Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2013. 04. 03. 21:14
Előzmény: #579  pomperj
#580
A mai 100ft-os esés Téged igazol.
Egyellőre nem tudom az okát.
Most már én sem vagyok biztos abban, hogy nem viszi át lendületből a 4000-et.
pomperj
pomperj 2013. 04. 03. 09:54
Előzmény: #578  berlini
#579
Egyenlore 2 tenyezo van, ami miatt varok a kezdo pozicio felvetelevel.

1)A 02.19 csucspont ota szerintem most az Elliott (C) hullamban vagyunk, a chart a (C)-nel szokasosan csillapodo exponencialis formaju, es mai napig meg mindig eleg meredek. A vizszintes aszimptotat tovabbra is 4000-4200 kozotti zavba varom. A lefele meno lendulet meg tart, ezert azt bizosnak gondolom, hogy a piac napokon belul bezarja 4150-5200Ft kozott nyitva maradt gap-et.

2)Raadasul a 3 legforgalmasabb utolso nap mindegyiken esett az ara. Meg boven tobbsegben vannak az eladok. Ha a BUX ujrasulyozasa hatna csak, akkor annak mar vege lenne, es BUX nagyjabol ugyanott lenne, mint mult csutortokon; de nem igy van. Amit kivontak OTP-bol, ami olyan 11-14Mrd (ha a sulyozas csokkentes volna csak), akkor ugyanennyi ment volna at MOL, Richter...stb-be; de rrol szo sincs.

Sajnos, az a scenario mukodik, hogy tavoznak egyes alapok, vonjak ki innen a penzt.

3)Tehat, ha optimista felfogasban spekulalok aa jo belepesre, akkor eleg biztosnak latom, hogy 4155Ft-on be tudok lepni.
Annal elobb megprobalni, nos, azt tovabbra is alaptalan optimizmusnak gondolom.
Szoval tartok egy 15% pozicionyi Buy-limit 4155Ft -ot.

4)Mindez nem feledtetheti, hogy DAX es S&P is nagyon toppy. Ha jol latom, emelkedo diagonal a formajuk. Ha igy van, amikor ennek vege, nos, latvanyos eses johet. Es az viszi lefele magaval OTP-t is. Le fogja sodorni minimuum arra a 3770Ft-ra, amit itt korabban irt zk.
Szoval, szerintem meg ez a 15%-nyi belepes 4155Ft-on is optimista. De egyenlore hagyom igy.
berlini
berlini 2013. 04. 02. 21:49
Előzmény: #573  pomperj
#578
Záró: 4277 (minimális esés.)
Lehet, hogy fordulat kezdődik holnap?
Szerintem csökkent az esélye a 4000 alá esésnek.
Ahogy közeledünk a májushoz, úgy nő a várakozás a gyj-t illetően.
(Hogy nemcsak én várok pozitiv meglepetést azt bizonyitják az utolsó hónapok céláremelései is.)
zk2010 2013. 03. 30. 22:27
Előzmény: #576  berlini
#577
Elvezem az eszmecseret itt.
Talan mondhatom, mas olvasok neveben is, hogy hasznosnak latjuk, hogy nem egysorosokat, hanem tenyszeru es ellentetes gondolatokat es ideakat latunk itt.

Mint kevesbe fundamentalista, inkabb TA chartista, hadd adjak hozza egy gondolatot :

-OTP legerosebb Supp/Rez vonala a 3300-4920Ft-os savban eppen 3770-3800Ft szinten van. Annak kis eselyet latom, hogy ha fundamentalisan jok a kilatasok, akkor e szint ala esne. Azt gondolom, ott valoszinuleg megakad az eses akkor is, ha meg par honapig a korrekcio folytatodna;

-viszont aligha valoszinu az, hogy az eses most megallna. Inkabb egy 150-200Ft-os visszaemelkedest tartok valoszinunek, ami utan az eses folytatodhat...legrosszabb esetben 3770Ft-ig.
berlini
berlini 2013. 03. 30. 15:18
Előzmény: #574  zk2010
#576
A hirünk Európában rosszabb volt 2011-ben mint most. (Erősen csökkenő hozamok az államkötvényaukciókon.)
Miközben én is katasztrófálisnak tartom a gazdaságpolitikánkat, egyet azonban elértek: 3% alatti költségvetési hiány és ami fontosabb már pár éve pozitiv elsődleges és másodlagos fizetési mérlegek. (Ettől az USA is messze van.)
Hogy ezt a növekedés feláldozásával értük el és hogy elköltöttünk 3000 milliárd magánnyugdij pénzt az még évekig fogjuk szívni (és ráadásul a nyakunkon maradnak az Urak még négy évig,) az persze katasztrófa. De egy jó alapmenedzsernek nem olyan nehéz megmagyarázni, hogy miért tart pár milliárd ft-nyi OTP részvényt.
berlini
berlini 2013. 03. 30. 15:08
Előzmény: #573  pomperj
#575
1.
Az átstrukturálódás jelei tegnap láthatók voltak a MOL és Telekom árfolyamán.
2.
Teljesen feleslegesek voltak ezek a politikusi nyilatkozatok már azért is, mert eddig sem az védte egy bajba jutó európai bank 100 ezer euró feletti bankbetéteit, hogy erre bárki államilag jótálást igért volna. A nagybetétesek legfeljebb abban bizhattak, hogy Lehman óta a többi nagybankot kimentették. (Ir, angol, görög és spanyol). Igy a gyakorlatban ez a korlátlan biztositék működött. Nyugodtan lehetett volna nyilatkozni, hogy ez egy kivételes eset volt. Ideges befektetőket arra ösztönözni, hogy elmeneküljenek déleurópából katasztrófához vezet.
Eközben én itt ismét kevésbé izgulnék egy (több stresztesztel igazoltan) jó állapotú bank miatt.
Az OTP forrásoldala:
- átlagosnál 50%-kal magasabb saját tőke,
- átlagos kereskedelmi banktól eltérően lakossági betétgyűjtés és nem bankközi forrás vagy kötvény dominancia,
- átlagos európai bankhoz képest minimális befektetői bankos tevékenység (nincsenek nagy OTP alapok, nagybefektetői betétesek, külföldi forrópénzek)
A Marinénik (és bábuskák) nem fognak elmenekülni a párszázezer ft-nyi pénzükkel. Az oroszok és ukránok éppen most tanulják meg, (és a hazai sajtó sulykolja is ezt a napokban,) hogy egy helyi bank biztonságosabb mint akármelyik nyugateurópában.
3.
Itt egyetértenék az okfejtéssel, ha nem arra számitanék, hogy a 2013 1.negyedéves gyj már erősen csökkenő céltartalékolással jön, ami szvsz a TE sávodat a 4400-5500-as sávba fogja eltolni.
Ennek megfelelően nem várom az OTP 4000 alá esését.
Amennyiben erre a részvényt tartók szinte 100%-a nem számit, akkor nem lesz aki eladjon.
Egy kivétel persze van, a kényszereladás esete. Ha kedden tovább esik ilyen erősen, akkor a 4000Ft -ot is átviheti egy kéynszereladási hullám. (Viszont a 3800Ft akkor is messze van még.)
zk2010 2013. 03. 29. 15:00
Előzmény: #573  pomperj
#574
Egyetertek.
De en is hozzateszek meg egy szempontot.
Ami persze inkabb kozmetika, de "nem leg szepnek jonak lenni, annak is kell latszani".

Most volt a Q1 utolso kereskedesi napja. Az EU alapok 2013Q1 jelenteseiben manapsag nem mutat jol 3 szo:
"Hungary" "Bank" "Orban".

Ha ezeket latja az EU-s befekteto, kisebb valoszinuseggel vesz az alapbol.

Ebbol ketto benne lesz, ha az alap nem adja el. Es ha mar benne lesz, legalabb minel kisebb szam legyen mogotte.

Namost, ez a kozmetika a kovetkezo negyedev, Q2 utolso napjaiban is ervenyes lesz.
pomperj
pomperj 2013. 03. 29. 10:24
Előzmény: #570  berlini
#573
Egyetertek a gondolatmeneteddel.
Am azert 3 reszletet erdemes tovabb gondolni.

1) Ha valoban 33%-rol 29%-ra csokkent a BUX-ban OTP aranya, es feltetelezzuk, hogy az OTP-t tarto befektetok kb. 20%-a ilyen alap, akkor kiszamolhato, hogy az 1200Mrd OTP kapitalizacio 4%-anak (33-29=4) kb. 20%-a ad el most, tehat ez kb. 10MrdFt koruli eladasi nyomas.

Az OTP napi atlag forgalma 5-6MrdFt, es ez tegnapig igy is maradt. Am csutortokon megduplazodott, 11Mrd korul volt.
Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ha igy volna, akkor ezzel a tegnapi nappal az at-strukturalas fele majdnem biztosan megvan, es mar csak 1-2 napnyi ido kellene, es az alapok keszen lesznek vele. Ha igy volna, emiatt a hatralevo eladasi nyomasnak mar csokkeni kellene, ebbol a forrasbol meg 1-2 napig tartja egyre gyengulo nyomas alatt az OTP arat, es aztan kb. 4000-4200Ft szinten vege lesz, leall.

Csakhogy ez az elmelet akkor igaz, ha ugyanez a kb. 10MrdFt atmenne azokba a BUX-ban szereplo reszvenyekbe par napon belul, mint MOL, Richter, EGIS, TCOM, stb. Szoval, erdemes figyelni, kik profitalnak ebbol. Egyaltalan, profital-e barki? Ha 1 het mulva a BUX nem lesz kb. ugyanott, mint szerda reggel, akkor NEM ez a hatas munkalt. Hanem mas.

2) Az ar eses masik forrasat (ebben egyetertunk, csak a konkluzio mas) a Ciprusi, nyugodtan mondjuk ki, az EU-altal szandekosan kivaltott, es “tanitasi celu” panik hatas okozta. Ezt akartak, es el is ertek vele a celt.

Az a teny, hogy valahova beteszed a bankbeteted, es mostantol BIZTOSAN tudod, hogy ha a bank meggyengul es bedolhet, akkor a nagy beteted akar 80%-a akaratod ellenere atkonvertalodhat olyan bankreszvennye, amit a piac nagyjabol nullara ertekel majd, nos, az ettol valo felelem at fogja irni a bankbetetek vandorlasanak iranyat.

Meghozza ugy, hogy a “biztos” AAA minositesu orszagok A minositesu bankjaiba megy at. Es elhagyja a BBB es az alatti orszagok B minositesu bankjait. Mint Mo, Oroszorszag, Ukrajna..nem folytatom. Ahol OTP dolgozik. Akkor is elmegy a penz egy resze oda, ha azok kisebb kamatot, kisebb hozamot igernek, es netan magasabb a kamatado. Az EU ezt szandekosan csinalta. Azert, hogy Otto es Franz, Michelle es Maurice ertsen belole.

Ennek a hatasa az, ami sokkal nagyobb baj, mint a BUX atsulyozasa az OTP ara szempontjabol. Csak a hatas nem azonnali, hanem a kovetkezo evekre szeethuzodik. A betet es forgalom novekedes lassubb lesz, mert a nagybetetes elmegy es masik nem jon helyette. Mert inkabb szetosztja a penzt tobb bankba akkor is, ha veletlen tudna, hogy OTP 14% feletti Basel II. megfelelesu tokehelyzetu bank, a masik meg 7%... de ezt nem is fogja tudni a bettesek nagyobb resze.
A magyar betetes pedig mostantol meg inkabb viszi a penzt a szomszedba.

3) Mennyit er OTP?

A mondattal, hogy 4400-4800Ft kozott volt OTP mostanaban, nos, en nem tartom relevansnak egy befekteto szempontjabol.

Az OTP utolso evenek arhullamzasabol eleg biztosan tudjuk, hogy 3300Ft es 4920Ft kozotti szamra ertekeli a piac mostanaban OTP bankot. A 4920Ft volt alig 1 honapja a csucs ar, es 3300 Ft volt 10 honapja a minimum.
A sav kozepe 4200Ft korul van. Mar majdnem ott az ar.
Es tudjuk, hogy a lenges idotartomanya 8-9 honap korul lehet megint. Nem latni, mitol lenne gyorsabb a lenges mostanaban.

A lenges biztos tulajdonsaga, hogy mindket oldalra tullendul. Szoval, en eddig 4200Ft koruli szamnal gondoltam, hogy erdemes elkezdeni venni, de csak 30%-nyi poziciot, es ahogy tovabblendul lefele ujabb 10-10%-ot, ugy tovabb vasarolni ujabb 30%-okat. Tehat a masodik vetel 3800Ft koruli lehetne.

A fenti 2) pont- ban leirt hatas miatt most ovatosabb celt tuzok ki, es javaslok neked is.
Csak a 3900-4100Ft savban kezdnem a vasarlast, es nagyon figyelem, a kovetkezo negyedevben mi lesz a ciprusi tanulopenz hatasa OTP betetjeinek allomanyara. A lenges es a penzvandorlas iranyanak megfordulasara ugyis csak legalabb 2 negyedev alatt lehet szamitani. Az ujabb 30%-ot ennek fuggvenyeben vennem meg.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 03. 29. 09:07
Előzmény: #570  berlini
#572
Kedves berlini!

A tegnapi hír Marc Fabertől származik, aikit mindig elolvasok ha időm engedi, ahogy a te elmélkedéseideit is átfutom.

Mindenkitől, aki itt valamiféle tartós javulást vár csak egyet kérek.

Válaszolja meg magának ezt a három kérdést, összefüggésében felépítve:

Mi okozta a válságot? Mi volt a rá adott válasz? Mit értünk el vele, hol vagyunk?

Nem nekem kell a válasz! Csak magunknak. Ha átlátjuk a folyamatokat, amit mondjuk úgy 1990-től lehet datálni, akkor a jövő tisztább lehet. Ám ha úgy kezdjük, hogy Lehmans csődbe ment, akkor mi is követjük...

Szóval, mélyedjünk kicsit el a közelmúlt (20 év) gazdasági történelmében és a P/E plusz hétköznap hírözönéből próbáljuk továbblátni.

Ha nem megy, akkor drága árat fogunk fizetni.

Törölt felhasználó 2013. 03. 29. 08:00
Előzmény: #570  berlini
#571
Jövő héten korrekciót várok az OTP piacán,majd utána meglátjuk milyen lesz a nemzetközi hangulat...
berlini
berlini 2013. 03. 28. 23:52
Előzmény: #551  berlini
#570
Tévedtem.
Az OTP nem az általam várt 4400-4800-as sávban mozgott az utolsó napokban.
Egy várt és egy banális oka volt ennek:
1. A ciprusi megoldás és a buta-önelégült politikusi nyilatkozatok utána
2. A bux részvényarányok átsúlyozása. Ebben az esetben az OTP az eddigi 33% helyett 29%-ra lett visszahozva. Mindazon alapok akik az indexeket képezik le pánikszerűen adtak el magukkal ragadva egy csomó stoppot, nagy forgalommal.
Mindez nem lett volna, ha egy pár részvényalap tartana fejenként 10-10 milliárd ft-nyi OTP részvényt, és megragadva az alkalmat előnyös áron belevett volna 4300 ft körül még egy-két milliárd ft-nyit. De ezek hivatalból kerülik az OTP-t amióta az alap belső szabályzata tiltja nem befektetésre ajánlott országok részvényeinek vételét.
Mindez látható volt a longos napok 3-8 milliárd ft-os mini forgalmán.
Van esély rá, hogy holnap kitáraznak azok akik ma ezt még nem tették meg. Igy mehet 4200 alá is.
Gratula a kitartó shortosoknak akik a 4900ft-ra kapaszkodást kihasználták shortjaik felépitésére.
De az is kiderül a napokban, hogy ki az univerzális spekuláns. Tudni kell ugyanis időben longba állni. aki most 4000 körül ezt elmulasztja, az nem biztos hogy mégegyszer lehetőséget kap OTP-t vásárolni ilyen előnyös áron.
Jogosan élzelődnek ugyanis azokon akik 4600-4800 körl longba ragadtak, de a különbség ezen longos poziciók és a 4200 körül most nyitott shortos poziciók között az, hogy előbbiek még elég jó eséllyel látják vételi árukat, (max 1-2 hónap után,) mig az ezen a szinten nyitott short pozició veszteség nélküli zárására már lehet, hogy csak az unokáknak lesz esélyük, a következő nagy válságnál. (Ami persze bwiner szerint már itt is van.)
berlini
berlini 2013. 03. 26. 21:18
Előzmény: #567  pomperj
#569
Pár gondolat a levezetésedhez.
1.
Az OTP az utolsó békeévhez (2008) képest 470 milliárd Ft-tal (kb 45%-kal ) növelte a saját tőkéjét.
2.
A hitel betét arány kb 1,40-1,60-ró 1,00 alá süllyedt,
3.
A likviditása 0,5 milliárd euró (2008 év végi állapot,) helyett 5,5 milliárd euró
4.
A céltartalékolása a konkurenciához képest prudens. Ha az átlaghoz képest nem céltartalékolna minimum 20% ponttal erősebben, akkor most lenne egy majdnem 200 milliárddal nagyobb adózott nyeresége (vagyis ennyivel nagyobb lenne a saját tőkéje.)
5.
A kamatmarzs duplája a nyugateurópainak, de a régiós konkurenciához képest is kiemelkedő. (Várhatóan csökkenni fog a magyar anyabanknál, de szinten marad Oroszországban és nőni fog Ukrajnában.)
6.
Annak ellenére, hogy az eszközállomány az elmúlt 5 évben folyamatosan csökkent, a működési eredmény nőtt és a költségszint stabilan alacsony maradt.

Szerintem van esély arra, hogy az OTP egyre több leánybanknál növelni tudja az eszközállományát, működési eredményét, (akár ugrásszerűen is egy akvizicióval Romániában). (Nagy kérdőjel a magyar reláció, de még itt is történhet csoda egy jó megállapodással az NGM-mel: hitelezés növelés+ banki különadó csökkentés.)
Van tehát potenciál ugrásszerű nyereségnövekedésre:
- hitelezés bővüléssel,
- akvizicóval,
- céltartalékolás csökkentéssel.
A nagy kérdés, hogy mikor.
Mindezt begyorsithaja:
- gyorsabb recesszióból való kilábalás Nyugat-európában és Magyarországon, (megnő a nyersanyagok iránti kereslet és stabilizálódik az orosz és ukrán konjunktúra is,)
- adóterhelés csökkentés 2014 évben Magyarországon.
Lelassithatja:
- Matolcsizmus előre nem kiszámitható hajtásai
- több évre elnyúló euróövezeti válság, recesszió,
- a 2014-es választási kampány, ahol már megint minden eszköz bevethető lesz a szent cél, a választás megnyerése érdekében.
berlini
berlini 2013. 03. 26. 20:46
Előzmény: #560  pomperj
#568
Független szakértők is lehetségesnek tartják, hogy ebben az évben stabilizálódik az infláció 3,5% körül. (Most 2,8%)
A GDP-t már legtöbben 0% körülire várják, eszerint az alapkamat 2,8- 3,5% körül kellene hogy legyen, (a képleted: 165/(3,5%-4%)= minuszos eredmény) de (miután én inkább 1% körüli GDP emelkedésre számitok) vegyük az alapkamatot 4,5%-ra.
Ekkor a képleted:
165/(4,5%-4%)=33000Ft
Elég nagy a szórás....
pomperj
pomperj 2013. 03. 26. 15:26
Előzmény: #564  berlini
#567
"A kb. 260 milliárdos nyereségből az adózott ekkor elérheti a 200 milliárdot.
Ez pedig több mint 700Ft-os EPS lehet"

Alapvetoen igen, en is igy gondolom. Csak abban ketelkedem, hogy ez 1-2 ev alatt bekovetkezhet. Da 3-4 ev alatt igen. Ezert vagyunk itt, es merlegeljuk a helyezet alakulasat, az aktualis hireket annak erdekeben, hogy megtalajuk a leheto legjobb belepes lehetoseget. En is ugy gondolom, OTP jo es alulertekelt ceg, a fo feladat jol venni es szivosan tartani a poziciot eveken at.

Ehhez 6 apro gondolat.

1) Igen, a 2006-os evben volt konkretan kb. ennyi a profit, EPS=720Ft. Akkor az OTP reszveny ara evvegen 8750Ft volt, az evkozi minimum pedig 5190Ft.

2)A legerosebb erv, hogy ez a EPS=700Ft lehet a jovedelmezoseg "normalis" merteke OTP-nek, ha az 5 eves atlagprofitot kiszamoljuk a 2004-2008 kozotti 5 evben. Azert kell addig visszamenni, mert a bankvalsag elotti utolso normalis idoszak, ami 5 evig tartott, akkor volt.
( Normalisnak azt tekintem, amikor se nem tul jo, se nem tul rossz, hanem olyan atlagos a helyzet.)
Szoval, teny az, hogy 2004-2008 kozott nagyjabol egyenletesen, evi kb. 20%-al nott az OTP jovedelmezosege, a 2004 evi EPS=500Ft szintrol a 2008 evi csucs, EPS=935Ft szintig. Az atlag EPS ebben az 5 evben tenyleg kb. 700Ft volt. Ja, es a P/E mutato stabilan 11.0, egesz kis hullamzassal.
Tehat nem tulzas azt mondani, hogy (normalis korulmenyek kozott) OTP eddig EPS=700Ft "normalis " profittermelo kepessegu volt.

3)Ehhez kepest a 2011 evi EPS=300, es a 2012 evi EPS=430FT igazan nyomottnak latszik, es az is. Nem OTP belso mukodese let rosszabb, a kornyezet romlott ennyit. Ezt mondja apiac, nem en.
Viszont az is igaz, hogy a PE most is nagyjabol 11 korul van; a piac nem tartja nyomottan a PE-t, mert pozitivan iteli meg a kilatasokat. Amire eppenseggel jo alapja van, mert a 2011 evi profit melypontrol EPS=300Ft, bizony kaptunk 2012-re egy 46%-os emelkedest ugy, hogy kozben OTP konyvszerinti erteke is, tokeellatottsaga is, sot celtartalekolasa is javult.

4) Mindannyian, a piac egesze meg plane, fel es ovatosan azonnal menekulore keszen les, hogy Eltolcsy MNB monetaris huzasai mit okozhatnak. . De abban eleg biztosak vagyunk, hogy a onmagaban a kamatlab csokkentes altalaban pozitivan hat …a tankonyvek szerint... a reszveny arakra.
Es igen, OTP eleg erzekenyen latszik pozitivan reagalni a kamat csokkentesre. Ennek eppen a 2004-2008 kozotti idoszak a bizonyiteka, amikor lefele lepdeltek a kamatok, OTP meg felfele.

Szoval, ha nem tortenik meg az a katasztrofa, hog az orszag finanszirozasa Ciprusi tipusu ellehetetlenulesbe csap at, mert lemennek 4% ala…ahol mar jozan hitelezo nem fog nekunk kolcsont adni…, akkor a kamatvagas akar erositheti is OTP felfele mutato, egeszen ujkeletu, nagyjabol 1 eves, most meg bizonytalan es visszaesesektol terhelt, de pozitiv kilatasu trendjet.

5) Az OTP mostani osztaleka, ha jol szamolom, olyan 2.7% koruli. Ha ELtolcsy lejon 3-3.5%ig az MNB alapkamattal, akkor mar sokkal okosabb OTP-t venni, mint allampapirba tenni. Akkor mar OTP eleget fizet nekem azert, hogy varjak nyugodtan, amig felfele araszol az ara. De ezt akkor nem teszem meg megse, mert a piac felelme akkora lesz, hogy barmelyik pillanatban nagy zuhanasba mehet at.

6) Szoval, en drukkolok, hogy jojjon meg lejjeb az OTP ara. Az MNB kamat tortenelmi melyponton van mar, es 3-4 honap alatt kiderul, mit es meddig tesz Eltolcsy? A vak lo batorsaga vagy a jozan bankar ovatossaga tor ki belole?

Szeretnek 4000-4200Ft kozott egy indulo kb.30%-os poziciot venni. Ha az MNB jozan lesz, es az ar lejjebb jon, akkor 3-400Ft-onkent adok hozza 10-10%-ot. Es megprobalom tartani 5 evig.
1946
1946 2013. 03. 25. 21:32
Előzmény: #559  berlini
#566
Persze, én is ezt használom, csak éppen "sietős volt a dolgom", és nem akartam belépni...Köszi szépen!
berlini
berlini 2013. 03. 25. 20:52
Előzmény: #564  berlini
#565
link

Itt lehet letölteni a green paper -t (zöld könyvet, amely az EU stabil gazdasági növekedésének feltételeit taglalja.
Lényeges következtetés:
stabil pénzügyi közvetitőrendszer nélkül nincsen gazdasági fejlődés, de abba kell hagyni a rövidtávú megtérülések kergetését és ösztönözni kell a hosszútávú befektetéseket.
berlini
berlini 2013. 03. 25. 20:22
Előzmény: #562  xmann
#564
Tételezzük fel, hogy az operativ nyereség marad a tavalyi 450 milliárd Ft (ez összejöhet még egy pesszimista feltételezés mellett is, amikor a magyar-bolgár-román-szlovák-szerb-horváth relációk pár százalékos csökkenését kiegyenliti orosz-ukrán reláció eredménybővülése mégha az kisebb mértékű lesz mint tavaly.) Ehhez persze kell az is, hogy az OTP költségszintje ne nagyon nőjön.
Tételezzük fel, hogy a céltartalékolás nem megy vissza a válság előtti évi 100 milliárd alá, de lecsökken arra a szintre, ami a teljes céltartalékot a jelenlegi szinten tartja. (Ez kb. 160 milliárd ft. Ez persze csak akkor megy, ha a nemfizető hitelesek aránya nem nő tovább.
Ebben az esetben az adózás előtti nyereség elérheti a 290 milliárd ft-ot. Ne számoljunk a várható egyezséggel az NGM-mel, igy marad a 29 milliárdos különadó.
A kb. 260 milliárdos nyereségből az adózott ekkor elérheti a 200 milliárdot.
Ez pedig több mint 700Ft-os EPS lehet, amiből (attól függően, hogy a piac milyen fejlődést lát reálisnak jövőre,)kijöhet 6000Ft feletti árfolyam nyárra.
Hozzáteszem, hogy ezt én reális forgatókönyvnek tartom még a jelenlegi recessziós magyarországi és balkáni környezetben is.
Természetesen vannak kockázatok:
- tartósabb európai recesszió (butábbnál butább politikusok tesznek róla, lásd mai eurócsoportvezető nyilatkozata,)
- a magyar mezőgazdaság idén is szar marad, (pedig egy közepes év 0,5%-ot dobna a GDP-n),
- fenti kettő tovább mérsékelné a magyar ipari termelést, az eddigi egyedüli növekedési motort, és az növekvő munkanélküliségben realizálódna,
- és mindezek tovább csökkenő belső fogyasztást és újabb cégcsődhulámot eredményeznének azon cégek körében, akik eddig is a szakadék szélén táncoltak.
- Mindezeket még tovább súlyosbithatná Matolcsi haláltánca a romok felett az unortodox eszközök teljes tárházának bevetésével az MNB-ben.
Én azonban mindezekkel nem számolok, mert optimista emberként én a politikusban is az embert (a belátó okos homo sapiens-t) látom. Nem akarom elhinni, hogy Merkelnek nincsen egy tanácsadója, aki előbb vagy utóbb ne súgná meg neki, hogy elég volt a déleurópai tücskök büntetéséből, most összeurópai összefogással növekedéspárti gazdaságpolitikát kell folytatni.
pomperj
pomperj 2013. 03. 25. 18:34
Előzmény: #561  xmann
#563

Csak a pontossag kedveert az inflaciorol.
Az MNB 2012.dec. jelentese szerint
-az inflacios cel 2005 ota valoban 3% (3.oldal)
-a 2011. es 2012. evi inflacio 5.1% es 5.2% (9.oldal)

Egyebkkent a jelentest erdemes elolvasni, mas tartalmai miatt is.
A kamatcsokkentessel egyebkent en is egyetertek. Csak nagyon esznel kene lenni, meddig megyunk el.

A finaszirozhatatlansag nagyon kellemetlen am, plane egy szabadsagharc eseten.

link
xmann 2013. 03. 25. 17:01
Előzmény: #555  pomperj
#562
És még valami. Az hogy mennyi osztalékot fizet ki az OTP ha nem is irreleváns, azért nem olyan fontos. A fontos az hogy mennyi profitja lesz. Ez még 2 dologtól függ főleg, egyrészt mennyivel és mikor csökken végre a CTképzés és hol állapodik meg a kamatszint. Ha feltételezzük hogy a kamatszint 4%on lesz de a CTképzés leesik a válság előtti szintekre, akkor szerintem jelentős ugrás lesz a profitabilitásban, akár 600-700 Ft EPS-re is. És még nagy kérdés az orosz operáció, ha az fejreáll, akkor az nagy negatívum. De ha nem akkor mehet még innen fel az OTP
xmann 2013. 03. 25. 16:56
Előzmény: #560  pomperj
#561
Csak jelezném, hogy Magyarországon a GDP növekedése inkább nulla lesz mint 1%, de az infláció meg már most nem 5%, hanem 3% alatt van

Úgyhogy a csodaképlet szerint 3-4% kamatláb a normális, a jelenlegi kamatszint nem számít "lenyomottnak"!

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek