Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 06. 16. 08:59

Mi lesz veled kárpótlási jegy? - Még mindig nincs megoldás július 15. után  

Ugrás a cikkhez
Az SBB Solution Szolgáltató Rt. a Budapesti Értéktőzsde Rt.-vel (BÉT) kötött vonatkozó megbízási szerződése 2004. július 15-i hatállyal megszűnik, így ezen időpontot követően nem fogad kárpótlásijegy-beszá llítást, és nem hajt végre kárpótlásijegy-kiszá llítást - áll az SBB mai közleményében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=42271
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 15:29
Előzmény: #119  oszlopos
#120
beszéltem a pm-mel:nem tudják megmondani, remélik lesz de azt sem tudják milyen napszakban.
lehet hogy a szokásos közleményüket adják ki, h. holnap közlemény lesz?(esetleg technikai okokból)
oszlopos 2004. 07. 14. 15:17
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
meg sem mer fordulni a fejemben...vagy talán mégis? lehet, ma sem lesz sajtóközlemény?
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 11:18
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Sokan azért nem váltották be jegyeiket Forrásra (mint nagyapám is), mert egy rakás olyan igazolás kellett hozzá, amit általában nem tart meg az ember (6-7 éves átvételi elismervény,stb.).
S zvsz: egyik kormánynak fel kellene már vallalnia, hogy lezárja ezt a kárpjegy cirkuszt / szenvedést!
Üdv:
oszlopos 2004. 07. 14. 11:15
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
:)) nekem is van otthon minden címletből 1...az sosem lesz beváltva.
amúgy nem is könnyú a feladat, hisz meg kell teremteni annak a lehetőségét, hogy bárki bármikor megjelenik, be tudják cserélni a jegyét más sorozatra vagy értékre.
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 09:44
Előzmény: #114  oszlopos
#116
simán lehet a cikkben írt 5-6szorosa, mert a cikk csak az SBBnél tárolt kpj-ről ír, a fizikailag kint lévő papírokról csak igen gyenge becslések vannak, egyébként azok jó része kint is fog örökké maradni, mert gyűjtőknél van vagy emlék, elveszik, megsemmisül...
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 09:30
Előzmény: #114  oszlopos
#115
Te is azt várod,hogy visszamegyen 1000-re?
oszlopos 2004. 07. 14. 09:23
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
azért az érdekes, hogy mily sok ember képes azért dolgozni, hogy HOGYAN NE kelljen a jegyet lezárni. miért? Most jött egy cikk a portfolion...ez nagyon kevés jegy, én az 5-6 szorosára gondoltam, hogy kint van még.érthetetlen...
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 09:08
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
már megint besz...!
Ez nem lehet igaz,hogy nem csinálnak semmit,remélem ezek is buknak!
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 22:49
Előzmény: #109  oszlopos
#112
oszlopos,
nem lehet, hogy azért nem cseréltek a "népek" a forrásra, mert már nincsen náluk (becserélték másra, felvásárolták spekik, elveszett a padláson? amúgy meg ha jól emlékszem kb 20 ezren jegyeztek, ami nem kis szám....
sajnos azt nem vállalta eddig fel senki, hogy a maradék jegyet pl 2 hónapon keresztül 1742-ért lehet beváltani az ápv pénztárában...
amúgy a kpjgy különleges mivolta (igazából nem is értékpapír...) és történelme (BÉB-es elcsúszások...) miatt nem tud vele mit kezdeni senki.
ez van, mikor politikusok kitalálnak valamit, és ragaszkodnak a hülyeségükhöz
(sajno s közben leisztengerek pedig milliárdokat szednek ki pont azok zsebéből, akiknek a kárpótlást kellett volna kapniuk... és ehhez az éppen aktuális politikai hatalom pedig aszisztál, EZ A LEGINKÁBB SZOMORÚ!!! és nem az, hogy pár ember azért aktív tagja a fórumnak, mert csak 30-80-300%-os haszonnal tudná továbbpasszolni, és nem 1742-n...)
jancsika 2004. 07. 13. 22:02
Előzmény: #109  oszlopos
#111
Kedves oszlopos!
Kitűnő az érvelésed, de ha végiggondolod, mindig lesz valaki aki nem adja oda a jegyeit , s így a storynak sohasem lesz vége.Mindig lesz a piacon jegy.
Abban is igazad van, hogy a privatizálandó vagyon 10!%-ig az APVrt köteles kárpót jegyet elfogadni. De ez nem egy-egy tranzakcióra, hanem az összes privatizálandó vagyonra vonatkozik. Ebből fakad, ha valaki ki meri mondani, hogy nincs privatizálandó vagyon akkor vége Ko.
Szerintem is lesz 1742-es vásárlás, de majd csak akkor, ha ARAGO barátaink már a piac 99%-át felvásárolták. Persze ez a cég mindenkinek böki a szemét, hogy valahogy mindig érzik a kárpót piacot, de ez nem véletlen. Ügyesek is.
Egyébként már el kellene száámolni a kárpót jegyekkel is, Vajon nem használtak fel-e többet mint ami ki lett bocsátva. Persze ezért sincs felelős. Hiába ez MAGYARORSZÁG!
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 21:31
Előzmény: #109  oszlopos
#110
Úgy legyen! Azért én inkább nem vettem, volt itt más is amit lehetett venni, minek ilyen rizikóba belemenni, amit nem a piac, hanem a politika irányít. De azért sok sikert kívánok minden kpj.-snek!
oszlopos 2004. 07. 13. 20:18
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
hmmm...ez volt a Forrás-nál, és láttuk, hogy nem nagyon vált be, a nagybefektetőkön kívül szinte alig cseréltek a népek. Nem lehet elvenni erőszakkal. Egyszer meg kell szüntetni. Azt pedig úgy lehet, ha kifizetik, vagy mérhető értéket- már piacon lévő részvényt- adnak érte.
De vegyük, ha el akarják venni a befektetőktől. Ez ismeretes részvényfronton, kiszorításnak hívják. Kiszorítás nem lehet könyv szerinti érték alatt. A könyv szerinti érték ebben az esetben a törvényben leírt érték, azaz 1742 Ft. Persze útközben lehet egy csomó próbálkozás arra, hogy gagyiért szedjék el a papírokat. Másik oldalról: van a 10%-os törvény. Ezt azért nem nagyon lehet módosítani. Kormánypártnak főleg nagy blama lenne, hiszen választási kampánytéma volt a kp.jegy. Tehát: privatizáció során 10%-ban lehetővé kell tenni a Kp.jeggyel történő fizetést. Ezt ki lehetne játszani ugyan, de "sajna" értékes elemek jönnek, és a törvény erre is vonatkozik: AH, Richter, MOL, FHB...ebből bármi jöhet. A Forrás Rt után joggal mondhatják a jegyesek, hogy nem fogadnak el olyan értéket, amit nem a piac áraz be.+1* lehetszemétkedni, ez megy 10 éve. De a vége 1742 lesz. Még az is lehet, hogy per útján, évek múlva. De akkor arra rájön a kamat is. Persze, a kezembe soha senki nem fog adni 1742 Ft-ot ezzel tisztába vagyok.De hasonló értéket igenis kapni fogunk érte. Most buktak a srácok(ÁPV) 80-100 Mrd-os pert. Nem hiszem, hogy ezt be akarnák vállalni.
Szerintem AH-val vonják be. Nem is annyira értékes a cég, mégis piacon van, és jó nagy a darabszám.felhúzzák egy pillanatra 3500-ra, ott meghirdetik a 2 jegy=1 AH és vége a dalnak. szerintem ez lesz...valamikor ősszel.
és az egészet a dematerializáció fogja előremozdítani...
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 19:20
Előzmény: #107  oszlopos
#108
Kizártnak tartom, hogy az állam kifizessen érte 1742Ft-ot. Legjobb esetben ad érte valamit, amire azt mondja, hogy annyit ér. Ha biztos adna érte annyit, akkor már be lenne árazva (mindig vannak a bennfenteseknek nagymamái, akik ilyenkor tőzsdéznek :)), az aktuális hozamokkal, ami kb 11% lenne éves szinten, legfeljebb megfejelve egy kis kamatprémiummal, de nem 1195Ft-on forogna. Tehát legjobb esetben felkínál érte valamit, amiről az híresül el, hogy ér annyit, de arra kiváncsi vagyok mennyiért tud majd túladni rajta becserélés után. Persze aki max 600 körül vette, annak nincs mit aggódnia valszleg, de aki 1000 fölött vett az izgulhat... Egyébként törvényt módosítani nem egy nagy ügy, még alkotmányt is szoktak, úgyhogy ezt nem tekintem hivatkozási alapnak...
oszlopos 2004. 07. 13. 17:23
Előzmény: #106  jancsika
#107
jancsika: egyetértek, a kárpótlást le kéne már zárni.fontos ugyanakkor:
- nem én tettem bemutatóra szólóra.
- nem én adtam el fillérekért a gyűjtőknek.
- nem én vezettem be a tőzsdére.
viszont:
- megvettem, mert törvény szerint 1742 Ft-ot ér. EZ NEM VITA TÁRGYA! ANNYI! TÖRVÉNYBE MONDJA KI! A kérdés az, hogy:
- mikor lesz annyi
...más kérdés nincs....előtte még 5 évig is lehet 300 ft. de a végén 1742 lesz. Majd pereskedünk, ha szemétkednek. és olcsón mégtöbbet veszünk....
jancsika 2004. 07. 13. 17:02
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#106
Nehogy azt higgye bárki is, hogy a jegy 1742 Ft -ot ér.
A kárpótlási jegyeket nem lesz az az őrült, aki 1742-ért megveszi. Egyébként lehetne indokolni azt a lépést is ha a továbbiakban 0 lenne az értéke. Hiszen az eredeti cél az alanyi jogon kárpótoltal kárpótlása most már megvalósult, és aki tőlük vette meg ( befektetés reményében) annak volt elég ideje a jegyeket befektetni. S ebből az okbók kifolyólag a befektetéseknek ugye van kockázata.
Egyébként mostmár tényleg túl kellene lépni ezen a fajta kárpótláson.
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 16:51
Előzmény: #104  oszlopos
#105
3182066 a központ, sajto oszt-t kérd
oszlopos 2004. 07. 13. 16:20
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
ok...egy telszámot pls.
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 16:18
#103
Kedves Lele és más fórum-lakók,
esetleg ti felhívhatnátok a PM-et, hogy az általuk felállított határidõ(ma kereskedés végéig) pár perc múlva lejár.
Jó lenne velük érzékeltetni, h. többen is figyelemmel kísérik h. mi folyik ott...(némi civil kontroll nem árt)
oszlopos 2004. 07. 13. 08:49
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
koistvan: 1742 Ft az értéke, ez törvényben van szabályozva. lassan egyébként azt is lehetne perelni, hogy 10 éve ugyanannyi az értéke. Tehát ez egy olyan hitelnyújtás az államnak a kárpótoltak részéről, ami nem kamatozik. Csoda, hogy egyik kormány sem akarja rendezni a kérdést?
mikor a törvény készült, max.10 éves kifutású államkötvényeket adtak ki, bár lehet, akkor csak 5 éveset, ennek utána kéne nézni.12-13 éve van jegy. finanszírozzuk az államot. Lehet, EU-ban van olyan fórum, ahol fel lehetne szólalni. Tehát úgy fogalmaznék:minimum 1742 Ft.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 21:31
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Nem tudnék olyan megoldást mondani, mi nem befolyásolná a jegy árfolyamát..
Sajnála tos, hogy semmi időm, így nem tudtam elmeditálni néhány kérdésen:
Az utolsó pályázat.. ki nyert? mennyi jegyet használtak fel? mennyi volt letétben? és aki nem nyert, de a letétnek egy része jegy volt, az mit csinált vele?
Talán még fontosabb, hogy a felhasznált, de közben elszublimáló jegyek sorsa. Mennyit használhattak fel belőle? Egy év alatt volt néhány alkalom.
Ha nem lehet vele többet a tőzsdén kereskedni, akkor mennyit fog érni? Ha be lehet váltani, akkor mennyiért? Lehetne a 180 napos s. átlag. Csakhogy nem részvényről van szó. Lehetne 1742.. de miért annyi? 2004-et írunk és nem 1994-et. Akkor inkább 1000.. elég nagy lenne a felháborodás, de talán ezt lehetne legjobban megindokolni.
Persze, ez csak az én véleményem, és semmi alaja nincs.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 19:21
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Elsőre nagyon optimistává tett a bejelentés: "olyan, a soronkívüli tájékoztatás körébe eső bejelentést készül tenni, amelyekkel összefüggésben a nyilvánosságra hozatalt megelőzően esetleg napvilágot látó információk befolyásolhatják a kárpótlási jegy árfolyamát".
.
Mi lehet ez? Logikusan az árfolyamát csak az befolyásolhatja, hogy ha kiszívják a piacról, és bármilyen módon a KKI visszavásárolja a jegyeket. Nem? Mert olyan infot nem tudok elképzelni, ami a KKI szerint esetleg negatív irányba vinné az árfolyamot. Állami szerv nem adhat olyan hivatalos tájékoztatást, ami alapján az államilag elfogadott értékétől (1742 Ft) távolodhatna a papír árfolyama. A KKI csak olyat mondhat, hogy teljesíti ezt meg ezt a kötelezettségét, olyat aligha, hogy inkább nem tartja be a törvényt.
Az pedig nem árfolyam befolyásoló dolog, ha esetleg másik letétkezelő lesz. Akkor a bét határozat arról szólna, hogy "az elszámolás nem biztosított, engedélyre várnak, ezért 3 napig felfüggesztjük".
.
Utána megnéztem az MTI-t is, ahol PM közleménnyel is ki volt egészítve. A lényege: "A Pénzügyminisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében tájékoztat arról, hogy a kibocsátó hamarosan közzé teszi, hogy miként biztosítja a kárpótlási jegyek tőzsdei kereskedelmének folyamatosságát.
Ezzel kapcsolatban a szerződéskötési és engedélyezési folyamat hamarosan lezárul, eredményeiről a Pénzügyminisztérium kedden, még a tőzsdei kereskedési idő alatt részletes tájékoztatást közöl - ismerteti a szaktárca közleménye. "
.
Ez alapján több eset lehetséges.
1. A KKI és a bét közleménye részben hülyeség (árfolyamot befolyásolható információ). Ennek ellentmond, hogy a bét azért már nem először hoz ilyen határozatot.
2. A PM közleménye részben hülyeség. Erre azért van esély a korábbi tapasztalatok alapján.
3. Mind a két közlemény igaz. Ez azt jelentené, hogy egyrészt varázsolnak, és megoldják a tőzsdei forgalmazást (PM közlemény), másrészt a KKI ki is szívja a papírokat a piacról (árfolyamot befolyásoló KKI, bét közlemény).
.
A szövegkörnyezet és az eddigi események alapján a 3. pontnak van a legnagyobb esélye.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 18:51
Előzmény: #97  oszlopos
#99
ezügyben már folyik per, elég ha ahhoz csatlakozol, csak nem tudom kik perelnek
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 18:38
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#98
hát a pm becenevének ezek után nem fogom a thundert javasolni...
a bét bejelentett a pm-ét nem lelem...
oszlopos 2004. 07. 12. 17:52
Előzmény: #96  oszlopos
#97
nagggyon érdekes...a kibocsájtó ezek szerint a KKI, számonkérni, perelni őket kell?! biztos van honlapjuk is.
oszlopos 2004. 07. 12. 17:50
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
na? menjünk tüntetni?:-)))
nem értem, miért nem lehet valamit szépen folyamatában átvenni.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 17:27
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
qqqq tanácsára felhívtam én is a tőzsdét, akik közölték, hogy nem ők fognak, hanem a PM. Felhívtam a PM-et is, ahol közölték, hogy türelem. Lesz valószínűleg ma egy közlemény, de később. Mi a franc tart eddig? Mi olyan bonyolult? Úgy csinálnak, mintha ma értesültek volna a problémáról, nem hat hónappal ezelőtt.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 17:21
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
17:22 van és sehol semmi. Portfolió?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:26
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
Én valami semmitmondó bejelentésre számítok: átmenetileg felfüggesztjük, de dolgozunk gőzerővel az új letétkezelőn.
Ha lenne letétkezelő, akkor már előbb bejelentették volna. Más tipp?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:24
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
1700kor lesz bejelentés:(
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:22
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
erre nagyon kiváncsi vagyok én is...
oszlopos 2004. 07. 12. 16:21
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#90
vazzz, hát persze, mert a T+3 miatt a maiakat 15-én számolják el. De ki számolja el a holnapi kötéseket????
szumma : ez az uccsó nap!
holap lesz a csoda...
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:19
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Annyiban azonos a véleményünk, hogy a PM-nek kellene tennie valamit, csak eddig semmit nem tett. Szerinted mi lesz?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:16
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
egyedül a Pm tesz vmit, hiszen az ápv-t már vitatott módon törölték mint kibocsátót. ráadásul ilyen ügyben az ápv nem is hozhat döntést, csak végrehajtó, akár a bét...
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:13
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Ez érdekes, rövid sakkozás. A PM rossz hírt nem szokott bejelenteni, azaz azt nem fogja mondani, hogy bocs, de felfüggesztjük a jegyet. Ezért valószínűbb inkább az, hogy bemondják az új letétkezelőt. Viszont akkor nem csak a bét és a PM tenné a bejelentést, hanem a hvb is, hiszen ingyen reklám. Hacsak meg nem oldja egy személyben a Szalay a dolgot, úgy mint hvb-s és úgy is, mint bét-es.
Tovább azt sem értem, hogy a PM miért mutatkozik az ügyben, amikor eddig semmit sem tett. Ki érti ezt?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:04
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
azt tettem amit ha sok kisbefektető tenne akkor néha nyomás-gyakorló hatása is lenne!!!:Felhívtam a bét és a PM sajtó osztályát!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:02
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#85
mikor kezdődik a szárnyalás??
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:59
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Igaz, ma van az utolsó ker nap. Akkor ezért élénkebb a forgalom, ma lehet utoljára venni. Lesz záróár beállítás is?
Ez a bét és PM bejelentés biztos, vagy csak a jó ízlés alapján gondolod, hogy mondanak majd valamit?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:52
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
1 tévedés:nem két nappal az esemény előtt: a BÉT már 1 hónpaja bejelentette h, 13-tól!!!!!felfügges zti a jegyet ha nincs elszámoló.ezért lesz ma du bejelentés.
ki:PM és tőzsde
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:47
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Az elmúlt hetek legélénkebb kereskedése van a piacon. Nem árt összefoglalni, hogy mit tudunk, és mit nem.
Tudjuk:
Van 2 nap a letétkezelő váltásig. Azt megerősítették, hogy tárgyalnak a hvb-vel, de azt még mindig nem jelentették be, hogy meg is állapodtak volna. Jogszerűen nem lehet a kp jegy kezelését végezni, most sem jogszerű. Ahhoz, hogy a hvb átvegye, valami nagy varázslat kell...
Innen elágazik a döntési fa.
A) Van varázslat 2 nap alatt
B) Nincs varázslat
.
Varázsla t esetén
A1. Kereskedés folytatódik, jön az ápv, hogy mit lép az ág privatizáció megváltoztatására.
A 2. Utána szintén ápv jön, hogy 10% alatt van a jegy aránya és el kell fogadni minden privatizációnál. Mondjuk AH, vagy FHB stb.
A3. Demat év végén.
Továbbá szinte biztosan újabb perek indulnak, mert a varázslatok nem mindig szoktak jogszerűen történni.
.
Mi van, ha nincs varázslat?
B1. A bét 2 hétre, utána a felügyelet 30+30 napra felfüggeszti a jegy kereskedését. Többre nem, mert ez a törvényi maximum.
B2. A 30+30 nap alatt nagy sírás az ápv-hez, hogy csináljon valamit, és kisebb pánik.
B3. A 2 hónap alatt a bíróság előzetes intézkedésként valószínűleg felfüggeszti a bét szabályzat módosítását, így nem lehet csak úgy törölni a jegyet a tőzsdéről. A bíróság ilyen esetekben a perbeadástól számított 30 napon belül jár el, mint az E.On kiszorításnál.
B4. Ha az ápv nem csinált semmit, és nem vonják ki a jegyet a piacról, letellik a felfüggesztés, törölni viszont nem lehet. Na akkor mi van???
B5. Minden bizonnyal újabb perek a bét és a felügyelet ellen. A bét nem biztosítja a kereskedést, és a likviditás hiánya már kimutatható kárt okoz a befektetőknek. Elég ha valaki tőzsdén kívül olcsóbban adja el valakinek a papírjait, mint amennyiért a tőzsdén vette. A kár oka egyértelmű. A bét fb és it tagok felelőssége szintén egyértelmű.
.
Szerintem eddig már nem fogunk eljutni. Ha mégis, akkor itt visszakapcsolódunk a döntési fán az A2-höz. És ha jegy nélküli privatizációt indítana az ápv, akkor újabb perek. És már ott is van személyi felelősség, mert az fb-nek küldött felszólítás után tudatában vannak a helyzetnek.
.
Ennyit tudunk. És mi az amit nem tudunk?
1. Miért van marha nagy csönd 2 nappal a határidő előtt?
2. Se bét, se ápv nem mond semmit.
3. Még az ügyvédi iroda nevét sem mondja meg senki.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:36
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ki fog tájékoztatni?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:18
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
nagy az izgalom, nemsokára tájékoztatni fognak
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:00
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
qqqq! Jól csináltad.
Szerintem a helyzet kifejezetten izgalmas. Én éberen figyelek minden információt, ezt már nem lehet elszabotálni. Bárki bármi hülyeséget lép, azt abban a pillanatban ütik. Legyen ápv, bét, felügyelet. Most már nagyon kell figyelni, hogy ne történjen károkozás a befektetőknek, mert abban a pillanatban előkerül a személyes felelősség. Szerintem az ápv és a bét igazgatóságából, vagy a felügyelő bizottságából senki nem szeretné saját zsebbből fizetni a kártérítést. Pedig jogszerű megoldás szinte kizárt az ügyben, azt leszámítva, ha bármilyen formában kiszívják a jegyet a piacról.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 14:49
Előzmény: #77  oszlopos
#78
Kedves Oszlopos,
pont e célból kérdezgettem többször is hogy melyik az az ügyvédi iroda de nem kapok választ...
az ápv-t is hívogatom, de értelenek és semmit mondó dolgokat ismételgetnek(alkalm azott vagyok, nem mondhatok semmit...)ezért azt sem tudtam tisztázni velük h. az agrár tendernél h. lehet fizetni jeggyel+változik-e.. .
Lele:igen sikerült
oszlopos 2004. 07. 12. 14:25
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
legrosszabb:ilyen nincs. valójában az sem rossz, ha van letétkezelő.
rossz kimenetel lehet: ha Malév, Forrás/OE és egyéb szar becserélésével próbálkoznak...azaz kitolódik az idősáv, míg igazi értéket kapunk. bár szerintem AH-nál komoly szerepe lesz vagy így vagy úgy.
nagy keveredés lehet, ha találnak hamis jegyet. az nem lenne túl jó. ha kiderül, hogy a nyilvántartás hiányos...az sem lenne jó, vizsgálatok, miegymás. ha áttolódna 2006-ra...hát az sem lenne jó, a Fidesz srácok nem azok a nagy jegybarátok.
látni kell, hogy a kiabálás, figyelem felkeltés nem felesleges dolog. ha piszokság történik, aktivizűlódni kell. a legkényelmesebb persze, ha valaki kikaparja a gesztenyét. apropó. milyen ügyvédi iroda perelget? jó lenne őket így vagy úgy "támogatni"...
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 13:11
Előzmény: #75  oszlopos
#76
Kedvesem!
Szerinted mi a legrosszabb variáció ebben a kérdésben?
oszlopos 2004. 07. 12. 12:19
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
nem tudni, mi lesz, ilyen még nem volt.
én azért inkább bizakodó vagyok.ez egy kényszerhelyzet, nyilván nem örülnek neki, hogy ezzel kell bajlódni. ás ez csak gyenge bemelegítés a dematerializáció előtt. az sokkal bonyolultabb lesz. szerintem kezd elegük lenni a jegyből. az biztos, hogy én szabit veszek ki, a letéti igazolásommal elvándorlok az ÁPV-hez, felszólítom őket, hogy vegyék át tőlem a papírokat 1742 ft-on, hiszen a forgalombatartás nem tudják garantálni. aztán mivem ezt úgysem fogják, jegyzőkönyv, panasz, stb. ha elég sokan ezt tesszük, bekerülünk a TV-be:))))
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 08:33
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
igen,de semmi sem történik,ezek csak maguknak akarnak pénzt,a kicsiknek minek!Majd a drazsé csomag meghozza a kánaánt.
Törölt felhasználó 2004. 07. 09. 17:48
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Puleo! 2 hete te voltál a legnagyobb bull a papírt illetően, hiába próbáltunk csitítani. Akkor 170% volt a célárad, és a papír lejjebb jött. Szerintem az ezer alatti jóslatoddal megindítottad felfelé a piacot. Hiába no, a tőzsdecápáknak piacmozgató hatásuk van :)))
A kp jegy nem részvény, egészen eltérő dolgok mozgatják. Nem a nabi, rába +-100 forintról szól a történet. Ha itt felmegy vagy lemegy 100 forintot, az egy vérbeli kp jegyesnek fel sem tűnik. Nem ez számít.
Valaki korábban megmondta, hogy ha lesz stabilan 1300 a papír, akkor lesz 1600 is. Inkább erre figyelj, se az 1100, se az 1200 ne érdekeljen.
Egyébkén t az a jó, hogy felülről korlátos az árfolyam, ami sok átlag spekit pszihésen visszatart, mert korlátozva van a nyereség mértéke is.
Törölt felhasználó 2004. 07. 09. 11:29
Előzmény: #71  oszlopos
#72
és mi lesz akkor?szerintem 1000 alatt lesz
oszlopos 2004. 07. 09. 11:10
Előzmény: #70  oszlopos
#71
hétfő...kedd...szerd a...3 nap...
oszlopos 2004. 07. 08. 11:15
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
még 7 nap, 5 kereskedési nap.
Törölt felhasználó 2004. 07. 07. 18:09
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
qqqq! Te akartál 10k jegyet venni. Sikerült végül?
Törölt felhasználó 2004. 07. 07. 13:16
Előzmény: #67  oszlopos
#68
És továbbra is marha nagy csönd van. Vihar előtti? Minimum illene a tőzsdének valamit böffenteni, hogy miként áll a helyzet.
oszlopos 2004. 07. 07. 11:40
Előzmény: #66  oszlopos
#67
8 nap, és új letétkezelő(nek kellene jönnie).
oszlopos 2004. 07. 01. 14:28
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
nyilván van valami 30 nap határidő a válaszra.letétkezelé st majd HVB átveszi, és persze ezt az uccsó pillanatban jelentik be.Fontosabb tényleg az AH, Forrás, MG társaságok privatizációja.
Törölt felhasználó 2004. 07. 01. 10:47
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Nagy a csend: -az ÁPV nem válaszol a levélre
-a PSZÁF nem válaszol a beadványra május 20 óta?!!!
-júli13-tól felfüggesztés életbelép?
Törölt felhasználó 2004. 07. 01. 10:34
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Tényleg. Nem lehet, hogy az egész mögött az Arago van? Elegánsan meg tudná indokolni az ápv, hogy miért fizethet jeggyel az arago.
Törölt felhasználó 2004. 07. 01. 10:31
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
A portfolió és a napi biztos tudja. Miért ez a hallgatás?
Az ápv fb-nek pedig fontos lesz reagálnia, mert az fb tagoknak személyes felelősségük van. Most már hivatalosan is tudatában vannak a jogsértésnek.
Törölt felhasználó 2004. 06. 30. 10:08
Előzmény: #61  oszlopos
#62
Oszlopos egyetértek a felvetéseiddel!
Mind enki: kérem adja meg a levelet író ügyvédi iroda nevét aki ismeri!
kösz
oszlopos 2004. 06. 30. 09:58
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
kéne küldeni megint egy levelet. szólni, hogy:
1. még mindíg nem írták újra ki az mg. társaságok privatizációját.
2. Ha az ÁPV a Forrás csomagot felajánlja, az privatizáció.Kínálja fel a vevőnek, hogy 10%-ot jeggyel fizessen ki. nyilván erre nem lesz a válasz. az állam vonjon ki a tőzsdén keresztül a befolyt összeg 10%-ért kp.jegyet.
3. AH privatizációkor minden esetben fenn kell tartani a Kp.jegy csere lehetőségét a törvényi előírások miatt.
na ezt szépen írja meg valaki:))

Topik gazda

lele
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek