Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 11:59
Előzmény: #10019  Törölt felhasználó
#10020
engem speciel irritál a csóka
azért
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 11:57
Előzmény: #10006  Törölt felhasználó
#10019
Konki, nem szeretnék veled foglalkozni, nem tartalak rá méltónak.
Egy szimpla provokátor bértollnok vagy, nem is értem miért is olvasnak és válaszolnak neked a többiek.

Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 11:40
Előzmény: #10016  Törölt felhasználó
#10018
Örülök, hogy visszatértél a témára!
Majd' elfeledkeztem róla...

---

Bocsánat!

Kérdésemre valóban korábban is "elismerted", hogy az Ungváry-Friderikusz párbeszédben a "vezér" jelzőt a OV-ra használják, mint a fasiszta, antiszemita tüntetők irányítójára.

---

(Csak azt nem értem, hogy ezesetben a későbbiekben miért vontad kétségbe Bayer ezirányú válaszát, hogy újra fel kelljen tennem a vitaindító alapkérédést...
De lényegtelen, vélhetően nem a konkrét állásfoglalásban és az erre adott válaszban van a rejtély megoldási kulcsa...)
saru 2008. 04. 08. 11:38
Előzmény: #10014  hill
#10017
" A "haza érdeke" h ez a tehetetlen Maffia csoport eltünjön végre ahová valóak. Kinek az érdeke mégis, h Gy. F. maradjon??? Kérlek írd le erre a fórumra, miért lenne jó az országnak, akár a saját pártjának ha maradna?? ";

avagy kinek mire jó az EU végülis ?;

hogy ismét gyarmat lettünk, kiraboltak, eladósítottak mint Afrikát, valamint Közép- és Dél-Amerikát ?;

mert az nem érv, hogy ma már kapható banán, igaz olcsóbban, mint az alma... ?!;

és hallom a minap TGM-től, hogy mítosz a szlovák, vagy lengyel jólét, fejlődés, hiszen ott nagyobb a NYOMOR, mint nálunk... !;

egyetlen kivétel van: Szlovénia, de az szinte osztrák megyének tekinthető... !;

szóval végképp elég volt a szemfényvesztésből... !!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 11:09
Előzmény: #10015  Törölt felhasználó
#10016
fide_L,
te letagadtad, hogy én hozzászólásomban írtam volna valamit, de kérted a bizonyítást. És ha igazam lenne, mondtad hogy elnézést kérsz. Idéztem, mutattam.

Egy napig hallgattál, majd megint írtad, hogy én amire hivatkozom, le nem írtam.

Továbbra is várom, hogy megkövess (mindenféle jelzőket aggattál rám az ügyből kifolyólag, pl. hogy gyurcsányosan hazudok, mikor olyanra hivatkozom amit le nem írtam).

Ameddig ezt nem teszed meg, addig a hozzászólás tárgya sajnos igaz. Rád.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 11:00
Előzmény: #9945  Törölt felhasználó
#10015
tőzsdenyúl!

Úgy látom nem bírod kiheverni Bayer válszát Ungváry ATV-s nyilatkozatára.
S megannyi időt szentelsz ennek a kérdésnek a korábban közösen elfecsérelten túl!!!
(Legyen az általa jól vagy akár (ha jobban tetszik) rosszul is értelmezett...)

Viszont az meglep, hogy most éppen te adsz ennek a témának fórumot, holott leghatározottabban ezellen "tiltakoztál" annak idején...
De te tudod...!
hill 2008. 04. 08. 10:50
Előzmény: #10012  saru
#10014
Conqui
A hazaszeretet igenis megkövetelheti, hogy a Posztkommunistákat ne istenítse az ember. A "haza érdeke" h ez a tehetetlen Maffia csoport eltünjön végre ahová valóak. Kinek az érdeke mégis, h Gy. F. maradjon??? Kérlek írd le erre a fórumra, miért lenne jó az országnak, akár a saját pártjának ha maradna?? Szívesen olvasnám az eszmerendszered szerinti érveket:))
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 10:44
Előzmény: #9986  Törölt felhasználó
#10013
"Azért még a saját szememnek hiszek."

Ott voltál?
Vagy mások határozzák meg, hogy mit lásson a szemed...?
saru 2008. 04. 08. 09:53
Előzmény: #10008  Törölt felhasználó
#10012
gondolj az aradi 13-ra... !
kissherceg 2008. 04. 08. 09:48
Törölt hozzászólás
#10011
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 09:48
Előzmény: #10003  Törölt felhasználó
#10010
a magukat magyarnak vallók közös érdeke: a nemzet érdeke.
a közös érdek megfogalmazása nem a médiában, hanem az ún. közvélekedést artikuláló csatornákon (demonstrációk, aláírásgyűjtések, népszavazások, stb.) keresztül történik.
akik önmagukat a magyar közösséghez tartozónak vallják, azok kötelesek elfogadni, gondolkodásban, tettekben azonosulni a nemzet érdekével.
akik az explicit nemzeti érdekkel ellentétes gondolkodásmódot vagy cselekedeteket valósítanak meg: azok a nemzet ellenségei.

nem bonyolult vagy misztikus tartalmat fejez ki a "nemnzet érdeke", de megérteni és elfogadni annak létezését a nemzet ellenségei sohasem akarják - értetlenkednek, ködösítenek, elbonyolítják az egyszerűt (ócska és régi trükk).
minden családnak, minden törzsi közösségnek, minden népnek és nemzetnek van közös érdeke, amit az embercsoport tagjai elfogadnak és megvalósításukra törekednek. csodálom, hogy valaki fölteszi a kérdést: "mi a nemzet érdeke?", de nem teszi föl a kérdést: "mi a demokráciák nemzetközi érdeke?", nem kérdezi, mert azt tudja, érti, az nem bizonytalan tartalom a számára. ez mutatja, hogy tudatos értetlenségről van szó, nem tudatlanságról.
pampa 2008. 04. 08. 09:43
Előzmény: #10003  Törölt felhasználó
#10009
Conqui

Te ugye jogot végzett ember vagy?Bizonyítani?

Volt egy eset:
Előállítottak egy személyt egy rendőrörsre.A barátai követték és fotózták az esetet.Amikor bevitték az ajtón nem voltak sérülései,és amikor 5 h.-val később kijött össze volt verve.
Az orvosszakértői vélemény szerint veréstől származtak a sérülései.
Vizsgálat indult,a megadott időpontban dokumentumok igazolják,hogy 16 személy tartózkodott az épületben.
Mindenki vallomást tett. mindenki tagadta az elkövetést és állította,hogy nem látott semmit.

Senki sem lett felelősségre vonva az eset után.

NO COMMENT.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 09:42
Előzmény: #10004  saru
#10008
saru

Lehet. A választ azért megkaphatnám?
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 09:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#10007
A hazaszeretet ne abban merüljön ki, hogy takarodjanak a posztkommunisták.
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 09:40
Előzmény: #9995  Törölt felhasználó
#10006
drop

"A kormánynak le kellett volna mondania az öszödi beszéd nyilvánosságra hozatala után és nem hergelnie a tömeget. "

Az ismert vicc szerint mivel izgatja fel a feleség a férjét 20, 30 illetve 40 éves korában.
Válasz:
20 évesen a testével.
30 évesen a főztjével.
40 évesen a puszta jelenlétével is....

Számotokra Gyurcsány puszta jelenléte is izgató hatású, ugye? Csak azt nem értem, ilyenkor miért nem inkább magatokhoz nyúltok, mint hogy az utcán randalíroztok?
kissherceg 2008. 04. 08. 09:40
Törölt hozzászólás
#10005
saru 2008. 04. 08. 09:40
Előzmény: #10003  Törölt felhasználó
#10004
bértollnoki kérdés... !
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 09:33
Előzmény: #10001  saru
#10003
ami a nemzet érdekeit szolgálja... !

Mi a nemzet érdeke?
Törölt felhasználó 2008. 04. 08. 09:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#10002
Hát látom, sokan nem tudtak alunni az iccaka. A létrehozott termés elgondolkodtató, ezért bátorkodom néhány gondolattal bővíteni - így utólag.

kissherceg
Veled kapcsolatban is felmerült már bennem, hogy korábban is "ismertük" egymást, de szerintem más nicknéven nyomtad. Na mindegy, nem ez a lényeg.

"...az is elgondolkoztató, hogy ahol mi élünk az oszlató rendőrök nem magyarul beszélnek egymással. Illetve tüntetést vérbe folytanak, mint Tibetben."

Hát ez meglehetősen erős vád:
1. Nem magyar rendőrök
2. Vérbe folytanak tüntetést

Az első megállapítást ugye bizonyítani kellene. Nem véletlenül csubán urban's legend, mert ha igaz lenne, már 1001 bizottság foglalkozott volna vele Morvaimamával az élen.
Ami a második részét illeti, az ugye köztudott, hogy Magyarországon egy tüntetésnek megvannak a maga szabályai. Ezek között nem olvastam olyat, hogy lehetőség lenne Molotov-koktél dobálásra, kődobálásra valamint baseball ütövel történő hangsúlyos "politizálásra".
A kivezényelt rendőrök csupán a feladatukat végezték: betartatni a tüntetőkkel a mindannyiunk által meghatározott játékszabályokat. Hogy ez csak olyan módon sikerült, ahogy? Hát a mondás szerint amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
Szerinted békés felvonulásnak indult a dolog, szerintem és a magyar törvények szerint pedig egy előre be nem jelentett erőszakos tüntetésnek, utcai zavargásnak.
Az öszödi beszéd egyetlen magyar állampolgárt sem hatalmazott fel arra, hogy "forradalmat" csináljon Magyarországon.

"Tüntetni minden demokratának joga van, viszont ott ahol ezt szabályozza vagy akadályozza a mindenkori hatalom, talán nem demokráciának kéne hívni."
Minden demokráciában szabályozott a tüntetés és minden demokráciában megakadályozza a rendőrség, hogy a tüntetők visszaéljenek a gyülekezési jogukkal. Ajánlom figyelmedbe egyébként a vonatkozó jogirodalmat. Tudod, azt a hatalomgyakorlási formát, ahol nem engedélyezett a tüntetés, azt valóban máshogy hívják, de ott az ilyen csőcseléket évtizedekre börtönbe is dugják.

Képzeld csak az én családomtól is elvettek az előző rendszerben: anyai nagyapámat szülőfalumban suszterbárónak hívták, mert ő volt a környéken a legjobb és leggazdagabb cipőkészítő - államosították az üzletét. Apai nagyszüleim éveket ültek börtönben feketevágásért, pedig csak a négy éhező gyereket akarták etetni.
Engem mégsem tanított senki gyűlöletre. Nagymamám időnként emlegette azt a pár hold szőlőt, amelyet termőrefordulás előtt a tsz elrekvirált, és időnként megjegyezte, hogy utálja a kommunistákat, de ettől még ment az élet tovább.

Végül a Slota féle agymenéshez: ugye ezzel nem azt akartad bizonyítani, hogy a szomszédban bezzeg tökös gyerekek élnek, mi meg kis buta nép nem merünk az érdekeinkért kiállni. Mert ha igen, majd szégyellem magam helyetted.
saru 2008. 04. 08. 09:20
Előzmény: #10000  Törölt felhasználó
#10001
érdekes kérdés: ami a nemzet érdekeit szolgálja... !

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók