Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2009. 07. 04. 15:10
Előzmény: #16899  Törölt felhasználó
#16900
Korrekt.
Törölt felhasználó 2009. 07. 04. 14:33
Előzmény: #16898  pampa
#16899
Rendőrállamban élünk, úgy tűnik.
Más:
A cigánykérdésről egyébként pedig az a véleményem, h. nem formálhat véleményt olyan ember erről a kérdésről, aki nem élt egy helyen velük, nem volt az osztályában cigány, nem verte meg cigány őt, vagy a családját, vagy nem lopták még meg. Erről ennyit. Minden nemzet tagjai között vannak bűnözők, de az arányok eltérnek.
Ettől függetlenül ez a kérdés nyílván nem összeugrasztást igényel, hanem megoldást, de sürgősen.
pampa 2009. 07. 04. 14:12
Előzmény: #16897  Törölt felhasználó
#16898
Ide jutottunk 7 év alatt....


Erre a napra egyébként az Erzsébet híd járdáit le is zárják. A BRFK ezenkívül szombaton – a készültségre hivatkozva – bárkit igazoltathat, ruhát és csomagot is átvizsgálhatnak.

link
Törölt felhasználó 2009. 07. 04. 12:40
Előzmény: #16896  zotya32
#16897
Azért sajnálom, h. Strassburg nem jött be nekik.
Pedig jó lenne, ha felfedeznék maguknak mondjuk Brüsszelt, és szerencsét próbálnának arrafelé is:)
zotya32 2009. 07. 04. 12:33
Előzmény: #16894  Kezdo001
#16896
azok a hülye olaszok... azért ilyen bátrak, mert még nem találkoztak Kolompár Orbánnal.... :)
Kezdo001 2009. 07. 04. 12:06
#16895
A MAGYAR GÁRDA KÖZLEMÉNYE

Adjon az Isten!

Az Országos Rendőr-főkapitányság honlapján szereplő megtévesztő információ szerint a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) 2009. július 4-re egyetlen demonstráció megtartását sem vette tudomásul a Budapest V., Szabadság térre.

A honlapra feltett információ hamis, minden alapot nélkülöz, nyilvánvalóan politikai utasításra került fel. A BRFK képviselője ugyanis a 2009. június 21-én kelt, 01000/34058-2/2009. Ált számú jegyzőkönyvben kijelentette, hogy a jegyzőkönyvben rögzített feltételek maradéktalan betartása mellett tudomásul veszik a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom által szervezett tiltakozó megmozdulást, melyhez a Magyar Gárda is csatlakozott. A rendezvény megtiltásáról eddig a bejelentőt nem értesítették!

A Fővárosi Ítélőtábla döntése értelmében mozgalmunk tagjai, a gárdisták továbbra is gyakorolhatják állampolgári jogaikat, azaz élhetnek gyülekezési, vélemény-nyilvánítási jogukkal, továbbá a Magyar Gárda egyenruháját is hordhatják. E jogunkkal élni is kívánunk, meghátrálásról szó sem lehet. A szervezeti felépítést bizalomra, baráti kötelékekre alapozó, így jogi úton feloszlathatatlan Magyar Gárda ott lesz a Szabadság téren!

Szebb Jövőt!
Kezdo001 2009. 07. 04. 12:04
#16894
Gárda alakul Olaszországban

Az olasz parlament elfogadta az Olasz Nemzeti Gárda létrehozását. A katonai egyenruhás, polgári szervezet célja, hogy a bűnözésből élő, elsősorban cigány származású bevándorlókat ellenőrizzék.

A parlament egyúttal az illegális bevándorlást is büntethetővé tette. Csak idén eddig 36 ezren érkeztek így Itáliába. A döntéseket a Vatikán és több emberi jogi szervezet is bírálta, mert a Kelet-Európából érkezett cigány bevándorlók ellen irányul. Silvio Berlusconi szerint a bűnözőktől akarják megvédeni az olaszokat. (hírTV)
Kezdo001 2009. 07. 04. 00:17
Előzmény: #16891  Törölt felhasználó
#16893
jó nagy féreg lehetsz!
Kezdo001 2009. 07. 04. 00:11
Előzmény: #16891  Törölt felhasználó
#16892
hát még talán hozzád igen, de ne akard:)
Törölt felhasználó 2009. 07. 04. 00:09
Előzmény: #16889  Kezdo001
#16891
te már nem nagyon tudsz hova lemenni
Kezdo001 2009. 07. 04. 00:09
Előzmény: #16885  Phylaxa
#16890
"A szegénység önmagában nem indok a bűnözésre. Itt persze nem mindegy, hogy ki kit tekint szegénynek. Én azokat az embereket tekintem szegénynek, akik a havi kötelező kiadásaikon túl nem tudnak félretenni.Nem tudnak semmi mást vásárolni....nem tudnak utazni és nem is tudnak szórakozni. Több ilyen embert ismerek és egyik sem bűnöző. Sőt. Dolgozik és él hónapről hónapra. Ha pedig nyugdíjas akkor megműveli a kertjét. SZépen csendben élnek és örülnek, hogy élhetnek. Nekem az aki azt mondja, hogy ez az életforma vezet a bűnözéshez az hiába beszél. Ezek az emberek tisztességes emberek. Máshol kell keresni a bűnözés okát. Teljesen máshol. Én ahogy látom ezek az emberek akikről írtam inkább a bűnözők áldozatai. Sajnos nagyon nem a realitást figyeli a vezetés."
amit írtál ez a magyar valóság!!!!!!!!!!!!!!!
és ezeket a békés élni/túlélni akaró embereket kell megvédenünk, mert ez lelkiismereti kötelességünk én nem tudnék a tükörbe nézni ha ezt szó és tett nélkül hagynám
Szebb Jövőt!
Kezdo001 2009. 07. 04. 00:02
#16889
a cigánykérdés nem a szegénység kérdése egyszerűen kulturális probléma egymástól fényévnyi távolságra lévő kultúrák nem képesek egymással együtt élni ez még sehol nem sikerült valakinek engednie kell vagy mi megyünk le az ő színvonalukra vagy ők jönnek fel hozzánk ennyi
Phylaxa 2009. 07. 03. 22:31
Előzmény: #16887  Törölt felhasználó
#16888
Ez annyira igaz ahogy le van írva. Egy betűvel sem igazabb. A borsodi vajdát idézném: " Én beszéltem velük. Elmondtam nekik, hogy milyen szép volt itt minden. Aztán idejöttek és fél év alatt letaroltak itt mindent. Nem tudok mit tenni." Szerinted? Szegénység? Szerintem pedig nem érdekel senkit az elitben, hogy mi is megy a valóságban. Valamikor a vajdáknak szavuk volt. Hallgattak rájuk. ma már ők sem tudnak mit tenni.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 22:19
Előzmény: #16885  Phylaxa
#16887
"A szegénység önmagában nem indok a bűnözésre"

A válasz ott van abban, amire pedig reagáltál:

"Nem attól lesz valaki bűnöző, mert szegény, hanem a szegénység súlyos foka és annak generációról generációra való újratermelődése hoz létre összességében az iskolázatlanságon, a rossz családi hátteren, ezeken keresztül rossz, elégtelen nevelésen, stb. keresztül egy olyan szociális helyzetet, hátteret, amiben szocializálódva egy gyerek később sokkal hajlamosabb lesz a bűnözésre (nyilván a szülei között is sokkal magasabb a büntetett előéletű aránya). És ebből az újratermelődő szocális helyzetben nehéz kitörni."
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 22:02
Előzmény: #16882  Törölt felhasználó
#16886
"Egyébként éppenúgy nem mondhatjuk, hogy a romák hajlamosabbak pl. a lopásra, mint ahogy azt se mondjuk, hogy a nem romák hajlamosabbak gazdasági bűncselekményekre, cégsikkasztásra, hűtlen kezelésre, stb. "

Egy ideig én is azt hittem, aztán a kiskutyámat is ellopták egy éjjel, pedig nem megenni kellet nekik. Ha kell valami akkor elveszik. Gondolom megérted , hogy azóta előítéleteim vannak és lesznek velük szemben. Egyébként a generációról generációra öröklődő mondanivalóddal egyetértek. A roma nők 14-15 évesen kezdenek szülni ezért reprodukciós rátájuk másfélszer gyorsabb a magyar lakosságénál. Hagyományaikból adódóan a születendő gyerek is ezt látja, ez a követendő minta. erre még rásegít a gyerekek után járó állami támogatás stb. Amíg a romáknál továbbra is ilyen korán szülnek, nincs az a program és pénz amivel normalizálni lehetne a helyzetüket. Ha meg minden így marad, azt meg a lakosság többi része nem fogja tolerálni. Én se.
Phylaxa 2009. 07. 03. 21:46
Előzmény: #16882  Törölt felhasználó
#16885
A szegénység önmagában nem indok a bűnözésre. Itt persze nem mindegy, hogy ki kit tekint szegénynek. Én azokat az embereket tekintem szegénynek, akik a havi kötelező kiadásaikon túl nem tudnak félretenni.Nem tudnak semmi mást vásárolni....nem tudnak utazni és nem is tudnak szórakozni. Több ilyen embert ismerek és egyik sem bűnöző. Sőt. Dolgozik és él hónapről hónapra. Ha pedig nyugdíjas akkor megműveli a kertjét. SZépen csendben élnek és örülnek, hogy élhetnek. Nekem az aki azt mondja, hogy ez az életforma vezet a bűnözéshez az hiába beszél. Ezek az emberek tisztességes emberek. Máshol kell keresni a bűnözés okát. Teljesen máshol. Én ahogy látom ezek az emberek akikről írtam inkább a bűnözők áldozatai. Sajnos nagyon nem a realitást figyeli a vezetés.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 21:09
Előzmény: #16878  Törölt felhasználó
#16884
"Nem lehet hogy akik itt írnak nem csak a jelenre gondolnak? Nem lehet h a gyermekeik jövőjét féltik?"
De lehet. Én meg ha elhangzik egy értelmetlen állítás, ami statisztikailag totál hibás (ráadásul mégcsak alá sem támasztja az ő véleményét), hagy írjam meg rá, hogy hülyeség.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 21:03
Előzmény: #16882  Törölt felhasználó
#16883
De annak nagyon örülök, hogy a probléma kezelésének tekintetében egyetértünk.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 21:02
Előzmény: #16875  tokos.
#16882
"Ezt abszolút rosszul látod. Az anyagi háttérnél sokkal nagyobb hatása van a dologra a családi háttérnek, a nevelésnek és a kultúrának."
Ez igaz, csakhogy ezek is összefüggenek a szegénységgel. Nem attól lesz valaki bűnöző, mert szegény, hanem a szegénység súlyos foka és annak generációról generációra való újratermelődése hoz létre összességében az iskolázatlanságon, a rossz családi hátteren, ezeken keresztül rossz, elégtelen nevelésen, stb. keresztül egy olyan szociális helyzetet, hátteret, amiben szocializálódva egy gyerek később sokkal hajlamosabb lesz a bűnözésre (nyilván a szülei között is sokkal magasabb a büntetett előéletű aránya). És ebből az újratermelődő szocális helyzetben nehéz kitörni.

Egyébként éppenúgy nem mondhatjuk, hogy a romák hajlamosabbak pl. a lopásra, mint ahogy azt se mondjuk, hogy a nem romák hajlamosabbak gazdasági bűncselekményekre, cégsikkasztásra, hűtlen kezelésre, stb.
Törölt felhasználó 2009. 07. 03. 20:49
Előzmény: #16880  Törölt felhasználó
#16881
Hírek:Az olaszok( pedig 1/2 meddig rokonok) létre hoztak 1 szervezetet kifejezetten (és be is mondták) a Kelet európai cigány bűnözők ellen!!!!!!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek