Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:52
Előzmény: #9958  Törölt felhasználó
#9960
AKS, a hírműsorokról van szó.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:51
Előzmény: #9956  Törölt felhasználó
#9959
'96 óta semmi.

Egy ideje éppen a digitális műsorszórás, hogy védje a koala az erőfölényét az RTL+TV2 párossal, nem akarnak versenyt.
Pedig EU törvények köteleznének a törvény meghozására...

Hidd el, a magyar politika talán legfontosabb kérdése...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:48
Előzmény: #9955  Törölt felhasználó
#9958
Drop,

hogy elébe menjek sok fölös körnek :)

az előzményre katt

na ezen okok miatt nem hiszem, hogy a médiatöbbség birtokában butítja el a népet bármely kormány ebben az országban...

nehogy azt mondd már, hogy (sarkítok persze) mindenki a GDP-arányos ÁHT-deficittel foglalkozna az országban, ha nem lenne mondjuk Mónika-show! nézz már rá az ég szerelmére egy haranggörbére!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:45
Előzmény: #9955  Törölt felhasználó
#9957
AKS, a hír- és politikai műsorokra gondoltam elsősorban természetesen.
Az általad említett műsorokat nem ismerem, ritkán nézek TV-t.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:44
Előzmény: #9953  Törölt felhasználó
#9956
melyek azok az igazi reformok, amik nem mentek át, mert ahhoz már 2/3 kellett volna?

(lehet, ehhez majd definiálni kell majd a reform szót, de egyelőre ennyi... )
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:42
Előzmény: #9948  Törölt felhasználó
#9955
ja, btw. számos korrekt "elmagyarázó" műsor megy elsősorban a királyi TV-n. ezek oldaltól függetlenül akarnak nevelni - szerintem jóra.

példák: TV ügyvédja, Modern Képmesék, Á la carte

ezt úgy vágom kapásból fejből, hogy nálam a TV-zés szitokszó! (ritkán is nézem.)
ha ott gubbasztanék sokat előtte, lehet többet is tudnék említeni :)

biztos vannak még ilyen műsorok, XX. század, Házon kívül stb. de ezeknek töredékét láttam csak (asszem mind2 RTL) így nem tudom megmondani, elég "eye-opener" kategória-e. az a pár rész elég lapos volt... (de attól még pl. egy kocsmatölteléknek lehet nívós :)
szóval amikor a médiát szapuljuk, azt uis veygük figyelembe, hogy ez az ország mentálisan (is) beteg, és erről nem a média tehet, hanem jórészt az előző rendszer, no meg a "híres" magyar mentalitás...

nem hinném, hogy Szalacsi olyan kirívó példa lenne :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:41
Előzmény: #9951  gazmber
#9954
gazember, nem, de a kiegyensúlyozott médiának meg kell valósulnia.
Nem fenntartható, hogy egy kormánynak nem lehet értelmes kérdéseket feltenni, mert csak a szervilis újságíróknak és riportereknek nyilatkoznak.

Természetesen vonatkozik a FIDESZ-re is, ha megvalósul a médiaegyensúly.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:38
Előzmény: #9950  Törölt felhasználó
#9953
AKS, nem értem a kérdésedet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:36
Előzmény: #9939  Törölt felhasználó
#9952
Tőzsdenyúl, a kérdésedre a válasz nagyon egyszerű.

Amíg a média nézettségének 80-90%-át a mostani koalíció uralja, véleményformálása aljas és erkölcstelen, addig nincsen miről beszélni.

Egyenlő felttelekt kell teremteni, utána a Bayer félék automatikusan el fognak tűnni.

Sajnos az MSZP-SZDSZ médiatörvénye nem erről szólt, hanem a gátlástalan hatalommegtartásról.
gazmber 2008. 04. 07. 20:35
Előzmény: #9948  Törölt felhasználó
#9951
Na akkor nézhetjük a hirtv1-2-3-4-et...+ Paxtv1-2-3-4-et...stb. meg az ezüsthajó filmjeit.. "éljen ov, éljen rákosi" korszak lesz?
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:35
Előzmény: #9948  Törölt felhasználó
#9950
a logikáját eddig is értettem, de a kérdés továbbra is jogos:

no és egészen konkrétan milyen zseniális ötletek nem mentek át a parlamenti szűrőn???????????????????????
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:34
Előzmény: #9947  Törölt felhasználó
#9949
ja, és az előzméynből kimaradt:

ha úgy gondolod, folytathatjuk mailen is, Matgabbal is "konferenciázhatunk" meg DLPH, stb. akik hisznek benne, engem érdekel a téma... ha publikus, akkor nincs értelme kizárni másokat, de ha vmi miatt jobbnak gondolja vki, akkor megdunáljuk, és mehet mailben is.

a színvonalnak jót is tenne meg nem is, ha priviben menne... ha jó sok értelmes fórumozót meghívunk a privát körbe, akkor valszeg jót tenne, de ha így sok jó hsz-t kirekesztünk, akkor nem...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:29
Előzmény: #9934  Törölt felhasználó
#9948
A 2/3-os törvények politikai szempontból a legfontosabbak Magyarországon. Élükön a médiatörvénnyel, nem hiába nem sikerül módosítani.
96'-ban Horn osztotta ki a jogokat az országos lefedettségű földi sugárzásra az MTV-nek, RTL-nek és TV2-nek, ezért fedi le az utóbbi kettő a magyar médiapiac legnagyobb részét. Ennek megfelelően befolyásolják a szavazópolgárokat és meggyőződésem szerint ennek a következménye is, hogy itt tart ma Magyarország. Az emberek 80-90%-a elsődlegesen innen tájékozódott és még ma is elhiszi, hogy ez a két adó független.

Úgyhogy nagyon remélem, legközelebb 2/3-dal a FIDESZ-nek adatik meg a lehetőség és módosítja a médiatörvényt. Az MSZP-SZDSZ sajnos visszaélt vele és ide juttatta az országot.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 20:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#9947
Saddam? Csak mert lerohanta Iránt anno? Van vmi komolyabb érv is?
Nehogy azt hidd, hogy nem érdekel, hiszen épp azért kérdezek ilyeneket, mert érdekel. Nem gondolom, hogy nálam lenne a bölcsek köve, ezt már rv. témában is kifejtettem többször is... Szóval érdekel a téma, és érdekelnek más megközelítési módok, mint a sajátom. Hasonlóan a hívők "hite" is érdekel, stb. Nem kekeckedésből írtam ezeket. Azt elfogadom, hogy esetleg nem akarsz meggyőzni az igazadról, és ezért mondjuk érvelni sem akarsz - node az nem éppen egy "memetikába illő" fordulat lenne... Olvastam pl. David Duke könyvét, a Jewish Supremacism-et, és végső soron nem bántam meg. Nem győzött meg, de igen érdekes volt. Az előszó nagyon faja lett, kifejezetten szimpatikus volt az alapján a szerző, aztán be kellett lássam, hogy eléggé elvakult, amit idézetekkel is alá tudnék támasztani - nagyjából arról ír többek között, hogy a fehér rassz micsoda frankó dolgokat alkotott a piramisoktól (!!!!!!!!) a Római Birodalomig, stb. A végén be kellett látnom, hogy a "kutatási" módszere elég sajátos volt: azokat a tényeket, amik érveit alátámasztják, felsorolta, míg azokat, amik nem, azokat kihagyta. Ez bizonyára ismerős Neked marketing tárgyból :) Erich von Däniken ír hasonló stílusban, pedig az ő teóriája sokkalta megalapozottabb...

A lényeg: lehet velem vitatkozni, sőt szeretek is személyeskedések stb. nélkül "érveket összeütköztetni". Btw a 2. legjobb módszer, hogy megbizonyosodjak, van-e Háttérhatalom, vagy nem, az az, hogy egy benne hívővel (vagy többel is, az mindegy) vitázgatunk. Az 1. legjobb módszer talán kevésbé körülményes, de nem hiszem, hogy reális :)

Ilyen szempontból amúgy lényegtelen is, hogy én nem hiszek történetesen benne. Eddig azt láttam, hogy "felfűznek" bizonyos eseményeket a benne hívők egy láncra, mintha azok nem véletlen történések lennének. Az amcsikra komoly befolyása VOLT Izraelnek, ezt már (többször) elismertem. Most azonban csökkent az USA jelentősége, és még tovább fog, ráadásul a befolyás is "megcsappant". Számomra az is amúgy "érdekes", hogy komoly szakemberek soha nem állnak a Gesell-féle tanok mellé (amit Creutz átvett, és amit Drábik is hirdet...), amikben én magam is számos bakit fedeztem fel, meg kritikákat is olvadtam, amik ilyenekről szólnak - és most nem a "körbeforgó" kögazdaságtanról beszélek, hanem JPÉ-ről, józan parasztészről... sztem sokat segít az is bármilyen elmélet verifikálásánál... (megvannak a maga korlátai, persze)
kissherceg 2008. 04. 07. 20:03
Törölt hozzászólás
#9946
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 19:56
Előzmény: #9942  tomcat1
#9945
tomcat, megsúgom neked, az embereket nem (csak) a GDP meg ÁHT érdekli.

Már kérdeztem, de megint:
gondolom ezt Orbán is tudja (hogy nem csak a GDP meg ÁHT számít)

akkor miért nem kerüli még a látszatát is, hogy...

mert hülye (nem tudja miről van szó),
vagy tudja, de ő máshogy számol?

(Kérdeztem még azt is, hogy melyik a rosszabb, de ezt most hagyjuk is talán)

OV: nem vagyok antiszemita.

Ok, rendben, elhiszem. De ha ezt akarnák rámsütni, én nem lennék olyan hülye, hogy egy antiszemitával enyelgek a Fidesz szülinapon.

(Ha egy politikusra azt próbálják rásütni, hogy prostikhoz jár, akkor nem okos dolog meghívni egy ismert prostit a szülinapra, és a legnagyobb szelettel kínálni a tortából)

Szerintem ez nagy hiba.

Szerintem OV szerint ez már nem nagy hiba. (Eddig figyelt a látszatra)

Majd meglátjuk, de nem tudok olyan verziót, aminek örülni tudnék.
tomcat1 2008. 04. 07. 19:49
#9944
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 19:22
Előzmény: #9942  tomcat1
#9943
"szóval nem kell az egyiket a másik főlé helyezni, mert nincs ott, sőt..."

De ott van. Sőt!
Még ottabb...
tomcat1 2008. 04. 07. 19:16
#9942
"Végre talán elérkezett az idő, amikor nemcsak a tv előtt ülve merünk szembeszállni a mocskos náci bandával... És egyre többen leszünk...
"

látom mostmár csak ezzel lehet támogatást szerezni, hamár mással nem megy. Bayer ről meg annyit, semmivel sem mondott törvénytelenebb dolgot, mint a drágalátos szadeszes képviselőnő/nem is forradalom volt/, szóval nem kell az egyiket a másik főlé helyezni, mert nincs ott, sőt...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 19:12
Előzmény: #9940  Törölt felhasználó
#9941
Hiába no, a tőzsde sok mazochistának ad ideiglenes elfoglaltságot... :)
innen már csak egy lépés a másokat hibáztató, zsidózó slepp...

Ahogy Hitler egyik plakátja fogalmaz:
Die da sind an unserem Elend Schuld! / Ők az okai a mi nyomorunknak!

hadd tegyem hozzá: gyakran tényleg így van, csak ez esetben szellemi nyomorról lehetne beszélni...

(a fentiek nem vonatkoznak bizonyos paranoid egyedekre:) , akik egész jó kis dolgokat ollóznak össze elméleteik alátámasztására. végső soron az éter-elméletet is értelmes, konstruktív elmék támogatták, csak nem vették észre, hogy "döglött lovat ütnek" :)

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek