Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ronaldinyo 2024. 06. 17. 11:02
Előzmény: #6079  Dehogynincs
#6080
dehogynem-miért volt 10 jelölt ep re?stb-ez az ember nem most jött le a falvédőről.vagy a háttérhatalom van mögötte-vagy tényleg a magyar nép.ugyis kiderűl lehull a lepel egyszer.megbizunk benne.most még ha eljátsza a bizalmat az ő dolga.a nép meg hoppon marad
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 17. 10:56
Előzmény: #6076  euler
#6079
MP nem számított akkora győzelemre, hogy ennyi jelöltet állítson.
A fővárosi képviselőség összeférhetetlen az ep-vel?
user01
user01 2024. 06. 17. 10:56
Előzmény: #6076  euler
#6078
Mindkettőben benne lehet, nem összeférhetetlen a két pozíció.
Ettől függetlenül én a helyében nem nemmék Brüsszelbe, vagy ha igen akkor is csak beindítani az ottnai képviselet gépezetét, utána lemondani, és közben építkezni itthon. Legkésőbb az előrehozott budapesti főpolgármesteri és képviselőtestületi választásra hazajönnék és tolnám tovább a felkészülést a 2026-os választásra. 2025-ben úgy is új budapesti listát lehet állítani, akár főpolgármesterjelölttel, akkorra már kesznek bevizsgált emberei a posztokra.
user01
user01 2024. 06. 17. 10:51
Előzmény: #6073  combo
#6077
Ja, és igen, dehogy a megafon küldött téged. Tudom, nem kell leírd. 
Valamiért mindig kizokkentek e szerepből. 
euler 2024. 06. 17. 10:50
#6076
Csak egy apró észrevétel:
Ha Magyar az EP-t választja - (bocs: enged a magyar emberek akaratának :) - a Közgyűlés helyett, akkor csak 9 képviselője lesz a fővárosban a Tiszának az elnyert  10 helyett.
user01
user01 2024. 06. 17. 10:50
Előzmény: #6073  combo
#6075
Kicsit vedd lazábbra. Kiesel a szerepkörödből.... Nem ezért küldött téged ide a megafon.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 17. 10:18
Előzmény: #6073  combo
#6074
Hamis információkat terjesztesz. Az exe soha nem volt ep-listavezető, bár tényleg azt tervezte, hogy az lesz.
https://telex.hu/belfold/2024/04/04/ep-lista-deutsch-tamas-jeloltek-fidesz-kdnp
combo 2024. 06. 17. 10:10
Előzmény: #6071  badsector1
#6073

Nahát. Pedig azt mondta, hogy nem fog kimenni. +2 érv:
- Jó fizetés.
- Így teljes a bosszú az exen (aki ugye a fidesz listavezetője volt).
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 17. 10:01
#6072
Nekem olybá tűnik, hogy a szavazáshoz csak egy e-mail cím kell (talán nemlétező is jó) és nem személyek szavaznak, hanem e-mail címek, amiből még nekem is több van.
A feldolgozásba sem látunk bele. A szervezők vélhetően látják az ip-címeket és ki tudják szúrni és szűrni a gyanús jelenségeket.
badsector1
badsector1 2024. 06. 17. 09:42
#6071
"Magyar Péter, a TISZA Párt EP-listavezetője az alábbi személyes üzenettel és kérdéssel fordul a TISZA Párt közösségéhez, hozzátok:Rengeteg megkeresést kaptam azzal kapcsolatban, hogy felveszem-e az európai képviselői mandátumomat.Korábban azt nyilatkoztam, hogy nem szerepel a terveim között, hogy európai parlamenti képviselő legyek. Azóta azonban sokan (többek között a TISZA Párt közössége, befolyásos európai politikusok és a tanácsadóim is) próbálnak meggyőzni az ellenkezőjéről.Ahogy az európai parlamenti lista kialakításánál, itt is számítunk a közösségünk kollektív bölcsességére.Az alábbi érvek szólnak a képviselőség mellett:
  • A Néppárt részéről akkor számíthatunk komolyabb pozícióra - például, egy hazánk számára fontos szakbizottsági elnöki posztra -, ha azt a TISZA Párt arca pályázza meg. A TISZA Párt jelöltjei közül egyedül én rendelkezem politikusi, valamint európai parlamenti tapasztalattal és helyismerettel (3 évig feleltem az európai parlamenti munkáért a magyar kormány diplomatájaként).;
  • A Néppárton belül könnyebb politikai eredményeket elérni, ha én vezetem a néppárti TISZA delegációt. Nem utolsó sorban, Hölvényi György a Fidesz-KDNP EP képviselője is ahhoz kötötte a néppárti frakcióból való kilépését, hogy én belépek a frakcióba.;
  • Európai parlamenti képviselőként felszólalhatok a Magyar Országgyűlésben, így közvetlenül kérdezhetem azokat, akik egyébként minden módon megpróbálnak kibújni a válaszadás alól. Rendkívül ritka helyzet, hogy a legnagyobb ellenzéki pártnak (30 %-os támogatottság mellett) nincs országgyűlési képviselete. Ezt részben kompenzálná a felszólalási lehetőség, különösen a kampányban. Így bizonyosan nem lehetne elhallgatni, eltagadni a TISZA Párt belpolitikai súlyát.;
  • Komoly nemzetközi kapcsolatokat tudnék kialakítani néppárti delegációvezetőként, valódi beleszólási lehetőségünk lenne az uniós döntéshozatali folyamatokba (többek között az uniós források hazahozatala kapcsán).;
  • Az európai parlamenti munka adta lehetőségek nem akadályoznák a párt és a közösség építését és a felkészülést az országgyűlési választásokra, sőt.;
  • Az EP képviselőség egy hónapban körülbelül 8 napi brüsszeli és strasbourgi kinttartózkodással megoldható (a gyermekeim miatt egyébként sem költöznék Brüsszelbe).;
  • Bármikor lemondhatok az EP képviselőségről, ha a pártépítés, vagy az országgyűlési választásokra történő felkészülés rovására menne az uniós munka.;
  • Teljesen bevett gyakorlat az Unió országaiban, hogy EP képviselőkből kerül ki a kormányváltó ellenzék vezetője.
Kérlek Benneteket, hogy a fentiek fényében szavazzatok igennel vagy nemmel. Ahogy ígértem, bármi is lesz a döntésetek, azt tudomásul veszem. Kérlek, ti is vegyétek tudomásul a többség döntését. Mindenképp szeretném elkerülni, hogy az eredmény törést okozzon a kivételes közösségünkben.Ismertek, minden erőmmel azon leszek, hogy sikerre vigyük a célunkat és lépésről lépésre, tégláról téglára visszavegyük a hazánkat és építsünk egy békés, európai, modern és élhető Magyarországot. Vagy így vagy úgy, de mindenképp sikerülni fog! ❤️🤍💚"
     
Ha így fel tud szólalni a magyar parlamentben, az nagy előny a Tisza pártnak, de hölvenyi kipaterolása a Néppártból sem elhanyagolható szempont.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 17. 09:41
#6070
Szerintem ez a döntő, de én nem fogok szavazni.
https://magyartisza.hu/dontes
- Az európai parlamenti munka adta lehetőségek nem akadályoznák a párt és a közösség építését és a felkészülést az országgyűlési választásokra, sőt.;
- Az EP képviselőség egy hónapban körülbelül 8 napi brüsszeli és strasbourgi kinttartózkodással megoldható
___________ mandátum _________________
A mandátum és a mandátummal járó fizetés nem elhanyagolható, ahogy a miniszterelnöki fizetés sem, de Orbán sem úgy lett multimilliárdos, hogy reggel 8 helyett már 7-re bement dolgozni, és nem délután 5-kor hagyta abba a munkát (értsd lopást), hanem még este 10-kor sem.
A pártépítésnél is át kell gondolni, hogy elég-e csak egy választási pártot létrehozni (ami kormányt buktathat) vagy feltétlen működő pártot kell építeni, ami megvan a dk-nál, a momentumnál és az lmp-nél, de nem mennek vele semmire.
Bandi_ujonc 2024. 06. 17. 00:42
Előzmény: #6066  Istvan78
#6069
MP már most is érdemben vett el a fidesztől szavazókat, Kéri szépen levezette. 
Csak ezt illik ignorálni, egyeseknek:)
Istvan78 2024. 06. 17. 00:29
Előzmény: #6067  combo
#6068
Senki nem mondta, hogy nem szabad kritizálni MP-t. Hogyne lehetne, sőt kell is, de az, hogy "folyton kamuzik" vagy "tartalom nélküli igéretei vannak csak", ezek már csak lejáratások. Ha kritizálják a magatartását bizonyos szituációkban vagy a hiányosságait vetik a szemére, hogy mi mindennel nem foglalkozik vagy helytelen ítéleteket alkot, az rendben van. Nincs rendben az általánosító lehúzó ítélkezés.
Szerintem helytelen azt gondolni, hogy nem lehet megdönteni az orbán rendszert választások útján. Minden elemző szerint lemenő ágban van az Orbán rendszer, az EU is szorítja végre a helyes irányba, az utóbbi évek rossz gazdaságpolitikája, akarnoksága visszaüt, van remény, szerintem.
combo 2024. 06. 17. 00:16
Előzmény: #6066  Istvan78
#6067

1. Nem mondtam, hogy ne szavazz rájuk. Én is az ellenzékre szavazok, még ha szerintem nem is nagyon lehet a fideszt szavazáson leváltani (látod, már ebben nem értek egyet MP-vel): ez csak egy középső ujj részemről, semmi több. Ennek legkésőbb 2022-től világosnak kellene lennie, ez itt kábé olyan, mintha egy focimeccsen az ellenfél csapatában játszana a bíró (egy ÁSZ büntetés itt, egy választási törvény módosítás ott). És sajnos semmilyen morális korlátaik sincsenek (és a társadalomnak se nagyon), ha ezek azt mérik, ha a főtéri megkövezés népszerű: akkor megcsinálják.
2. MP még kezdő politikus, elég sokat bakizott már. Abból fog tanulni, ha a rajongói is megmondják neki, hogy ez és ez hülyeség volt. (Attól, hogy egy belterjes befektetési fórumon azt is megvédjük, hogy úgy beszélt egy mozogni sem tudó halálos betegről, hogy az minden jó érzésű embernek viszolyogtató, attól nem lesz több esélye 2026-ban.)
3. Szerintem az ellenzéknek bojkottálni kellene a Parlamentet, de Orbán egyik fontos intézkedése, hogy a képviselők és az újonnan alakuló pártok jól meg vannak fizetve. És láttuk, hogy hirtelen hogy példát statuáltak Hadházyval, amint valami ilyesmivel próbálkozott...
Istvan78 2024. 06. 16. 23:33
Előzmény: #6061  combo
#6066
Még annyit ehhez, hogy a TISZA, MP pár hónapja van porondon, sokat növekedhet még, elvehet a Fidesztől is szavazatokat, ha kiépül a párt, ha jó választási programot hoznak össze és az EU kikényszerít valamennyi változást a Fideszből és keveésbé lejt a pálya nekik. 
Persze, semmire nincs garancia, de nem szeretem a rosszindulatú károgást, amikoris az alternatíva az, hogy még sok évig működik az Orbán rendszer.
signal2
signal2 2024. 06. 16. 23:30
Előzmény: #6061  combo
#6065
2026-ban ismét a rezsicsökkentéssel fognak kampányolni, mivel már akár már most lehetne csökkenteni a magasabb ársávot.
Istvan78 2024. 06. 16. 23:27
Előzmény: #6061  combo
#6064
Eddig az volt, hogy töredezett ellenzék volt, 22-ben az összefogásban volt a DK és a Jobbik egszerre, plusz egyéb pártok, amelyik mellé nem tudtak egységes jó kampányt felhúzni, széthúzás volt, plusz sok szavazó nem fogadta el az egyéni jelöltet, amelyiket a szövetség kijelölt. Abban is más volt az akkori helyzet, hogy akkor MZP-ben nem volt elég vonzerő, plusz ügyetlenkedett (a háború ügyben). Plusz volt a nagy osztogatás. 26-ban minden más lehet, MP jó szónok, tudja lelkesíteni az embereket, ügyesebb politikus máris, mint MZP volt, egy egységes nagy pártra, amelyik sokban hasonlít egy '98-as Fideszre, de annál szociális kérdésekben baloldalibb szívesebben szvaznak az emberek, jóval nagyobb lehet az esély Orbán leváltására, mint 22-ben volt.
combo 2024. 06. 16. 23:21
Előzmény: #6061  combo
#6063
Ja, és még Budapestet is majdnem elvitték...
combo 2024. 06. 16. 23:19
Előzmény: #6061  combo
#6062
Javítás: életszínvonalcsökkenés után!
combo 2024. 06. 16. 23:18
Előzmény: #6059  Istvan78
#6061

Ez 2022-ben is így volt. A világért sem akarlak lelombozni, de az elmúlt 14 év elvileg legnagyobb botránya után (kegyelmi ügy), osztogatás nélkül (sőt, életszínvonalemelkedés után), a fő változás egy hete itt annyi volt, hogy MP elfoglalta az ellenzéki teret, kicsit visszaesett a fidesz az EP listán, de az összes megyei lista narancs, pár várost elvesztettek, párat megnyertek. Ennyi. Szita Károly integet Kaposvárról. És ez a szavazz ránk vagy meghalsz atomháborúban kampány annyira ostoba volt, hogy tényleg csak a debilek hiszik el (plusz ezt már elsütötték 2022-ben is)
Majd 2026-ban lesz osztogatás (akár hitelből), nagy botrányt nem tudjuk, de inkább nem valószínű.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek