Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 06. 16. 08:59

Mi lesz veled kárpótlási jegy? - Még mindig nincs megoldás július 15. után  

Ugrás a cikkhez
Az SBB Solution Szolgáltató Rt. a Budapesti Értéktőzsde Rt.-vel (BÉT) kötött vonatkozó megbízási szerződése 2004. július 15-i hatállyal megszűnik, így ezen időpontot követően nem fogad kárpótlásijegy-beszá llítást, és nem hajt végre kárpótlásijegy-kiszá llítást - áll az SBB mai közleményében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=42271
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 15:29
Előzmény: #119  oszlopos
#120
beszéltem a pm-mel:nem tudják megmondani, remélik lesz de azt sem tudják milyen napszakban.
lehet hogy a szokásos közleményüket adják ki, h. holnap közlemény lesz?(esetleg technikai okokból)
oszlopos 2004. 07. 14. 15:17
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
meg sem mer fordulni a fejemben...vagy talán mégis? lehet, ma sem lesz sajtóközlemény?
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 11:18
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Sokan azért nem váltották be jegyeiket Forrásra (mint nagyapám is), mert egy rakás olyan igazolás kellett hozzá, amit általában nem tart meg az ember (6-7 éves átvételi elismervény,stb.).
S zvsz: egyik kormánynak fel kellene már vallalnia, hogy lezárja ezt a kárpjegy cirkuszt / szenvedést!
Üdv:
oszlopos 2004. 07. 14. 11:15
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
:)) nekem is van otthon minden címletből 1...az sosem lesz beváltva.
amúgy nem is könnyú a feladat, hisz meg kell teremteni annak a lehetőségét, hogy bárki bármikor megjelenik, be tudják cserélni a jegyét más sorozatra vagy értékre.
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 09:44
Előzmény: #114  oszlopos
#116
simán lehet a cikkben írt 5-6szorosa, mert a cikk csak az SBBnél tárolt kpj-ről ír, a fizikailag kint lévő papírokról csak igen gyenge becslések vannak, egyébként azok jó része kint is fog örökké maradni, mert gyűjtőknél van vagy emlék, elveszik, megsemmisül...
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 09:30
Előzmény: #114  oszlopos
#115
Te is azt várod,hogy visszamegyen 1000-re?
oszlopos 2004. 07. 14. 09:23
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
azért az érdekes, hogy mily sok ember képes azért dolgozni, hogy HOGYAN NE kelljen a jegyet lezárni. miért? Most jött egy cikk a portfolion...ez nagyon kevés jegy, én az 5-6 szorosára gondoltam, hogy kint van még.érthetetlen...
Törölt felhasználó 2004. 07. 14. 09:08
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
már megint besz...!
Ez nem lehet igaz,hogy nem csinálnak semmit,remélem ezek is buknak!
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 22:49
Előzmény: #109  oszlopos
#112
oszlopos,
nem lehet, hogy azért nem cseréltek a "népek" a forrásra, mert már nincsen náluk (becserélték másra, felvásárolták spekik, elveszett a padláson? amúgy meg ha jól emlékszem kb 20 ezren jegyeztek, ami nem kis szám....
sajnos azt nem vállalta eddig fel senki, hogy a maradék jegyet pl 2 hónapon keresztül 1742-ért lehet beváltani az ápv pénztárában...
amúgy a kpjgy különleges mivolta (igazából nem is értékpapír...) és történelme (BÉB-es elcsúszások...) miatt nem tud vele mit kezdeni senki.
ez van, mikor politikusok kitalálnak valamit, és ragaszkodnak a hülyeségükhöz
(sajno s közben leisztengerek pedig milliárdokat szednek ki pont azok zsebéből, akiknek a kárpótlást kellett volna kapniuk... és ehhez az éppen aktuális politikai hatalom pedig aszisztál, EZ A LEGINKÁBB SZOMORÚ!!! és nem az, hogy pár ember azért aktív tagja a fórumnak, mert csak 30-80-300%-os haszonnal tudná továbbpasszolni, és nem 1742-n...)
jancsika 2004. 07. 13. 22:02
Előzmény: #109  oszlopos
#111
Kedves oszlopos!
Kitűnő az érvelésed, de ha végiggondolod, mindig lesz valaki aki nem adja oda a jegyeit , s így a storynak sohasem lesz vége.Mindig lesz a piacon jegy.
Abban is igazad van, hogy a privatizálandó vagyon 10!%-ig az APVrt köteles kárpót jegyet elfogadni. De ez nem egy-egy tranzakcióra, hanem az összes privatizálandó vagyonra vonatkozik. Ebből fakad, ha valaki ki meri mondani, hogy nincs privatizálandó vagyon akkor vége Ko.
Szerintem is lesz 1742-es vásárlás, de majd csak akkor, ha ARAGO barátaink már a piac 99%-át felvásárolták. Persze ez a cég mindenkinek böki a szemét, hogy valahogy mindig érzik a kárpót piacot, de ez nem véletlen. Ügyesek is.
Egyébként már el kellene száámolni a kárpót jegyekkel is, Vajon nem használtak fel-e többet mint ami ki lett bocsátva. Persze ezért sincs felelős. Hiába ez MAGYARORSZÁG!
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 21:31
Előzmény: #109  oszlopos
#110
Úgy legyen! Azért én inkább nem vettem, volt itt más is amit lehetett venni, minek ilyen rizikóba belemenni, amit nem a piac, hanem a politika irányít. De azért sok sikert kívánok minden kpj.-snek!
oszlopos 2004. 07. 13. 20:18
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
hmmm...ez volt a Forrás-nál, és láttuk, hogy nem nagyon vált be, a nagybefektetőkön kívül szinte alig cseréltek a népek. Nem lehet elvenni erőszakkal. Egyszer meg kell szüntetni. Azt pedig úgy lehet, ha kifizetik, vagy mérhető értéket- már piacon lévő részvényt- adnak érte.
De vegyük, ha el akarják venni a befektetőktől. Ez ismeretes részvényfronton, kiszorításnak hívják. Kiszorítás nem lehet könyv szerinti érték alatt. A könyv szerinti érték ebben az esetben a törvényben leírt érték, azaz 1742 Ft. Persze útközben lehet egy csomó próbálkozás arra, hogy gagyiért szedjék el a papírokat. Másik oldalról: van a 10%-os törvény. Ezt azért nem nagyon lehet módosítani. Kormánypártnak főleg nagy blama lenne, hiszen választási kampánytéma volt a kp.jegy. Tehát: privatizáció során 10%-ban lehetővé kell tenni a Kp.jeggyel történő fizetést. Ezt ki lehetne játszani ugyan, de "sajna" értékes elemek jönnek, és a törvény erre is vonatkozik: AH, Richter, MOL, FHB...ebből bármi jöhet. A Forrás Rt után joggal mondhatják a jegyesek, hogy nem fogadnak el olyan értéket, amit nem a piac áraz be.+1* lehetszemétkedni, ez megy 10 éve. De a vége 1742 lesz. Még az is lehet, hogy per útján, évek múlva. De akkor arra rájön a kamat is. Persze, a kezembe soha senki nem fog adni 1742 Ft-ot ezzel tisztába vagyok.De hasonló értéket igenis kapni fogunk érte. Most buktak a srácok(ÁPV) 80-100 Mrd-os pert. Nem hiszem, hogy ezt be akarnák vállalni.
Szerintem AH-val vonják be. Nem is annyira értékes a cég, mégis piacon van, és jó nagy a darabszám.felhúzzák egy pillanatra 3500-ra, ott meghirdetik a 2 jegy=1 AH és vége a dalnak. szerintem ez lesz...valamikor ősszel.
és az egészet a dematerializáció fogja előremozdítani...
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 19:20
Előzmény: #107  oszlopos
#108
Kizártnak tartom, hogy az állam kifizessen érte 1742Ft-ot. Legjobb esetben ad érte valamit, amire azt mondja, hogy annyit ér. Ha biztos adna érte annyit, akkor már be lenne árazva (mindig vannak a bennfenteseknek nagymamái, akik ilyenkor tőzsdéznek :)), az aktuális hozamokkal, ami kb 11% lenne éves szinten, legfeljebb megfejelve egy kis kamatprémiummal, de nem 1195Ft-on forogna. Tehát legjobb esetben felkínál érte valamit, amiről az híresül el, hogy ér annyit, de arra kiváncsi vagyok mennyiért tud majd túladni rajta becserélés után. Persze aki max 600 körül vette, annak nincs mit aggódnia valszleg, de aki 1000 fölött vett az izgulhat... Egyébként törvényt módosítani nem egy nagy ügy, még alkotmányt is szoktak, úgyhogy ezt nem tekintem hivatkozási alapnak...
oszlopos 2004. 07. 13. 17:23
Előzmény: #106  jancsika
#107
jancsika: egyetértek, a kárpótlást le kéne már zárni.fontos ugyanakkor:
- nem én tettem bemutatóra szólóra.
- nem én adtam el fillérekért a gyűjtőknek.
- nem én vezettem be a tőzsdére.
viszont:
- megvettem, mert törvény szerint 1742 Ft-ot ér. EZ NEM VITA TÁRGYA! ANNYI! TÖRVÉNYBE MONDJA KI! A kérdés az, hogy:
- mikor lesz annyi
...más kérdés nincs....előtte még 5 évig is lehet 300 ft. de a végén 1742 lesz. Majd pereskedünk, ha szemétkednek. és olcsón mégtöbbet veszünk....
jancsika 2004. 07. 13. 17:02
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#106
Nehogy azt higgye bárki is, hogy a jegy 1742 Ft -ot ér.
A kárpótlási jegyeket nem lesz az az őrült, aki 1742-ért megveszi. Egyébként lehetne indokolni azt a lépést is ha a továbbiakban 0 lenne az értéke. Hiszen az eredeti cél az alanyi jogon kárpótoltal kárpótlása most már megvalósult, és aki tőlük vette meg ( befektetés reményében) annak volt elég ideje a jegyeket befektetni. S ebből az okbók kifolyólag a befektetéseknek ugye van kockázata.
Egyébként mostmár tényleg túl kellene lépni ezen a fajta kárpótláson.
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 16:51
Előzmény: #104  oszlopos
#105
3182066 a központ, sajto oszt-t kérd
oszlopos 2004. 07. 13. 16:20
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
ok...egy telszámot pls.
Törölt felhasználó 2004. 07. 13. 16:18
#103
Kedves Lele és más fórum-lakók,
esetleg ti felhívhatnátok a PM-et, hogy az általuk felállított határidõ(ma kereskedés végéig) pár perc múlva lejár.
Jó lenne velük érzékeltetni, h. többen is figyelemmel kísérik h. mi folyik ott...(némi civil kontroll nem árt)
oszlopos 2004. 07. 13. 08:49
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
koistvan: 1742 Ft az értéke, ez törvényben van szabályozva. lassan egyébként azt is lehetne perelni, hogy 10 éve ugyanannyi az értéke. Tehát ez egy olyan hitelnyújtás az államnak a kárpótoltak részéről, ami nem kamatozik. Csoda, hogy egyik kormány sem akarja rendezni a kérdést?
mikor a törvény készült, max.10 éves kifutású államkötvényeket adtak ki, bár lehet, akkor csak 5 éveset, ennek utána kéne nézni.12-13 éve van jegy. finanszírozzuk az államot. Lehet, EU-ban van olyan fórum, ahol fel lehetne szólalni. Tehát úgy fogalmaznék:minimum 1742 Ft.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 21:31
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Nem tudnék olyan megoldást mondani, mi nem befolyásolná a jegy árfolyamát..
Sajnála tos, hogy semmi időm, így nem tudtam elmeditálni néhány kérdésen:
Az utolsó pályázat.. ki nyert? mennyi jegyet használtak fel? mennyi volt letétben? és aki nem nyert, de a letétnek egy része jegy volt, az mit csinált vele?
Talán még fontosabb, hogy a felhasznált, de közben elszublimáló jegyek sorsa. Mennyit használhattak fel belőle? Egy év alatt volt néhány alkalom.
Ha nem lehet vele többet a tőzsdén kereskedni, akkor mennyit fog érni? Ha be lehet váltani, akkor mennyiért? Lehetne a 180 napos s. átlag. Csakhogy nem részvényről van szó. Lehetne 1742.. de miért annyi? 2004-et írunk és nem 1994-et. Akkor inkább 1000.. elég nagy lenne a felháborodás, de talán ezt lehetne legjobban megindokolni.
Persze, ez csak az én véleményem, és semmi alaja nincs.

Topik gazda

lele
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek