Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 06. 16. 08:59

Mi lesz veled kárpótlási jegy? - Még mindig nincs megoldás július 15. után  

Ugrás a cikkhez
Az SBB Solution Szolgáltató Rt. a Budapesti Értéktőzsde Rt.-vel (BÉT) kötött vonatkozó megbízási szerződése 2004. július 15-i hatállyal megszűnik, így ezen időpontot követően nem fogad kárpótlásijegy-beszá llítást, és nem hajt végre kárpótlásijegy-kiszá llítást - áll az SBB mai közleményében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=42271
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:18
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
nagy az izgalom, nemsokára tájékoztatni fognak
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:00
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
qqqq! Jól csináltad.
Szerintem a helyzet kifejezetten izgalmas. Én éberen figyelek minden információt, ezt már nem lehet elszabotálni. Bárki bármi hülyeséget lép, azt abban a pillanatban ütik. Legyen ápv, bét, felügyelet. Most már nagyon kell figyelni, hogy ne történjen károkozás a befektetőknek, mert abban a pillanatban előkerül a személyes felelősség. Szerintem az ápv és a bét igazgatóságából, vagy a felügyelő bizottságából senki nem szeretné saját zsebbből fizetni a kártérítést. Pedig jogszerű megoldás szinte kizárt az ügyben, azt leszámítva, ha bármilyen formában kiszívják a jegyet a piacról.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 14:49
Előzmény: #77  oszlopos
#78
Kedves Oszlopos,
pont e célból kérdezgettem többször is hogy melyik az az ügyvédi iroda de nem kapok választ...
az ápv-t is hívogatom, de értelenek és semmit mondó dolgokat ismételgetnek(alkalm azott vagyok, nem mondhatok semmit...)ezért azt sem tudtam tisztázni velük h. az agrár tendernél h. lehet fizetni jeggyel+változik-e.. .
Lele:igen sikerült
oszlopos 2004. 07. 12. 14:25
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
legrosszabb:ilyen nincs. valójában az sem rossz, ha van letétkezelő.
rossz kimenetel lehet: ha Malév, Forrás/OE és egyéb szar becserélésével próbálkoznak...azaz kitolódik az idősáv, míg igazi értéket kapunk. bár szerintem AH-nál komoly szerepe lesz vagy így vagy úgy.
nagy keveredés lehet, ha találnak hamis jegyet. az nem lenne túl jó. ha kiderül, hogy a nyilvántartás hiányos...az sem lenne jó, vizsgálatok, miegymás. ha áttolódna 2006-ra...hát az sem lenne jó, a Fidesz srácok nem azok a nagy jegybarátok.
látni kell, hogy a kiabálás, figyelem felkeltés nem felesleges dolog. ha piszokság történik, aktivizűlódni kell. a legkényelmesebb persze, ha valaki kikaparja a gesztenyét. apropó. milyen ügyvédi iroda perelget? jó lenne őket így vagy úgy "támogatni"...
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 13:11
Előzmény: #75  oszlopos
#76
Kedvesem!
Szerinted mi a legrosszabb variáció ebben a kérdésben?
oszlopos 2004. 07. 12. 12:19
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
nem tudni, mi lesz, ilyen még nem volt.
én azért inkább bizakodó vagyok.ez egy kényszerhelyzet, nyilván nem örülnek neki, hogy ezzel kell bajlódni. ás ez csak gyenge bemelegítés a dematerializáció előtt. az sokkal bonyolultabb lesz. szerintem kezd elegük lenni a jegyből. az biztos, hogy én szabit veszek ki, a letéti igazolásommal elvándorlok az ÁPV-hez, felszólítom őket, hogy vegyék át tőlem a papírokat 1742 ft-on, hiszen a forgalombatartás nem tudják garantálni. aztán mivem ezt úgysem fogják, jegyzőkönyv, panasz, stb. ha elég sokan ezt tesszük, bekerülünk a TV-be:))))
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 08:33
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
igen,de semmi sem történik,ezek csak maguknak akarnak pénzt,a kicsiknek minek!Majd a drazsé csomag meghozza a kánaánt.
Törölt felhasználó 2004. 07. 09. 17:48
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Puleo! 2 hete te voltál a legnagyobb bull a papírt illetően, hiába próbáltunk csitítani. Akkor 170% volt a célárad, és a papír lejjebb jött. Szerintem az ezer alatti jóslatoddal megindítottad felfelé a piacot. Hiába no, a tőzsdecápáknak piacmozgató hatásuk van :)))
A kp jegy nem részvény, egészen eltérő dolgok mozgatják. Nem a nabi, rába +-100 forintról szól a történet. Ha itt felmegy vagy lemegy 100 forintot, az egy vérbeli kp jegyesnek fel sem tűnik. Nem ez számít.
Valaki korábban megmondta, hogy ha lesz stabilan 1300 a papír, akkor lesz 1600 is. Inkább erre figyelj, se az 1100, se az 1200 ne érdekeljen.
Egyébkén t az a jó, hogy felülről korlátos az árfolyam, ami sok átlag spekit pszihésen visszatart, mert korlátozva van a nyereség mértéke is.
Törölt felhasználó 2004. 07. 09. 11:29
Előzmény: #71  oszlopos
#72
és mi lesz akkor?szerintem 1000 alatt lesz
oszlopos 2004. 07. 09. 11:10
Előzmény: #70  oszlopos
#71
hétfő...kedd...szerd a...3 nap...
oszlopos 2004. 07. 08. 11:15
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
még 7 nap, 5 kereskedési nap.
Törölt felhasználó 2004. 07. 07. 18:09
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
qqqq! Te akartál 10k jegyet venni. Sikerült végül?
Törölt felhasználó 2004. 07. 07. 13:16
Előzmény: #67  oszlopos
#68
És továbbra is marha nagy csönd van. Vihar előtti? Minimum illene a tőzsdének valamit böffenteni, hogy miként áll a helyzet.
oszlopos 2004. 07. 07. 11:40
Előzmény: #66  oszlopos
#67
8 nap, és új letétkezelő(nek kellene jönnie).
oszlopos 2004. 07. 01. 14:28
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
nyilván van valami 30 nap határidő a válaszra.letétkezelé st majd HVB átveszi, és persze ezt az uccsó pillanatban jelentik be.Fontosabb tényleg az AH, Forrás, MG társaságok privatizációja.
Törölt felhasználó 2004. 07. 01. 10:47
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Nagy a csend: -az ÁPV nem válaszol a levélre
-a PSZÁF nem válaszol a beadványra május 20 óta?!!!
-júli13-tól felfüggesztés életbelép?
Törölt felhasználó 2004. 07. 01. 10:34
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Tényleg. Nem lehet, hogy az egész mögött az Arago van? Elegánsan meg tudná indokolni az ápv, hogy miért fizethet jeggyel az arago.
Törölt felhasználó 2004. 07. 01. 10:31
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
A portfolió és a napi biztos tudja. Miért ez a hallgatás?
Az ápv fb-nek pedig fontos lesz reagálnia, mert az fb tagoknak személyes felelősségük van. Most már hivatalosan is tudatában vannak a jogsértésnek.
Törölt felhasználó 2004. 06. 30. 10:08
Előzmény: #61  oszlopos
#62
Oszlopos egyetértek a felvetéseiddel!
Mind enki: kérem adja meg a levelet író ügyvédi iroda nevét aki ismeri!
kösz
oszlopos 2004. 06. 30. 09:58
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
kéne küldeni megint egy levelet. szólni, hogy:
1. még mindíg nem írták újra ki az mg. társaságok privatizációját.
2. Ha az ÁPV a Forrás csomagot felajánlja, az privatizáció.Kínálja fel a vevőnek, hogy 10%-ot jeggyel fizessen ki. nyilván erre nem lesz a válasz. az állam vonjon ki a tőzsdén keresztül a befolyt összeg 10%-ért kp.jegyet.
3. AH privatizációkor minden esetben fenn kell tartani a Kp.jegy csere lehetőségét a törvényi előírások miatt.
na ezt szépen írja meg valaki:))

Topik gazda

lele
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek