin vezetők egyelőre nem erősítették meg. Palesztin kórházi források csupán azt közölték, hogy Gázavárosban egy ház elleni légicsapásban hárman haltak meg, két asszony és egy kétéves kislány."
"Skóciának újból NATO-tagságért kellene folyamodnia, ha a szeptemberi függetlenségi népszavazáson az elszakadás mellett dönt, ám nincs garancia arra, hogy fel is veszik a szervezetbe "
" egyhangúlag, konszenzussal kellene dönteniük – mondta a főtitkár. "
Gondolom Ukrajnára is ez vonatkozna amennyiben csatlakozni szeretne.
" ha egy olyan új ország, amelyik egy jelenlegi EU-tagállamból vált ki, önállóan csatlakozni kíván az EU-hoz, akkor új csatlakozási kérelmet kell benyújtania, és ezt az összes többi tagállamnak egyhangúlag jóvá kell hagynia. „Roppant nehéz lenne elérni, sőt lehetetlennek is bizonyulhat” az egyhangú jóváhagyás elérése ilyen esetben"
Szintén elég rázós lenne. Amennyiben a Magyarok kérnék Kárpátalja státuszának számunkra elfogadható rendezését a csatlakozás támogatásáért cserébe.
"A népszavazással Skócia NATO-tagsága is veszélybe kerül
2014. augusztus 19., kedd 23:58 , forrás: MTI, szerző: KG
Skóciának újból NATO-tagságért kellene folyamodnia, ha a szeptemberi függetlenségi népszavazáson az elszakadás mellett dönt, ám nincs garancia arra, hogy fel is veszik a szervezetbe – mondta kedden ismertetett nyilatkozatában az észak-atlanti szövetség főtitkára.
Anders Fogh Rasmussen a The Times című tekintélyes konzervatív brit napilap online kiadásában megjelent interjúban hangsúlyozta: nem akar beavatkozni a referendum előtti kampányba, de „eljárási kérdésekről és tényekről” adhat felvilágosítást. A tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy a NATO-tagságra törekvő országoknak egyes esetekben „sok-sok évig” várniuk kellett, mielőtt csatlakozhattak a szövetséghez – tette hozzá.
Ha Skócia a függetlenség mellett dönt, akkor új, független államként kellene tagságért folyamodnia a NATO-hoz, és felvételéről a tagországoknak egyhangúlag, konszenzussal kellene dönteniük – mondta a főtitkár. Hozzátette: bármelyik NATO-tagállam szabhat olyan feltételeket, amelyek megakadályozhatják egy jelentkező ország felvételét.
Pénzügyileg kockázatos lehet a skót függetlenség
A Bank of Englandnek megvannak a „készenléti tervei” a skóciai függetlenségről kiírt jövő havi népszavazás bármiféle kimenetelére – mondta a brit jegybank kormányzója.
A skót kormány szeptember 18-ára írta ki a népszavazást arról, hogy Skócia elszakadjon-e a 307 éves brit uniótól. A közvélemény-kutatások rendre azt mutatják, hogy a függetlenséget ellenzők többségben vannak; a legutóbbi felmérés alapján jelenleg a skót választók 54 százaléka szavazna az elszakadás ellen.
A brit kormányt és a hadvezetést azonban ennek ellenére komoly aggodalommal tölti el referendum, különös tekintettel arra, hogy a brit királyi haditengerészet több támaszpontot és hadiipari üzemet működtet Skóciában, és a légierőnek is vannak ott támaszpontjai.
Az önálló brit nukleáris csapásmérő erőt hordozó Trident tengeralattjáró-flotta támaszpontja is Skóciában van. A skót kormány mindazonáltal már korábban bejelentette, hogy ha Skócia függetlenné válik, területén és felségvizein nem tárolhatók nukleáris fegyverek, így az elszakadást pártolók győzelme esetén a Trident-flottát elvileg át kellene telepíteni Angliába.
Az uniós tagság is veszélyben
A NATO-főtitkár keddi nyilatkozata előtt az Európai Unió is egyértelműen jelezte, hogy Skóciának – ha függetlenné válik – ismét felvételért kellene folyamodnia az unióhoz.
Az Európai Bizottság leköszönő elnöke, José Manuel Barroso a BBC televíziónak nyilatkozva nemrégiben kijelentette: ha egy olyan új ország, amelyik egy jelenlegi EU-tagállamból vált ki, önállóan csatlakozni kíván az EU-hoz, akkor új csatlakozási kérelmet kell benyújtania, és ezt az összes többi tagállamnak egyhangúlag jóvá kell hagynia. „Roppant nehéz lenne elérni, sőt lehetetlennek is bizonyulhat” az egyhangú jóváhagyás elérése ilyen esetben – fogalmazott nagy feltűnést keltő és skót kormánypárti politikusok által élesen bírált nyilatkozatában az EU-bizottság elnöke.
Pénzügyi aggályok
A harmadik rendkívüli horderejű – és megválaszolatlan – kérdés az, hogy Skócia mivel fog fizetni függetlenné válása esetén. A skót kormány megtartaná a fontot, valutaunióra lépve az Egyesült Királyság fennmaradó részével, ám London ettől több hivatalos nyilatkozatban is mereven elzárkózott.
Alex Salmond skót miniszterelnök a minap a BBC-nek azt mondta: Skócia valutaunió nélkül is használhatná „átmeneti megoldásként” a fontot, arra azonban továbbra sem adott választ, hogy később az ország milyen valutára térne át.
Megismételte ugyanakkor azt a korábban is hangoztatott fenyegetését, hogy ha London nem egyezik bele a hivatalos fontunióba, Skócia nem vállalja át a brit államadósságból rá jutó részt. Pénzügyi elemzők mindazonáltal már többször is felhívták a figyelmet arra, hogy ebben az esetben Skóciát a hitelminősítők akár államcsődben lévőnek is nyilváníthatják a függetlenség első napján."
Persze, mert Juhász (ha jól tudom) 120-án elálta az ajtót (lehetetlenné téve a közlekedést), követelve, hogy a rendőrség vonuljon ki a balhés helyekről és nem csupán a bezárt ajtószárnyat falazta be, pontosabban még csak azelé sem közvetlenül.
"Nyolc tüntetőt, köztük egy kilencvenéves holokauszttúlélőt és egy fotóriportert vettek őrizetbe az amerikai hatóságok hétfőn a Missouri állambeli St. Louis városban, mert megpróbálták lezárni egy kormányzati épület bejáratát"
Mintha a napokban idehaza is befalaztak volna valamilyen ajtót....természetesen nem lett következménye...
Arról már nem is beszélve,hogy mi lenne a nemzetközi reakció, ha idehaza ilyen múlttal rendelkező embert állítanának elő...
szvsz
"Elvitték a holokauszt túlélőt és a fotóst is
Előző cikk
1
Nyomtatás 2014. augusztus 19., kedd 09:40 , forrás: MTI, szerző: LM
Elvitték a holokauszt túlélőt és a fotóst is
Europress/AFP
Nyolc tüntetőt, köztük egy kilencvenéves holokauszttúlélőt és egy fotóriportert vettek őrizetbe az amerikai hatóságok hétfőn a Missouri állambeli St. Louis városban, mert megpróbálták lezárni egy kormányzati épület bejáratát, követelve a Nemzeti Gárda kivonását a városból.
A településen zavargások robbantak ki az elmúlt napokban, miután egy fehér rendőr agyonlőtt egy fegyvertelen fekete fiatalt.
A hatóságok közlése szerint mintegy 120 tüntető vonult fel hétfőn a város egyik utcáján, majd egy kormányzati épület előtt gyűltek össze, és elállták a bejáratát. A tiltakozók azt követelték, hogy Missouri kormányzója vonja ki a Nemzeti Gárdát St. Louis város Ferguson nevű peremkerületéből, ahol az elmúlt napokban zavargások robbantak ki.
A helyszínre érkező rendőrök távozásra szólította a tüntetőket, és őrizetbe vették azokat, akik erre nem voltak hajlandók. A tüntetők nem tanúsítottak ellenállást, a rendőrök pedig a kényszerintézkedéskor nem alkalmaztak erőszakot, nem fém-, hanem műanyag bilincset tettek a kezükre.
Elvitték a Gáza felszabadításáért küzdő holokauszt túlélőt
A helyi sajtó arról számolt be, hogy őrizetbe vettek egyik egy 90 éves német származású asszonyt, Hedy Epsteint, aki túlélte a holokausztot, és jelenleg a Gáza felszabadításáért kardoskodó mozgalom aktív támogatója.
„Azért kell kiállnunk most, hogy az embereknek ne kelljen tenniük ugyanezt kilencvenévesen” – mondta Hedy Epstein őrizetbe vételekor a The Nation című lapnak. Az őrizetbe vettek között van a Getty Images fotóügynökség munkatársa, Skott Olson is.
Elvitték a holokauszt túlélőt is Fergusonban
1/6
Europress/AFP
Elvitték a holokauszt túlélőt is Fergusonban Elvitték a holokauszt túlélőt is Fergusonban Elvitték a holokauszt túlélőt is Fergusonban Elvitték a holokauszt túlélőt is Fergusonban Elvitték a holokauszt túlélőt is Fergusonban Elvitték a holokauszt túlélőt is Fergusonban
Helyszíni jelentések szerint Fergusonban hétfőn békésen zajlottak a tüntetések, az elmúlt napok rendbontásaihoz hasonló esetek nem történtek. Vallási és jogvédő szervezetek képviselői csatlakoztak a tüntetőkhöz, és arra próbálják rávenni őket, hogy tartózkodjanak az erőszaktól."
"A hadsereg a helyszíni beszámolók szerint hétfőn felrobbantotta a feltételezett tettesek hebroni házait. Emberi jogi szervezetek már felhívták a figyelmet arra, hogy Izrael visszatérni látszik ahhoz a gyakorlathoz, hogy lerombolja a merényletek elkövetésével gyanúsítottak házait. "
Azóta kiderült,hogy kik a felelősek a válaszul meggyilkolt palesztin fiatal haláláért. A hírekben pedig nem találni, hogy a hadsereg ezen személyek házát is felrobbantotta.
"Megszaporodtak az antiszemita támadások
KK
Forrás: Hír TV
2014. augusztus 15., péntek 07:41
Öt éves csúcsra nőtt az antiszemita támadások száma Nagy-Britanniában, állította a The Times egy helyi felmérésre hivatkozva.
A brit lap szerint az elmúlt hónapban összesen kétszáz ilyen esetet jegyeztek fel. Az elmúlt félévben történt esetek közül kiemelik, amikor kővel dobtak fejbe egy zsidó fiút, illetve amikor téglával dobták be egy zsinagóga ablakát. Zsidó szervezetek attól tartanak, hogy szélsőségesek arra használják fel az Izrael gázai beavatkozása elleni, amúgy legitim tiltakozásokat, hogy származásuk miatt támadnak embereket. A mostaninál több antiszemita atrocitást csak 2009 januárban, Izrael legutóbbi gázai támadása idején jegyeztek fel."
"TÖRÖKÖK TÖRNÉK ÁT A GÁZAI BLOKÁDOT MTI - 2014. 08. 12. 18:18
1’ 0Forrás: AFP / BULENT KILIC
Még idén több hajóból álló flottillával kísérli meg áttörni az izraeli tengeri blokádot Gázánál egy emberi jogvédő szervezetekből álló koalíció. 2010-ben kilenc török aktivista vesztette életét egy hasonló akcióban.
A Freedom Flotilla Coalition nevű csoportosulás kedden egy isztambuli sajtóértekezleten bejelentette: az akcióval a palesztin emberek iránti világméretű szolidaritást akarják kifejezni. A kezdeményezéssel a palesztinok azon jogát támogatják, hogy a gázai kikötőből tengeri szállítmányokat indíthassanak és fogadhassanak – jelentette ki a csoport. Nem közölték, hogy pontosan mikorra várható az akció, illetve hány hajó vesz részt benne.
Izrael 2007-ben vette blokád alá a gázai övezetet, a zsidó állam indoklása szerint azért, hogy megakadályozza a fegyverek becsempészését a térségbe. A jogvédő koalíció 2010-ben és 2011-ben is szervezett flottillát a gázai térségbe. A 2010-es akció során izraeli kommandósok megrohamozták a hajóraj még nemzetközi vizeken haladó, Mavi Marmara nevű vezérhajóját. Az aktivisták ellenálltak, s a kommandósok nyolc török és egy török-amerikai állampolgárt megöltek.
A fegyveres akció heves nemzetközi bírálatokat váltott ki, és elmérgesítette Izrael viszonyát egykori szövetségesével, Törökországgal. 2011-ben az újabb akció békésebb véget ért: az izraeli haditengerészet még nemzetközi vizeken feltartóztatta a Gázai övezet felé tartó, 2 hajóból álló flottillát, majd a hajókat az izraeli Asdod kikötőjébe kísérte."
Az iraki jazidita etnikai kisebbség legkevesebb félezer tagját ölték meg a lázadó szunnita Iszlám Állam (IÁ) erői északi offenzívájukban - mondta vasárnap az iraki emberjogi miniszter a Reuters hírügynökségnek.
Mohamed Sía asz-Szudáni elmondása szerint a fegyveres támadók élve temették el néhány áldozatukat, köztük nőket és gyerekeket, tömegsírokba szórva szét őket a városban és környékén, és magukkal hurcoltak mintegy 300 nőt rabszolgának. "Meggyőző bizonyítékaink vannak Szindzsárból és egyes esetekben a halálból menekülőktől, valamint a bűntettek helyszíni képeiből, hogy az Iszlám Állam bandái legalább 500 embert végeztek ki Szindzsár bevétele után" - közölte a miniszter.
Szindzsár városa és hegyvidéke a jazidik ősi otthona, akiket a szunnita szélsőségesek "sátánimádóknak" tartanak. A jazidi szekta hívei javarészt a Moszul környéki kurd lakosság köréből kerülnek ki, de kisebb közösségeik előfordulnak Szíriában, Iránban, Örményországban, Törökországban és Grúziában is. Becslések szerint mintegy 500 ezren tartoznak hozzájuk.
A közösség három képviselővel rendelkezik az iraki parlamentben. Ősi gyökerekből táplálkozó monoteista vallásuk egyes elemei az égitestek óbabilóni kultuszára, mások a Mithrász-kultuszra vezethetőek vissza. Hatással volt rá a zoroaszteri vallás, a kereszténység, sőt bizonyos mértékig az iszlám is.
Vasárnap délben lejárt az a határidő, amelyet mintegy 300 jazidi család kapott a felkelőktől, hogy áttérjen a muzulmán vallásra, különben az IÁ kivégzi őket. Egyelőre nem tudni, hány család engedelmeskedett az ultimátumnak, de jazidik és keresztények tízezrei menekültek már el életüket féltve a dzsihadisták elől a kurd régió fővárosa, Erbíl irányában. Illetékesek szerint közel húszezer embernek úgy sikerült épségben elmenekülnie, hogy átjutott Szíriába, majd onnan kurd erők kíséretében tért vissza iraki területre.
Amerika támad
Az amerikai légierő újabb támadásokat hajtott végre az IÁ ellen az észak-iraki kurd autonóm terület székhelye, Erbíl közelében. A tájékoztatás szerint az akcióban vadászrepülőgépeket és drónokat vetettek be a kurd önvédelmi erők, a pesmergák védelmében.
Hosjar Zebari kurd politikus, iraki külügyminiszter eközben arról számolt be, hogy az amerikai légicsapásoknak köszönhetően sikerült visszafoglalniuk két észak-iraki települést az iszlamista fegyveresektől. Arra a kérdésre, hogy meddig kellene az Egyesült Államoknak légi támogatást nyújtania ahhoz, hogy legyőzzék az IÁ harcosait, Zebari azt válaszolta: "ahogy Obama elnök mondta, nincs időhatár".
Laurent Fabius francia külügyminiszter eközben kijelentette: Franciaország jelenleg nem tervezi, hogy katonailag is beavatkozik az Iszlám Állam ellen, mindössze humanitárius segélyszállítmányokat küld az országba.
A francia diplomácia vezetője a nap folyamán érkezett meg Erbílbe, és szemügyre vette az első francia segélyszállítmány megérkezését. "Az irakiak feladata, hogy lefolytassák ezt a harcot" - jelentette ki a tárcavezető, miután Maszúd Barzánival, az észak-iraki kurd autonóm régió elnökével tárgyalt.
Barzáni a Fabiusszel tartott közös sajtótájékoztatóján arra kérte a nemzetközi közösséget, hogy segítsék fegyverekkel a kurdok harcát a szunnita csoport ellen. "Nem egy terrorcsoport, hanem egy terrorállam ellen harcolunk" - mondta a politikus.
Federica Mogherini olasz külügyminiszter vasárnap nem zárta ki annak lehetőségét, hogy hazája katonailag beavatkozik az iraki helyzetbe.
"Ezekben a napokban számos lehetséges fellépést vizsgálunk, köztük olyanokat is, amelyek nemcsak a külügyminisztérium, hanem a védelmi tárca hatáskörébe tartoznak" - mondta Mogherini egy helyi televízióban arra kérdésre válaszolva, hogy lehetségesnek tart-e egy, az Iszlám Állam elleni olasz katonai beavatkozást.
A miniszter közölte, hogy telefonon tárgyalt Maszúd Barzánival, az észak-iraki kurd autonóm régió elnökével, aki nemcsak a polgári lakosság megsegítésében kérte Olaszország segítségét. "A nemzetközi közösség teljes mozgósítására van szükség" - hangoztatta Mogherini.
Korábban az olasz külügyminisztérium aggodalmának adott hangot az iraki keresztény lakosságot ért üldöztetés és bűncselekmények miatt. A tárca jelezte: támogatja Barack Obama amerikai elnöknek azt a döntését, hogy az Egyesült Államok légi csapásokat mér az Iszlám Állam harcosainak állásaira.
Ha már a topikban előjött a téma, vajon miért nem került elő korábban (más tollából) hiszen egy hét alatt (!!) több ember hal meg az iszlám szélsőségesek "államában", mint a teljes gázai konfliktusban, izraelit, palesztint összeadva?
Költői kérdés.
Sajnos csúnya világ jön, túl sok az elmeháborodott.
"Az Egyesült Államok továbbra is katonai támogatást nyújt és tanácsadással segít Iraknak az iszlamista szélsőségesekkel szemben - jelentette ki szombaton Washingtonban Barack Obama amerikai elnök.
A legutóbbi amerikai légicsapások Obama elnök szerint olyan fegyvereket és felszerelést semmisítettek meg Észak-Irakban, amelyeket az Iszlám Állam elnevezésű militáns szunnita erő felhasználhatott volna Erbíl ostromához. Az észak-iraki menekülteknek további humanitárius segélyeket ígért, amihez David Cameron brit miniszterelnök és Francois Hollande francia elnök is támogatást nyújt majd.
Az amerikai államfő viszont azt is leszögezte, hogy országa nem tudja az irakiak helyett megoldani a problémáikat és olyan új kormány felállítását sürgette, amely megkönnyítheti mind a dzsihádistákkal szembeni közös hazai fellépést, mind pedig annak nemzetközi támogatását. Azt egyelőre nem árulta el, van-e konkrét határidő az amerikai katonai fellépés leállítására, csak annyit mondott, hogy a Irak problémáinak megoldása egy "hosszú távú projekt". Arról viszont egyelőre szó sincs, hogy az USA harcoló alakulatokat küldene Irakba."
Túl nagy Usa önmegtartóztatása, már rég oda kellett volna csapni az Iszlám Államnak.
"helyszínre siető zsidó biztonsági szolgálat emberei akadályozták meg"
"párizsi Shalom rádió újságírója szerint nem a rendőrökön múlt, hogy nem lett vérfürdő az esetből."
Várható volt, erőszak csak erőszakot szül.
"Erőszakkal a békéért
Franciaországban számos kisebb-nagyobb palesztinpárti szervezet és a szélsőbaloldali antikapitalista párt – a korábban a vörös Action Directe terrorszervezettel szimpatizáló Olivier Besancenot – vezetésével hozták össze a legnagyobb tüntetéssorozatot. Az eseményeken megfordultak ismert szélsőjobbos vagy neonáci mikrocsoportok is, noha a legnagyobb szélsőjobbos formáció, Marine Le Pen Nemzeti Frontja teljes mértékben távol maradt a tüntetésektől, sőt azok betiltásával is egyetértett. A francia vidéken békés, ötezer fős városi megmozdulások voltak, Párizsban a legnagyobb tüntetésre csaknem 20 ezren mentek el augusztus első szombatján. A tömeges jelenlét egyik oka az lehet, hogy az eseményt megelőző két szombat demonstrációit betiltották a hatóságok, mivel július 12-13-án a második világháború óta nem látott zsidóellenes erőszakba torkolltak a tüntetések.
A vasárnapi felvonuláson – ahol eleve a „halál a zsidókra” szlogennel indítottak a jelenlévők – a tüntetők néhányszáz fős csoportja hirtelen letért a tervezett útvonalról, hogy az útjába akadó zsidókat felkoncolja. Kés, balta és fémrúd volt náluk a béke nevében. Néhány saroknyira tőlük, a Roquette utcai zsinagógában éppen egy különleges istentiszteletet tartottak az izraeli helyzetért. „Allah akbár”, „vágjuk el a torkukat” – skandálta a felajzott tömeg, amikor odaért a zsinagógához.
Behatolásukat a bent lévő férfiak és a helyszínre siető zsidó biztonsági szolgálat emberei akadályozták meg. 160 nő, gyermek és idős rekedt az épületben. A szemtanúk szerint „arab, fehér, afrikai, szkinhed” támadók Izraelnek akartak üzenni az imádkozók tervezett lemészárlásával. A francia rohamrendőrség 45 perc múlva ért a helyszínre (!), addig a zsidó férfiak tartották a frontot. A jelenlévő Bernard Abouam, a párizsi Shalom rádió újságírója szerint nem a rendőrökön múlt, hogy nem lett vérfürdő az esetből."
"Az atomtámadás 69. évfordulójáról emlékeztek meg Nagaszakiban
Forrás: mti | 2014. 08. 09. 08:45:57
Japán hű marad ahhoz a hármas alapelvhez, hogy nem birtokol, nem állít elő atomfegyvert és területén sem tárol ilyen eszközt - jelentette ki szombaton Abe Sindzó miniszterelnök Nagaszakiban, a várost ért atomtámadás 69. évfordulóján.
A Békeparkban tartott rendezvényen a politikus hangsúlyozta, hogy atomtámadást átélt egyetlen országként különleges felelősséget visel Japán az emberiség színe előtt és az ázsiai ország minden tőle telhető erőfeszítést megtesz annak érdekében, hogy a világon ne legyen atomfegyver.
A megemlékezésen Taue Tomihisza, Nagaszaki polgármestere ugyanakkor élesen bírálta a japán kormány új biztonságpolitikáját.
A korábbi japán kormányok álláspontja ugyanis az volt, hogy Japán háborút elutasító békealkotmánya korlátozza katonai erő bevetését még Japán védelmében is. A jelenlegi kormány azonban - bár nem módosította az alkotmányt, csupán annak értelmezését - már adhat felhatalmazást fegyveres erői szélesebb körű bevetésére.
A városi elöljáró hagyományos békenyilatkozatát felolvasva arra szólított fel, hogy hozzanak létre atommentes övezet Ázsia északkeleti részében. "Ennek feladata lenne megvédeni Dél-Koreát, a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságot és Japánt az atomfegyverektől". A végső cél az lenne, hogy az egész világon megsemmisítenék az atomfegyvereket - tette hozzá. Hangoztatta: "folytatjuk küzdelmünket az összes atomfegyver megsemmisítéséért és az örök béke megteremtéséért".
A résztvevők egyperces néma csenddel emlékeztek helyi idő szerint 11 óra 2 perckor, amikor 69 évvel ezelőtt az amerikai pilóták ledobták a városra a "kövér embernek" elnevezett plutóniumbombát. A keletkezett hőség és radioaktív sugárzás mintegy 80 ezer ember életét követelte akkor, majd hónapokon belül.
A B-29-es amerikai bombázó a II. világháború utolsó napjaiban, augusztus 6-án, majd augusztus 9-én dobott le atombombát Hirosimára és Nagaszakira. A Hirosimára ledobott atombomba mintegy 140 ezer, a Nagaszakit ért nukleáris támadás 70 ezer ember életét oltotta ki. A későbbi évtizedekben még tízezrek haltak meg sugárfertőzés következtében: mára Hirosimában csaknem 260 ezerre, Nagaszakiban pedig 150 ezerre teszik a halottak számát.
A két atomtámadás kapitulálásra késztette a japán hadvezetést és ezzel a csendes-óceáni hadszíntéren is befejeződött a II. világháború."
"El kell ismerni, hogy vannak jogos követeléseik, és hogy ez az ő földjük és területük is"
Ez az ami a lényeg,ameddig nem tisztázzák a leendő palesztin állam határait nem lehet a békéről tárgyalni.
Következő nagyon fontos kérdés az elűzött palesztinok helyzete.Azt sem lesz egyszerű rendezni.
"Obama ábrándnak minősítette azt a felvetést, hogy a szíriai felkelők felfegyverzése érdemben változtatott volna az országban kialakult helyzeten. Mint mondta, sosem volt igazi opció a civileknek a jól felszerelt, Oroszország, Irán és a libanoni síita Hezbollah milícia által is támogatott állammal szembeni felfegyverzése, és hogy az amerikai kormány csak üggyel-bajjal talál olyan világi szíriai felkelőket, akiket fel tudna szerelni és ki tudna képezni.
Az elnök kijelentette, hogy a Közel-Keleten és más régiókban Amerika csak olyan mértékben vállal nagyobb szerepet, ahogyan a helyi közösségek elkötelezik magukat egy olyan befogadó politika mellett, amelyben nincsenek győztesek és legyőzöttek.
Az elnök szerint helyes döntés volt a tömegmészárlás megakadályozása érdekében intervenciót indítani Líbiában, de kijelentette, hogy a külpolitika terén azt sajnálja a legjobban, hogy azt nem követte a helyszínen nemzetközi segítségnyújtás a demokratikus átmenethez.
"Ez az a lecke, amit most minden alkalommal felidézek, amikor felteszem a kérdést, hogy be kell-e avatkoznunk és van-e válaszunk a következő napra is" - mondta Barack Obama.
Izraelről szólva kijelentette: "Úgy gondolom, a kérdés valójában az, hogy hogyan él túl Izrael. És hogy lehet létrehozni egy olyan Izrael Államot, amely fenntartja a demokratikus és polgári hagyományait. Hogyan lehet megőrizni egy olyan zsidó államot, amely visszatükrözi Izrael alapítóinak legjobb értékeit is. És következetesen hiszem, hogy ennek érdekében meg kell találni a módját a palesztinokkal való békés egymás mellet élésnek... El kell ismerni, hogy vannak jogos követeléseik, és hogy ez az ő földjük és területük is" - fogalmazott az amerikai elnök."
Helyes Izrael politikája,támogatom!
Legyen demilitarizált ENSZ csapatokkal akkor lehetne megszüntetni a blokádot csak!
Terroristafészekként szó sem lehet róla!
Mi lesz veled világ?
Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.
Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.
link