Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2013. 03. 14. 05:47
#520
Sziasztok!

OTP papír mennyit érhet vajon? Ha esetleg érdekel valakit...

Törölt felhasználó 2013. 03. 13. 12:11
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#519
az NPL adatokra:
link
Törölt felhasználó 2013. 03. 13. 09:54
Előzmény: #517  berlini
#518
ne adj ötleteket!
nem, nincs smilie...
berlini
berlini 2013. 03. 13. 09:48
Előzmény: #514  pomperj
#517
Igen, itt most újra a jogos makrokockázati félelmek diktálnak. Hiába nyilatkozgat Varga, ha őrült főnöke azonnal kontráz. Matolcsinak még meg sem kellett szólalni, mindenki menekül amerre lát. Én is úgy látom, hogy a korrekció alját még nem értük el.Akár 4000 alá is bekukkanthatunk, ha Matolcsi rázendit. Tippjeim lennének neki:
- át kellene nevezni az MNB-t a Nemzeti Felemelkedés Bankjának.
- minden MNB-s dolgozót kirúgni, akinek nincsen Fidesz pártkönyve és nem az utolsó két hétben lépett be,
- a még hivatalban lévő régi alelnökök munkakörét tovább pontositani, szűkiteni. Pld. Portaszolgálatfelügyelet, takaritószolgálat ellenőrzés, stb.
- rendszeres házi vetélkedőket kell tartani a bankon belül: Ki Tud Többet Matolcsinál. Aki nyer azt ki kell rúgni.
- a devizatartalék 70%-át átadni az MFB-nek, aki ezek után azt haveri körben gyorsan ki is helyezné, 2%-os kamattal visszafizetési biztositékok nélkül,
- befektetői roadshow-kat szervezni Lappföldre, Szomáliába, Angolába, hogy magyar állami kötvénykibocsájtást lehessen szervezni az országok helyi valutájában legalább 100ezer dollár értékben. (Sok kicsi sokramegy alapon.)
Törölt felhasználó 2013. 03. 13. 09:13
Előzmény: #515  pomperj
#516
szia,
nagyra értékelem a véleményed. viszont az tény, hogy az otp papírjait sokszor a BÉT árfolyamának karbantartására használják. hiába várunk shortban esést, ha az erősebb kutya azt akarja, hogy a BÉT árfolyama ne, vagy ne sokat essen (esetleg longban ül), felveri az árat.
Te hogyan látod?
pomperj
pomperj 2013. 03. 13. 08:32
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#515
Miert gondolom igy? Mert ezt irod:
"Eddig mindenféle korrekciót az SC-sek megvettek".

Az teny, hogy a febr.19-i arfolyamcsucs (4920Ft) ota az 5 legnagyobb forgalmu napbol 4 esetben esett az ar. Es teny, hogy az utana kovetkezo 2-3 napban emelkedett az ar, csak sokkal kisebb volumen mellett.

De minden esetben kevesebbet emelkedett vissza 2-3 nap alatt, mint elotte az egynapos impulzusos eses volt. Szoval, azt gondolom, a trend iranya most mar lefele mutat.

Arra szamitok, hogy a lefele gorbulet erososodik, es valahol 4400-4200 Ft savban fog eloszor lassulni az eses.
Vagyis az impulzus lefele erosebb,mint a korrekcio felfele. Ezert irom, hogy legy ovatos.
pomperj
pomperj 2013. 03. 13. 07:35
Előzmény: #512  berlini
#514
Muszaj elfogadnod, hogy az OTP aranak alakulasasaban jelenleg SEMMI szerepe nincs a fundamentumoknak.

MOST kizarolag a kormany altal kiprovokalt hatalomtechnikai lepesek (Matolcsy es MNB, 4.Alkotmanymodositas, Rezsicsokknetes mint tuntetesekre adott eltereles) hatarozzak meg a hangulatot.
Foleg a kulfoldieknek lett eleguk.

Es ez igy is marad. Egeszen a valasztasok utani napig. Legy ovatos. Nem muszaj nyerni. De muszaj tulelni, megtartani a municiot a kovetkezo csatara.
Törölt felhasználó 2013. 03. 12. 12:27
Előzmény: #512  berlini
#513
Eddig mindenféle korrekciót az SC-sek megvettek. Már olyan alacsonyra esett a számuk, hogy ezentúl nemzetközi helyzet fokozódása esetén árfolyam stabilizáló hatásukra nem nagyon lehet számítani. Igaz a nyitással is óvatosabban fognak bánni. Több éves távlatban az árfolyamra kb. 1/3 részben a nyersanyagárak alakulása az orosz relációban lehet hatással. A + jövőképet az orosz leány adja, az ottani GDP sebezhető a WTI, Brent, Urali olajra gyakorolt hatása miatt. A palagáz esetleges felfutása árfelülvizsgálatra kényszerítheti a Gazpromot is.
Általános recessiós nyersanyagár zuhé, ha nem kényszeríti térdre Ivánékat, olyan nagy baj nem lehet.
berlini
berlini 2013. 03. 12. 09:39
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#512
Amikor az elemzők a gyj. után továbbra is P/E=8 - ból indulnak ki, akkor ez mindig előremutató P/E (általában a következő üzleti évre szóló becslés alapján, de ez év elején még általában a folyó év.) Amit Te számitottál az az aktuális. Érdekes módon ezt nem nagyon nézik. Ehelyett az osztalék (vagy ha nincsen meghatározva,) a várható osztalék %-os mértéke, ami meghatározza a részvény értékeltségét a konkurenciához képest. Tehát a P/E az szinte mindig előremutató.
Törölt felhasználó 2013. 03. 12. 09:28
Előzmény: #510  berlini
#511
A Gyj. napján kielemeztem, hogy 2012 december 28.-ai tőzsdenapon, a P/EPS árta 10 volt.
A Gyj. előtti nap árfolyamát figyelembe véve, az utolsó 1/4 év alapján 13 fölé esett egy picivel.
berlini
berlini 2013. 03. 12. 09:16
Előzmény: #509  berlini
#510
...már 4655!
berlini
berlini 2013. 03. 12. 09:14
#509
Folytatódik a várt korrekció, már 4680 körül jár az árolyam.
Kérdés, hogy ma honnan fordul.
Törölt felhasználó 2013. 03. 11. 11:36
Előzmény: #506  pomperj
#508
Hm, nem aproztad el :) Koszonom a hasznos tippeket, megvizsalom oket.
Te kinel kereskedsz amugy, hogy ezt mind elered normalisan? En az IB-nel, de az emlitett etf-eken bodletes spread-eket latok (tobb %). Lehet, hogy f3 utan majd lejjebb megy.. De ha van jobb broker,s zivesen valtok.
berlini
berlini 2013. 03. 10. 20:11
Előzmény: #500  berlini
#507
Vajon visszakorrigál holnap 4800 alá?
Mellette szól:
- nemzetközi környezet jó,
- OTP céláremelések,
- elemzők pozitiven nyilatkoztak pénteken a gyj.-ről,
- erős magyarországi eredmény visszaesés, de reményt keltő ukrán, orosz eredmények, (látszik a lehetséges profitjavulás már ebben az évben.)
Ellene szól:
- magyarázzák a gyj.-t, de ez mégsem volt olyan jó és előtte ebben a reményben rallyzott heteken keresztül,
- a péntek kezdeti vásárlók délután már eltüntek, nem hiszem hogy hétfőig kivártak, akik 4800-4900 körül bevásárolni akartak,
- folytatódnak a találgatások hogy Matolcsi milyen károkat okozhat akár heteken belül mind a banrendszernek mind az Országnak,
- ha fordul kint a hangulat, (akár csak egy közepes korrekció erejéig,) akkor az leviheti az OTP akár 4400 alá is. (Nincs még megoldás az olasz kormányválságra sem.)
pomperj
pomperj 2013. 03. 10. 19:56
Előzmény: #502  Törölt felhasználó
#506
1)Szerintem a yen/usd a mult csutortokon attorte a korrekcios sav tetejet, es folytatja az emelkedest.
En a 90-91-es savig vartam a visszaesest, ami nagyon szereny korrekcios varakozas volt; meg aggodtam is, hogy ha belepek ott, meg kepes lesz akar 86-ig is tovabb esni par het alatt, mire megfordul.

Ehhez kepest a yen 91.5-nel mar ujra erore kapott, visszafordult felfele, es ket nap alatt felrohant 96-ra. Ilyen eszmeletlen kitores a devizaparok tortenelmeben nem sok volt; nyilvan a shortosak nagyon rafaztak.

Most en nem rohanok utana, 96-on nem lepek be. Elobb megvarom, mi tortenik. Persze, siman elkepzelheto, hogy kimaradok egy szepen folytatodo rallybol. De annak adok nagyobb eselyt, hogy a mostani kitores egy kis (5) hullam volt, es vissza fog korrigalni meg egyszer a 91-93 savba, es majd akkor belepek. Wenn nicht, dann nicht, liebe Tante.

2)Egyebkent pedig, az azsiai pozicioim visszaepitesenel athelyeztem a hangsulyt.
Ugyanis 3 of (3) emelkedes (= a legszebb stabil uptrend) van Indoneziaban, Malay es Thaifoldon, ugyhogy azokat az EFT-eket megvettem (THD, EWM, EPHE). Ezeket masoknak is ajanlom megnezni.

3)Talan meg ennel is szebben nez ki SENSEX (India), es Shanghai 25 Index. Ugy nezem, mindketto befejezte az 50%-os altalam (2)-nek Elliott-szamozott korrekciot, es eppen elindul a (3) szakaszuk, es ez szerintem tobb honapos igen szep rally lesz. Mindenkinek ajanlom, nezze meg EPI-t es FXI-t.
Akik batrabbak, azoknak az indiai nagy bankok (HDFC, ICICI), de fokepp india It szektora ajanlott.
Vagy a kinai brokerhazak korul kell nezelodni, (CITIC), mert igen szep rallyval kecsegtetnek. A Kinai Nemzeti Bank 15%-al novelte egy ev alatt a penzmennyiseget: ennek kell valahol a hely.

Az ovatosaknak pedig az ASX-et erdemes megnezni, Sydney szepen kovetni fogja az azsia rallyt.
Good luck.

berlini
berlini 2013. 03. 09. 15:23
Előzmény: #504  berlini
#505
Kihagytam az ukránokat:
2013-ban a működési (operativ) eredmény növekedési üteme szerintem nőni fog. Remélem megközeliti az orosz-OTP 2011-es növekedési ütemét, azaz 30-40%-ot. Az üzleti modell és annak megvalósitása ugyanazzal a vezérigazgatóval (áthelyezték egy évvel ezelőtt Kijevbe,) ugyanaz mint Oroszországban.
Jóslatom a 2013-as működési eredményre: 47 milliárd ft.
Adózott nyereségre (ha stabilizálódik a 90 napon túli nemfizető hitelesek aránya): 12-15 milliárd ft. (2012-ben összesen volt kevesebb mint egy milliárd ft.)
Ez komoly hozzájárulás lenne a csoportszintű eredményhez.
berlini
berlini 2013. 03. 09. 14:48
Előzmény: #503  pomperj
#504
1.) Igen. Pocsék volt a magyar üzletág, de azért jobb volt mint a többi banké. Új hitel kihelyezésben (KKV szektor és személyi hitelek, ft-jelzáloghitelek) a többinél aktivabb volt. Varga tudja, amit Matolcsi nem, hogy bankok nélkül nincsen fellendülés. Ezért én max egy hónapon belül számitok egy komplex megállapodásr a bankokkal, amelyben az OTP-nek esélye lesz a bankadó felét visszakapni és a másik oldalon ezért aktivabban hitelezni és egy picit keresni is. (Kamatmarzs M.O.-i csökkenése törvényszerű ebben a helyzetben.)
MNB kockázat sajnos meg van. Matolcsit csak egy 320 ft-os euró árfolyam foghatja vissza.
2.) Az orosz banktól többet vártam, mert (igaz túlzóan magas céltartalékolással: 94%,)nem érte el a 2012 4. negyedéves nyereség a 2011-es év 4. negyedévéét. A működési eredmény 10%-os emelkedése sem olyan lehengerló mint a korábbi növekedési ütem. Ha csak igy nó ez a reláció, akkor nem tudom, hogy hogyan jön össze a Wolf által erre az évre jósolt rangsor, tehát hogy az orosz reláció szállitja a legnagyobb nyereséget (megelőzve a magyar relációt.) Ehhez újra 50%-os működési eredmény növekedésre lenne szükség, amit most nem látok.
A bolgár banknál azt olvastam, hogy az ottani konkurenciához képest lemaradt, azokhoz képest is csökkenő eredményességet mutat. (Működési eredményben 25%-os visszaesés!!!). Ez nagyon nem tetszett.
Ha az OTP nem akar lemaradni a konkurenciától, akkor nem szabad visszalépnie. Európa egyre inkább összenő. Itt egy olyan bank aki csak az országok 50%-ában van jelen, az úgy jár mint az a magyar bank, aki csak a Dunántúlra koncentrál. (Azzal, hogy attól keletre úgy sincs senkinek pénze, nem éri meg a fiókhálózatot fenntartani.) Igy az OTP-nek nem szabad elvesziteni a regionálisan jó lefedettségét, de tovább megyek: 10 éven belül egész európai bankká kell válnia, aki vagy egyedül, vagy szoros partnerségben más pénzintézetekkel, de egész Európában képes szolgáltatni vállalkozásoknak, magánszemélyeknek egyaránt. Döntő viszont a versenyképes méret. Ezen kell változtatni akviziciókkal , vagy ha megy expanzióval a meglévő leánybank feltőkésitésével. Nagy esély van a sikerre, mert a konkurenciának nincsen pénze. Ezek többsége tervszerűen visszavonul és igy javitja a saját tőke mutatóit. Az OTP-nek az expanzió mindkét fajtájához van elegendő pénze leánybank eladása nélkül. (Amúgy sem kapna értük komoly összeget, se a szerb se a montenegrói bank esetében.)Ha jól számoltam az orosz OTP-hez az elmúlt években kiment vagy 300 milliárd Ft-nyi tőke.
3.) ezt - félig viccből - de már én is leírtam a fórumon két évvel ezelőtt. Én erre egyre nagyobb esélyt látok. Csanyi után, kb 5 év múlva és valszeg összekötve egy új nagytulajdonos megjelenésével (amit már erre az évre várok.) A működési eredmény szintjén már most a leánybankok szállitják a 60%-ot.
4.) Értem én, hogy miért dugja el a nyereséget, (egy hozzászólásomban: 482 számú tulajdonképpen meg is jósoltam,) De én ezt most nem tettem volna meg ilyen durván. Alábecsüli annak veszélyét, hogy valaki felvásárolja a a részvénytöbbséget ezen a relative olcsó áron.
5.) Én is ebben bízom. Működési eredmény: + 15%: kb 500 milliárd ft, céltartalékolás: max. 80 milliárd ft, adózás előtti nyereség: kb. 420 milliárd ft, adózás utáni nyereség: kb. 300 milliárd ft. P/E szinten továbbra is diszkont, de már kisebb, azaz: P/E= 10, ami 10000Ft fölötti árfolyamot eredményezne ismét. Kérdés, hogy ehhez elég lesz-e két év.
pomperj
pomperj 2013. 03. 09. 10:39
Előzmény: #500  berlini
#503
Egyenlore csak atfutottam a jelentest, tehat csak az elso benyomasaim alapjan mondom, hogy abszolut egyetertek a velemenyeddel.
Ami nekem ujdonsag hatasu volt, es bar tudtam rola, de nem volt fokuszban:

1) A magyar OTP uzletagak vegulis nagyjabol ugyanolyan pocsek 2012 eredmenyt mutatnak, mint a tobbi itt mukodo banknal latni. Ez nem meglepo, de szembe kell nezni azzal, hogy 2013-ban sem fog javulni a bank eredmenyesseget nagyjabol 59%-ban meghatarozo magyar kornyezet. Sot, konnyeden romolhat is. Az uzleti kockazatok az MNB oldalarol nonek: Eltolcsy ul a banktanacs elnoki szekeben, es folytatja a piromanias gyjtogato magatartasat a tuzoltoparancsnoki szekben.

2)Igazad van, az orosz bank jol teljesit es gyorsan novekszik, es a bolgar is jo (bar 2012 nem volt kimondottan jo ev ott).
A tobbi szinte erdektelen, a nulla korul teljesitenek. Ha en lennek Csanyi helyeben, ezeket 2-3 even belul eladnam, mert a nulla eredmeny rengeteg munkaval jar. Wolf Laci interjujaban szo is esik errol. Ebbol a bejovo netto nyereseget az orosz bovitesere forditanam.

3)Ha a 2012 trend fennmarad 2 evig, OTP nyugodtan atteheti szekhelyet Moszkvaba. Alighanem adozasi szempontbol se jarnanak rosszul, a Moody's besorolasuk is javulna tole. mert Oroszorszag joval a Magyar felett all stabilitasi szempontbol.

2014 evre megfordulhat a 59/41 hazai/kulfoldi nyereseg aranya, es a konszolidalt eredmenyben 60%-ra nohet az orosz reszesedes. A magyar OTP marad a "gyenge kistestver".

4)Csanyi jol teszi, ha igaz lenne hogy eldugja a nyereseg egy reszet. Nincs hova tenni most.

5)Az EU bankuzlet fellenduloben van, a bankok regeneralodasa folytatodik, bar meg mindig sorra esnek ki csontvazak a szekrenyekbol. De ritkabban es kisebbek. Az olasz-spanyol bankkornyezet is javulo fundamentumokat mutat.
OTP tovabbra is jo befektetesi celpont. Ki kell birni meg 2 evet, es OTP akar a csucs ara kozelebe emelkedhet.
Törölt felhasználó 2013. 03. 09. 09:48
Előzmény: #471  pomperj
#502
végül a jen nem korrigált vissza 91 alá. Szerinted lesz mé korrekció? visszaépítetted a csökkentett japán poziaidat vagy továbbra is számítasz egy 90 alá visszanézésre?
berlini
berlini 2013. 03. 08. 20:42
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#501
likviditásnak azt nevezik, ami vagy kp. vagy rövid időn belül kp.vá tehető.
Ebből annyit fordithatnak akvizicióra, ami nem rontja a saját tőke arányt 12% alá. Én úgy saccolom, hogy ez kb. 2,4 milliárd EUR.
Viszont egy akviziciónál valószinűleg legalább részben saját részvénnyel fizetnének. Vagy a Molnak kölcsönadott 10% (0,4 milliárd eur), vagy újonnan kibocsájtott részvényből, (ez is elérheti a 10%-ot, tehát 0,4 milliárd eurót), vagy a saját tulajdonban lévő több mint 1% részvényből, (0,04 milliárd eur).
Igy az össz akviziciós forrás kibocsájtás nélkül is: 2,88 milliárd euró.
Forditva is igaz:
Az OTP piaci értéke jelenleg: 4,5 milliárd euró.
Hitelből meg lehetne venni ebből a szabadkézben forgó közel 3 milliárd értékű részvényt és kétharmados többséggel, leváltva a jelenlegi vezetést, a fenti 2,88 milliárd euróból vissza is lehetne fizetni ezen hitel közel 70%-át.
Ha nem félnének a nyugati befektetők mindentől ami magyar, akkor ez be is következhetne. De ne felejtsük el, a keletiek nem ennyire félősek. Az OTP könnyű felvásárlási célpont, ameddig egy lengyel bankot ilyen könyvszerinti értékkel pontosan dupla ennyiért jegyzik a tőzsdén.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek